Klomen ve sonrası

nelida

Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2022
292
279
39
Merhaba arkadaşlar, geçen adetimde klomen tedavisine başladım. 5 gün kullandım sonrasında değerlendirme. Ancak adetime 11 gün kala şiddetli sancılar başladı bel ve kasıklarda. Karnım açken mide bulantısı, aşırı gaz sancısı, geceleri aşırı terleme, duygu değişimi, uyku hali gibi belirtilerim oldu. Ancak adetime 4 gün kala göğüslerim şişti ve hassaslaştı yatarken vs ağrıyordu. Normalde pko olmama rağmen bu gibi durumlar yaşamıyorum. Sadece adet günümde sancım olur, söker ve geçer. Bugün kan testine gittim sonra negatifi öğrendim ve işaret geldi ve sonrasında inanılmaz bir sancı başladı ayaklarım uyuştu ve ayakta duramicak kadar yoğun bir sancı yaşadım şuan da ağrıyor çok az hafifledi ve yazmak istedim hemen sormak için. M merak ettim bu klomenden dolayı mı böyle oluyor bu ay? Sancıdan kustum resmen. Şuan da ayaklarım uyuşuk şekilde yatıyorum.

Bende şuan 2.yi kullanıyorum ilk kullandigimda sancidan yuruyemiyordum ve oturamiyorum aşırı ağrım mide bulantım vücudum dökülüyordu ama hapın etkisi olmuştu bu ayda içiyorum bu ay sadece halsizlik var şuan için yani yapabiliyor o tarz yan etkiler

Bende geçen ay klomen kullandım canım bende 6 günlük adet gecikmesine de neden oldu regli olmadan önce mide bulantısı halsizlik kasık ağrısı gibi belirtilerim vardı yan etki yapıyor yani bugün doktora gittim 2.klomeni verdim bakalım bundan nasıl yan etkiler olacak

Bana da verdi ancak ben kullanmayı düşünmüyorum zaten henüz 6 aylık evliyim doğal yoldan bir süre denemeyi düşünüyorum. Doktorum pko olduğum için ve fazla yumurtladığım için vermişti klomeni. Ancak sırf beslenmeyle ilaç kullanmadan da hamile kalabilen insanlar var. Ben bu yan etkileri hiç beğenmedim. Vücut kimyam bozuldu resmen sancıyla yaşadım 11 gün bugün de ölüyorum sandım bacaklarımı hissetmedim. Heralde bana ağır geldi zaten normalde fazla yumurtlama sorunum olduğu için de olabilir… Size doktor hemen mi vermişti klomeni? Yoksa belli bir süre sonra olmayınca mı?

Bana hic bisy vermemislerde daha 2 3 ay once zorla folik asit ve adet söktürücü istedim 1 bucuk senelik evliyim sanki ilaclar kendi ceplerinden cikiyo yardimda etmiyolar

Ben 9 aylık evliyim çocuğun hemen olmasını istediğimiz için gittik hormonlarımda süt hormonu yüksekti düşürdük sonra klomen verdi şimdi ama 2 yıllık evliyim dedim yoksa kimse ilgilenmiyor yeni diye

Kızlar bende bu ay kullandım
Reglin 5. Günü başlayıp 5 gün kullandım
Dongumun 16. Günü acayip sancım ve kanamam oldu. Yumurtlama kanaması yaşadım yani.
1 haftadır da ara ara sancım geliyor.
Bugün test yaptım negatif, adet günüm cumartesi.

Bana hic bisy vermemislerde daha 2 3 ay once zorla folik asit ve adet söktürücü istedim 1 bucuk senelik evliyim sanki ilaclar kendi ceplerinden cikiyo yardimda etmiyolar
Bana bir sefer yetti aldım ağzımın payını gerek yok hemen bu tarz şeylere diye düşünüyorum şuan. Yaşım 36 ama öyle bir toplum baskısı var ki bir an önce hamile kalma psikozuna girebilio insan. Bana öyle oldu yok geç kaldın yok hemen hamile kal yok yumurtalıkların tembeller korunma gibi gibi akıl veren özel hayatla ilgili çok olduğu için o yüzden doktor verir vermez atladım ilacın üstüne gereksiz bir şekilde. Annem sağolsun rahatlattı her zamanki gibi. Canım annem Böyle yani her şeyin hayırlısı olsun doğru zamanda sağlıkla.

Ben 9 aylık evliyim çocuğun hemen olmasını istediğimiz için gittik hormonlarımda süt hormonu yüksekti düşürdük sonra klomen verdi şimdi ama 2 yıllık evliyim dedim yoksa kimse ilgilenmiyor yeni diye
Benimki hemen klomeni verdi bana 6 ay dememe rağmen. Üstelik gayet iyi dedi diğer her şeyle alakalı. Mesela halam da aynı şekil pkoymuş fazla yumurtlama onunki de benim gibi ve ilaçsız bişeysiz hamile kaldı iki kere. Eskiden tabi çok bir kurcalamıyorlar bizim gibi bu tarz şeyleri Yani olacağı varsa oluyor.

Sen 36 sin boyle diyolar ben 25 im bana bile diyolar afedersin elalemi siktir et eşinle mutlu ol gerisi takdiri ilahi Rabbım elbet nasip eder

Yumurtlama kanaması ilk defa duydum arkadaşım

Bende pko da yok canım hani bir teşhis konulmuyor birşey yok diyorlar ama olmuyor bir tek rahim filmi cektirmedim bu ikinci klomen kullanisim hiç ümidim yok yine iğne falan da vermedi inşallah bu ay verir

Sen 36 sin boyle diyolar ben 25 im bana bile diyolar afedersin elalemi siktir et eşinle mutlu ol gerisi takdiri ilahi Rabbım elbet nasip eder
İnsanı böyle şeyler de strese sokuyor, kurcalatıyor hemen olsun istiyor istedikçe de olmuyor vs bir döngü bu… İnsanları duymadan devam durumundayım şuan.

Bende pko da yok canım hani bir teşhis konulmuyor birşey yok diyorlar ama olmuyor bir tek rahim filmi cektirmedim bu ikinci klomen kullanisim hiç ümidim yok yine iğne falan da vermedi inşallah bu ay verir
Ne zormuş çocuk olması insan evlenince anlıyor cidden. Yani bence doğal halinde ilerlemesi bazen daha iyi oluyor gibi anlıyorum bazı kişilerle konuşunca. İğneydi ilaçtı bence çok ciddi bir sorun olmadıkça kullanması zarar gibi gelio kendime.

İnsanı böyle şeyler de strese sokuyor, kurcalatıyor hemen olsun istiyor istedikçe de olmuyor vs bir döngü bu… İnsanları duymadan devam durumundayım şuan.
Aynen öyle birde kaynana konuşmasi var , kendi kizi 37 yasinda daha evlenmedi duruyor. Ona gore kendi kizi cocuk. Ama bana gelince daha 25 yasindayim 1 bucuk yillik evliyiz. Ben evde kalmışım ag karısı

Aynen öyle birde kaynana konuşmasi var , kendi kizi 37 yasinda daha evlenmedi duruyor. Ona gore kendi kizi cocuk. Ama bana gelince daha 25 yasindayim 1 bucuk yillik evliyiz. Ben evde kalmışım ag karısı
Ah bu kaynanalar nasıl işlerine gelirse işte…

Tüm umudumu kesmişken klomenle hamile kaldım. Öncesinde 5 kez femara kullanmıştım, rahim filmi çektirmiştim. Eşim defalarca test vermişti, hiçbir sorun yok diyorlardı. Ben artık normal yoldan olmayacağına okadar inanmıştım ki, tam 20.ayda doktorun son kez klomen deneyelim demesiyle hamile kaldım tabi yanında birkaç vitamin ve beslenme listesiyle... Çok şükür 6-7 ay normal olmazsa bu tarz ilaçlar kullanmanız daha doğru olur.

Igne filan kullandiniz mi amh niz kacti acaba. Ben 3. Ve 21. Gun hormon testi yaptirdim iyi dediler. Esim sperm verdi iyi dediler. Bugun rahim filmi çektirdim. Bi sorun yok ilac guzel yayildi dediler. Simdi tekrar 21. Gun gitcem progesteron hormonuna bakcaklarmis sanırım. Ona gore aşılama yapariz dediler. Ama ben hic ilac kullanmadim hemen igne olmak istemiyorum cok korkuyorum ignelerden ben nasil olucak ne femara ne klomen ne baska bisey hic bisey vermediler. Son 2 3 ay once zorla folikasit istedim folbiol yazdılar baska yok

Amh baktırmadım, iğne de kullanmadım. Ama yumurtlama takibi yaptırmadan direk aşılama yaptırmak, iğne kullanmak ne kadar doğru bilmiyorum. Eğer araştırma hastanesine gidiyorsanız, uğraşmak istemedikleri için direk 3 aşılama yapıp eğer olmazsa tüp bebeğe yönlendiriyorlar.
İğneler de bildiğim kadarıyla göbekten her gün yapılıyor, yumurta yeterli boyuta gelince eşinden aldıkları örnek ile aşılama yapıyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…