kızlarrr yumurtam 25 milimden büyük üzülsem mi sevinsem mi bilmiyorum.

milkshake

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2008
4.064
7
dün kontrolüm vardı 12.ci gündü bu ay 2 tane klomen kullanmıştım adetimin 3. günü başlamıştım......yanlız dış gebelik geçirdigim için sol tüpüm tıkalı ve 2 aydır hiç yumurtam yoktu klomen kullandığım halde...dr. ultrasonda sag tarafımda 5 milim yumurta gördü bu işimize yaramaz küçük dedi birde sola bakalım dedi oda ne kocaman bir yumurtam var dr. 25 milimden büyük yani 2,5 cm kadar dr. buna çatlatma iğnesi veremem çok büyük kendiliğinden çatlamasını beklicez dedi kistede dönüşebilir dedi ve bir kağıda ilişki günlerini yazdı eğer çatlarsa bu ay şansınız var dedi.... bilmiyorum kaç aydır yumurtam yoktu bu ayda çok büyümüş üzüleyimmi sevineyimmi bilemedim.... böyle olupta yumurtası çatlayan varmı kızlar.....

ya birde adetinden 2-3 gün önce gel progestan testi yapacağım dedi bunu neden istedi anlamadım yumurtalarla ilgili birşeye bakacakmış ama bunlar adetin 3. günü bakılmıyormu yine aklım çoookkk karıştı ya...

canım progestan testi adetinin 21. günü yapılıyor .yumurtlama olmuş mu olmamış mı o testten anlaşılıyor .
yumurtanın ebatı baya büyükmüş inş kiste dönüşmez .

dün kontrolüm vardı 12.ci gündü bu ay 2 tane klomen kullanmıştım adetimin 3. günü başlamıştım......yanlız dış gebelik geçirdigim için sol tüpüm tıkalı ve 2 aydır hiç yumurtam yoktu klomen kullandığım halde...dr. ultrasonda sag tarafımda 5 milim yumurta gördü bu işimize yaramaz küçük dedi birde sola bakalım dedi oda ne kocaman bir yumurtam var dr. 25 milimden büyük yani 2,5 cm kadar dr. buna çatlatma iğnesi veremem çok büyük kendiliğinden çatlamasını beklicez dedi kistede dönüşebilir dedi ve bir kağıda ilişki günlerini yazdı eğer çatlarsa bu ay şansınız var dedi.... bilmiyorum kaç aydır yumurtam yoktu bu ayda çok büyümüş üzüleyimmi sevineyimmi bilemedim.... böyle olupta yumurtası çatlayan varmı kızlar.....

caım yumurtanın büyük olması iyi bişey aslında zarı inceldikçe döllenmesi kolaylaşıyo biriktirdin gaiba tüm gücünü hadi hayırlısı

kızlar bu arada proges. testi kesinlikle 21. gün mü yapılmalı benim 21. günüm pazara geiyo napıcam?

en erken 21. günü canım
bana da 22. gün yaptırmamı söylemişti dr geçen yıl ben yaptırmamıştım o ay meğersem hamlieymişim zaten:)

ya ama aklıma takılan birşey var beni progestan testi için adetin 21. günü değil adetine 2-3 gün kala gel dedi nasıl olacak şimdi.... birde ee zaten yumurtlamışım kocaman bir yumurtam var hala niye yumurtlayıp yumurtlamadığıma bakmak istiyor.....

birşey daha unuttum dr. bana adetten 2-3 gün önce gel progestan testi yapacağım dedi ya olası bir gebelik varsada bu testte belli oluyormu ne bilim hani test sonucu yüksek falan çıkıpta hamilelikten kaynaklanıyor olabilirmi....

gebelikte progesteron seviyesi yükseliyor sanırım onu görmek istedi. ayrıca 21. gün progesteron seviyesi progesteronun ovulasyonu desteklemesi kontrolu yani yumurta kalitesine bakılıyor

X