Gebeliğe Hazırlık Kizlar yardiminiza ihtiyacim var( ovulation )

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Sonneschein

Hoş geldin mucizem...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2016
566
697
Aranizda ovulation testleri kullananlar olmustur,acil fikirlerinize ihtiyacim var. Reglim bittikten bir gün sonra test yapmaya basladim,ikinci cizgideki koyuluk düzenli olarak hergün artiyordu ama ayin 3 de yaptigim testte ikinci cizgi kontrol cizgisiyle ayniydi, yumurtlamanin belirtileri de ( kasiklarda agri ve uzayan parlak akinti) o gün vardi..emin olmak icin testi birakmadim hala yapiyorum ama ikinci cizgi hala oldukca koyu birsekilde cikiyor.bir türlü anlam veremiyorum buna.sonucta yumurtlama bir gün bilemedin iki gün olur ama 4 gün olmaz degil mi?
Yani teste bakacak olursam yarinde yapsam ayni sonuc cikar. Bilgilerinize ihtiyacim var.

En koyu hangi gün çıkmışsa onu baz alin bence. En önemli belirti akinti. Bir de gün aşırı ilişki yasarsaniz tutacağı varsa tutar. Bunlarla çok stres yapmayın derim. Ateş ölçme yöntemi de vardı burda okumuştum. Eğer bu ay olmazsa gelecek ay onu da denerseniz ama bence gerek yok. Düzenli ilişki yeterli. Bunlar kendinizi kasıp vücudunuzu kilitlemenize ve şartlandırmaniza sebep oluyor. Akisina bırakmak gerek.

X