Klomen ve estrofem ilk deneme başarısız

Tugce9242

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2023
1.530
178
25
Merhaba kızlar, estrofem ve klomen kullandım yumurtlama takibi yapıldı 2 tane olgunlaşmış yumurtam vardı 18 ve 19cm çatlatma iğnesi vuruldum ama gebelik gerçekleşmedi maalesef. Spermiyogram testi yaptırdı eşim onda da bi problem görünmedi benim hormonlarıma bakıldı onlarda da bir sıkıntı yok ama 1 yıldır korunmasız ilişkiye rağmen gebelik olmadı. Doktorum şimdi tekrardan estrofem ve klomen verdi 2. denemeyi yapıcaz bu ay olmazsa 3. deneme ve sonra yine olmazsa rahim filmi çekeriz dedi. Hiçbir sorun olmamasına rağmen niye gebelik olmuyor anlamış değilim.

Merhaba kızlar, estrofem ve klomen kullandım yumurtlama takibi yapıldı 2 tane olgunlaşmış yumurtam vardı 18 ve 19cm çatlatma iğnesi vuruldum ama gebelik gerçekleşmedi maalesef. Spermiyogram testi yaptırdı eşim onda da bi problem görünmedi benim hormonlarıma bakıldı onlarda da bir sıkıntı yok ama 1 yıldır korunmasız ilişkiye rağmen gebelik olmadı. Doktorum şimdi tekrardan estrofem ve klomen verdi 2. denemeyi yapıcaz bu ay olmazsa 3. deneme ve sonra yine olmazsa rahim filmi çekeriz dedi. Hiçbir sorun olmamasına rağmen niye gebelik olmuyor anlamış değilim.
+1 sürecimiz aynı tek fark benim doktorum femara verdi yumurtam kendiliğinden catladi

Ben de o sorunu yaşıyorum hiç bir sıkıntı yok olmuyor ama ben de klomen kullandım yarında çatlama iğnesi bakalım ben de ne olacak 🥺

Yok hiç öyle bir şey demedi 3 Ay kullanacağım bende ovulasyon testi aldım ovulasyonda gördüm çatlamasıni o yüzden içim rahat etti bende onu merak ediyorum acaba neden vermedi iğne pkoluyum bende fazla yumurtam var
Ovülasyonda tam net çizgi olunca mı pozitif oluyor bende de pko var ama ben çatlama zamanımı hiç anlayamıyorum ovülasyon testlerinide denedim ama hep pozitif çıkıyor o yüzden anlayamadım
Aynen ilk defa eğer tutmaz ise sanırım daha yapmayaccağım süreç insanı yıpratıyor
evet gerçekten süreç insanı çok yıpratıyor ama daha ilk denemeden niye vazgeçtiniz ki

Ovülasyonda tam net çizgi olunca mı pozitif oluyor bende de pko var ama ben çatlama zamanımı hiç anlayamıyorum ovülasyon testlerinide denedim ama hep pozitif çıkıyor o yüzden anlayamadım

evet gerçekten süreç insanı çok yıpratıyor ama daha ilk denemeden niye vazgeçtiniz ki
Birgebeningunlugu diye sayfa var ben onun testlerini kullanıyorum artı eczaneden aldım strip çubuk olan o sayfanın testi

Eklentiler

• 20230813_200449.jpg
    20230813_200449.jpg
    173,3 KB · Görüntüleme: 69

Kist yapıyormuş klomen buda hiç iyi bir şey değil ilaçlara bağımlı kalmak istemiyorum 1 senelik evliyim daha bir düşüğüm oldu o yüzden hamile kalmakta zorlanıyorum 2. De zamana bırakacağım en son tekrar denerim 1 sene daha olmaz ise

Kist yapıyormuş klomen buda hiç iyi bir şey değil ilaçlara bağımlı kalmak istemiyorum 1 senelik evliyim daha bir düşüğüm oldu o yüzden hamile kalmakta zorlanıyorum 2. De zamana bırakacağım en son tekrar denerim 1 sene daha olmaz ise
Klomen kist mi yapıyormuş ilk defa duyuyorum ne kisti

Valla ben de yeni duydum bu sitede biraz baktım kulanan çoğu kist yaptı bende demiş kütü huylu değil adetle atılan cinsten ama sürekli çıkması da kütü bence olan kistleri büyütüyormuşta
Bende ilacı kullanmadan önce sürekli hemorajik kist oluyordu adet olamıyordum aşırı düzensizdi bu ay klomen ve çatlatma iğnesinden sonra tam günümde adet oldum kist oluşmadan o yüzden öyle bi etkisi olduğunu sanmıyorum
İlk çizgiden daha koyu yani pik oldu demek o

X