Klomenle ilgili lütfen yardımcı olur musunuz?

Yesldenz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2022
212
66
31
Merhaba. Doktor kontrolünde 5 aydır klomen kullanıyorum. Doktorum bir ay klomen bir ay boş şeklinde ilerliyor. Klomen sonrası yumurta takibi yapıyor bugün yarın çatlayacak diyor. Çatlatma iğnesini sorduğumda ise sağlıklısın iğneye gerek yok diyor. Klomen kullanmadan önce adetlerim hep düzenli 28 günde bir oluyordu. Klomen sonrası adetlerim 30 günü geçti. Hatta bu ay 34. Günümdeyim ve hala adet olmadım. Bugün sabah gebelik testi yaptım negatif. Adet olmak için tüm belirtilerim var. Artık kistten şüpheleniyorum. 1 yıl önce kimyasal gebelik yaşadım daha sonra da hamile kalamadım. Benim de eşimin de testlerinde hiçbir sorun çıkmadı. Tek yaptırmadiginiz rahim filmi kaldı. Kist kontrolü için yarın doktoruma çıkacağım. Sizce artık klomen kullanımını sonlandirmali miyim? Devlet hastanesine çıkıyorum. Doktor değiştirip özele mi geçmeliyim? Doktoruma söylesem klomen kullanip catlatma iğnesini de istiyorum diye eminim ki daha önce dediği gibi sağlıklısın gerek yok diyecek ama ben yine de söylemeyi düşünüyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkür ederim.

Hayır devlete gidiyorum. Evet klomen kullanan arkadaşlarımın doktorları 3 ay üst üste kullandırmış hep ve her klomen sonrası çatlatma iğnesini uygulatmış. Benim doktor bir ay kullandırıyor bir ay kullandırmıyor. Belki de şu an klomenden dolayı fazla yumurta büyüdü çatlayamadı kiste dönüştü o yüzden adetim gecikiyor. Klomen sonrası ağzından iğne hiç çıkmıyor ben sorduğumda sağlıklısın gerek yok diyor. Sizce özele geçeyim mi? Durumumu bilen ailem ve tanıdığım ve özele geç diyor. Özelde daha çözümcü yaklaştıklarını söylüyorlar. Yorumunuz için teşekkür ederim bu arada

Bence doktorunu değiştir ben letu ve ovitrelle kullandım negatif sonuç alınca 3 defa hatta en son rahim filmi çekildim o da temiz çıktı bugün adetimin 5. Günündeyim ve klomene geçtim doktorum her kişinin bedeni aynı ilaçlara tepki vermez herkes farklı dediği için bunuda kullanayım dedim

Merhaba, doktorumu değiştirdim. Femara kullanmaya başladım doktor kontrolünde. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Bence uzatmadan rahim filmi çekilin ben öyle hamile kaldım

Bence uzatmadan rahim filmi çekilin ben öyle hamile kaldım
Yeni çıktığım doktor kimyasal geçirmeyeseydin hemen senden rahim filmi isterdim ama kimyasal gebelik geçirmiş olman tüplerinin açık olduğunu gösteriyor o yüzden birkaç tedavi yönteminden sonra olmazsa o zaman isteyeceğim ama şimdilik bir kenara almak istiyorum onu dedi.

tüplerin açıkmış sıkıntı değil de rahimde bozukluk varsa peki? Rahim filmi o yüzden öneriliyor ayrıca ilaç enjekte edildiği için temizlemiş oluyor rahmi.Bence de film çekilebilirsin..Bende 2,5 yıllık evliyim hiç gebelik oluşmadı evliliğimin 1. yılında miyomum vardı o alındı bekledim olmayınca 20 gün önce film çekildim

bu kadar uzun süre klomen takibi olmaz. doktorunu değiştir bence 2 3kez baklırı olmuyorsa tedavi yöntemi değiştirilir. bu ne her ay boş boş avutuyo.. özele mi gidiyorsun bide ?
uzun süre olunca ne olu klomen, sıkıntı mır?

Bizde 3 ay letu ve çatlatma iğnesi kullandım ara vererek 1 aşılama da olduğu halde tutmadı bu ay klomen içiyorum bakalım ayın 8nde gidecem günde 1 defa verdi bana size nasıl verdi acaba klomeni

Kendi kendine çatlıyorsa ek bir şeye gerek yok bence ama başka doktordan da görüş alabilirsin.

Bende rahim filimi çekildim valla habire hap veriyorlar 10aydir klonmen yok ferema kendim de gördüklerimi soylum size valla anca adet geciktirdi hep bende ilaç kullanmayı bıraktım açıkçası bütün tahlillerim temiz çıktı bence ilaçlar bizi mahvediyor

Bizde 3 ay letu ve çatlatma iğnesi kullandım ara vererek 1 aşılama da olduğu halde tutmadı bu ay klomen içiyorum bakalım ayın 8nde gidecem günde 1 defa verdi bana size nasıl verdi acaba klomeni
Benimde günde 1defaydi sadece canım ama benim adetimi 8 gün geciktirdi inşallah senin öyle sorunun olmaz

Ay inşallah zaten normalde ilaçsız hasta olmayan biriyim inofolic combi kullandığımdan berli düzenli olarak oluyorum

uzun süre olunca ne olu klomen, sıkıntı mır?
Sıkıntı kısmını bilemicem ama sonuçta hormon hapı aylarca almak iyi değildir. Ama işin aslı o hapla 3kez denenir olmazsa bi üst tedavi yöntemine geçilir. Bu dr sizi fazladan oyalamış olmuyosa zorlamanın anlamı yok bende defalarca klomen kullandım parça parça. Hiçbir sonuç alamadım sonunda aşılamaya geçtim. Klomenle olcak iş olsaydı zaten tutardı demekki daha farklı bi duruum var ki tedaviyi ilerletmek lazım..

Klomen bende geçen ay bir haftaya yakın gecikme yapmıştı.

28 inde çatlama oldu su an adet öncesi sökülme hissi olur'ya öyle, seninde öyle miydi?
Olmadı galiba yine.

Ne zor süreçler yıpratıcı sorma ya.

Klomen bende geçen ay bir haftaya yakın gecikme yapmıştı.

28 inde çatlama oldu su an adet öncesi sökülme hissi olur'ya öyle, seninde öyle miydi?
Olmadı galiba yine.
Evet öyle oldu benimde mahvetti beni hem gecikme hem kasik ağrısı felaket ama tık yok yine hüsran

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…