Kocamı ve bebeğimi idare etmek

ilaray

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2024
10
0
32
yeni üyeyim bir soru sormak istiyorum bebeğim 5.5 aylık çok hareketli bir bebek gören bu ne hic durmuyor diyor sürekli kucak hareket taytay durdurma aksama kadar esimle ikimiz yetisemiyoruz. ağlamaz ama iki dakika ilgilenmezsek sürekli bağırıyor. eşim nobetli çalışıyor o nedenle gündüz sürekli evde. Bebeğin bu hareketli durumdan bıkmış bunalmış durumda sürekli bi suçlu arıyor annen neden bakmıyor? bi kreş yaşı gelseydi vs gibi. Ben hayatım boyunca iki çocuğum olsun istedim şuan değil ama zamanı gelince karar vermek istiyorum en azından. ama eşim konusu bile açılınca kalbimi kırıyor. Bebeğimin hareketliliğini daha etkin yöneteceğim etkinlik vs napabilirim. Ben de yoruluyorum ama eşim de kendine hiç zaman ayıramıyor en azından onu da biraz rahatlatmış olurum

Bebek hareketli olur. 5 aylık bebek niye yerinde dursun. Keşfedecek.

Hiç kimsenin anası, çocuğunun bebeğine bakma mecburiyetinde değil. Eşiniz saçmalıyor. Ağzının payını verip kaos çıkarma vaktiniz gelmiş. Siz haklısınız, o değil
Evde zaten yargı makinesi gibi geziyorum. esim en ufak seyde küser hemen. Başlar ben bebekle ilgileniyorum bak ne kocalar var onlar bebeklerine bakmaz söyle böyle evde sürekli didişiyoruz.

Yemek temizlik vs yi bırakalım bir kenara biz öyle hallettik, bircyardimci gelsin eger uygunsa durum 10 günde bir temizlik yapsın gitsin..

Benim kızımda çok hareketli maşallah.. zaten koltuk kirlenti değil bunlar çocuk hareketli olsunlar..ama ben çok yorulunca koltuğa uzanıyorum ve bana kitap getiriyor onlari okuyoruz.. kitaplar kurtarıcı oldu bizde

Evde zaten yargı makinesi gibi geziyorum. esim en ufak seyde küser hemen. Başlar ben bebekle ilgileniyorum bak ne kocalar var onlar bebeklerine bakmaz söyle böyle evde sürekli didişiyoruz.
Bakmak zorunda, kötü kocalar gibi iyi kocalar da var. Geçsin o işleri. O mu lohusa doğurdu,sen mi belirsiz. Seni anlıyorum hemen hemen bebeklerimiz yakın

Allah Allah.

Sizin çocuk niye oturup dursun ki?

Çok değişik bir eşiniz var.

İlgili bi babaysa belki sadece dilinde sersenişte bulunuyodur. Ne zaman büyüyecek,bi şu kadarlık olsaydı vs gibi. Bazı bebekler çok hareketli minicikken bile çok yaramaz o yüzden ekstra yorgunluk oluyor. Hele yürümeye başladığı zaman bu nirvana oluyo oturup oyalama dönemi bitiyor.

Evet aynı dediğiniz gibi. Söylenip duruyor. Bakma bırak diyince de vermiyor bana. Yürüyünce ne yapacağız bilmiyorum

Henüz kitapla ilgilenmiyor ama yarım saat kadar kartlarla görsellerle oyalıyorum

İkinci çocuk için erken değil mi bence kocanız gayet haklı benim bebeğimde çok hareketli malesef bitmiyor enerjileri hele bide ayaklansin o zaman görün ama eşiniz size destek olmalı şikayet etmek çok yanlış bu konuda haklısıniz bu konuda eşinizi uyarın

Dışarıya çıkartıp eve gelince suda oynatıp yatacağı zaman yıkayıp uyutabilirisin su da dışarısında hem rahatlamasını hem enerji atıp yorulmasını sağlar

Evet aynı dediğiniz gibi. Söylenip duruyor. Bakma bırak diyince de vermiyor bana. Yürüyünce ne yapacağız bilmiyorum
Kreşe başladığında kendine ait zamanı olacak bunu hatırlatın ona, nöbetli çalışmak 8-5 çalışmak gibi değil işten çıkıyosun bebek bakıyosun bi yere gidemiyosun buda zor, nöbetli çalışmayan biri anlayamaz. İkinci çocuk için acele etmeyin çok yıpratıcı olur. Benim eşimde ikinci çocuk olursa komple ücretsiz al diyor ücretli ücretsiz 27-28ay ediyor ya sonra zaten büyümüş olduğu için.

Herşeyi keşfetmeye çalışan bir bebek tabiki hareketli olucak. Emekleyince sizden bağımsız herşeye atlıycak. Yine peşine. Eşinizin buna laf etmesine ve söylenmesine sinirlendim. En önemlisi kendinizi düşünmüyor oluşunuza. Bende ikinci çocuğu istiyorum ama zor. Bir kardeşi olmalı ama ama….

Eşiniz lohusalıktan çıkmamış henüz.

Bazi bebekler cok yorucu olabiliyor ama aile buyuklerinin cocuklarimizdan sorumlu olmasini beklemek bana gore bencillik. Herkesin kendince bi hayati var. Anne baba sorumluluk alip idare etmesini bilmeli. Yukseldigimiz bunaldigimiz zamanlar olur bu cok normal. Biz de esimle az tartismadik. Ki cok ilgili bi babadir. Hala tartismalarimizin temelinde ebeveynligin verdigi yorgunluk bikkinlik var. Erkekler gurultu sevmiyor bence. Benim oglum sakin bi bebekti hatta bebekken 2.yi dusunurduk. Ne zaman ayaklandi olanlar oldu cok hareketlendi. Gecen biri artik 2.yi dusunuyor musunuz diye sorunca esim "yok yok bizim oglan dogum kontrol hapi gibi" dedi. Ve kesinlikle 2.yi dusunmuyor. Bana da bunu acik acik diyor. Hicte kirilmiyorum. Hak veriyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…