kizlarrr artik dayanamiyorum oglumun kabizligina

yagmur77

Guru
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2008
1.122
2
kizlar 1,5 aylik oldu oglum ama neredeyse dogdugundan beri kabiz ve kendi kendine kakasini yapamiyor.gliserin fitil kullaniyorum.en fazla 6 gun bekledim yine yok yok.cok aci cekiyor bebegim.sadece anne sutu almasina ragmen neden boyle oluyor anlamiyorum.ayni sorunu yasayanlar varmi tecrubelerinizi bekliyorum?

yanı kabızlık denemez ama benımde bebegım gunde bır defa ve cok zorlanarak yapıyordu tuvaletını. bende zeytınyagını denemıstım ve baya faydasını gordum. vıtamın sısesının damlalıgını kullandım ve poposundan ıcerı bıraz zeytınyagı yolladım hemencecık yapmıstı. ama bılmıyorum sureklı bunu kullanman dogrumu ? kabızlıgı senden gecıyor olabılır sende yasıyormusun kabızlık?

rezene kimyon çayını deneyin ben veriyordum iki gündür vermedim alıştı galiba yapıyor artık allaha şükür

canım benim bebeğimdede var aynı şey ve emziriyosan ben kayısı hoşafında buldum şifayı ben içiyordum sürekli sütle geçiyor çok geçmiş olsun

Evet canım senden de olabilir yediklerine dikkat et.
Arada ayaklarını yukarıya doğru karnına doğru ittir,spor yapar gibi.Karnını ovala.
günde bikaç damla badem yağı içir.

denemedigim sey kalmadi arkadaslar.dr.umuz gunde 3 defa 1 cay kasigi z.yagi ver dedi verdim.rezene, kimyon icirdim hic faydasi olmadi.poposunu z.yagiyla durte durte buna alisacak diye cok korkuyorum.kayisi kaynatip rondoda cekip ictim.banamisin demiyor.gaz sancisi oldugunda ayaklarini ittiriyorum ama sanki hic biseyin faydasi yok. dr ilac veremem cok kucuk diyor.yarin dr a goturcez kaka analizi yapilcak bagirsakta bisi varmi diye

Son düzenleme:
karnına sıcak uygulaması da iyi geliyor, sıcak havlu ya da saç kurutma makinasını tutarak masaj yapmak faydalı olabilir. ben bunları kullanıyorum. masaj çok etkili oluyo rahatlamasında..

cnm kucuk pet siseye ilik-sicak arasi su koyup bacaklarinin altina popoya yakin yere koyuyorum anlik rahatlama oluyor gaz icin ama kesin cozum olmuyor.bazen ise hic ise yaramiyor.ama kaka icin hic birisi fayda vermiyor.simdiye kadar fitille yapti son ikidir fitille bile yapamiyor.kulak temizleme cubugunu z.yagina batirip makatini durterek yapiyor.bende gebelikte guatr cikmisti ilac kullandim halada kullaniyorum.dogduktan sonra bebegime de bakildi onda bisi cikmadi ama az once bi yazida okudum tiroid eksikligi kabizlik yaparmis?yarin dr a sorcam yapilan testte hata olmus olabilirmi diye?????acaba bebegimde guatr mi var?

Canım benim bebeğimde de aynı sorun var..7.güne kadar çıktı bizimki..ama ben fitil yapmıyorum..ZEYTİNYAĞI FİLAN DA biişe yaramıyor valla.zamanla düzeleceğini söylüyor doktorlar..Sürekli fitik vermekte makat kas gelişimni olumsuz etkiliyor..Çocuk tembelliğe alışıyor çok önerişlmiyo yani..

aynı sorun benim oğlumda da var. bugün 5. gün bekliyoruz bakalım.ama çok acı çekiyor ve uyku falan kalmadı. uyarmadan ne kadar sürecek merak halindeyim

benim oğlumdada aynı sorun başladı.doktor 4gün yapmaması normal diyor.bende 4gün bekledikten sonra gliserin fitil veriyorum.oşekilde yapabiliyor.kayısı kompostosunun iyi olduğunu söylüyorlar deniyeceğim bakalım

benim oğlumdada vardı o problem bir ara başka bir nedenden dolayı çocuk doktoruna götürmüştüm b ana muhakkak fitille rahatlat hiç bir yan etksi yok demişti. ben hep fitlle kakasını yaptırıyodum acı cekmesinden iyidir diye düşünüyordum. yinede doktorunuza sorun bence kuzular acı çekmesin

arkadaslar bugun dr dan geldik.dr umuz kakaya bakti kaka da tam olarak mikrobik bisi goremedi ama ilac yazdi.nidazol ilacin adi.gogsude hafif sisti ve hassasiyeti olunca ona da antibiyotik amoklovin yazdi.birde bebegim 2 haftada gunde sadece 10 gr almis.bu da moralimi bozdu.ben her agladiginda gaz sancisi oldugunda mememi veriyodum.kesinlikle boyle yapmamami soledi.meme verme arasini acmami soyledi.bu sut salgisini artirir dedi.haftaya cuma tekrar kontroledecek kilosunu eger kilo alimi duzelmemis olursa mama takviyesi yapacak umarim gerek kalmaz mamaya.moralim cok bozuldu gercekten.ama sut salgimin iyi olmasi icin de moralimi bozmamam gerekiyor.offf offf

kızlar zeytin yağı safmı olması lazım bende ayçiçek yağı var olmazmı ondanki

:KK43: bendeyokki o bulamamda burda neyse iki gündür oğlum çok az çok az yapıp sürekli ıkınıyorda olursa vereyim demiştim

arkadaslar bugun dr dan geldik.dr umuz kakaya bakti kaka da tam olarak mikrobik bisi goremedi ama ilac yazdi.nidazol ilacin adi.gogsude hafif sisti ve hassasiyeti olunca ona da antibiyotik amoklovin yazdi.birde bebegim 2 haftada gunde sadece 10 gr almis.bu da moralimi bozdu.ben her agladiginda gaz sancisi oldugunda mememi veriyodum.kesinlikle boyle yapmamami soledi.meme verme arasini acmami soyledi.bu sut salgisini artirir dedi.haftaya cuma tekrar kontroledecek kilosunu eger kilo alimi duzelmemis olursa mama takviyesi yapacak umarim gerek kalmaz mamaya.moralim cok bozuldu gercekten.ama sut salgimin iyi olmasi icin de moralimi bozmamam gerekiyor.offf offf

moralin bozulmasın canım benim bebeğim kabızlığı yüzünden hem sarılığını atamamıştı hemde kilo almamıştı ben sarılık olduğunu duyunca üzüntüden sütüm kesilmişti onun için içini ferah tut

kizlarrr sukurler olsun bebisim bugun kendi kendine kakasini yapti.ilac ise yaradi.kakasi sumuksu ve pelteler vardi icinde,dr u aradim dr dunku kakada parcalanmis amip hucreleri gordugunu bu yuzden amipten suphelendigini soledi ve bugunku kakanin da bole oldugunu soleyince kesin amip dedi.ilac ise yarimaya baslamis daha cokkotu kakalar yapar dedi.bu arada bi de uyku yapti ilac.dr uykuya meyilin de 2 gun icinde gececegini soledi.agizlarina herseyi goturdukleri icin normalmis amip olmasi.oysa cok da dikkat ediyorum.emzik hijyenine cok onem veriyorum ama nasil oldu hala anlayamadim...

benim bebeğim 3 ay 7 günlük ve 1 aydır kendisi kaka yapmıyordu. bende 5-6 günde bir fitil yapıyordum. zeytinyağı içirdim kaysısı suyunu hem kendim içtim hemde bebeğime içirdim ancak hiç faydasını görmedim. ayrıca gittiğimiz doktor debritat ve 15 gün sonra da duphalac cerdi yine işe yaramadı. dün başka bir doktora gittik. granüllü bir toz verdi ve 1 ay kullanmamı istedi. ve bugün oğlum kendiliğinden kaka yaptı.yani her çocuk ayrı bir kitap ve hepsi ayrı bir şey anlatıyor.bu yüzden bence önce mutlaka dr gidilmeli.
ayrıca uzun süren kabızlıkta hipotiriodi olasılığı olabilir diye (ben haşimato hastasıyım da) ege ünv.de tahlil yatırcaz haftaya
bebişlere ve annelere sağlıklı günler dilerim

uzulme ben ekım annesıyım aynı durumu yasadım bu donemlerde normal meerak etme en fazla 3 hafta gececek

X