Kocamı ve bebeğimi idare etmek

ilaray

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2024
10
0
32
yeni üyeyim bir soru sormak istiyorum bebeğim 5.5 aylık çok hareketli bir bebek gören bu ne hic durmuyor diyor sürekli kucak hareket taytay durdurma aksama kadar esimle ikimiz yetisemiyoruz. ağlamaz ama iki dakika ilgilenmezsek sürekli bağırıyor. eşim nobetli çalışıyor o nedenle gündüz sürekli evde. Bebeğin bu hareketli durumdan bıkmış bunalmış durumda sürekli bi suçlu arıyor annen neden bakmıyor? bi kreş yaşı gelseydi vs gibi. Ben hayatım boyunca iki çocuğum olsun istedim şuan değil ama zamanı gelince karar vermek istiyorum en azından. ama eşim konusu bile açılınca kalbimi kırıyor. Bebeğimin hareketliliğini daha etkin yöneteceğim etkinlik vs napabilirim. Ben de yoruluyorum ama eşim de kendine hiç zaman ayıramıyor en azından onu da biraz rahatlatmış olurum

Hangi 5 aylık bebek malak gibi yatar ki daha desteksiz oturmayı yeni yeni becerecek 6 aydan sonra desteksiz oturmaya basladiginda bir nebze daha rahat edersiniz etkinlik babında .. kucaginizdan bir miktar iner alan yarattiginizda beraberce oynarsiniz .. ek gida baslayacak vs tempo artacak cocuk buyutmek boyle birsey oglum 7 yasinda kizim 2.5 yasinda bir yerden rahatlarken baska bir yerden zorluk gelmeye devam ediyor . Eşiniz mızmızlanacagina sizin de modunuzu dibe çekecegine çözüm üretmeye odaklanarak anda kalmaniz cok daha keyifli olur büyüyünce insan çok özlüyor çünkü

Ondan bundan beklenti icine girecektiyse cocugu yapmadan önce annenize bi sorsaydı bari bunaldikca anne baba eşi suclamak saçmalık kimse bakmak durumunda degil

Bu arada oglum uyku aanlaminda cok sorunlu bir cocuktu 2.5 yasina kadar her gece 2 de uyanir sabah 8 9 10 a kadar ayagimda sallardim ve uyumazdi yanima koyardim yastigi ayagima ceker yatardi gitmedigimiz nörolog kalmamisti 24 saat icinde 6 saat anca uyuyordu ve bnim esimde nobet usulu calisiyor kolay gelsin diye yollardim gece sabah gelirdi hala ayagimda .. ona tek dedigim bu hayyatta 2. Bir cocugun olacaksa o benden degildir.. okadar nettim unutuluyor diyene asla unutmam derdim ayak tirnaklarimi cektiler yamuldu sallamaktan nasil unuturum diye kizip bagirdigim gunler .. unutuluyormus meğer..adama musade edin

Son düzenleme:
X