Koca Bebekler

yesilim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2006
8.868
19
Evlendik adam değiştide biz aynımı kaldık
Ne zaman bir araya gelsek koca çekiştirmekten başka bir şey yapmıyorduk.Yalanmı?? Hele gene kızdıysak..
Arkadaşım anlatırda anlatır.Orta okuldan itibaren şiirler yazdığın,hayaller kurduğun,tüm engellere rağmen evlendiğin,onun ailesine bayıldığın,ne olduda çok değişti diyorsun.Gezdirmiyormuş,hep yorgunmuş,ailesine çok düşkünmüş,televizyon seyrederken uyukluyormuş,çocuklarla ilgilenmiyormuş,maaşı az yetmiyormuş
Çalışsam özgürlüğüm olsa diyen çalıştı söylenmeler bitmedi..."Deli gibi çalışıyorum eve geliyorum bir koşuşturma,bir telaş yorgunluktan ölüyorum.."Aybaşında maaş kavgası... Yetti yetmedi diyor(ne kadar gelir o kadar gider)
Unutuldu yazılan şiirler,şarkılar,yarım kalan hayaller..Bu ne telaş..

Çocuk olunca koca ikinci planda... Ama unutuyorduk aslında evde iki çocuk..kocamız ve evladımız...İkisini idare edeceğiz öğrendikte geç öğrendik.Birini ihmal etsen diğeri kıskanıyor. Bilmiyorsun ki koca bebek anneye alışmış kopmuş sana gelmiş. Çocuğunla paylaşınca her anını koca bebek sudan çıkmış horoz gibi(balık değil) hani bana hani bana..Dese iyi,demezde..Senin anlamanı ister.Anlamayınca çocuk gibi banyoda ıslatır her yeri.Çoraplar biri orda biri..Arada bul ,havlular yerde.Mutfağı kirletir acıkınca sızlanır.
Arada hatırlatır gibi.." ne olgun erkeklerde var"desen" Kılıbık onlar" Der geçer.
Biraz ihmal etsen bulur oyalanacak birini birilerini..Maçla başlar,bira,rakı keyfi.Sen ihmal edildiğini san ağla,sızla o bulmuş oyalanacak bir şeyler... Sen de bul ,düş adamın yakasından ne o,mır mır da mır mır.Kitap oku,sinemaya git,parkta dolaş,gazete oku,kendini sev ki seni sevsinler..Ama yok sızlanılıp usandırılacak.
Ama bilirdimki akşam olunca hepsi girecekler adamın koynuna bende gireceğim
Evlendik şikayet ediyoruz adam değiştide biz aynımı kaldık...
nerede o şiirler,şarkılar hayallerim deme.Onlar hep var,hep var olacaklar.
Değişen sensin,benim,biziz unutma...

yeşilimin duyguları:çiçek:

Son düzenleme:
Yeşilim bak İstanbuldan bile senin yazılarını takip ediyorum.Doğru diyorsun bizde değişiyoruz ama bence erkekler çok daha çabuk değişiyorlar.Onlar sahiplenince artık onun olduğunu bilince rahatlıyorlar galiba.

kesinlikle katılıyorum.elde etmenin verdiği umursamazlıkla eşlerini ihmal ediyolar bence.hatanın tamamı olmasa da büyük çoğunluğu erkeklerde bu konuda..

kızlar doğalarında var türk erkeklerin onları değiştirmek mümkün değil

çok güzel anlatmışsın duygularını yine yeşilim...çok hoş...

Yeşilim yine harikasın .Nolucak bu ana kuzusu erkeklerin hali istiyorlarki hep pış pış ,eeeee biz nolcaz biz kime naz yapıcağız.Ellerine sağlık valla aynen doğru bütün dediklerin.

sağolun arkadaşlar yorumlarınıza
adı üstünde koca bebekler ona göre...davranacağız:):):)

Yesilim haklisin eslerimizde koca bebektir, yavrunla lgilensen onu ihmal etsen olmaz, ben herzaman soylerim benim iki yavrum var biri buyuk biri kucuk, sorarlardi kac cocugun var diye biri kucuk bebek biri buyuk bebek derdim, simdi oglusum buyudu ama koca bebegim daha buyumedi hala benim kucuk bebegim, onlari degistirmek mumkun degil, oldugu gibi kabul etmek gerekiyor degistirmeye calismadan,

ikinci çocuğa düşünmememin nednlerinden biride bu.yeşilim ne güzel anlatmşsın koca bebekleri.

teşekkürler gülsibel,polime koca bebeklere...her evde bir tane var..her eve lâzım

lente canım ne güzel özetlemişsin ...
bende paylaşmam sorunlarımı kendim çözerim ama..bazan oluyor işte ufak anlatmalar sonuçta gene kendimiz çözüyoruz değilmi...iyi geceler canım...

Bizde durum farkli biraz bütün gün birlikteyiz,is yerlerimiz yan yana yani sorunumuz varsada o an konusarak cözeriz,zaten is dolayisiyla konusmak zorunda oldugumuz icin saatlik tartismalar oluyor,ve ikinci kisilere anlatamadan sorunlar cözülüyor,bazi isleri birlikte yapiyoruz,benim yetisemedigim yerde o vardir,onun yetisemedigi yerde ben,dengeyi birbirimizi hirpalamadan bulmaya calisiyoruz...ama anlatanlarida yargilamiyorum bazi anlar bazi durumlar vardir muhakkak her insan,her kisilik ayni degildir...mantik bazi yerde yetmiyebiliyor,neden ve nicinlere cözüm ararken ikinci insanlarin fikrine ihtiyac duyabilecek insanlarda vardir...

seninde yüreğine sağlık yağmur gene gelmiş yorum katmışsın teşekkür ediyorum.her zaman bekliyorum buluşmak dileği ile...

biz kadınlar anne olmayı okadar sevmişiz ki....diyecek söz yok.en güzel şekilde yeşilim anlatmış zaten.sevgiler yeşilim...

yok ben hala ısrar edıyorum, ben değiştim ama o değişti diye değştimmmmm bananee:)

X