Kocam, ben ve eski görüştüğü kız.......

canim oda boyle diyor, ona bi seyler hissetseydim, seninle degil onunla evlenirdim.

Seni sectim ben, onun icin seninle evlendim diyor.

Ama karsi ya baktigi zaman, icim ciz ediyor, ister istemez seytan aklimi karistiriyor.

Belkide kız kabul etmedi de ondan olmadı araları..Sanki kız çok istemiş te adam reddetmiş gibi..Hep aynı şey..Madem o kızı seçmedi de niye nispet yapmaya çalışıyor ?Niye kızı gözetliyor ?? Umrunda olmamalıydı o kızın ne düşündüğü halbuki....

bbenimde vakti zamanında çok güvendiğimm çok sevdiğim herşeyimm bana eski sevgilisiyle ilgili yalanlar söyledi.bende inandım:S öyle bir zamanda sorun olarak çıktı ki bunlar karşıma ne yardım edecek kimsem ne üstesinden gelecek gücüm vardı... sadece düşünmemeye çalışmaktan başka bişey yapamadım

ama senin durumum farklı bişey yoksa aralarında olmadıysa dert edilmez. aşırı kıskançlık helede şüphe çok pis duygular.içten içe yer kemirir. uyuyor konuşamadım diye erteleme konuş bağla sonuca geç olmadan

erkekler işte canım ne zaman ne yapacağı belli olmayan yaratıklar ama anlam vermediğim şeyse neden nispet yapıyorki aralarında bişey olmadıysa ne gerek var bizimde evimize girip çıkan bi akraba gelini eşime yakın davranıyordu eşimde tam bir misafir canlısı olarak herkes gibi onada iyi davranıyordu ben güzel bi dille uyardım kızın ona gönül koyabileceğini bu kadar samimi davranmaması gerektiğini anlattım oda hak verdi ölçülü ve uzak davrandı sanırım kızda bunu farketti sende güzel bi dille konuş bence eşinle umarım anlayacaktır o eve bakarak bence kızı kıskandırmaktan ziyade onu yüceltip seni rezil ediyor

1.si ya alışkanlık oldu senden öncede sürekli bekarken o kapıdan çıkarken
sevgilisne bakıydu öle bir alışkanlık kaldııı
ama ağzıyla demişki bizim mutluluğumuzu kıskansın istiyrum
o kimki onun hakkında böle bişey düşünüyor yediremediği ne kendine
neyi hazmedemiyo aklında olmasaydı kanımca umrunda dahi olmazdı

ben olsam önce güzel bir şekilde konuşup niyetini anlamaya çalışırdım
ama seninkinin verdiği cevaplar beni tatmin etmeyeceği için kesin tavrımı koyar ayağını denk almasını söylerdim

ne demek canım kıskandırmak ??
kimi kıskandırıyor kime nispet yapıyor ??
o kız da kim oluyor ki ?? kim ki kıskandıracakmış??

haaa eğer kızın düşünceleri önemliyse o zaman demektir ki kıza karşı çok derin olmasa da birşeyler hissediyor !!!

bekamasına bi anlam veremedim..kıskandırma düşünceside çok saçma bence..evli artık ne gereği varki böyle çocukca şeylere..

İş kocanızda bitiyor..

İnsan, önem verdiği kişiye nispet yapar..

Onun için hiçbir değeri olmayan kişiyi görmez bile..

Eşinizle açıkca konuşun ve rahatsızlığınızı dile getirin..
Kiradaysanız çıkmanın yollarını arayın..
Evsahibi iseniz, eşinizin kendisine bir çekidüzen vermesi gerekiyor..

Üzgünüm ki, karşı tarafın ne düşündüğünü düşünmesi, onun da karşı tarafı düşündüğü anlamını taşır..

Neden kocan boyle bir nispet işindekı ne alaka yanı neden boyle birsey yapıyorsun diye sormuyormusun
bana eşinizin verdiği cvplar çok karışık geldı
o kim ki siz ona nispet yapasanız
aranızda lafının bile geçmemesi gerekıyor bence
eşini toparla kendını bir çekı düzen versin
ben olsam çok kıskanırdım ayrıca yaptığın kuruntu felan değil çok normal
hatta ben olsam çatlardım orta yerimden
yok boyle bişey
allah kolaylık versin ama işş eşinde bitiyor

Nefret aşktan doğar diye bir cümle vardır.. Ben eski çıktığımdan nefret bile etmiyorum seninkisi gerçekten çok kötü bir durum konuyu inceledim de herkez içimden geçnleri söylemişler zaten,insanı çok kötü yaralıyacak bir durum ama sıkma canını burdaki yazılardan kendine pay çıkar ve eşinle konuş mantıklı bir insansa seni anlıyacaktır :)

zor bir durum arkadaşım..her evden çıkışında eşin o kapıya bakıyor sende bunu bılıyorsun gelde kafanda bin tane şey kurma..haklısın canım..evden taşınman en güzeli..
merdivenden kapıda heryerde karşılaşmalrı mumkun..birde o kapıya bakıpda sana acıklama yapması benım düşüncem hala aklında o var onun o evde oturdugunu eşin bılıyor sen bılmıyorsun..ayrılmışsın artık ne nisbeti yapacaksın ki..

çok sinir bozucu bir durum.bende olsam sinirlenirdim.
bu olayda eşin suçlu neden bakıyor.
bu duruma eşin son verecek.cama bakmayarak. bu kadar basit işte.
senin cama bakman huzurumuzu bozuyor ve sen devam ediyorsun de.
ah bu erkekler.....

evet zor durum...
eşinle konuşmaktan başka yolun yok,
seni rahatlatmasına ihtiyacın var canım.
ama şu var ki,sen "niçin bakıyorsun" diye üsteledikçe,onda daha çok bakma isteği uyandıracaksın.
işte buna dikkat!

aralarında birşey olduğunu yada olacağını sanmam tanrım kimseye yaşatmasın bu durumu sinek küçüktür ama mide bulandırır evinizi değiştirin güzelim bir kadın için katlanılması imkansız bir durum bu akıl sağlığından olur insan resmen,yuva dağılır şüphelerden sürekli tedirginlikten..

X