Kocam üvey ve öz çocuğunu ayırıyor ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

blondewoman

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2024
69
28
27
Merhaba arkadaşlar benim ilk evliliğimden 5 yaşında bir kızım var. Kızımın babası ile görüşmüyoruz. 3 sene önce ikinci evliliğimi yaptım.İkinci eşimden de 9 aylık bir oğlum var. Bu zamana kadar ikinci eşimin kızımın üzerinde çok emeği geçti ben hemşireyim çalışıyorum kızıma hep ikinci eşimin annesi yani üvey babannesi baktı.Oğlum doğunca eşim çok değişti önceden evin tek çocuğu kızımdı şimdi papucu dama atıldı. Geçen gün kızım kardeşinin elini ısırmış. Oğlum ağlamaya başladı. Eşim kızıma bağırdı. Ne yaptın sen diye. Bende sakin ol dedim. Önceden kızımın üstüne o kadar titreyen ben babasıyım onun diyen adam çok değişti. Ben mecbur muyum senin şımarık kızına katlanmaya dedi. Ben kızıma da kızamıyorum sonuçta o daha çocuk yanlışı doğruyu bilmiyor ikiside benim evladım ayrım yapamam ama eşim şimdiden öz ve üvey ayrımına başladı inanamıyorum ondan hiç beklemezdim.Bu adam neden değişti böyle?

5 yaşında çocuk neden anlamasın? Kardeşinin canını yakmaması gerektiğini anlar. Kıskandığı için bile isteye yapıyordur muhtemelen. Çözülmesi gereken bir sorun var orda.

Eşinize gelince; adamı çocuğumu sev, ayrım yapma diye zorlayamazsınız. Ama çocukların ikisini de koruyup kollamak, birbirlerinden ayırmamak sizin mecburiyetiniz. Nasıl yaparsınız bilmiyorum.

Önceden kızımın üstüne o kadar titreyen ben babasıyım onun diyen adam çok değişti. Ben mecbur muyum senin şımarık kızına katlanmaya dedi.

Çok üzüldüm. Ne akıl verilir, ne tavsiye edilir, ne denir bilemedim...
Ağır vicdansızlık etmiş.
Hayal kırıklığınızı buradan hissettim.

Umarım geçici bir akıl tutulması yaşıyordur.

Allah yar ve yardımcınız olsun.

Kardeşler arasında kıskançlık her zaman vardır kızınız da büyük ihtimalle kıskanmış evdeki ayrımı fark Edip . Önce kızınızla bu kıskançlık sorunu yavaş yavaş ortadan kaldırmanız gerekiyor. .Çok çirkin bir cümle 5 yaşındaki çocuk için . İnşallah eşiniz katlanamam dediğinde cevabını vermişsinizdir. eğer katlanamayacaksa bu kızınız için çok üzücü bir durum. Aynı evde öyle bir adamla yaşamak ve büyümek kızınız için çok zor olacak bunlara en yakın zamanda çözüm bulmak zorundasınız.

Kızması normal bence, uyaracaksın ki birdaha yapmasın ama
Ben mecbur muyum senin şımarık kızına katlanmaya dedi
bu laf çok iğrenç. Belki sinirle söyledi ama yine kötü. Boşanmıyosan bile hatasını anlayana kadar tepkini koy.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar benim ilk evliliğimden 5 yaşında bir kızım var. Kızımın babası ile görüşmüyoruz. 3 sene önce ikinci evliliğimi yaptım.İkinci eşimden de 9 aylık bir oğlum var. Bu zamana kadar ikinci eşimin kızımın üzerinde çok emeği geçti ben hemşireyim çalışıyorum kızıma hep ikinci eşimin annesi yani üvey babannesi baktı.Oğlum doğunca eşim çok değişti önceden evin tek çocuğu kızımdı şimdi papucu dama atıldı. Geçen gün kızım kardeşinin elini ısırmış. Oğlum ağlamaya başladı. Eşim kızıma bağırdı. Ne yaptın sen diye. Bende sakin ol dedim. Önceden kızımın üstüne o kadar titreyen ben babasıyım onun diyen adam çok değişti. Ben mecbur muyum senin şımarık kızına katlanmaya dedi. Ben kızıma da kızamıyorum sonuçta o daha çocuk yanlışı doğruyu bilmiyor ikiside benim evladım ayrım yapamam ama eşim şimdiden öz ve üvey ayrımına başladı inanamıyorum ondan hiç beklemezdim.Bu adam neden değişti böyle?
İnsanız hepimiz aynı tutmak çok zor zaten.Kendi evladımızla yeğenimizi bile bir tutamıyoruz bazen.
Tabi kullandığı cümle oldukça ağır, nasıl tepki verilir bilemedim.Allah kolaylaştırsın

Bebeğe zarar gelecek diye paniklemesi belki affedilebilir senin şımarık kızına bakmak zorunda mıyım dedikten sonra durum bambaşka bi hal almış. Daha başından resti çekin, kızınıza üveylik hissettirecekse evlat ayrımı yapacaksa bunları aşamayacaksa boşanın gitsin evladınızdan değerli mi. Zaten çalışan ekonomik bağımsızlığı olan kadınsınız. Çok ciddi bi yol ayrımında olduğunuzun farkına varın; sizin gördüğünüz yerde senin kızın diye bağırıyor vuruyorsa görmediğiniz yerde veya daha büyüyünce nasıl davranır çocuğa

Çok acele etmişsiniz evlenirken. Halbuki maddi gücünüz falan da varmış kimseye muhtaç olmadan kızınızı büyütmek için. Kızınız 2 yaşındayken evlenmişsiniz ne ara boşanıp ne ara tanışıp güvenip evlendiniz? Adam öküz. Evet çocuğun yaptığı iyi değil de bu adam çok eziyet eder kızınıza. Koruyun onu.

ikinci eşimin kızımın üzerinde çok emeği geçti ben hemşireyim çalışıyorum kızıma hep ikinci eşimin annesi yani üvey babannesi baktı.Oğlum doğunca eşim çok değişti önceden evin tek çocuğu kızımdı şimdi papucu dama atıldı.
Hem çocukları ayırmasın istiyorsunuz hemde uyardığında susturuyorsunuz adamın üslübu kadar bu da yanlış bence. Özle üvey zaten bir olamaz elbetteki kendi çocuğunu daha çok sevecek ama karşına al sakinleştiğinde konuş kullandığı cümlenin sizi üzdüğünü anlat.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X