Klomen & Estrofem &İnofolic , Ovitrelle & Progestan

Evenness

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2016
260
176
Merhaba arkadaşlar 1 yıldır evliyim ve henüz bebek sahibi olamadım. 3 Ağustosta doktora gittik 3. regl günümdü testler aldı bizden ve bende sorun yoktu eşimde de büyük bir sorun olmadığını söyledi doktor. İlk reçetede klomen ve estrofem yazdı ve inofolic önerdi. İlaçlara regl itibariyle 5. gün başla dedi. Klomeni 5 gün estrofem ve inofolici bitinceye kadar kullanacağım. 7. günde gel ultrasondan bakalım dedi. Dün gittim sağ tarafta iki yumurta doktorumun istediği gibiymiş ancak geç kalmışım ve neden geç kaldığımı anlamadım. Bana yeni reçetemde ovitrelle ve progestan yazdı, ovitrelleden sonraki gece 1 de ilişki önerdi. Ovitrelleyi hemen olmamı söyledi. İlaçları eczaneden aldım ve ovitrelleyi hastanede göbekten yaptılar (acımıyor endişe etmeyin). Progestan da sabah akşam günde iki defa kullanacakmışım. Bu aşamalarda hamile kalanlar var mı aranızda?

Son düzenleme:
Konuya güncel bilgi eklemek istiyorum. 16 sında kaset test yaptım ve 17 sinde silik pozitif çıktı. 21 ve 22 de kan tahlili yaptırdım 21 inde 5,27 hcg fakat 22 de 1 çıktı ne olduğunu ben de anlamadım bir gün içinde bu kdar düştü. Neyse hakkımızda hayırlısı.

Kimse benzer tedavi almadı sanırım ya da konu çok ücra köşelerde kaldı :) Dün regl olmam gerekiyordu olmadım, bu gün de olmadım ve regl öncesi belirtilerin hiç biri olmadı. Çok heyecanlıyım fakat heyecanlandığım için de korkuyorum ya yine hamile değilsem bakalım nasıl sonuçlanacak :dua::KK17:

Merhabalar bu süreç gerçekten zor.sanki günler değil dakikalar geçmek bilmiyor.kendimden biliyorum.şuan yaşadıkların benim geçen ay yaşadığım duygulara benziyor.geçen ay 3.klomen+ovitrelle uygulamasından sonra.sanırım iğnenin 5. Veya 6. Günü mide bulantisi yaa kalktım. Bu kadar erken hamilelik belirtisi olmaz ama içimdeki ses ya öyleyse deyip duruyordu.akşama kadar midem bulanti baktım geçmiyor acile gittim.durumu arabalarını anlattım. Doktor da bugün kandan bakalım eğer iğnenin etkisiyle de olsa hamilelik varsa 2 gün sonra tekrar baktım artış varsa hamilesin dır dedi ama düşme varsa değilsindir dedi.senin de umudunu kırmak istemem ama .ben 2 gün sora baktırdığım değerim 19 dan 6 ya düşmüştü.

Merhabalar bu süreç gerçekten zor.sanki günler değil dakikalar geçmek bilmiyor.kendimden biliyorum.şuan yaşadıkların benim geçen ay yaşadığım duygulara benziyor.geçen ay 3.klomen+ovitrelle uygulamasından sonra.sanırım iğnenin 5. Veya 6. Günü mide bulantisi yaa kalktım. Bu kadar erken hamilelik belirtisi olmaz ama içimdeki ses ya öyleyse deyip duruyordu.akşama kadar midem bulanti baktım geçmiyor acile gittim.durumu arabalarını anlattım. Doktor da bugün kandan bakalım eğer iğnenin etkisiyle de olsa hamilelik varsa 2 gün sonra tekrar baktım artış varsa hamilesin dır dedi ama düşme varsa değilsindir dedi.senin de umudunu kırmak istemem ama .ben 2 gün sora baktırdığım değerim 19 dan 6 ya düşmüştü.

Canım cevap yazdığın için teşekkür ederim. Sonunda benimle aynı duyguları yaşayan bir hanfendiye rastlamak çok hoş. Şu an ne durumdasın peki canım? Ne kadar yıldır evlisin, ne zamandır çocuk istiyorsunuz ve tedaviye ne zaman başladın?

Canım cevap yazdığın için teşekkür ederim. Sonunda benimle aynı duyguları yaşayan bir hanfendiye rastlamak çok hoş. Şu an ne durumdasın peki canım? Ne kadar yıldır evlisin, ne zamandır çocuk istiyorsunuz ve tedaviye ne zaman başladın? 10 un altina düşünce gebelik bile saymıyorlar canım ilacın etkisi vardı demekki

Tabi kuzum ilacın etkisi.ama şunu demeye çalıştım. İlacın etkisi gitsin diye 15 20 gününüzü hayaller içinde geçirmek gerekmiyor igne vurulduktan 1 hafta sonra 2 gün arayla hastanede verdiğin kan testiyle öğrenebiliyorsun.

Stres gercekten cok etkiliyor herseyi.Pcoluyum ben catlatma ignesi oldum bu ay ama 23ten 7ye dustu hcg ve iki gun once de adet oldum. O kadar yiprattim ki kendimi aglamaktan helak oldum bi aydir. Ona bagliyorum ben aslinda olmamasini. Rabbim hayirlisini versin insallah.

Stres gercekten cok etkiliyor herseyi.Pcoluyum ben catlatma ignesi oldum bu ay ama 23ten 7ye dustu hcg ve iki gun once de adet oldum. O kadar yiprattim ki kendimi aglamaktan helak oldum bi aydir. Ona bagliyorum ben aslinda olmamasini. Rabbim hayirlisini versin insallah.
Hayırlısı canm.aslında ben öyle çok stresli biri değilim. Rabbim bi zaman verecek inancıyla beklemedeyim.olmadığında esin de ben de nasip deyip gelebiliyoruz.ama igneden sonra beklemek sıkıntılı heyecanlı bi durum.o günlerde yapıyorsam Stress.

Kızlar bende de stres igneyi olduktan sonra başlamıştı. Ilk tedavimiz diye fazla da takılmıyoruz. Bu aylarda çocukla alakalı olmayan stresli bir döneme gireceğimiz için rabbim ondan kısmet etmemiştir belki de diyorum. Hamilelikte stres bebek için tehlikeli, zaten daha önce ocak ayında düşük yapmıştım. Ne oldu nasıl oldu anlamadık. Hamileliğim de çok yeniydi. Bama güme gitti o, başımızda akıl veren insanlarda yoktu. Demek ki kısmeti rızkı yokmuş henüz yavrumun. Allah'ım hayırlısı ile çocuk isteyen tüm anneleri evlatsız bırakmasın.

Kızlar bende de stres igneyi olduktan sonra başlamıştı. Ilk tedavimiz diye fazla da takılmıyoruz. Bu aylarda çocukla alakalı olmayan stresli bir döneme gireceğimiz için rabbim ondan kısmet etmemiştir belki de diyorum. Hamilelikte stres bebek için tehlikeli, zaten daha önce ocak ayında düşük yapmıştım. Ne oldu nasıl oldu anlamadık. Hamileliğim de çok yeniydi. Bama güme gitti o, başımızda akıl veren insanlarda yoktu. Demek ki kısmeti rızkı yokmuş henüz yavrumun. Allah'ım hayırlısı ile çocuk isteyen tüm anneleri evlatsız bırakmasın.
Aynen oyle canim benim anlatmak istedigim de buydu tam olarak. Ama nedensiz engel olamiyo insan ister istemez dusunuyoruz.
Aminn allah ne veriyosa hayirlisini versin..

Canım ben bu ay 1 inde regl başladı 3 ünde gittim doktora. Bana hem alttan muayene yaptı hem de kan tahlili için reglın 2-3-4 artık kaç gün sürüyorsa ona göre gitmen daha iyi olur. Ben hatta utanmıştım doktora " Doktor hanım kusura bakmayın bu gün 3. regl günüm. İnternette de tahliller için bu gün gelmenin iyi olduğu yazıyordu ondan bu şekilde geldim" dedim. Doktorum ise "Aynen canım biz de tam bu dönemlerde hastalarımızın gelmesini istiyoruz" demişti. Fakat ben vücut değerlerimi ölçtürmeyi unuttum. Hamile olup düşük yapmamak için değerlerimi de kontrol ettircem bu hafta. Şayet hasta olmazsam cuma günü doktoruma kesin gideceğim. Hasta olursam da 3. gününe randevu alıp gideceğim.

Konuyu yeni gördüm pek yazanda olmamış
Ben bu ay yine klomen ve devamında ovitrelle oldum ve progestan kullanıyorum bugün 14 . Gunum yarın kontrole gidip kan vercem dün 1.24 çıktı bilmiyorum iğneden kaynaklı mı ?yarın anlarız artık ne olduğunu ...

X