kızlık zarı dikiminde yaşadıklarım

bir kaç gündür girmiyordum.yazdıklarınızı yeni okudum ve çok geçmiş olsun darısı başımıza.umarım sonu güzel olur....

Nicedir bu başlık altındaki konuları okuyorum. İlgimi çekiyor ve insanların acımasızlığı, rahatlığı, bazen de duyarsızlığına hayret ediyorum okudukça. Bir kısım insanlar "ay erkek milleti değil mi diktirin anam onlar hak ediyor" derken, bu temelinde neyin yattığını anlayamadığım ve itici bir üsluba sahip düşüncenin rahatlığına şaşırıyorum her seferinde. Bir kısım insanlar ise, hadislerle ayetlerle ve olağanca acımasızlıklarıyla kişilerin imanını, kişiliklerini ve dahi hayatlarını irdeliyorlar yine temelinin neye dayandığına anlam veremediğim bir küstahlıkla. Kul hakkına yaradan bile müdahale etmezken, bu iki kul arasında olan-olacak hakka nasıl bir cür'etle müdahale edildiğini aklım almıyor ne yazık ki.

Çok kolaydır eleştirmek. Müdahale etmek, yargılamak ve kin kusmak. Çünkü yaradılış gereği "mükemmeliyet" fışkırır insanların zihinlerinden. Yazıktır ki bu mükemmelliğe ulaşmak için zerre çaba sarf etmezler. Mükemmelliği başkalarına öğretmek ve dayatmakla geçer ömürleri. Başkalarının acılarından, zayıflıklarından, eksikliklerinden beslenir bu ruh emiciler. Halbuki dönüp baksalar kendilerine, arşa uzanacak bir günah ve hak silsilesi birikir geçmişlerinde. En basitinden "sana yazıklar olsun, kandırıyorsun kocanı püü" demek de bir kulun kalbini incitmektir, hakka girmektir. Bazen gülüyorum sanal müslümanlara. Zannediyorum öteki dünyada "nicklerin sahipleri bilinmeyecek" gibi bir düşünceleri var. Klavyeden yazılanlar kul hakkına girmiyor diye düşünüyor olabilirler ya da. Yok annem o öyle değil işte. Burada belki yanlış belki doğru bir yolda olan, ancak yaptığı sadece kendisini ilgilendiren zatlara kustuğunuz kinler, hakaretler ve dahi aczin yansıması olan kibir hali kul hakkı olarak yansıyacak sol yanınıza.

Ben bu operasyon hakkında fikrimi belirtme ihtiyacı bile hissetmiyorum. Yaptırmadım büyük konuşmayayım ama muhtemelen de yaptırmayacağım. Lakin beni neden ilgilendirsin ki zaten omzuna taşıyayamayacağı kadar ağır bir vicdan azabı yüklemiş kişilerin hayatları? Empati demeyeceğim. Çünkü vicdanı olmayandan empati beklemek tuhaf olacaktır. Ne olur ki biraz susmayı ve sadece okumayı deneseniz. Nedir bu tanrıcılık oyunu? Nedir bu sanki vahiy görevi verilmişcesine kulların imanlarını sorgulama hali? Ne zaman vazgeçeceksiniz diğerlerini yargılamaktan?

Emin olun hayat çok kısa ve kendi geçmişinizi, benliğinizi, hatalarınızı yargılayıp kendinize dönük yaşadığınızda, vaktiniz kalmayacaktır ötekilere. Yazık, üzülüyorum hallerinize. Temeli olmayan bir öz güvenin patlamasıdır bu. Fikir beyanı değil emin olunuz ki. Zira "ben bu operasyon hakkında böyle düşünüyorum" demekle "benim gibi düşünmeyenler adidir" demek aynı şey değildir.

Aynadaki yansımanız size mükemmeliyeti sunmuyorsa, başkalarının aynalarına göz ucuyla dahi bakmaya hakkınız yoktur. Lütfen, insanlık henüz can çekişiyorken öldürmeyiniz.

senin gibi düşünen İnsanların olması ne umut vadedici bişey .. burda da kırılan kalplerin oldugunu birilerine göstermen ne muhtesem bir şeydir ...
hesabın bazı konularda sınırlı kalacagını düşünen insanlar var . Kimse unutmasın yaktıkları kadar canları yanacak ..
Kimse burada ben bu işi yaptım ,dogruda yaptım bir daha olsa bir daha yaparım demiyor .. ya da herkesi geçtim ben kendi adıma konusuyorum ..
yok dürüst olun yok söyleyin falan .. sanki cok güzel birşey yapmısız gibi bir de dürüst mü olacagız . kocalarnıza ..
ne kocası ya siz o zaman ailenize dürüst olun .. siz bu hatayı yaptıgnızda evlimiydiniz ki kocanıza dürüst olacaksınız ...
siz babanızın evindeydiniz efendim .. gidin o zaman babanıza anlatın dürüst olun cok güzel bişey yapmıs gibi ailenize anlatın .. dürüst olmak zorundaysanız eger aile gelir basında .. cünkü kim size yedirdi büyüttü ?

müslümanlık falan hadis vs ..
bir adam evlenmeden eşi olacak hanım efendiye bakiremisin dye sorar sa? dogruyu söylemek zorundasınız( müslümanlıktan bahsediyorsunuz ya)

yok efendim eger o adam size güveniyorsa ki bu güven iki bacagınız aranızdaki seye zaten baglı degilse . yani siz zaten bu işten vazgecmişseniz . bu yüzünüzden okunur.. sizin temizliginiz yüzünüzden okunur kimse de size bakire misin degil misin diye sormaz!!

siz temizlenmenize baksanıza burda ahkam keseceginize..
eger size sorulmadıysa sizin bunu ayan beyan ortaya dökmeniz .işledigniz günahın yanında az bir günah olarak mı kalıyor?
sizin alnınızda yazmıyor dimi bakire degilsiniz diye ..
bunu Rabbim saklıyorken gizliyorken koruyorken ,biz kim oluyoruzda acıga vuruyoruz pişkin pişkin evet yaptım diye ..
ben vurdum sorulmadıgı halde söyledim .. bunları bilseydim söylemezdim ...
eger içinizden bi kac kişi bunu okurda arastırırsa söylememesinin daha hayırlı olacagını anlar..

bu bir vicdan meselesi ise.. bu her kişinin kendi vicdan meselesidir.. hesabını cıkar verirsin .kimseyi günahına ortak etmezsin ,zan altında bırakmazsın ...
madem müslümansın ,madem müslümanım diye geciniyorsun .. fikih bellidir.. git arastır danıs efendim burda ben bu operasyonu ol ma yaca gım siz ne hakla olursnuz diye ahkam kesmek de ne demek?
burada bu operasyonu olacak hiç kimse size biz olacagız siz nasıl olamazsınız demiyor .. yazılanları dikkatlice okuyun lütfen ...

burda sizin yazdıgınız sözlere bakıp bi insan bunalıp canına kıysa falan siz bunun vebalini ödemeyecegnizi mi sanıyorsunuz? hanımefendi ne güzel demiş burdaki nicklerinizin ahirete gitmeyecegini mi sanıyorsunuz?

dil i ile iki bacagının arasındakini koruyanlara Allah cenneti vaad ediyor .. iki bacagımızın arasını koruyamadık .. sıra dile mi geldi..
onu bari yapmayalım .. selametle ...

@bilmiyor

ben kızlık zarımı diktircem diye doktara giden sonra soyunup bacaklarını açan ve zarını diktiren daha sonra hiçbişey olmamış gibi kocasının yüzüne bakan kadın bunlardan utanmıyacak burda olumsuz bişey söyledilerdiye utanıp canına kıyacak öyle mi

din din deyip durmayın yaptğınız şeyin dinle imanla bi ilgisi yok zaten sizi dini yönden yargılamakta kimsenin haddi değil bu allahla sizin aranızda olan bişey bi hadisin etrafına sığınıp aynı şeyleri söylemekten vazgeçin bunu yapanlar birini mi kınamışta başına gelmiş yoksa başka bişeyden mi gelmiş

burda yadırganan şey toplumun temel taşı aile ve yalan üzerine kurulmuş bi ailenin toplumdaki yeri ve topluma vereceği zarar kim iddaa edebilir ki annesinin babasını kandırarak evlendiği bi çocuk normal olabilir

neyse cevaba gerek yok anlattıklarımdan bunu anladıysan :) boşuna elimi yormayacagım sadece;
biz burda bişey yargılamıyoruz.. konunun baslıgında toplumun temel taşına ne oluyor degil.. kızlık zarı dikiminde yasadıklarım .. demek ki neymiş bu ameliyatı olacak insanların bilgilendirilmeye calışılan bi konuymus bu ...
yargılamak istersen acarsın kızlık zarı dikimi konusunun toplumun temel taşı aile üzerindeki etkisi diye .. orda yargıla dur ..
konuyu dagıp bize de cevap hakkı dogurma.. buyur ac konunu

Son düzenleme:
İnsanlar bir hadisin arkasına sığınmak zorunda değiller,
Ama siz çok bilmişler, onları yargılamamakla zorunlusunuz.
Başlarına bunlar gelenler, kınamışlarda mı bunları yaşamışlar, başka bir şeyden mi ?
Nasıl ağır ve densiz bir cümle ?
Bunları yaşayanlar, hataları yüzünden yaşamışlar diyelim, ya da her neyse ne ... Sizi ne ilgilendirir ?
Ama yarın bir gün siz bunları yaşarsanız ya da (ALLAH KORUSUN) sevdiğiniz biri yaşayıp gözünüzün önünde acıdan kıvranırsa,
o zaman sizin bunu neden yaşadığınız belli. Siz bunu aklınızda tutun yeter.
Burası BDV değil ... Tartışma platform u değil ...
Başına bu olaylar gelen, bunu yaşamış insanların yaşadıklarını paylaşım alanı...
Bakire olmayan biri , diktirmeyi "seçiyorsa" gelip burada paylaşımda bulunur. Olay bu.
İnsanların seçimlerini rahat bırakın artık ya ...
Birkaç kişi demirbaş oldu resmen burada, sürekli insanların yaptığı seçimlere "yanlış" deyip duruyorlar.
Ya bırakın ALLAH aşkına . Ben sıkıldım, vicdanım kaldırmadı yani.
Yönetime ricam, buraya insanlara çemkirmeye ,hakaret etmeye, sürekli yanlışlığı izah etmeye gelenlere uyarıyı yapması ...

Ha diyecek birkaçı, insanları yanlış düşüncelerden arındırmaya çalışıyorum yardım amaçlı... Olmuyor burdan böyle yardım.
İnanın olmuyor. Sizin sahip olduğunuz o düşünce şıp diye bir kaç yorumla onların içini rahatlatmayacak.

Tasvip edin veya etmeyin, kınayın ya da kınamayın, büyük konuşun veya konuşmayın herkesin kendi bileceği bir iş ama yorum yaparken insanların durumunu saklayarak hata yaptığını, yanlış yaptığını söylemeninde bir usulü vardır, bir kısım aynı sıkıntıyı yaşadığını anlatmak için okurken diğer kısım dinden dem vurmak için okuyor.

Ki burada konulara dini yorumlar yapamazsınız, hadis örnekleri veremezsiniz, bazı şeylere değer veriyorsanız insan kalbini kırmamak gerektiğini de bilmeniz gerekir.

Hata mı? O zaman bunu çok daha güzel sözlerle söyleyebilirsiniz, tanımadığınız birinin kalbini kırmak incitmek çok daha kolay sanırım, o güzel sözlerle kardeşine hitap eder gibi konuşmak yerine kalp kırıp üzmek çok daha kolay...

Burası bir site ve kuralları var, üye olurken veya üye olduktan sonra okumadıysanız okumanızı tavsiye ederim çünkü kurallara göre üslubuna dikkat etmeyenler, polemiğe girenler, tartışanlar, hakaret edenler ve saygısızlık yapanlar banlanırlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…