Kocamı ve bebeğimi idare etmek

ilaray

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2024
10
0
32
yeni üyeyim bir soru sormak istiyorum bebeğim 5.5 aylık çok hareketli bir bebek gören bu ne hic durmuyor diyor sürekli kucak hareket taytay durdurma aksama kadar esimle ikimiz yetisemiyoruz. ağlamaz ama iki dakika ilgilenmezsek sürekli bağırıyor. eşim nobetli çalışıyor o nedenle gündüz sürekli evde. Bebeğin bu hareketli durumdan bıkmış bunalmış durumda sürekli bi suçlu arıyor annen neden bakmıyor? bi kreş yaşı gelseydi vs gibi. Ben hayatım boyunca iki çocuğum olsun istedim şuan değil ama zamanı gelince karar vermek istiyorum en azından. ama eşim konusu bile açılınca kalbimi kırıyor. Bebeğimin hareketliliğini daha etkin yöneteceğim etkinlik vs napabilirim. Ben de yoruluyorum ama eşim de kendine hiç zaman ayıramıyor en azından onu da biraz rahatlatmış olurum

Yani eşiniz haksız mı daha birtane de bile zorlanıyosunuz rahatlayınca düşünün

Çocuklu hayata alışmak biraz zaman alıyor , zaman zaman herkes bunalıyor ama karşı tarafa bunu söylemek de biraz acımasızca aksine bugünler de geçecek vs diye teselli etmek gerekir diye düşünüyorum. Sonuçta bebek yapmaya birlikte karar veriliyor. Şu an zorlandığı için ikinci çocuk konusuna sıcak bakmaması çok normal ama sadece sizin bebeğinizmiş gibi davranamaz. Çocuk yaptıktan sonra da aileler isterse destek olur güzel bir şey tabi ama yapmak zorunda değiller . Belli yaşa gelmiş insanlar bizim kadar sabırlı ya da aktif olamıyorlar. Kimse annesine güvenerek çocuk yapmamalı. Siz eminim elinizden geleni yapıyorsunuzdur dönem dönem bebeklerde çocuklarda huysuzluklar ataklar olabilir sabırlı olun

5.5 aylik bebekle ne etkinlik yapabilirsiniz ki? Alip disari cikin yürüyüs yapin, oturabiliyorsa salincakda sallayabilirsiniz.. Ama esinizede yüzüne haklisin demeyin, hakli degil cünkü simdi cocugunuz hakkinda.. ikinciyi istememesine anlayis gösterin..

Anneniz ne alaka? Bebeğe bakmakla yükümlü olan sadece anne ve babadır. Benim eşimde nöbetli çalışıyor 24 saatten çıkıp birde akşam 5e kadar bebeğimize bakıyor (ben işteyken). Anne olmak nasıl fedakarlık istiyorsa baba olmakta istiyor. Şam babası gibi oturup hazır çocuk önüne gelsin istiyo bazı erkekler

Önce bir eşinizin de annesi olmaktan vazgeçin. Adama siz bakmayacaksınız o size destek olacak. Size destek olması gereken eşini anneniz değil. 1 yaşında bir oğlum var hiç durmaz. Karnımda da durmazdı. Sizin gibi davrandım önce, ki hiç benlik değildir. Sonra bir aydınlandım. Bu çocuk sadece benim değil, bir zahmet bu adam da bakacak çocuğuna. Bırakın gidin demiyorum, başbaşa bırakın. Söylenince de ağzının payını verin. Tamam anneyiz öncelik bebek de, bebek/koca ben değil ya. Böyle adamları yolasım geliyor.

Anneye mi yaptınız bebegi, eşiniz pek akıllı maşallah, milletin kalan ömrüne ipotek koyuyor

Yani eşiniz haksız mı daha birtane de bile zorlanıyosunuz rahatlayınca düşünün
Evet ben de zaten şuan değil bunun kararını bebegimiz 4-5 yaşına geldiginde vermek istiyorum. Suan konusmak için çok erken ama eşimin simdiden bu kadar kesin konuşması ve kestirip atması beni üzüyor.

Eşiniz odun. Hastalıklı olsa çok mu sevinecekti hareketsiz şekilde. Bebek bu hareketli olacak.
Bu yeterince olgunlaşmamış insanların bebek sahibi olmasından kaynaklanıyor. O bebeğin babasının negatif enerjisine maruz kalmasına hiç mi üzülmüyorsunuz. Bu çocuk sizin yüzünüzden dünyaya geldi.
Benim de çocuğum var 6 aylık, çalışıyorum. Hiç oturmuyor. Üstüne ben yeterince ilgilenemedim yürütüp oynatamadım mı acaba diye gece uykularım kaçıyor. Eşinizin ne kendine ayıracağı zamanı? Küçük yaşına girmemiş bebeğiniz var Allah aşkına.

Ben de sinirlendim ya konuya. 5 aylık bebekten ne bekleniyorsa

Cevabınız için teşekkür ederim. Eşim bu konularda biraz anlayışsız davranıyor çünkü cevremizdeki arkadaşlarımızın geneli aileleri tarafından destek görüyor. Ben doğum yaptığım günden itibaren yanımda kalan tek kişi eşimdi. Sezaryan oldum Lohusa sürecimde o bana baktı ben de bebeğe. Ailelerimiz geldi tabii ki ama gündüz gelip 1- 2 saat durup gittiler. Bana göre bu durum normal ama eşim o zihniyetten çıkamıyor sanki herkesin ailesi yardım etmek zorundamış gibi bir algısı var. Kendi annesi görümcemin yanında 40 gün kalmış aynı şeyi benim annemden de bekledi. Ama benim annemin bakmak zorunda olduğu bir ailesi var tek çocuğu ben değilim. Bu konuda da biraz arada kalıyorum. Aslında annem biraz daha aktif katılım sağlayabilirdi ama o da kayınvalidemden bekledi iki tarafta boşladı anlayacağınız. Sürekli lafı geçtiğinde annen gelmiyor annen bebeğe bakmıyor annen köyde duruyor diyor. Annemle normalde çok yakınız aramızda 5 dakika yürüme mesafesi var kayınvalidem yarım saat uzaklikta ama bebek doğduğundan bu yana annem çoğunlukla köyde durdu. Köyde işleri olduğunu söylüyor köyün havası bize iyi geliyor diyor onlara da hak veriyorum sonuçta yaşlı insanlar her insanın kafası götürmüyor. Kayınvalidem de 2-3 kez geldi sadece. O umursamaz soğuk tabiatlı bir kadın. Esim de annesi hakkında o
Gelmez zaten biliyorsun soğuk biri beni bile pek aramıyor diyor. Eşim Bebeğimizle aktif ilgileniyor seviyor oynuyor altını alıyor mama içiriyor en az benim kadar o da bakıyor ama surekli bi şikayet halinde. Ben de bu duruma üzülüyorum ben ilgileneyim desem benim de yemek yapmam temizlik yapmam dinlenmem de gerekiyor. Simdiden bu haldeyiz

Benim eşim de nöbetli çalışıyor ben de şu an süt iznindeyim öğlen bire kadar çalışıyorum o süreçte eşim bakıyor nöbetten gelince uyumuyor altını alıyor seviyor oynuyor mamasını içiriyor birlikte güzel vakit geçiriyorlar. Fedakâr değil desem hakkını yemiş olurum. Ama bu söylenmeleri beni yıldırıyor. Üzülüyorum

Hiç kimsenin anası, çocuğunun bebeğine bakma mecburiyetinde değil. Eşiniz saçmalıyor. Ağzının payını verip kaos çıkarma vaktiniz gelmiş. Siz haklısınız, o değil

Eşim bebeğimiz de aktif olarak ilgilenir ben zaten öğlen bire kadar çalışıyorum o süreçte o bakıyor nöbetten gelmesine rağmen uyumuyor çok da güzel ilgilenir. bebeğimiz aşırı hareketli üç aylıkken dönmeye başladı iki saniye bir bıraktığımızda bağırıyor bazen halimiz kalmıyor. Zaten böyle bir eşim olmasa çocuk yapmak istemezdim. Ama arada söyledikleri şeyler beni uzuyor bu çocuk neden bu kadar hareketli ne yapacağız dırdır konusuyor. Ben de üzülüyorum

Anneniz niye baksın ki, siz ve babası varken? Bebekler böyledir. Amacınız eşinizi rahatlatmak değil, bebeği rahatlatmak olmalı.
Ben de sizin gibi düşünüyorum ama çevremizde çok kötü örnekler var eşim biraz bu konuda bence geri kafalı ben 50 60 yaşına gelsem torunum olsa kaç gün bakabilirim ki. Kendi annesi görümceme 40 gün bakmış. Benim annemden bekliyor aynı şeyi. Annem yine ilk 1-2 hafta sık sık geldi gitti evine. Kayınvalidem de bir ya da iki kere geldi bu arada.

Eşiniz baba olmak isterken nasıl bir bebek hayal ediyordu acaba?
Yeğenleri hep hareketli yaramaz bizim çocuğumuz uslu olur sanıyordu sanırım koyduğumuz yerde oturur zannediyordu. Benim çevremde hiç küçük çocuğu olan bir aile olmadığı için bilemiyorum ama bana da biraz hareketli gibi geliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…