Kızlar yardımcı olun hamilelik

Kurt24

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2020
1.394
347
23
Kızlar 1 Bucuk yıldır evliyim bebek istiyoruz korunmuyoruz , ama hala gebe kalamdım adet düzensizliğim var ve 2-3 güne bir ilişki oluyor ama hala tutturamadık , folik asite başladım , ve diyet uyguluyorum biraz kilom var. Siz nasıl hamile kaldınız neler uyguladınız yardımcı olurmusunuz? ( hürafe gibi hacı hoca şeyler dışında öneriye açığım )

1 buçuk yıl olduysa eşinizinde sizinde doktora gitmesi lazım eşiniz bir tüp bebek merkezinde sperm testi verebilir ürolojiye gitmeden önce sizde adet 2. günü gidin ki yapacağı hormon testleri oluyor.

doktorlar 1 yıla kadar olmamasını normal buluyor düzenli ilişki yaşayanlar için ama 1 yıl sonunda hala gebelik oluşmadıysa bir kaç test yapıyorlar her iki tarafa da bir problem var mı diye zten testlerin sonucuna göre aşılama tedavisine başlar hemen bir sorun olmazsa çok büyük bir şey yoksa ama bu saatten sonra durmadan korunmasız seks yapmak sizi de yorar psikolojik ve mental açıdan

Bence doğru yolda ilerliyorsun diyet ve vitamin kullanıyorsun inositol de kullan yumurtalıklar için iyi kalitelştiriyor eşin de diyet yapsın kiloluysa sigara alkol bırakın varsa 1 seneyi tamamlamışsınız doktora gidip hormon tahlili felan verebilirsin eşinde sperm testi versin ikinize bakılsın senle alakası yoktur belkide adet düzensizliğiyle hamile kalan çok kadın var

Evet çok dikkat ediyorum artık hormon testini adet düzensizliği için daha önce berdim temiz çıktı olumsuz konuşmadı doktorum ama enfeksiyon var düşük seviyede oda engel değilmiş. Eşimde gitmyi düşünüyor artık sadece bu süreç nasıl olur onu bilmiyoruz şuan imkanımız ücretli tedaviyi kaldıramaya bilir oyüzden sizlere sormak istemiştim teşekkür ediyorum önerileriniz için

Valla ben bir yıldır çocuk istiyorum olmadı çok yıpranıyorum son iki aydır. İnşallah hayırlı zamanda olur çok zor gerçekten doktora gittin mi

Valla ben bir yıldır çocuk istiyorum olmadı çok yıpranıyorum son iki aydır. İnşallah hayırlı zamanda olur çok zor gerçekten doktora gittin mi
Doktora iki ay çnce gittim en son olumsuz bişi çıkmadı bu ayda tutmassa hormon testi vereceğim adetimde , folik asit çok etkili oluyormuş bende başladım bakalım herkes için hayırlısı olsun sırf bu yğzden ilişki konusunda zorlanıyorum olmadığı için etkileniyorum eşimlede bazen sıkıntı yaşıyoruz bedenen yoruluyorum allah hayırlısını nasip etsin , sen neler deniyorsun peki ilaç vs kullanıyomusun

Hiçbirşey kullanmıyorum valla. 6 ay önce kadın doğuma gittim. Alttan muayene istemedim ultrasonla baktı rahmin tertemiz hiçbişey yok dedi. Ama yaşın daha çok küçük sıkıntı etmene bile gerek yok bir buçuk iki seneyi bir geçir bence dedi bu arada yaşım 23. İki kere ovulasyon denedim sadece yine olmadı. Bilmiyorum yani olmuyor nasip değil heralde.

Canım zaten bu işler aşama aşama ilerliyor , 1 yıl kendiliğinden olmazsa doktora gidiyorsun söylüyorsun herşeyi tahlil yaptırıyorsun ne istediyse özellikle Rahim filmi öneririm mutlaka çektir ondan sonra da hamile kalan çok var. İsticektir zaten doktorun ultrasonda tıkanıklık tüplerde var mı yok mu perde veya polip hastalıkları belli olmuyor ultrasonda ..

Sonra eşin test verecek aynı zamanda daha sonra klomen veya femara adında yumurtaları geliştiren bir ilaç verecektir sana adetin 5. Günü ve 5 gün boyunca içiliyor daha sonra 3-4 kez yumurta takibine çağırıyor nekadar büyümüş gerek duyarsa sana bir çatlatma iğnesi veriyor ovitrelle adında saati zamanı sana söylüyor yapıyorsun daha sonra da size ilişki günleri önerecek ve bekliyorsun 15 gün sonra tutup tutmadığını gebeliğin öğreniyorsun test günü. Bu işlemi 3 kez yapabiliyorsun çatlatma tedavisini. Diyelim ki tutmadı bu sefer aşılama deneyebilirsiniz aşılama aynı ilaçlar veya yumurtalarına göre daha güçlü ilaçlar kullanılarak yine yumurtalarını uyarıp eşinin spermini alarak yıkayarak Rahime bırakıyorlar yine aynı şekilde 15 gün sonra öğreniyorsun sonucu. Bunu da bi kaç kez yapıp tutmadıktan sonra en son Tüp bebeğe yönlendiriyorlar ve orda yine senin yumurtalarına göre ve eşinin değerlerine göre bir tedavi yolu söylüyorlar sana yani hepsi aşama aşama ilerliyor en pahalısı zaten tüp bebek ben geçen ay fiyat istedim 90 milyar fiyat verdiler ve içinde iğneler ilaçlar hariç sadede toplanan yumurtaları embriyoları dondurma işlemi fiyatı içinde. Yaptıran herkese Allah yardımcısı olsun Zaten ama insan çok isteyince de gözü bişey görmüyor varını yoğunu koyuyorsun ortaya .. rabbim gönlüne göre versin belkide ufak bi destekle nasip olur bilemezsin ki ben kısaca anlatmak istedim biraz diyet ve sağlıklı beslenme hareket etme ve bol bol su içmeyi bırakma yumurtaları hakarete geçiriyor çalıştırıyor ve inositol de kullan o yumurtaları geliştiriyor zaten doktor veriyor böyle vitaminler tüp bebekte bile kullanılıyor sen önceden başlasan sana faydası olur adeti bile düzenliyor bende de adet düzensizliği vardı doğum kontrol hapları bile sökmesdi diyet ve inositol hayatımı kurtardı sanki gönülden öneriyorum gerçekten

Şuana kadar benim herhangi bir sorunum yok canım folik asit kullanıyorum ve sağlıklı besleniyorum. 2. Yılımızı doldurduğumuzda gitmeyi düşünüyorum doktora tedavi için çünkü şuan tedaviye başlayacak durumda değiliz kiradayız hani doğal yolla olmazsa gitmeyi düşünüyoruz çünkü hiç bi tedavi kesin sonuç vermiyor önerilerin için çok teşekkür ederim ama yinede dediğin gibi tekrardan bir doktora gideceğim eğer bu ayda tutmazsa mutlaka gitmeyi düşünüyorum tekrardan çok saol Allah gönlüne göre versin

Ay bende 23 yaşındayım doktora banada aynısını dedi temizsin ama yaşın şok erken en az 2. Yılınızı tamamlayın demişti oyüzden şuan 5 ay kaldı 2. Yılımıza oyğzden tedirgindim yani ister istemez insanı tetikliyor bu durum bu ayda tutmazsa tekrardan doktora gideceğim sanırım çok saol yardımcı olduğun için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…