Kocalarina nasil istedigini yaptıriyor bu bazı kadınlar

Sevgiliyken böyle degildi cok eli boldu hayatimda gidemiyecegim tvlerde gordugum gibi aşiri luks yerlere göturuyordu

eeee madem tam zamanli ev hanimi istemiş o zaman sigortani yaptirsin maas versin sana.

adam resmen eve hapsetmek için luks hayat turu attirmis sana 🤦 düğün takilarin falan nerde senin peki. hiç altin bilezik bisey yok mu mehirin nerde??
cikar bozdur harca madem çok istiyosun yapmayı.

bana anlatmadigin şeyler de var gibi geliyo

Bu yüzden çalışıp kendi paranı kazanmak önemli. Eşin dahi olsa elin oğlu böyle çıkabiliyor çünkü. Ama sizin sorununuz bence bu değil. Hamile halinizle boğazınızı sıkan bir insan müsveddesi ile evlisiniz ki Allah korusun ya nefessiz kalsanız, ya evladınıza bir şey olsa? Yani bence asıl probleminiz çok başka ama siz meseleyi çok normalleştirmişsiniz.
Bebek bu yüzden sakat bile kalabilirdi Allah korusun
Konu sahibi malesef çok içselleştirmiş şiddeti
Bir evlilikte yaşanabilecek tüm şiddet türlerini yaşıyor
Ekonomik psikolojik fiziksel sözlü hepsi

Nasil kendim ypayim param yokki

Bunun kavgasini etmediniz mi? Haftalik 20 tl hakarettir bir eşe durumu iyiyse hele. Davranislarini degistirecek bazi yaptirimlar uygulamaniz gerek. Ama her seyden de onemlisi hamile esinin bogazini sıkmak ne demek? Ister bir anlik sinir olsun ister yillarin birikimi olsun baslatmasin sinirine. Kendinizi savunun lutfen ve bir b plani yapmaya baslayin.

Ben bebeğim için aldıklarının 80% kendi kazandığım para ile aldım. Esim geri kalanını tamamladı. Bunun özel bir formülü yok. İnsanın içinden geliyor. Esinizin içinden gelmiyor veya parası yetmiyor. Tanimadigim icin yargilamak da istemem. Ama imkanınız varsa eşinizi beklemeyin. Kendi imkanlarinizla yapin herseyi ve gözüne sokun
Kendi gelirim olsa keşke
Ben bebeğim için aldıklarının 80% kendi kazandığım para ile aldım. Esim geri kalanını tamamladı. Bunun özel bir formülü yok. İnsanın içinden geliyor. Esinizin içinden gelmiyor veya parası yetmiyor. Tanimadigim icin yargilamak da istemem. Ama imkanınız varsa eşinizi beklemeyin. Kendi imkanlarinizla yapin herseyi ve gözüne sokun
Kendi gelirim olsa keşke kendim alirdim zaten herseyi

Bunun kavgasini etmediniz mi? Haftalik 20 tl hakarettir bir eşe durumu iyiyse hele. Davranislarini degistirecek bazi yaptirimlar uygulamaniz gerek. Ama her seyden de onemlisi hamile esinin bogazini sıkmak ne demek? Ister bir anlik sinir olsun ister yillarin birikimi olsun baslatmasin sinirine. Kendinizi savunun lutfen ve lutfen bir b plani yapmaya baslayin.

hayır bir de abur cubur yemesin diye harçlık 20 liraymış. Ay sinir oldum yemin ederim, böyle insanların olduğuna inanmak istemiyorum.
Hamile karım canı birşey ceker, alır yer demiyor da abur cubur yeme diye harçlık düşürüyor dalga geçer gibi.

Tansiyonum düştü
Şoklar içerisindeyim
Asgari ücret kazanan adamlar karılarına 100 lira haftalık bırakıyor ki çok normal pazardan o paraya çıkamazsın bile
Nasıl yemek yapıyorsun?
Çok aradın mı bu su katılmamış cimri öküzü?
Bir şey yapabileceğini sanmıyorum çünkü seni sevse ve çocuğu istese zaten ufak tefek şeyler için şiddete başvurmazdı
Tek diyebileceğim kılını kıpırdatma onun için ne yemek hazırla ne bir işini yap
Ucuzu olsun diye kendini paralama
Ben de su anda neden fabrikam olmadigi ile ilgili olarak bir aydinlanma yasadim
Boyle boyle zengin oluyorlar demek ki. Allahin varyemezi,adama bak

Bunun kavgasini etmediniz mi? Haftalik 20 tl hakarettir bir eşe durumu iyiyse hele. Davranislarini degistirecek bazi yaptirimlar uygulamaniz gerek. Ama her seyden de onemlisi hamile esinin bogazini sıkmak ne demek? Ister bir anlik sinir olsun ister yillarin birikimi olsun baslatmasin sinirine. Kendinizi savunun lutfen ve bir b plani yapmaya baslayin.
B plani arama peşindeyim gercekten para kazanmak istiyorum ama hic birsey ypamioru.

Son olarak nasıl yemek yapıyorsun cidden çok merak ettim
Adam pazara kendi mi gidiyor bir şeyler alıyor
Mümkünatı yok haftada 20 lirayla her gün yemek çıkarmanın

Bnde boşanirim filsn dedim kotkmuyoda böyle bi konudan bosanmayi dusunuyosan simdiden git diyo yemeksiz biraktigim günde oldu zsytin peynir yedi ses etmedi
Valla hakediyolar kardesim benki yokluktan varlik yaratan kadinim hocbirsey olmnassa evde bir tencere kaynatirim evimde heo yemegim vardir evim hep trtemizdir kendim bakimliyimdir evde maskeler yaparim ederim adama diyormki lutfen kartini ver sadece 500 lira harcayacagum adam 8 bin aliyor yaklasik vermedi. Senmisin vermeyen hergun 20 30 lira harclik alan ben 50 lira aldim pazarin kuruldugu gunlerde daha fazla para istedim.bir ayda ben botoksumun parasini cikardim.ogrendiginde ister helal etsin ister etmesin kendi ailesi varlik icinde 5 binlik canta takiyorlar lafa gelince beni onlarla kiyasliyo ama ben biraz para istesem ne gerek var. Sanki ben bir ananin babanin evladi degilim

Haklisiniz kim ne derse hakli valla

canım ben gerçekten üzüldüm durumuna. Beni çalıştırmıyor diyip oturma yerinde, kimsenin kimseyi çalıştırmama lüksü yok, hele ihtiyaçlarını karşılamıyorsa asla. Çocuğunu biraz büyüt, bırakabiliyorsan anneanne, babaanneye bırak. Hatta bakıcı bul, kendine her ay 100 200 bile atsan yeter. Ona da zırnık koklatma. Kenara para koy, bugün bogazini sıkan allah korusun ya daha kötüsünü yaparsa ileride? Kendin için ondan gizli birikim yap lütfen.

Bi ayar ver bence bi rest çek durumunda iyiymiş bak nasıl tıpış tıpış alıyo böylesine hiç acımıycan sen hep idareli olmaya çalış o çatır çatır harcasın günde 2 3 paket sigara alan öküz bunlarıda yapmak zorunda bu bitti alıcan şu bitti alıcan okadar yapıcan okadar restini çek yaniii

B plani arama peşindeyim gercekten para kazanmak istiyorum ama hic birsey ypamioru.

bu kadar zengin adam karısını çalıştırsa rezil olur. o yüzden sana istedigin kadar para vermesi daha akillica olurdu.

bosansa çok zenginmis zaten her halükarda bugünkünden rahat yasarsin.

Biraz zor ama kendinizi sıkın 2 3 hafta verdigi 20 lirayi da almayin. Aslinda o kadar da zor olmasa gerek ha 20 tl vermis ha hic vermemis... sonrasinda sorarsa neden almadiginizi kendisinin 20 tl ile gecinmesini soyleyin bakalim yapabiliyor mu. Ne zaman insan yerine koyarsa o zaman parayi da alacaginizi soylersiniz. Ve biraz istikrarli olun gerekirse hic konusmayin. Yani hayret bir sey insan esim hamile der aksine verecegini arttirir ihtiyaci olur vs diyerek sizinki ilkokul cocugu muamelesi bile yapmiyor size.

Tüm kocalar böylemi bu diğer kadınlar nasıl kocasına istedigi gerekli gereksiz şeyleri yaptırıp aldırabiliyor yoksa odunluk bnim kocamda mı? Ne ypsam bilemedim

8aylık hamileyim diğer anneler bebek alışverisi yaparken özenir tatlı telaş içindedir bense stres içindeyim sürekli ağlıyorum bn cinsiyet ögrenilir ögrenilmez alınacak listesi yaptim ve internetten filan hep araştirdim fiyatları ben her alisveriste boyleyimdir herseyin ucuzunu uygununu almaya çalisirim hep a101 bim burlardan alisveris yparim hep ucuza kaçarim toptan fiyatli filan o yüzden uygun fiyatli ve iyisini güzelini almak için bebek ürunleri satan yerleri arastirip kaydettim ve bebegime cok fazla birsey almiyorum hediyede gelir diye 5tane 5li set 4zıbın 2tulum filan yani kıyafeti eşime cinsiyet ögrenince dedim hamilelik boyunca yavas yavaş almaya başlayalim diye eşimse son aylarda herseyi birlikte alır geçeriz diye aldırmamisti bende bi anda alıninca masrafli gelir sana demistim rahat ol aliriz demusti takmamisti simdiyse alisveris yparken herseyin fiyatina bakiorum internetten alacaklarim yaşadigim sehirde alicaklarim ayriydi ama her anne gibi her genç gibi bnimde heveslerim var aşiriya kacmamak uzere ypmak istediklerim internetten daha uygun oldugu icin sabahlikli 3lü pijama takımi istemistim 170tl bulabildim eşim pahali diye almiyor ama bn o takimlara özenip istiodum hep takı yastigi bizim külturumuzde olan birsey isimli uygun fiyata buldum onada olmaz bizimkiler bebegin ustune atar parayi filan dedi taç terlik seti begendim 60tl taç takilmiyo bizim sülalenin kadinlari takmiyo ayip diyo taktirmiyor 10lu bebek seti begendim bebegin ismi yazan 150tl cok tatli guzel onada hayir dedi oturdugumuz sehirde pazara ciktigimizda pazardan zibin ve 5li set alcaktim 2tane 5li set aldik yeter hediyede gelicek biz cocukmu dogurcaz cocukmu evlendircez diyor besik bebek arabasi puseti toptanci gibi bi yerden aldik 1400tuttu toplam süt vermek istedigim icin biberon filan almadim bebek telsizi vs.. almadim cok gerekli seyler almaya calistim yinede eşime yaranamiyorum sinir oluyorum bizlerde bebek dogan evin kapisi süslenir hosgeldin bebek yazisi ve tülle bn masraf cikmasin sadece tül alalim bn yparim evde gerisini balonumuz filan var demustim ayip olmaz canımi sıkma bnim yeter artik kapi süslenirmiymis dedi bogazimi sıktı ne var ki bunda normal birsey o gece cok agladim aglayarak istedigini yaptirmaya calistirmayi kim ogretti sna diyip durdu
Bebek dogunca hosgeldin bebek yazili magnet yaptirilir addettir bizde eşim oyle seymi olur bizim sulalede kim yapmis ki diyo kendim yptircam diorum 100tane fazla degil diorum hyr diyo herseye hayir gereksiz diyor abartili birsey istemiyorum ne ypacagim bn bu adamla
Lohusa serbeti yerine limonata veririz diorum bizimkinler çay verip geciyo dio

Diger anneler gerekli gereksiz sey yptiriyo hastane odasi süsletiolar şerbetlik bardaklıkları oluyor elbise giyiyorlar video fotograf cektiriyorkar sabahliklarina isim yazdiriyorlar çöpe atilcak çikolata kağitlarini bile özel yaptıriyorlar vs.. bn bunlara gerek bulmuyorum ama bnim istediklerim ufak tefek ve herseyin uygun fiyatlisina kaçiorum eşimin yapması gerekmez mi bu kadar gereksuz şeyleri yapan bile kocaysa benimkisi ne acaba maddi yönden sıkıntımızda yok şükür bn mutfak masrafını kısıyorum yinede hamileligimde hamile kiyafeti aldirmadim masraf çikmasin diye sadece 1tane bayramlik almistim yinede eşim masraflisin diyor kendi param olsa ypardim alirdim ama almiyim gereksiz para harcamiyim diye harçlik neredeyse hic vermiyor evde oturuyorum hep gezersem eşimle geziyorum o yüzden sadece haftalik 20tl filan veriyor o parada sabah ekmek aliyorum kendime ya da birsey eksik lluyor evde acil bir malzeme gerekiyor öyle gidiyor o yüzddn biriktiremiyorum da açıktan üniversite okuyorum çalişmak istemistim hamile olmadan önce ve hamileligimin başlarinda eşim izin vermemisti şimdi katalog ürunu bari satayim diyorum farmasi ersağ orflime gibi ona da izin vermiyor zaten çevremde yok onu satacak ne ypabilirim kendi ailemdende bi destek yok heekes eşlerine nasil istedigini aldiriyor ve yaptiriyor bn niye yaptiramiyorum en basit birseyi bile hayir olmaz diyor bi kapi süslemeyi bile bu kadarda olmaz ama sigaraya zam geldi halen daha günde 2-3paket sigara içmeye para buluyor maddi sıkıntimizda yok ama bna masraflisin diyor pazara cikiyoruz 1kg alinacak desem 2kg aliyor gerekli olmayan listede olmayan şeyler aliyor masraf ypma boşa ihtiyac yok diorum bogazimizdan kısitlama diyor ama bn abur cubur yemiyim diye harçlıgimi az veriyor ne ypacagim bn Allah ın aşkına..
Canım magnetti süslemeydi vs benim kocamda istemiyor fakat nedeni var borcumuz çok var ama borcumuz olmasa herşeye izin verir. Acaba para konusunda problem olabilir mi. Anlıyorum seni bende 7 aylık hamileyim daha bebeğime birşey almadım annem babam kayınvalidem kayınpederim alıyo hevesliler onlarda. Bende eşimi fazla sık boğaz etmiyorum . Canım sende eşine anlayış göster. Eğer ki para sıkıntısı varsa kendi ailendende destek alabilirsin. Ben alamadığımı anneme aldırıyorum . Fakat para sıkıntısı değilde huyu böyleyse Allah yardımcın olsun

Ben de su anda neden fabrikam olmadigi ile ilgili olarak bir aydinlanma yasadim
Boyle boyle zengin oluyorlar demek ki. Allahin varyemezi,adama bak
Bende onca yıl çalışıpta bir dikili ağacım olmamasının nedenini anladım
Zenginler böyle demekki
Hoş konu sahibi gibi bir iki örneği gözlerimle gördüm şaşırmıyorum anlatılanlara

X