Koah hastası babam ve covit :(

prometheus

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2008
2.767
7.746
Arkadaşlar babam 72 yaşında. 20 yıl önce akciğer kanseri ameliyatı olmuştu ve bir akciğerinin 3/4’ü yok. Ayrıca koah hastası.
Geçtiğimiz çarşamba sırt ağrısı, terleme, öksürük, baş ağrısı, solunum sıkıntısı nedeniyle hastaneye yattı. Ertesi gün aile hekimliği, halk sağlığı merkezi alarma geçti ve babamda covit şüphesi olduğu için 14 gün gözlem altında kalacağımızı söylediler(annem ve babamla yaşıyorum.)
Babam 5 gündür hastanede ve tomografisinin covitle uyumlu olduğunu söylediler. E- nabızda bir tahlil sonucu yok girilmemiş. Doktoruyla hiçbir şekilde görüşüp bilgi alamıyoruz. Yoğun bakımda mı normal serviste mi bilmiyoruz.
Dün bir hemşire babamı yarın taburcu edeceklerini söylemiş 😱 ya arkadaşlar ortalık yangın yeri covit şüphesiyle yatan hastayı eve çıkarabilirler mi? Evde 4 yaşında kızım var 67 yaşında annem var, ben varım.

Cimere yazdım ama bilgisi olan var mı tomografiden kesin sonuç elde edilir mi? Babamın zaten kronik hastalığı ve yaşı var her şeye hazırlıklıyım. Sadece beni ne bekliyor doğru bir şekilde bunu bilmek istiyorum. Lütfen bilenler yardımcı olsun🙏🏻

Corona hastasini nasil taburcu ediyorlar anlamadim
Doktor nasil bilgi vermez boyle sey mi olur sonra babanizin taburcu olmasina hemsiremi karar verecek sacmalikk 🙄
Allah babaniza sifa versin insallah tez zamanda kurtulur bu illetten 🤲

Corona hastasini nasil taburcu ediyorlar anlamadim
Doktor nasil bilgi vermez boyle sey mi olur sonra babanizin taburcu olmasina hemsiremi karar verecek sacmalikk 🙄
Allah babaniza sifa versin insallah tez zamanda kurtulur bu illetten 🤲
İnan değil Dr koridorda hemşire bile görüp bilgi alamadım. Güvenliğe sordum telefonla bilgi verilecek dedi. Biri aradı babanızın durumu iyi dedi 20 saniye bile konuşmadı.

Ama 14 gün karantina süresinin dolması gerekmiyor mu? Bize de bulaşacak eve çıkarsa?
Ben tv de dinlemiştim. Eğer virüslü kişi gençse hastaneyi meşgul etmemek yığılmayı önlemek için ev izolasyonuna göndereceğiz diyordu doktorlar. O hastanın odasına maskesiz korumasız kimse girmeyip odayı havalandırarak falan. Ama babanız risk altında onu eve değil hastane şart, Bilgi vermemeleri de bir acayip. Geçmiş olsun

Benim akrabam da pozitif çıktı, eve gönderdiler -kendini izole et diye.
Yani pozitifse de iyi durumdaysa eve gönderiyorlar. Ama babanız risk grubunda, onu bırakmazlardi heralde korona olsa. Siz icinizi rahat tutun
Ama hasta kendini nasıl izole edebilir ona yemek götürülecek lavaboyu kullanacak, aynı oksijeni soluyacağız. Zaten yaşı ve solunum sıkıntısı var biri koluna girmeden adım atamıyor.
İnş dediğiniz gibi eve göndermezler🙏🏻

İnan değil Dr koridorda hemşire bile görüp bilgi alamadım. Güvenliğe sordum telefonla bilgi verilecek dedi. Biri aradı babanızın durumu iyi dedi 20 saniye bile konuşmadı.

Resmen gecitirmisler nasil duyarsizlik bu yaa adamcagiz kronik hasta !!
Ve hastalarin durumunun bilgisini guvenlik veriyor !! Taburcu olmasina hemsire karar veriyor hangi hastane bu yaa ?? 🙄🙄😱

Alakasiz olucak ama babaniz nasil kapti acaba bu hastaligi yasakti normalde cikmalari

Ama hasta kendini nasıl izole edebilir ona yemek götürülecek lavaboyu kullanacak, aynı oksijeni soluyacağız. Zaten yaşı ve solunum sıkıntısı var biri koluna girmeden adım atamıyor.
İnş dediğiniz gibi eve göndermezler🙏🏻
Benim hasta olan akrabam genç,otuzlarinda ama anne babası yaşlı. Yine de eve göndermişler. Çok saçma ama gönderiyorlar vallahi yer yok diye.

Hani %60 lardaydi doluluk oranı. Yoğun bakım üniteleri yeterliydi. Iste bundan korkuyordum ben.
Herkesi eve göndere göndere dolmuyordur😂
Gerçi benim akrabamin yoğun bakimlik durumu yok, ilaç da vermemişler. Belirtisi de yokmuş... Aynı serviste olduğu biri pozitif olunca zorunlu teste göndermişler,öyle ogrenmis. Ama yani hastanede olmaz yurtdışından gelenlerin boşalttığı yurtlarda 14 gün tutulabilir. Sonuçta ailesi de değil, apartmandakilerin ne günahı var?
'evde dur e mi' demek,günde bir kez aramak iş değil ki. Ne sorumsuz insanlar var .Bir program vardı,meşhur. Nurseli idiz hayat
kadini rolüne girmiş 'ama aidsliyim' diyordu, müşterilerin hepsi 'atin olumu arpadan oldun' demisti. Bu zihniyette insanlarla dolu bir ülkede nasıl milletin sözüne güvenirsin?

Arkadaşlar babam 72 yaşında. 20 yıl önce akciğer kanseri ameliyatı olmuştu ve bir akciğerinin 3/4’ü yok. Ayrıca koah hastası.
Geçtiğimiz çarşamba sırt ağrısı, terleme, öksürük, baş ağrısı, solunum sıkıntısı nedeniyle hastaneye yattı. Ertesi gün aile hekimliği, halk sağlığı merkezi alarma geçti ve babamda covit şüphesi olduğu için 14 gün gözlem altında kalacağımızı söylediler(annem ve babamla yaşıyorum.)
Babam 5 gündür hastanede ve tomografisinin covitle uyumlu olduğunu söylediler. E- nabızda bir tahlil sonucu yok girilmemiş. Doktoruyla hiçbir şekilde görüşüp bilgi alamıyoruz. Yoğun bakımda mı normal serviste mi bilmiyoruz.
Dün bir hemşire babamı yarın taburcu edeceklerini söylemiş 😱 ya arkadaşlar ortalık yangın yeri covit şüphesiyle yatan hastayı eve çıkarabilirler mi? Evde 4 yaşında kızım var 67 yaşında annem var, ben varım.

Cimere yazdım ama bilgisi olan var mı tomografiden kesin sonuç elde edilir mi? Babamın zaten kronik hastalığı ve yaşı var her şeye hazırlıklıyım. Sadece beni ne bekliyor doğru bir şekilde bunu bilmek istiyorum. Lütfen bilenler yardımcı olsun🙏🏻
Cok gecmis olsun. Allah sifa versin.

Evde solunum desteği var mi. Gittiğinde saturasyonu kacti. Bu tip kronik hastaların evde bakımı cok zor. Ne yaptığınızı bilmeniz ve size söylemeleri gerek.

Duyduğum kadarıyla bir ilacı bes gun kullandırip covid in vücudun sitokin fırtınasına yakalanmasını engelliyorlar. Bu evre başarılı olursa iyilesme basliyor.

Not: Sağlık çalışanı değilim.

Herkesi eve göndere göndere dolmuyordur😂
Gerçi benim akrabamin yoğun bakimlik durumu yok, ilaç da vermemişler. Belirtisi de yokmuş... Aynı serviste olduğu biri pozitif olunca zorunlu teste göndermişler,öyle ogrenmis. Ama yani hastanede olmaz yurtdışından gelenlerin boşalttığı yurtlarda 14 gün tutulabilir. Sonuçta ailesi de değil, apartmandakilerin ne günahı var?
'evde dur e mi' demek,günde bir kez aramak iş değil ki. Ne sorumsuz insanlar var .Bir program vardı,meşhur. Nurseli idiz hayat
kadini rolüne girmiş 'ama aidsliyim' diyordu, müşterilerin hepsi 'atin olumu arpadan oldun' demisti. Bu zihniyette insanlarla dolu bir ülkede nasıl milletin sözüne güvenirsin?
Herkesin bu hastalığa yakalanması farklı olabiliyor. Birinde ağır seyrederken diğerinde belirti gostermiyor. Ben bagisikliga da inanmiyorum ama reaksiyon ve adaptasyona inanıyorum. Yapılması gereken kronik ve ağır seyreden hastalara öncelik tanimak ama biz genelde yapılmaması gerekeni yapariz.

Arkadaşlar toplu cevap vereyim İstanbul’da bir devlet hastanesinde yatıyor ve gerçekten hiç ama hiç bilgi alamadık yani basit soğuk algınlığı mı covit mi bilemiyorum.

Ama covit şüphesi olmasaydı bizi karantinaya alırlar mıydı, aile hekimi ve halk sağlığı merkezi her gün arıyor belirti soruyor.
Ben dışarıdayken çok dikkatli oluyorum eldiven ve maskemi eve girmeden çöpe atıyorum zaten her katta kapaklı çöp bidonu var. Üstümü balkonda çıkarıyorum, montumu çantamı ve orada bırakıyorum. Diğer bütün kıyafetlerimi değiştirip makineye atıyorum. Ben marketteyken sucu gelmiş annem namaz kılıyormuş. Parayı da babam vermiş. Başka bir yerden bulanamaz diye düşünüyorum.

Lütfen eve göndermesinler bu ortamda eve nasıl gönderilir 70 yaşındaki kronik bir hasta?

X