Klima hakkında

Açık açık konunun ortasına yazdım işte sizi de bilgilendirmek amacıyla Mune geldiğinde bakar, görür cevap verir.

Ayrıca Muneye moderatörler bdv'nin anlamını bilmiyor eleştirisinden çok daha ağır eleştirileri şikayet yoluyla yolladığım mesajlarda yapıyorum.
İçin rahat olsun bu konuda

Forum anasayfasında her admine çiçek dagıtan sevgi abidelerine maruz kala kala Moderatör, yönetim eleştirisine şaşırdın sanırım ya da günlük muhalefet kotasına takıldım.
İkisinden biri tarafını seç
Mikasa, kendisi bana Hitler diyor demek o kadar diktatörsem gözünde :)
Mikasa bdvnin girişinde yazan yazı size hoppa bölüme dalalım her konuyu burada açalım deme hakkı vermiyor zira kullanım sözleşmesinde de geçer, sitenin tüm bölümlerinde geçen genel kurallar dışında bölümlerde de kurallar olabilir ve bölüm kuralları o bölümü bağlayıcı niteliktedir ve uyulmalıdır.
Bdv'ninde bölümü bağlayıcı kuralları var, sabit konu olarak açılmıştır üstelik: BDV Bölüm Kuralları.

Ben bu kurallara göre hareket ederim, tabii ben gibi tüm üyelerin de hem sitenin genel kurallarına hem bölümlere özel kurallara uymak ona göre hareket etmek durumundasınız.

Bir üye bdvye uygun olmayan bir konuyu ilk defa açmışsa konusu taşınır ama her aklına geleni bdvye açıyorsa konusu taşınır üye ceza alır, yani kategori dışı konu cezası, eski ceza puanları aktifliğini yitirmişse sistem banlamıyor bu konuda olduğu gibi, ama eski puanları hala aktifse banlanır, 1-3-5-15 derken üyeler sürekli kategori dışı konu cezası alıyorsa, bu ceza puanları hemen pasif oluyor banlı kalma sürem kısa oluyor, nasılsa 1-2 gün sonra aktif olurum rahatlığındalarsa, öyle bir rehavete kapılmasınlar zira admin veya moderatörler ikazları dikkate almayanların banlı kalma sürelerini uzatma hakkı var, admin veya moderatörler böyle bir karar alıp uygulayabilirler.

Bu arada biz bu dert değil demiyoruz ama neredeyse her konu başlığı için bir alt forum var, derdiniz saçınızsa ilgili bölüme, gebelikse ilgili bölüme, ev eşyasıysa keza öyle, sağlıksa ilgili bölüme konu açın diyoruz.

Bdv kayınvalide elti bölümü de değil elbette ama hamilelik testi konacak bir bölümde değil ya da kuzenimin düğününde ne giysem sorusu için bir bölüm de değil, işyerinizde mobbing görürsünüz, oda arkadaşınız bir sözüyle canınızı sıkar bdvde konu açarsınız bizde buyurun hay hay deriz ama saç düzleştiricisiyle klima modelleri için ilgili bölümleri kullanmalısınız lütfen.

Alttaki maddeler Kullanım Sözleşmesindendir😌

• Forumumuz kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır. Üyeler buraya kendi özgür iradeleriyle geldiklerine göre forum kurallarına uymak durumundadırlar. O yüzden bu çerçeve dahilinde hareket etmeyi kabul eden üyelerimize saygılarımızı, sevgilerimizi sunuyoruz. Aksini düşünenlere de elimizden yolunuz açık olsun demekten başka bir şey gelmemektedir. Forumumuz belirlenmiş olan kurallara uymayı reddeden kullanıcılara hizmet vermek zorunda değildir.
  • Forum Kuralları dışında bölümlere ait özel kurallar bulunabilir. Başlık açılan bölüme ait özel kuralları okumanız ve bu kurallara uymanız gerekmektedir.
  • Kullanıcıların kendi yararları göz önünde tutularak hazırlanan bu kurallar tartışmaya açık değildir.
  • Foruma üye olan kullanıcılar bu metni okumamış olsa da tüm kurallara uymayı kabul etmiş sayılır. Bu kurallar tüm kullanıcılar için bağlayıcı niteliktedir.

Mikasa, kendisi bana Hitler diyor demek o kadar diktatörsem gözünde :)
Mikasa bdvnin girişinde yazan yazı size hoppa bölüme dalalım her konuyu burada açalım deme hakkı vermiyor zira kullanım sözleşmesinde de geçer, sitenin tüm bölümlerinde geçen genel kurallar dışında bölümlerde de kurallar olabilir ve bölüm kuralları o bölümü bağlayıcı niteliktedir ve uyulmalıdır.
Bdv'ninde bölümü bağlayıcı kuralları var, sabit konu olarak açılmıştır üstelik: BDV Bölüm Kuralları.

Ben bu kurallara göre hareket ederim, tabii ben gibi tüm üyelerin de hem sitenin genel kurallarına hem bölümlere özel kurallara uymak ona göre hareket etmek durumundasınız.

Bir üye bdvye uygun olmayan bir konuyu ilk defa açmışsa konusu taşınır ama her aklına geleni bdvye açıyorsa konusu taşınır üye ceza alır, yani kategori dışı konu cezası, eski ceza puanları aktifliğini yitirmişse sistem banlamıyor bu konuda olduğu gibi, ama eski puanları hala aktifse banlanır, 1-3-5-15 derken üyeler sürekli kategori dışı konu cezası alıyorsa, bu ceza puanları hemen pasif oluyor banlı kalma sürem kısa oluyor, nasılsa 1-2 gün sonra aktif olurum rahatlığındalarsa, öyle bir rehavete kapılmasınlar zira admin veya moderatörler ikazları dikkate almayanların banlı kalma sürelerini uzatma hakkı var, admin veya moderatörler böyle bir karar alıp uygulayabilirler.

Bu arada biz bu dert değil demiyoruz ama neredeyse her konu başlığı için bir alt forum var, derdiniz saçınızsa ilgili bölüme, gebelikse ilgili bölüme, ev eşyasıysa keza öyle, sağlıksa ilgili bölüme konu açın diyoruz.

Bdv kayınvalide elti bölümü de değil elbette ama hamilelik testi konacak bir bölümde değil ya da kuzenimin düğününde ne giysem sorusu için bir bölüm de değil, işyerinizde mobbing görürsünüz, oda arkadaşınız bir sözüyle canınızı sıkar bdvde konu açarsınız bizde buyurun hay hay deriz ama saç düzleştiricisiyle klima modelleri için ilgili bölümleri kullanmalısınız lütfen.

Alttaki maddeler Kullanım Sözleşmesindendir😌

• Forumumuz kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır. Üyeler buraya kendi özgür iradeleriyle geldiklerine göre forum kurallarına uymak durumundadırlar. O yüzden bu çerçeve dahilinde hareket etmeyi kabul eden üyelerimize saygılarımızı, sevgilerimizi sunuyoruz. Aksini düşünenlere de elimizden yolunuz açık olsun demekten başka bir şey gelmemektedir. Forumumuz belirlenmiş olan kurallara uymayı reddeden kullanıcılara hizmet vermek zorunda değildir.
  • Forum Kuralları dışında bölümlere ait özel kurallar bulunabilir. Başlık açılan bölüme ait özel kuralları okumanız ve bu kurallara uymanız gerekmektedir.
  • Kullanıcıların kendi yararları göz önünde tutularak hazırlanan bu kurallar tartışmaya açık değildir.
  • Foruma üye olan kullanıcılar bu metni okumamış olsa da tüm kurallara uymayı kabul etmiş sayılır. Bu kurallar tüm kullanıcılar için bağlayıcı niteliktedir.
Her zaman Bilale anlatır gibi uzun, uzun sıkılmadan detaylı bir biçimde cevap yazmanı takdir ediyorum Adolf Mune lakin ben bu söylediklerinin aksi birşey söylemedim?

Kendi kafalarında ki bdv portföyü dışında kalan başlığa uygun olsun veya olmasın her konuya ama burası BDV ve dert bunun neresinde klişesiyle giriş yapan arkadaşlara bu yaptıklarının hatalı olduğunu söyledim çünkü bdv girişinde dert olmasa dahi konu açılabileği yazıyor.
Kendi şahsi yorumumu bile katmadım yani direkt bdv girişindeki yazıyı aldım tıpkı senin şuan kuralları bizle paylaştığın gibi..

**Belirttiğim gibi açılan o konunun eğer kendine özgü niş bir kategorisi varsa oraya taşınır konu, banlanılır vs. Onlar beni alakadar etmiyor lakin konuya girer girmez.

Elektronik eşya diye bir başlık var yanlış yere açmışsın denmiyor şayet böyle deseler haklılar kimse bişey diyemez, demez zaten ama bu arkadaşlar direkt olarak dert bunun neresinde diye hesap soruyor çünkü mesele konunun yanlış yere açılması değil bu bdv klişecisi arkadaşlar için...

Ben tepki gösterdikten sonra bunun dert olmadıgıyla dalga geçen arkadaşlar ilk başta yapmaları gereken davranışa dönüp bakın elektronik eşya bölümü var oraya açmalısınız şimdi konu taşınıcak bakın ben haklı çıkıcam minvalinde sesli güldüğüm cringe hareketler sergiliyorlar.
Bu bdv klişecilerinin derdi kafalarında oluşturdukları bdv kriterlerine uymayan her konuya bu dert değil yazmak.

Bence bu tutum forum kurallarına aykırı bir davranış çünkü konuyu yanlış kategoriye açtınız demek ile kendince dert görmediği her konuya ilk baştan bu dert değil diye konuyu baltalamak kullanıcı deneyimini zedeliyor.

Herhangi bir konu açılıyor diyelim şayet site içerisinde o açılan konuya özgü bir başlık yoksa ve bu bdv klişecisi arkadaşlar o konuyu dert olarak görmezse bi bakıyoruz 3-5 kişi dert değil yazıyor konu hiçbirbaşlığa uymayan yazılara taşınıyor bu şekilde moderatörleri(Muneyi) de manipüle ediyorlar.
Moderatörler bdv nin anlamını bilmiyordan kastım buydu...

Ben avukatım belki bilirsin, Her ban yiyişimden sonra tebrik mahiyetinde gönderdiğin 250 adetçik ban sebebi mesajlarına rağmen benim işim kanun, kural xd

Bana kısaca evet veya hayır şeklinde şunun cevabını vermeni istiyorum.
Forumda kendi özel kategorisi olmayan herhangi bir konuyu, bir derdi Bdv'nin giriş kapısında yazdığı gibi bu başlığa açabilir miyiz? Açamaz mıyız?
Tabii ki normal saygı, kurallar çerçevesinde olan konulardan bahsediyoruz.

Cevabın evet ise daha fazla konuşmaya gerek yok ve bu her 5 konudan 4 konuya dert bunun neresinde diyen ve tüm konuyu dağıtan arkadaşlar kural ihlali yapıyor sanırım onlara da Bilale anlatır gibi anlatırsan sevinirim biz anlatınca savaş baltalarını çekiyorlar çünkü..

Cevabın hayır ise o zaman bdv nin içeriği ile ilgili olan yazıyı kaldırmanız gerekiyor çünkü içerikle, uygulama bambaşka oluyor yanıltıcı bir bilgi oluyor.
Bu kadar tantana o içerik yazısından çıktı çünkü...

Dipnot: yukarda söylediklerim direkt şahsa söylenen şeyler değildir "ama bu dert değil" klişecisi baya bir arkadaş var genel bir konuşmadır. Ben şahıslarla ilgilenmiyorum yazılana göre yorum yapıyorum.
belki vakti zamanında benim de konu açan birinin derdini sorguladığım olmuştur bilmiyorum lakin ben bdv girişindeki yazıyı farkettikten sonra kimseye yazmadım çünkü bu hamilelik başlığına gidip ama sen 3 aylık hamilesin min.5 aylık olman lazım buraya yazabilmen için o vakte kadar benim gözümde hamile değilsin mantığında anlamsız birşey demiş olurum.
Belki bu arkadaşlarada farkındalık sağlamış oluruz.
Pek sevmezler ama denemedik demeyiz.

benimde salonum 18 mt.samsung 12 bt veya herhangi bir markanın 12 bt si yeterli demekki...
rahat yeter hatta 20 m2 aslında 9000 btu sınırında ama tam sınırda olduğu için biz 12.000 tercih ettik. salonun kapısını açıyoruz koridor vs serinliyor güzel soğutuyor yani.

rahat yeter hatta 20 m2 aslında 9000 btu sınırında ama tam sınırda olduğu için biz 12.000 tercih ettik. salonun kapısını açıyoruz koridor vs serinliyor güzel soğutuyor yani.
çok teşekkür ederim baya bilgilendirme oldu benim açımdan.
airfel ile demir döküm arasında kaldım.
fiyatları da 4100 4500 arası

çok teşekkür ederim baya bilgilendirme oldu benim açımdan.
airfel ile demir döküm arasında kaldım.
fiyatları da 4100 4500 arası
özellik bakımından aynı ise servis ağını iyice araştırın şehrinizdeki. oturduğunuz yere mesela hangi servis bakıyor vs tam sıcakların ortasındayız, kurulum için geç gelebilirler mesela, bir de sorun çıktığında servis hizmeti zayıfsa ya da yavaşsa problem oluyor. en çok kullanılan marka hangisiyse servisi de ona göre yaygın oluyor. kendi bölgenizdeki evlere, komşuların dış ünitesinde yazan markalara bi göz atın bakalım en çok hangi marka var.

Bana açıklama yapmak zorunda değilsiniz. Sadece kullandığınız bir platformun kurallarına uymanız gerektiğini düşünüyorum ben.

Forum koskocaman bir platform. İçinde her konuda bilgi alabileceğiniz bir bölüm var. Hepimiz her aklımıza gelen konuyu bdv’ye açarsak çöplüğe döner burası. Ne biz okuyup yanıtlayabiliriz ne konu açan istediği cevaplara ulaşabilir.
Kullandığın platformun kurallarına sen uyuyor musun ki böyle konusabiliyorsun KudrA ? Öyleyse neden ban yeyip duruyorsun her hafta ?

Lütfen sürekli kaos oluşturma, herkes kafa dağıtmaya geliyor, lütfen .

Kullandığın platformun kurallarına sen uyuyor musun ki böyle konusabiliyorsun KudrA ? Öyleyse neden ban yeyip duruyorsun her hafta ?

Lütfen sürekli kaos oluşturma, herkes kafa dağıtmaya geliyor, lütfen .
Görüp de yazamayacağım için mi banlıyken yazdın şekerim? Geyikte de koşun kudraya saldırıyorum, hemen kalpler fışkırtın diye çağırdın mı tayfanı? Gerçi artık akıllanmışsınızdır, özel mesajla organize olursunuz, kısa çubuğu sen mi çektin? Kıyamaaam 😂

Kurallara uymadığım için değil sizin gibiler sürekli kuyruğumda dolaşıp kiblediği için banlanıyorum. Keşke biraz kendi dünyanıza takılsanız peşimde gezmek yerine. Üzülüyorum bazen sizin için.

Hadi şimdi hep birlikte bu mesajı da kibleyin banlanayım. Haydi kızlar kibe😂 özelden organize olun ama ortalık yerde yapmayın 😂😂😂 Beğenmedime abanmayı unutmayın ki çapınızı herkes görsün. Öpüyorum yanaklarınızdan 😘

Görüp de yazamayacağım için mi banlıyken yazdın şekerim? Geyikte de koşun kudraya saldırıyorum, hemen kalpler fışkırtın diye çağırdın mı tayfanı? Gerçi artık akıllanmışsınızdır, özel mesajla organize olursunuz, kısa çubuğu sen mi çektin? Kıyamaaam 😂

Kurallara uymadığım için değil sizin gibiler sürekli kuyruğumda dolaşıp kiblediği için banlanıyorum. Keşke biraz kendi dünyanıza takılsanız peşimde gezmek yerine. Üzülüyorum bazen sizin için.

Hadi şimdi hep birlikte bu mesajı da kibleyin banlanayım. Haydi kızlar kibe😂 özelden organize olun ama ortalık yerde yapmayın 😂😂😂 Beğenmedime abanmayı unutmayın ki çapınızı herkes görsün. Öpüyorum yanaklarınızdan 😘
Tayfasımı var ki :KK53:
neyse 9 luk daikin al kafan rahat etsin 5bin civarı :KK66:

Mobil klima kullanıyorum.
Hem öyle ayan beyan işe yaramıyor hem baktım 10 bin lira olmuş bendekinin fiyatı. Bozulunca 1500 lira falansa alayım diye girdim internete de ahahahahha ama şu an 1500 liraya düzgün vantilatör bile yokmuş.

Kışın alıcam ben.

Vestel split falan 4500 5000 falandı Ben iki gün önce bakarken. Trendyola gir bak işte.

X