kızlık zarı dikiminde yaşadıklarım

sen kafayı zarla bozmuşsun .bütün erkekler aynı diye kendini koşullandırmışsın . benim gördüklerim erkek değildi o zaman . bir sürü kişi gördüm bakire olmayıp evlenen ...

Ben sadece bana yazılan mesajları cevaplıyorum.Benim gördüklerimin,okuduklarımın geneli böyleydi evet.Çoğunluk böyle olmasa bekaret kavramı Batıdaki gibi bizde de komik bi kavram olurdu.Uğruna namus cinayetleri işlenen bi olgu değil.
Ayrıca,bakire olmayıp evlenenlere sordun mu eşin biliyo mu diye?Belki onlar da böyle bi operasyon geçirdi?

Ben sadece bana yazılan mesajları cevaplıyorum.Benim gördüklerimin,okuduklarımın geneli böyleydi evet.Çoğunluk böyle olmasa bekaret kavramı Batıdaki gibi bizde de komik bi kavram olurdu.Uğruna namus cinayetleri işlenen bi olgu değil.
Ayrıca,bakire olmayıp evlenenlere sordun mu eşin biliyo mu diye?Belki onlar da böyle bi operasyon geçirdi?

işkemden atan ben değilim . sen kısıtlı çevrende gördüklerini söylüyorsun . ben çalışan üniveriste okumuş bir kadınım . benim kadar insan tanıdığını sanmıyorum hayatta . bakirelik artık prim yapmıyor çünkü erkekler zaten biliyor bunu ya diktirmiştir diyorlar yada herşeyi yapıp onu saklamıştır . bunuda değeri yok . bakire olmayıp dobra dobra bunu söyleyen arkasında duran kadını daha dürüst ve güvenilir buluyorlar ve evleniyorlar ben bunu gördüm .
ayrıca hayatımda çok kişi oldu bir kerede evlilikten döndüm . bana erkekleri hiç anlatma . çok iyi tanıyorum erkekleri .

Son düzenleme:
işkemden atan ben değilim . sen kısıtlı çevrende gördüklerini söylüyorsun . ben çalışan üniveriste okumuş bir kadınım . benim kadar insan tanıdığını sanmıyorum hayatta . bakirelik artık prim yapmıyor çünkü erkekler zaten biliyor bunu ya diktirmiştir diyorlar yada herşeyi yapıp onu saklamıştır . bunuda değeri yok . bakire olmayıp dobra dobra bunu söyleyen arkasında duran kadını daha dürüst ve güvenilir buluyorlar ve evleniyorlar ben bunu gördüm .

Çevremin kısıtlı olduğunu nerden çıkardın?Ben liseden bu yana girdiğim her ortamda erkeklerin bana şahsen bizzat anlattıklarını,bu konuyla ilgili fikirlerini derleyip anlattım.Kaldı ki toplumun genelinin hala bakışaçısının ne olduğunu söyledim.
Bu arada üniversite ve çalışma demişken,3 tane üniversite gördüm,uzun süredir de çalışıyorum.

Çevremin kısıtlı olduğunu nerden çıkardın?Ben liseden bu yana girdiğim her ortamda erkeklerin bana şahsen bizzat anlattıklarını,bu konuyla ilgili fikirlerini derleyip anlattım.Kaldı ki toplumun genelinin hala bakışaçısının ne olduğunu söyledim.
Bu arada üniversite ve çalışma demişken,3 tane üniversite gördüm,uzun süredir de çalışıyorum.

gördün sadece heralde bitirmek nasip olmadı . neyse ben öyle düşünmüyorum tartışmaya gerek yok . bu senin fikrin . ben bakire olmayıp evlenen çok gördüm hemde erkekler gerçeği biliyordu ister inan ister inanma .

gördün sadece heralde bitirmek nasip olmadı . neyse ben öyle düşünmüyorum tartışmaya gerek yok . bu senin fikrin . ben bakire olmayıp evlenen çok gördüm hemde erkekler gerçeği biliyordu ister inan ister inanma .

evet hala okuyorum,çok okul değiştirdim.
Ben öyle erkek olmaz demedim,herkesin şartları farklıdır dedim.Böyle bi ülkede dürüstlük risk,herkes bu riski alamıyo.Niye her insan kendiniz gibi olsun,öyle yaşasın istiyosunuz onu da anlamıyorum.
2.si de yargılayan bi mesaja cevap verme gereği duydum akşamdan beri değişik kişiler aynı yargılayıcı,kendince aşağılamaya çalışan üslup.
Yok kişi kendinden bilir işi,yok kısıtlı çevre,yok bitirmek nasip olmadı heralde.Bacak aranız tamamsa tamam mı kendinize bakışınız bu mu?
SİZ BU TAVRINIZLA KENDİNİZİ AHLAKLI,ERDEMLİ Mİ SAYIYOSUNUZ?

Son düzenleme:
evet hala okuyorum,çok okul değiştirdim.
Ben öyle erkek olmaz demedim,herkesin şartları farklıdır dedim.Böyle bi ülkede dürüstlük risk,herkes bu riski alamıyo.Niye her insan kendiniz gibi olsun,öyle yaşasın istiyosunuz onu da anlamıyorum.
2.si de yargılayan bi mesaja cevap verme gereği duydum akşamdan beri değişik kişiler aynı yargılayıcı,kendince aşağılamaya çalışan üslup.
Yok kişi kendinden bilir işi,yok kısıtlı çevre,yok bitirmek nasip olmadı heralde.Bacak aranız tamamsa tamam mı kendinize bakışınız bu mu?
SİZ BU TAVRINIZLA KENDİNİZİ AHLAKLI,ERDEMLİ Mİ SAYIYOSUNUZ?

büyük harfle yazınca ne oluyor anlamadım . git diktir tamam amann ne uzattın . kendine saygın yoksa banane . adama yamanmak için kendine bunu yap ...

büyük harfle yazınca ne oluyor anlamadım . git diktir tamam amann ne uzattın . kendine saygın yoksa banane . adama yamanmak için kendine bunu yap ...

senin diğer mesajların da dikkatimi çekiyo.Üslup sıfır.Sıkıştığın yerde üniversite mezunundan mahalle karısına hızlı bi geçiş yaptın.
Senin gibi milleti yargılayan bi tipe cevap vermek için girmiştim bu başlığa.
Yoksa konuyla uzaktan yakından alakam yok.

senin diğer mesajların da dikkatimi çekiyo.Üslup sıfır.Sıkıştığın yerde üniversite mezunundan mahalle karısına hızlı bi geçiş yaptın.
Senin gibi milleti yargılayan bi tipe cevap vermek için girmiştim bu başlığa.
Yoksa konuyla uzaktan yakından alakam yok.

he canım he haklısın

ortamı ya da ailesi uymuyosa kişi buna uygun hareket etmek zorunda değil.Ama toplumun böyle bi beklentisi var.Bu diktirme olayının ben arada kalmışlıktan kaynaklandığını düşünüyorum.
''En namuslusu bile kaç defa diktiriyo'' ya gelene kadar ne laflar var erkeklerde.Erkeklerin ağzına laf olmayalım kadınlar olarak,böyle yapılmasın diyosan,o iş yaş.
Mesajını çok anlamadım o yüzden karşılık veremiyorum.Dürüstlük önemli diyen erkekler de bekaret önemli değil diyen erkekler de sonradan kara kara düşünüo ben bakire olmayan biriyle nası evlencem diye.Burda dürüst kızların yaşadıklarını örnekleyen çok başlık var,git bi incele istersen.
Madem hataydı diğer bölümlerde farklı anlatıyosunuz kısmını ne için yazdığını anlamadım,ne demek istediğini açarsan cevaplarım.

Evet ona göre hareket edecek ben o toplumu ailemin çevremin olgusuna karşıyım yaşarım diyor ise yaşar ama yaşarım sonra keklerim kolay diyorsa o erkekten farkın yok sende sahtekarsın maksat kocanı kandırmak.

O iş yaş değil erkekler aman kız değilim diye takılanlar ile takılıyorlar o kızlar ise kandırmaya gidiyor hiç mi üniversitede böyle insanlar görmediniz? Erkeklerin ağzına o yüzden laf oluyor işte ha erkek biliyor bir kişi oldu diyen kızların kaç kişi ile olduğunu göre göre evet acaba doğrumu söylüyor diye düşünür oda kendince. Dürüst kızlar sahtekar kızlardan çekiyor.

Diğer bölümlerde ise şöyle, burada yaşadıklarını kötü şekilde anlatıp ben istemedim zorla oldu bi daha yaşamadım diyen bir derdim var gibi bölümlerde sevgilime webcamde soyunmak istemiyorum artık diyebiliyor hani hataydı bu devamlılık niye ? Başka biri aynı şekilde zorla oldu bi kişi oldu diyor burada başka yerde sevgilim ile otel de kalıyorduk arkadaşlarla arkadaşın erkek arkadaşı şöyle yaptı diyor hani hata ? Burada zorla oldu diyen acaba ilkinde kızlığım bozulmadı ikincisinde de kan geldi kız aslında o zaman mı bozuldu diyen para denkleştirmeye çalışan öğrenci başka bölümde zina yaptım sevgilime nasıl açıklayacam çok günaha girdim ben kapalı bir bayanım ailem şöyle böyle kul hakkına girmek istemiyorum diye konu açıyor sonra hop buraya geri geliyor acaba kaç para lazım olacak ki diyor.

Dürüstlük mü demiştin insanın önce kendisine saygısı olacak sen bilerek isteyerek yaşadın ama klasik yalan zorla oldu eskiden dikim yoktu neydi yalan tecavüze uğradım klasik ee tecavüze uğrayana bile inanmıyorlardı erkekler.

Biz bu gün bu haldeysek işgüzar kadınlarımız sayesindedir...

BEnim arkadaşlarım bakire olmadığı halde evlendi sorun yaşamadı kekleyerek evlenende oldu onların karakteri de öyle işte yüzüne nasıl bakıyorsunuz kocanız hay salak ya nasıl yedi diyemi yoksa kusura bakma mecburdum seni kandırmaya diyemi kocişim kendimi sana sakladım mı ? Bilemem yapı karakter işte. Ha şunu da belirteyim başka arkadaşım kekledi evlendi eski sevgililerinden biri psikopat video ile tehdit etti mecbur gidip geliyordu sonu ne oldu bilemiyorum.Bari diktirenler dikkat etsin video felan olmasın ortalıkta.

Son düzenleme:
he evet erkeğim pes yani o kadar yazdığımdan bu sonucu mu çıkarrtın arkadaşım. dedim ya demek ki çevrenizdeki erkekler hep o yapıda insanlarmış ki bir erkeğin eşi olacak kadını bekleyebileceğine inanmak çok zor geliyor size. eğer toplumda genel kabul gören kıstasları(bekaret önemlidir vs.) kendince yargılayacak kudreti varsa bir kimsenin zaten diktirme gibi alengirli yollara başvurmaz, olduğu gibi kabul görmeyi göze alır.

ha dürüst davranıp karşısındakine bunu söylediğinde o kişi onu olduğu gibi kabul etmeyecekse kabul edecek birini arasın bulsun, neden kendisi hakkındaki gerçeği bilse istemeyecek birine kendini itelemeye çalışır? bulamazsa da herkes evlenecek diye bir kanun yok. özgür bir kadın olarak kendi hayatını ve cinselliğini de yaşayabilir. diktirme gibi bir külfet altına da girmemiş olur. yani yanlış bir iş yapılıyor bari buna çanak tutmaya savunmaya kalkmayın yahu.

bak yapay kızlık zarı diye bir ürün varmış 29 dolarcık alıp takıyormuşsun iş bitiyormuş ona bakarken bir amerikan kanalında türkiyedeki kızlık zarı konusuyla dalga geçilen bir program videosu izledim.adamlara göre bunlar dalga geçilecek komik şeyler ama bizim toplumumuzda değil. birisi vay adamlar aşmış bu işleri geçmiş diye yorumlarken diğeri vay iğrenç herifler nasıl da dejenere olmuşlar ar namus kalmamış diye yorumlayabilir. şimdi ne kadar dalga geçseler de ortaçağda bekaret kemeri denen şeyi icat eden bu sefillerin büyük büyük dedelerinden başkası değildi.

he evet erkeğim pes yani o kadar yazdığımdan bu sonucu mu çıkarrtın arkadaşım. dedim ya demek ki çevrenizdeki erkekler hep o yapıda insanlarmış ki bir erkeğin eşi olacak kadını bekleyebileceğine inanmak çok zor geliyor size. eğer toplumda genel kabul gören kıstasları(bekaret önemlidir vs.) kendince yargılayacak kudreti varsa bir kimsenin zaten diktirme gibi alengirli yollara başvurmaz, olduğu gibi kabul görmeyi göze alır.

ha dürüst davranıp karşısındakine bunu söylediğinde o kişi onu olduğu gibi kabul etmeyecekse kabul edecek birini arasın bulsun, neden kendisi hakkındaki gerçeği bilse istemeyecek birine kendini itelemeye çalışır? bulamazsa da herkes evlenecek diye bir kanun yok. özgür bir kadın olarak kendi hayatını ve cinselliğini de yaşayabilir. diktirme gibi bir külfet altına da girmemiş olur. yani yanlış bir iş yapılıyor bari buna çanak tutmaya savunmaya kalkmayın yahu.

bak yapay kızlık zarı diye bir ürün varmış 29 dolarcık alıp takıyormuşsun iş bitiyormuş ona bakarken bir amerikan kanalında türkiyedeki kızlık zarı konusuyla dalga geçilen bir program videosu izledim.adamlara göre bunlar dalga geçilecek komik şeyler ama bizim toplumumuzda değil. birisi vay adamlar aşmış bu işleri geçmiş diye yorumlarken diğeri vay iğrenç herifler nasıl da dejenere olmuşlar ar namus kalmamış diye yorumlayabilir. şimdi ne kadar dalga geçseler de ortaçağda bekaret kemeri denen şeyi icat eden bu sefillerin büyük büyük dedelerinden başkası değildi.

Kızlık zarı sorun ise bizim işgüzarlar hemcinslerimizden kaynaklıdır kişi kendine göre çevresini şekillendirebilir kendi kafa dengini bulabilir ama ne yapıyoruz safın birini keklerim evlenirim bitti... Toplum ben sen o biz ya sana uymuyor ise kendi dünyanı kur o dünyada yaşa o dünyaya zaten kendin gibileri girecektir. Yeni nesil zaten ortada erkekler artık güvenecek birini arıyor ve erkeklere de biz bu gücü veriyoruz ağzına tıkıyamıyoruz sana ne lafını benim hayatım diyemiyoruz ona ne ki benim önceki hayatımı sorguluyor kabul etmiyor ise uyuşmuyoruz zaten bir ömür yaşamak niye ha öyle kadınlar da var ki kekleyip evlenip sonra boşayıp ohh dul derler diye artık kafasına göre yaşayan hadi anlatın erkeklere her bakire bir değil diye biz böyle oldukça anlatamayız ki. Kadın et parçası imajı çiziyoruz bu ülkede komedi biziz aslında...

hayır buna karışıyım diyenlere erkek misiniz deniliyor . yoo dibine kadar kadınım . isteyene her türlü ispatlarım ...

Son düzenleme:
valla sizin örneklerinizdeki erkekler masum,bakir ve saf.Kızlar yalancı,kendini iteleyen(ne demekse),kurnaz vs.
Demekki çok farklı gerçekliklerle karşılaşmışız.
''bulamazsa da herkes evlenecek diye bir kanun yok. özgür bir kadın olarak kendi hayatını ve cinselliğini de yaşayabilir.'' kısmına katılmıyorum.Sanki orda çirkin bi ima da varmış gibi geldi ama sıkıldım.
Sadece haksız bi yargılama mesajına karşılık kendi fikrimi yazmaktı niyetim,niyeyse yargılayanlara cevap yazılmazken karşı görüş görünce
tahammül bile edilemedi.ilginç.
Alın size dürüstlük.

eğer bir erkek bakirse,zaten bakire bir kız araması en doğrusu. bakir bir erkek bakireyim diye kandırılıyorsa ona tamam. haklısınız.
ama eğer o erkek,ben erkeğim ben yaparım deyip bunu göğsünü gere gere söylüyorsa,ve evleneceği kızdan bakirelik arıyorsa ,işte ona dur orada derim ben. bu çifte standartı yapan erkekte bunu gerçekten hakediyor.

ben burada kızlık zarı diktiren arkadaşlarımızın evleneceği erkeklerin hepsinin bakir olduğıunu düşünmüyorum. hatta tam tersi azı bakirdir. sorun onlara aynını diyeceklerdir.
bekaret kemeri olayı ise bakirelere takılmıyordu. haçlı seferine çıkan şövalyeler karılarına takıyorlardı bunu. başkalarıyla olmasınlar diye. yoksa bakireye takmalarına gerek yoktu ki.

eğer bir erkek bakirse,zaten bakire bir kız araması en doğrusu. bakir bir erkek bakireyim diye kandırılıyorsa ona tamam. haklısınız.
ama eğer o erkek,ben erkeğim ben yaparım deyip bunu göğsünü gere gere söylüyorsa,ve evleneceği kızdan bakirelik arıyorsa ,işte ona dur orada derim ben. bu çifte standartı yapan erkekte bunu gerçekten hakediyor.

ben burada kızlık zarı diktiren arkadaşlarımızın evleneceği erkeklerin hepsinin bakir olduğıunu düşünmüyorum. hatta tam tersi azı bakirdir. sorun onlara aynını diyeceklerdir.
bekaret kemeri olayı ise bakirelere takılmıyordu. haçlı seferine çıkan şövalyeler karılarına takıyorlardı bunu. başkalarıyla olmasınlar diye. yoksa bakireye takmalarına gerek yoktu ki.

nerden biliyorsunuz belki adam evlenmeden önce hiç yaşamadı . azı şöle çoğu böle bütün erkekleri bilemezsiniz ki burdaki bu kadınların kandırıdığı erkekleri tanımıyorsunuz bile . faraziyeler üzüerine kurup duruyorsunuz .

valla sizin örneklerinizdeki erkekler masum,bakir ve saf.Kızlar yalancı,kendini iteleyen(ne demekse),kurnaz vs.
Demekki çok farklı gerçekliklerle karşılaşmışız.
''bulamazsa da herkes evlenecek diye bir kanun yok. özgür bir kadın olarak kendi hayatını ve cinselliğini de yaşayabilir.'' kısmına katılmıyorum.Sanki orda çirkin bi ima da varmış gibi geldi ama sıkıldım.
Sadece haksız bi yargılama mesajına karşılık kendi fikrimi yazmaktı niyetim,niyeyse yargılayanlara cevap yazılmazken karşı görüş görünce
tahammül bile edilemedi.ilginç.
Alın size dürüstlük.

kandırılmaya kimse destek vermez veriyorsa kendinde birşeyler aramalı . kimse sana birşey ima etmedi sen kendi üstüne alındın .

X