kızlar yardım pılis :) adet azalması

Cnm mrb bende polikistik over var ben asilama oldum tutmadi duzenlibolan adetimm 7 gun surerdi 13 gun gec oldum ve 4 gun surdu asilamayla alaaksi olabilirmi dicem dr sormak lazim :)

Cnm mrb bende polikistik over var ben asilama oldum tutmadi duzenlibolan adetimm 7 gun surerdi 13 gun gec oldum ve 4 gun surdu asilamayla alaaksi olabilirmi dicem dr sormak lazim :)

Meraba bayanlar sebebsız ınfertılım uc bucuk yıldır bebegım olmuyor... Ikı asılama gecrdım negatıf, ıncır ve havuc kuru yaptım baska bır mudahalem olmadı... genc kızlıgımdan berı hep adetlerım agrılı olurdu ve hıc agrı kesıcı almazdım ama son bır kac yıldır o kadar cok agrım oluyor kı aglıyorum butun gun yataktayım kalkamıyorum, bazen dayanamayıp agrı kesıcı aldım ama oyle her ay ust uste falan degıl... Ama su aralar son bes yada altı aydır adetım o kadar azaldı kı anlatamam yedı gun suren reglım uc gunde bıtıyor ve o uc gunde cok az gelıyor... Gobegım hep şiş gorenler hamıle sanıyor :KK43: yanı bunun ıcın doktora gıdılır mı, yada gıtmem gerekır mı ??? Not: bu anlattıgım surec ıcınde adetlerım hep duzenlı gelıyordu halada duzenlı
Tabiki cnm bence hic durma git Allah korusun menopoz baslangici bile olabilir ayrica smir aldirrr cok gecmis olsun cnm

Meraba bayanlar sebebsız ınfertılım uc bucuk yıldır bebegım olmuyor... Ikı asılama gecrdım negatıf, ıncır ve havuc kuru yaptım baska bır mudahalem olmadı... genc kızlıgımdan berı hep adetlerım agrılı olurdu ve hıc agrı kesıcı almazdım ama son bır kac yıldır o kadar cok agrım oluyor kı aglıyorum butun gun yataktayım kalkamıyorum, bazen dayanamayıp agrı kesıcı aldım ama oyle her ay ust uste falan degıl... Ama su aralar son bes yada altı aydır adetım o kadar azaldı kı anlatamam yedı gun suren reglım uc gunde bıtıyor ve o uc gunde cok az gelıyor... Gobegım hep şiş gorenler hamıle sanıyor :KK43: yanı bunun ıcın doktora gıdılır mı, yada gıtmem gerekır mı ??? Not: bu anlattıgım surec ıcınde adetlerım hep duzenlı gelıyordu halada duzenlı
arkadaşım sana çok yakın ablam gibi gördüğüm birinden bahsedeceğim evlendi çocuğu olmadı onunda sebepsiz dediler olmaması için sebep yoktu yani 5 kez tüp bebek denedi ve bebeği olmadı en son tüp bebek yaptırdığında da olumsuz olunca artık benim çocuğum olmuyor dedi ve bıraktı.Sonraki ay hamile kalmıştı adeti gecikmiş olmamış o da dikkate almamış tabi olur diye adet görmek için ilaç almaya gittiğinde eczaneden nasıl olmuşsa vermemişler reçete olmadan vermiyoruz diye o da sağlık ocağına gidiyor ve öğreniyor hamileliğini şimdi dünya tatlısı bir oğlu var. o yüzden kafana çok takma derim kontrollerini yaptır iyi bir doktora

Benimde kurtajdan sonra 3.adetimden itibaren azaldi yasim 23. 4 gun regl oluyorum 29 gunde bir normalmi kizlar folukul sayim 14

Aydinlatici olurum insallah cnm Benim iki cocugum var ikiden sonra aylik igne vurdurmaya basladim 1.5 yildir son iki adetim sizin gibi yok denecek kadar azaldi jinekologa gittim ve igneye bagli hormonal degisimden dolayi rahmimin inceldigini boyle giderse tamamen bitecegini igneyi birakip spreil takalim dedi karnim 6 aylik hamile gibi birde sol yumurtaligimda pko var adet azaldikca gebe kalmanin imkansiz degil Ama zorlastigini soyledi zaten iki cocugum oldugu icin pek takilmadim bu arada allah sizede nasip etsin insallah senin iyi bir doktor a gidip once hormonlarina baktirip sonra yumurtlama oluyormu diye arastirilmasi lazim sogan kuru hic uyguladinizmi belki faydasi olur

Bence kesinlikle git canim cunku ben oyleydim karnim hep 4-5aylik gibiydi ama sonunda pco dendi suan hamileyim tup bebekle sukur rabbime ama yumurta takibi falan yapildi ve olmadi

Reglinizin azalması konusunda amh hormonuna bi baktırın derim ben canım inşallah olur bebegin

Öncelikle çok geçmiş olsun...
Sizinle sadece kendi tecrübelerimi ve düşüncelerimi paylaşacağım,ama unutmayın ki hiçbirimiz doktor değiliz ve sonuç olarak bir kadın doğum veya jinekoloji doktoruna gitmenizi tavsiye edeceğim.

Sebepsiz infertifem var yazmışsınız;merak ettiğim ne gibi kontrollerden geçtiniz acaba,örneğin hiç rahim filmi çekildiniz mi,eşinizin ve sizin tüm hormon,kan,kromozom vs...gibi testleriniz yapıldımı,yani tüm bunlara bakıldımı ve bunun sonucunda mı bu teşhis konuldu.İlk merak ettiğim bu.

Reglilerinizin ağrılı olması konusunda bir fikrim yok,benim hiç ağrılı olmuyor ancak buna sebep olan birçok şey olabilir,ufak bir çikolata kisti bile ağrılı adet sancısı yapar diye biliyorum,hiç yakın zamanda genel kontrola gittiniz mi,yıllık smear testi yaptırıyormusunuz?Eğer ağrınız oluyorsa size tavsiyem ayaklarınızı sıcak su dolu bir leğene sokmanız,inanın ağrı kesicilerden daha etkili oluyor,çevremdeki arkadaşlarımdan bilerek yazıyorum,bir deneyin.

Göbeğinizin şiş olması muhtemelen reglinizin az gelmesine bağlıdır,reglinizin az gelmesi de muhtemelen ağrı kesici gibi ilaçlar kullanmanıza bağlıdır diyeceğim ama dediğim gibi bunlar sadece benim düşüncelerim.Hiçbir ameliyat vs...oldunuz mu yani laparoskopi gibi veya başka birşey?Olsaydı sanırım yazardınız ama eğer öyle birşey varsa bu da adetlerinizin azalmasına neden olur.

Unutmayın burada hiçbirimiz doktor değiliz sadece yaşadığımız ve duyduğumuz tecrübelerimizi paylaşıyoruz,bu da sizi her zaman doğru sonuca ulaştırmaz.Lütfen kafanızda soru işareti kalıp üzülmek yerine en kısa zamanda bir jinekolağa gidin,kafanızdaki tüm soruların cevabını alıp mutlu olacaksınız.Dilerim kafanıza takacak ve üzülecek birşeyiniz yoktur ki sanmıyorum.Bir kaç sene sonra bebeğimin gaz sorunu var acaba ne yapmalıyım diye başlıklar açmanız dileğimle....

bu arkadaş ayni düşüncelerimi paylaşmış zaten teşekkür

Peki tüp.denediniz mi?

merhaba inşallah hepimiz bebeklerimoze kavusuruz..bnm de daha önce adetleri 5 gün Surerdi..şimdi 3 gün sürüyor b udurum bni de korkutuyor..bnde en kisa zaman da doktora gitmeyi dusunuyorum..4 aydır böyle bitkisel ilaç kullanmıştım blki ondandir deyip erteledi m hep.ama bu aralar gitmeyi dusunuhorum..
adet kanamasının azalması menepoz habercisi ve ya troit bezi nin azalması olabilir ..siz en kisa zamanda gidin..ve eğer durumunuz varsa tüp bebek falan deneyin yasiniz kaç bilmiyorum ama tedavilerini zi ertelen neyin bnce.çünkü zamanla o kadar sorun çıkıyor ki karşımıza en azından erken mücadelede ye başlamış olursunuz ..hakkımızda hayirlsi

bende uzun zamandır tüp bebek tedavisi görüyorum ve burada okuduğum onca şeyden sonra açıkcası sebepsiz infertilite diye bir şeye inanmıyorum, doktorların sebebini "henüz" bulamadıkları bir şey sebeptir infertilite durumunuza.

bir çok arkadaş söylemiş bende tekrar ediyim, amh testi yaptır mutlaka her hangi bir zamanda yaptırabilirsin veya fsh yaptır reglinin 2. günü...
ben anlattıklarınızdan kist olması ihtimali üzerinde durdum..... kesinlikle bir muayene olun, smeer testi yaptır yılda 1 kez mutlaka...
hormonal testlerinizi yaptırdığını söylemişsin ama hangi testler onlar ve sonuçları ne?
ve son olarak evet kesinlikle iyi bir doktora gitmelisin, bunun için doktora gidilir...... pko olabilir, çikolata kisti olabilir, rezerv azlığı adet azalması sebeplerindendir ancak genelde ağrılı olmaz, endişe etme...

ayrıca öyle birkaç kez alınan ağrı kesiciler yumurtalarımızı bitiriyo olsaydı inanın gebe kadın kalmazdı yani, doğal yolla gebe kalanlar hiç mi ağrı kesici kullanmıyor????

Kendimden örnek vermek istedim ilk adetimi 13 yaşımda oldum 10 günden fazla sürdü ve yoğun geçiyordu annem drye götürdü kist var dedi bunun olması normal geçer dedi hormon ilaçları verdi. 27 yaşıma kadar adetim düzensizdi sonra düzen oturdu adetim 3 4 gün sürmeye başladı günü gününe bunda korkacak brşey yok ama kafam rahat eder diyorsan tabi ki de git bir kontrolden geçmiş olursun için rahat eder . bende 3.tüp tedavime yarın başlıyorum aksilik çıkmaz ise sana şunu önerebilirim qenzim kullan tedavinden 2.5 ay öncesinde bir arkadaş tedaviyi beklerken qenzim sayesinde doğaldan hamile kaldı .karın şişliğin içinde tüm kimyon tanesini kaynar suda 1 taşım kaynat ılıkken iç şişklinliği götürüyor benimde şişkinliğim vardı diyetisyen sabah kahvaltıdan 10 dk önce iç .

Folukul sayim 14 cikti insallah buda iyi cikar kac cikmasi gerekiyor birde 4 gun adet olmak normalmi acaba
14 çok çok iyi bir rakam bence... ama tabi folikül yumurta anlamına gelmiyor, biliyorsunuzdur; bazen foliküllerin içinde yumurta olmayabiliyo, bazen hepsi iyi olabiliyor. endişe etmeyin 4 gün gayet güzel... ayrıca regl günü de aslında çok da amh hakkında bilgi vermiyo galiba ilk gün az, 2. ve 3. günler normal ve daha sonra 2 günde azar azar devam eden reglim var ama amh değerim 0,12.... yani çok düşük. amh 1 in altına düşmüşse sıkıntı var demektir.

14 çok çok iyi bir rakam bence... ama tabi folikül yumurta anlamına gelmiyor, biliyorsunuzdur; bazen foliküllerin içinde yumurta olmayabiliyo, bazen hepsi iyi olabiliyor. endişe etmeyin 4 gün gayet güzel... ayrıca regl günü de aslında çok da amh hakkında bilgi vermiyo galiba ilk gün az, 2. ve 3. günler normal ve daha sonra 2 günde azar azar devam eden reglim var ama amh değerim 0,12.... yani çok düşük. amh 1 in altına düşmüşse sıkıntı var demektir.
Doktor ne dedi size bu konuda bi tavsiyesi oldumu duzenlimi adetlerin

Git cnm aynısı bende vardı sebepsiz inferilite dendi hep ama en son pko çıktı bende asıl sebep oymuş

:KK43: Ikı aslıma oldum defalarca ultrasona gırdım kıstler gorunmezmıydı bılemıyrum belkı yenı olustu adetımı beklıyorum ucuncu gunu gıdecegım doktora sızede gecmıs olsun

Canım Doktora gidip rezervlerin durumuna baktır . Amh testi yaptır. Ben 27 yaşındayım erken menopoz riskim var yumurta rezervlerim çok düşük. Benimde adetim kısaldı.

Bu ıhtımal varmıs :KK43: adetımın ucuncu gunu doktora gıdıcem hormon tahlıllerı ıcın aslında annem bıle menepoza grmedı rahmını aldırdı adetı cok gelıyor dıye... rahım alındıgı ıcın mecburen menepoza gırdı yanı . bu durumlar genetık oluyor bu yuzden kendıme konduramıyorum ama hersey ınsanlar ıcın ...

canim bi doktora gitmende fayda var. Rahmin yeterince kalinlasmiyor olabilir bundan dolayi adet olurken (rahim sökülürken) kanama az oluyor olabilir. ya da vücudun yeni düzene girmis de olabilir. tedbiren bi doktora git. yeniden hormonlara baktir, amh filanda baktir. bi de ağrı cikolata kistinden kaynaklanabilir, bende cikolata kisti var ama küçük. gittigim 9 doktordan 4ü cikolata kistimi fark edemedi belki sende olabilir fark edilmemis olabilir doktora özellikle cikolata kisti var mi diye bakmasini söyle

Tesekkurleer tavsıyelerın ıcın dedıklerını yapıcam zaten bende cıkokata kıstının belırtılerı var ılk doktora gttıgımde kıst doyeceklerını dusundum ama temız dedıler rahım fılmı falanda temız cıkınca bende ustunde durmadım ama bu defa ozellıkle sorarım doktoruma

:KK43: Ikı aslıma oldum defalarca ultrasona gırdım kıstler gorunmezmıydı bılemıyrum belkı yenı olustu adetımı beklıyorum ucuncu gunu gıdecegım doktora sızede gecmıs olsun

Bu ıhtımal varmıs :KK43: adetımın ucuncu gunu doktora gıdıcem hormon tahlıllerı ıcın aslında annem bıle menepoza grmedı rahmını aldırdı adetı cok gelıyor dıye... rahım alındıgı ıcın mecburen menepoza gırdı yanı . bu durumlar genetık oluyor bu yuzden kendıme konduramıyorum ama hersey ınsanlar ıcın ...
Benim annemde 5 çocuğa hamile kaldı. Babamlar 11 annemler 12 kardeş sülalede çocuk olmayan yok ama ben böyleyim. Bu işler ona bakmıyor

X