Klomen ve sonrası

Tüm umudumu kesmişken klomenle hamile kaldım. Öncesinde 5 kez femara kullanmıştım, rahim filmi çektirmiştim. Eşim defalarca test vermişti, hiçbir sorun yok diyorlardı. Ben artık normal yoldan olmayacağına okadar inanmıştım ki, tam 20.ayda doktorun son kez klomen deneyelim demesiyle hamile kaldım tabi yanında birkaç vitamin ve beslenme listesiyle... Çok şükür ❤️ 6-7 ay normal olmazsa bu tarz ilaçlar kullanmanız daha doğru olur.
Hiç iğne falan olmusmuydunuz klomeni kaç aç kullandiniz

Konuşmuyorum rahatım valla eltimi sevmiyolardi ben nisanliyken kötülüyolardi suan övüyolar. Onun bebeler tup bebek ikiz. 2 sene bakti onlara bana gelince ay annen bakar sen bakarsin haspam sanki ben sana baktırırim da
Ahahahha bakma lafları var bir de sürekli daha çocuk yok ortada sanki illa biri bakmalı diye düşünülüo. Ben de yardım gerekirse tabi isterim annem olmassa senden isterim yardımı annecim diorum alıştım artık entrikalı konuşmalarına😂 ben de onun gibi saçma saçma konuşuorum kafası karışıo

Ahahahha bakma lafları var bir de sürekli daha çocuk yok ortada sanki illa biri bakmalı diye düşünülüo. Ben de yardım gerekirse tabi isterim annem olmassa senden isterim yardımı annecim diorum alıştım artık entrikalı konuşmalarına😂 ben de onun gibi saçma saçma konuşuorum kafası karışıo
Allah o günlere koymasin gene ondan istemem yardım digerlerine nasil baktilarda pis pis ya amaann Allah muhtac etmesin kimseye

Amh baktırmadım, iğne de kullanmadım. Ama yumurtlama takibi yaptırmadan direk aşılama yaptırmak, iğne kullanmak ne kadar doğru bilmiyorum. Eğer araştırma hastanesine gidiyorsanız, uğraşmak istemedikleri için direk 3 aşılama yapıp eğer olmazsa tüp bebeğe yönlendiriyorlar.
İğneler de bildiğim kadarıyla göbekten her gün yapılıyor, yumurta yeterli boyuta gelince eşinden aldıkları örnek ile aşılama yapıyorlar
Aa tam kadin dogum hastanesi aslında. Ben illa igne mi dedim ilacla baslariz en basta dedi ay aman ya

Aa tam kadin dogum hastanesi aslında. Ben illa igne mi dedim ilacla baslariz en basta dedi ay aman ya
Yumurtalarının durumunu doktor daha iyi bilir ama eğer bir sorun yoksa ilaçla başlamanı tavsiye ederim. Her gün iğne yapmak zor olabilir başlangıç için, yine de karar sizin. Umarım en yakın zamanda mucizenize kavuşursunuz... Bir de aşılamayı genellikle eş sperminde sorun varsa ( özellikle ileri hız problemi olanlara) yapıyorlar.

Yumurtalarının durumunu doktor daha iyi bilir ama eğer bir sorun yoksa ilaçla başlamanı tavsiye ederim. Her gün iğne yapmak zor olabilir başlangıç için, yine de karar sizin. Umarım en yakın zamanda mucizenize kavuşursunuz... Bir de aşılamayı genellikle eş sperminde sorun varsa ( özellikle ileri hız problemi olanlara) yapıyorlar.
Esimin sperm testine doktoru bakti normal dedi. Ben de bugun kendi doktoruma götürdüm oda sorun gözükmüyor dedi

Bana da verdi ancak ben kullanmayı düşünmüyorum zaten henüz 6 aylık evliyim doğal yoldan bir süre denemeyi düşünüyorum. Doktorum pko olduğum için ve fazla yumurtladığım için vermişti klomeni. Ancak sırf beslenmeyle ilaç kullanmadan da hamile kalabilen insanlar var. Ben bu yan etkileri hiç beğenmedim. Vücut kimyam bozuldu resmen sancıyla yaşadım 11 gün bugün de ölüyorum sandım bacaklarımı hissetmedim. Heralde bana ağır geldi zaten normalde fazla yumurtlama sorunum olduğu için de olabilir… Size doktor hemen mi vermişti klomeni? Yoksa belli bir süre sonra olmayınca mı?
2 buçuk yıldır evliyim ben 1 tane düşüğüm oldu sonrasında 6 ay ara verdik yaklasik 7-8 aydır da hamile kalamıyorum ben aslında sol kasıgımdaki ağrı nedeniyle doktora gittim orda bu durumu da söyleyince regliyken gel dedi yumurtalıklarıma baktı öyle klomeni verdi önce ilaç tedavisiyle başlayacağız dedi

2 buçuk yıldır evliyim ben 1 tane düşüğüm oldu sonrasında 6 ay ara verdik yaklasik 7-8 aydır da hamile kalamıyorum ben aslında sol kasıgımdaki ağrı nedeniyle doktora gittim orda bu durumu da söyleyince regliyken gel dedi yumurtalıklarıma baktı öyle klomeni verdi önce ilaç tedavisiyle başlayacağız dedi
Son gittiğimde 1 tane yumurta büyümüştü sadece birliktelik olsun dedi ama yine hamile kalamadim hormon testi yaptı sonra prolaktin yani süt hormonum yüksek çıktı onun için de ilaç verdi

Kızlar bende bu ay kullandım
Reglin 5. Günü başlayıp 5 gün kullandım
Dongumun 16. Günü acayip sancım ve kanamam oldu. Yumurtlama kanaması yaşadım yani.
1 haftadır da ara ara sancım geliyor.
Bugün test yaptım negatif, adet günüm cumartesi.
Bu ay benimde aynı 6 gün gecikmem oldu testim negatif çıktı klomen ilacının etkisiymis ama umarım sizin hamilelikten dolayıdır gecikmeniz 🙏

Bu ay benimde aynı 6 gün gecikmem oldu testim negatif çıktı klomen ilacının etkisiymis ama umarım sizin hamilelikten dolayıdır gecikmeniz 🙏
Benim adet günüm cumartesi canim daha.
Eşim bugün sprem testi verecekti, önce test yaptırdı bana belki ahamilesindir boşa test vermeyim diye.
O da negatif çıktı.

Tüm umudumu kesmişken klomenle hamile kaldım. Öncesinde 5 kez femara kullanmıştım, rahim filmi çektirmiştim. Eşim defalarca test vermişti, hiçbir sorun yok diyorlardı. Ben artık normal yoldan olmayacağına okadar inanmıştım ki, tam 20.ayda doktorun son kez klomen deneyelim demesiyle hamile kaldım tabi yanında birkaç vitamin ve beslenme listesiyle... Çok şükür ❤️ 6-7 ay normal olmazsa bu tarz ilaçlar kullanmanız daha doğru olur.
merhabalar hayırlı olsun öncellikle :))
regliniz kaç gün geçtikten sonra öğrendiniz hamileliğinizi birde regl sancısı çektiniz mi?

Tebrik ederim🙏🏼 Sağlıkla kucağınıza almak nasip olsun🥰
Hiç iğne falan olmusmuydunuz klomeni kaç aç kullandiniz
Klomen sizde de sancı yaptı mı acaba? Bende çok yan etki yaptı…

Tebrik ederim🙏🏼 Sağlıkla kucağınıza almak nasip olsun🥰

Klomen sizde de sancı yaptı mı acaba? Bende çok yan etki yaptı…
Çok yaptı bugün çatlatma iğnemi vurdurdum inşallah olur artık 😊 ama sancı çok yapıyor yuruyemiyor insan

merhabalar.bende 15 aylık evliyim 1 düşüğüm var 10 ay oldu hala hamile kalamadım.bugün doktora gittik klomen verdi.bununla olmaz ise aşılama yapılacak.hayırlısı olur inşallah hakkımızda

merhabalar.bende 15 aylık evliyim 1 düşüğüm var 10 ay oldu hala hamile kalamadım.bugün doktora gittik klomen verdi.bununla olmaz ise aşılama yapılacak.hayırlısı olur inşallah hakkımızda
Amin inşallah bende 10 aydır evliyim benim hiç olmadı düşük falan da olmadı bende klomen iğne tedavisi görüyorum

Bende pko da yok canım hani bir teşhis konulmuyor birşey yok diyorlar ama olmuyor bir tek rahim filmi cektirmedim bu ikinci klomen kullanisim hiç ümidim yok yine iğne falan da vermedi inşallah bu ay verir
bende şimdi 1 seneden fazla deniyorum eşimle çocuk sahibi olmak icin cok doktora gittim geldim okadar basir şeyler icin okadar yoruyorlarki ilk gittigimde pap smear testi yaptilar aninda sonra sonuclari almak icin 1 ay sonra geri gel dediler fakat sonuclar daha erken çıkmıştı telefondan msj geldi tabi ben yazanları anlamadigim icin gittim hastaneyi sonuc ogrenmek için. ve adetin 3cu gunu gel demişlerdi fakat hic bi açıklama felan olmadi bu ne icin felan diye burdan öğrendim meğersem hormon testi için miş. bu testlerin ikisi temiz çıktı ve bana hsg testi önerdiler ve tabi bir açıklama yapmadan bu nedir nerde yapilir birsey aciklamayinca bir baska devlet hastanesinden randevu aldim belki daha yardimci olurlar diye ordada azar yedim zaten obur hastane yapicagini yapti diye. bende kendim araştırdım bir yer buldum hsg testi yapmak icin oda temiz çıktı ve 3cu baska devlet hastanesi gittim orda doktor durumumu sordu sonrada klomen yazdi bu ara eşimde sperm testi yapti oda temiz çıktı. şimdi klomen kullanmak icin adetimin olmasini bekliyorm 5ci gününde baslicam 5 bittikden sonrada 5ci gununde tekrar gidicem doktora. artik ne olucak nasil bisey beni bekliyor gorucegiz 😅

bende şimdi 1 seneden fazla deniyorum eşimle çocuk sahibi olmak icin cok doktora gittim geldim okadar basir şeyler icin okadar yoruyorlarki ilk gittigimde pap smear testi yaptilar aninda sonra sonuclari almak icin 1 ay sonra geri gel dediler fakat sonuclar daha erken çıkmıştı telefondan msj geldi tabi ben yazanları anlamadigim icin gittim hastaneyi sonuc ogrenmek için. ve adetin 3cu gunu gel demişlerdi fakat hic bi açıklama felan olmadi bu ne icin felan diye burdan öğrendim meğersem hormon testi için miş. bu testlerin ikisi temiz çıktı ve bana hsg testi önerdiler ve tabi bir açıklama yapmadan bu nedir nerde yapilir birsey aciklamayinca bir baska devlet hastanesinden randevu aldim belki daha yardimci olurlar diye ordada azar yedim zaten obur hastane yapicagini yapti diye. bende kendim araştırdım bir yer buldum hsg testi yapmak icin oda temiz çıktı ve 3cu baska devlet hastanesi gittim orda doktor durumumu sordu sonrada klomen yazdi bu ara eşimde sperm testi yapti oda temiz çıktı. şimdi klomen kullanmak icin adetimin olmasini bekliyorm 5ci gününde baslicam 5 bittikden sonrada 5ci gununde tekrar gidicem doktora. artik ne olucak nasil bisey beni bekliyor gorucegiz 😅
Aynen canım benimde kaçıncı hastane hormon testleri normal şuan için esiminde iyi birşey çıkmıyor bir hsg cektirmedim şuan doktor klomen yazdı dediğin gibi beş gün içtim adet dongumden 11 gün sonra gittim yumurtalara bakıyorlar 2 tane var dedi 19 mm iğne vuralım dedi 16 sinda vurduk bugün 5.gun ama hiç umudum yok bilmiyorum inşallah olur umarım sizinde olur hiç düşük falan oldumu

Igne filan kullandiniz mi amh niz kacti acaba. Ben 3. Ve 21. Gun hormon testi yaptirdim iyi dediler. Esim sperm verdi iyi dediler. Bugun rahim filmi çektirdim. Bi sorun yok ilac guzel yayildi dediler. Simdi tekrar 21. Gun gitcem progesteron hormonuna bakcaklarmis sanırım. Ona gore aşılama yapariz dediler. Ama ben hic ilac kullanmadim hemen igne olmak istemiyorum cok korkuyorum ignelerden ben nasil olucak ne femara ne klomen ne baska bisey hic bisey vermediler. Son 2 3 ay once zorla folikasit istedim folbiol yazdılar baska yok
benim gittiğim hastanelerede vitaminmis folik asitmis hic birsey demediler taa 2 sene önce ilk aille hekimine görünmüştum o yazmisti folik asit orda ilk ogrendim oda sadece iki kes yazdı ondan sonra kullanmadim sonra is ciddiye binince kendim almaya basladim instada takip ettigim fenomen önerdi onu kullaniyorum 3/4 aydır yaninada koenzimq10 kullaniyorum oda 2 ay oldu bunuda youtubedan görmüştüm yumurtaya iyi geliyormus güçlü mu ne yapiyor 🤣😅

X