Kocamın saçları erken yaşta beyazlıyor :(

Siriusnova

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2021
52
72
28
Ben 25 yaşındayım, kocam 28 yaşında. Saçının 3 de biri beyazlamış durum da. Ben takmıyorum da kocam çok üzülüyor psikolojisi bozuldu. Seninle gezerken, millet yanında ki abisi galiba diyecekler diyor. Kocamın saçları için kür var mı, yada önereceğiniz siyah boya? Erkek saç boyaları biraz pahalı geldi bana, kadın boyası alsam nasıl olur acaba?

Eşimin babası, kuzeni falanda öyle, ama anne tarafı 20 yaşında kel kalıyor. O yüzden beyaz saçlara şükrediyor benimki. Sizde öyle teselli edin bence. Boya konusunu bilmiyorum benim eşim vücudunun her noktasıyla öyle barışıkki imreniyorum ona.

Benim 11 yaşındaki oğlumun da kafasında 7 tel beyazı var . Hangi saçın ne zaman döküleceği, hangisinin ne zaman beyazlayacağı hep genetik kodlarda yazılı . Değiştirmek mümkün değil bence .
Ben oğlumun saçını ilk farkedince çok üzüldüm . Benim oğlanın dediği şey amaaannnn anne binlerce de siyah saç teli var . Boşveeeeerr dedi 😂 haklı da aslında .
Eşimin de saçları epey Beyaz ama hiç umursamıyor o da . Bizim okulda bir arkadaş çok takıntılıydı, hatta saç ektirdi kendine . Çok garipsemiştim .

Ay sakın standart bir saç boyası alıp boyamaya kalkmayın. Hem çok belli oluyor, hem de bence komik duruyor erkeklerde.
Bildiğim kadarıyla da beyazlamanın önüne geçebilecek herhangi bir şey yok. Olsa kozmetik dünyasında çığır açardı herhalde.

Ay sakın standart bir saç boyası alıp boyamaya kalkmayın. Hem çok belli oluyor, hem de bence komik duruyor erkeklerde.
Bildiğim kadarıyla da beyazlamanın önüne geçebilecek herhangi bir şey yok. Olsa kozmetik dünyasında çığır açardı herhalde.
Erkek saç boyasıyla ilgili düzgün bir şey bulamadım. Ürünlerin kullanıcı yorumları bile yok neye göre alacağım hiç fikrim yok.

Benim esimin 17-18 yaslarindan beri kafasının cogu kel, cok kafaya takardi, benim hep sevdigimi beğendiğimi dile getirmemle biraz aşmıştı. Simdi 27 yasinda ve olan saclari da beyazliyor. Bence cok tatli ama o kafaya takıyor bazen. Bence bir sekilde kabullenmek gerek. Kürlerle veya boyayarak sadece bunu erteler. Kendini kabul etmesi ve sevmesi gerekecek bu sekilde

Eşim 20 yaşında neredeyse kel kalmıştı.
Psikolojik olarak çok yıprandı saç ekimi yaptırdı hala arkada boşluk var ona sinirleri bozuluyor. Genetik böyle bir şey işte.
Kır saçlı erkekler daha karizmatik durmuyor mu bence bunu söyleyebilirsiniz.

Bir iş arkadaşımda da benzer durum mevcuttu. Kendisiyle barışık o. Babamın da o yaşlarda beyazlamaya başlamış. Çörek otunu isterseniz araştırın. Saçların rengini koyulaştırıyormuş. Muhtemelen melanin pigmentinin sentezini artırıyordur.

Genetik oluyor malesef. Cok rahatsiz oluyorsa dikkat cekmeyecek sekilde boyatsin.

Erkek kuzenimin ortaokuldan sonra beyazlamıştı. Lisede herkes dalga geçiyordu yaşlandın diye o da ara sira boyardı saçlarını. Şimdi 30 yaşında evlendi etti. Bu sekilde saclarini daha karizmatik buluyor diye boyamiyor artik.

Ben 25 esim 26yasinda ikimizinde saci beyazladi esiminki cok daha fazla beyaz. Ben takmiyorum nasil olsa birgun beyazlayacak. Esim bazen benim beyazlari oturup tek tek keser

24 yaşında çıktı ilk beyazlarım benim de. Erkek olsam boyayla filan ugrasmazdim, bence çoğu erkeğe kır saç yakisiyor. Aksine saçı boyalı erkek cok komik geliyor gözüme.

Erkekler için özel üretilen boyaların ne gibi bir farkının olduğunu bilmiyorum ama bence normal saç boyaları da kullanılabilir.

1-0 gibi koyu ve kızıllık içeren boyalardan uzak durun çünkü hiç doğal durmaz. En iyisi küllü tonlar. 4-11 veya 5-11 gibi.

X