kızlar yardım pılis :) adet azalması

Safistd

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2016
4.734
15.912
35
Meraba bayanlar sebebsız ınfertılım uc bucuk yıldır bebegım olmuyor... Ikı asılama gecrdım negatıf, ıncır ve havuc kuru yaptım baska bır mudahalem olmadı... genc kızlıgımdan berı hep adetlerım agrılı olurdu ve hıc agrı kesıcı almazdım ama son bır kac yıldır o kadar cok agrım oluyor kı aglıyorum butun gun yataktayım kalkamıyorum, bazen dayanamayıp agrı kesıcı aldım ama oyle her ay ust uste falan degıl... Ama su aralar son bes yada altı aydır adetım o kadar azaldı kı anlatamam yedı gun suren reglım uc gunde bıtıyor ve o uc gunde cok az gelıyor... Gobegım hep şiş gorenler hamıle sanıyor :KK43: yanı bunun ıcın doktora gıdılır mı, yada gıtmem gerekır mı ??? Not: bu anlattıgım surec ıcınde adetlerım hep duzenlı gelıyordu halada duzenlı

Enfeksiyon gecirmis olabilir misin?ya da hormonel sorunlarin olabilir mi?

Doktorlar 2 gun suren ve toplamda gunde bir yemek kasigi kadar kanamasi olan kadinlari normal kabul ediyorlar.

Enfeksiyon gecirmis olabilir misin?ya da hormonel sorunlarin olabilir mi?

Doktorlar 2 gun suren ve toplamda gunde bir yemek kasigi kadar kanamasi olan kadinlari normal kabul ediyorlar.

Enfeksıyon belırtım yok ama doktorların norm degerlerı ıle benımkıler aynı degıl dedıfım gıbı 27 yasındayım bu zamana kadar yedı gun gelen adet brden uc gune dusuyrsa ve gobegım sıs bır sekılde dolasıyrsam bıseyler normal degıldır :KK43: ıkı asılama gecrdım defalarca hormonlarıma bakıldı her zaman duzenlıydı yenı olusan brseyse bılemıycem daha once basıma gelmedı

Meraba bayanlar sebebsız ınfertılım uc bucuk yıldır bebegım olmuyor... Ikı asılama gecrdım negatıf, ıncır ve havuc kuru yaptım baska bır mudahalem olmadı... genc kızlıgımdan berı hep adetlerım agrılı olurdu ve hıc agrı kesıcı almazdım ama son bır kac yıldır o kadar cok agrım oluyor kı aglıyorum butun gun yataktayım kalkamıyorum, bazen dayanamayıp agrı kesıcı aldım ama oyle her ay ust uste falan degıl... Ama su aralar son bes yada altı aydır adetım o kadar azaldı kı anlatamam yedı gun suren reglım uc gunde bıtıyor ve o uc gunde cok az gelıyor... Gobegım hep şiş gorenler hamıle sanıyor :KK43: yanı bunun ıcın doktora gıdılır mı, yada gıtmem gerekır mı ??? Not: bu anlattıgım surec ıcınde adetlerım hep duzenlı gelıyordu halada duzenlı
Git cnm aynısı bende vardı sebepsiz inferilite dendi hep ama en son pko çıktı bende asıl sebep oymuş

Canım Doktora gidip rezervlerin durumuna baktır . Amh testi yaptır. Ben 27 yaşındayım erken menopoz riskim var yumurta rezervlerim çok düşük. Benimde adetim kısaldı.

canim bi doktora gitmende fayda var. Rahmin yeterince kalinlasmiyor olabilir bundan dolayi adet olurken (rahim sökülürken) kanama az oluyor olabilir. ya da vücudun yeni düzene girmis de olabilir. tedbiren bi doktora git. yeniden hormonlara baktir, amh filanda baktir. bi de ağrı cikolata kistinden kaynaklanabilir, bende cikolata kisti var ama küçük. gittigim 9 doktordan 4ü cikolata kistimi fark edemedi belki sende olabilir fark edilmemis olabilir doktora özellikle cikolata kisti var mi diye bakmasini söyle

Öncelikle çok geçmiş olsun...
Sizinle sadece kendi tecrübelerimi ve düşüncelerimi paylaşacağım,ama unutmayın ki hiçbirimiz doktor değiliz ve sonuç olarak bir kadın doğum veya jinekoloji doktoruna gitmenizi tavsiye edeceğim.

Sebepsiz infertifem var yazmışsınız;merak ettiğim ne gibi kontrollerden geçtiniz acaba,örneğin hiç rahim filmi çekildiniz mi,eşinizin ve sizin tüm hormon,kan,kromozom vs...gibi testleriniz yapıldımı,yani tüm bunlara bakıldımı ve bunun sonucunda mı bu teşhis konuldu.İlk merak ettiğim bu.

Reglilerinizin ağrılı olması konusunda bir fikrim yok,benim hiç ağrılı olmuyor ancak buna sebep olan birçok şey olabilir,ufak bir çikolata kisti bile ağrılı adet sancısı yapar diye biliyorum,hiç yakın zamanda genel kontrola gittiniz mi,yıllık smear testi yaptırıyormusunuz?Eğer ağrınız oluyorsa size tavsiyem ayaklarınızı sıcak su dolu bir leğene sokmanız,inanın ağrı kesicilerden daha etkili oluyor,çevremdeki arkadaşlarımdan bilerek yazıyorum,bir deneyin.

Göbeğinizin şiş olması muhtemelen reglinizin az gelmesine bağlıdır,reglinizin az gelmesi de muhtemelen ağrı kesici gibi ilaçlar kullanmanıza bağlıdır diyeceğim ama dediğim gibi bunlar sadece benim düşüncelerim.Hiçbir ameliyat vs...oldunuz mu yani laparoskopi gibi veya başka birşey?Olsaydı sanırım yazardınız ama eğer öyle birşey varsa bu da adetlerinizin azalmasına neden olur.

Unutmayın burada hiçbirimiz doktor değiliz sadece yaşadığımız ve duyduğumuz tecrübelerimizi paylaşıyoruz,bu da sizi her zaman doğru sonuca ulaştırmaz.Lütfen kafanızda soru işareti kalıp üzülmek yerine en kısa zamanda bir jinekolağa gidin,kafanızdaki tüm soruların cevabını alıp mutlu olacaksınız.Dilerim kafanıza takacak ve üzülecek birşeyiniz yoktur ki sanmıyorum.Bir kaç sene sonra bebeğimin gaz sorunu var acaba ne yapmalıyım diye başlıklar açmanız dileğimle....

Canim benimde cok ağrılı geciyor ve son 1 2 yil feci ağrılı olmaya basladi agri kesici bile durdurmuyor agriyi.
Ozel bi ilac var benim kullandigim onceleri onu kullaniyodum etki ediyodu onceleride agri kesici aldigimda durduruyodu hemen simdi ise o ilaci icinde 1 saat bile agriyi kestirmiyo agri kesici aliyorum oda bi kac saat geciriyor agriyi durdurmuyor bide...
Haftaya bende randevu aldim bakilicak bakalim bence sen de erteleme git ne gerekiyosa yaptir mutlaka

Bence bir araştırma hastanesine git bebek istediğiniz olmadığını adetlerinizi anlatın mutlaka hormon ve amh testini isteyin 28 yaşındayım ama yumurtailk rezervim ciddi derecede azalmış hsg çekilin bütün tahlil testleri yaptırın ondan sonrası ister normal yolla denersin isterseniz tüp

merhaba benim ilk adet olduğum günden bugüne kadar ki 30 yaşındayım hep ağrılı geçti ve ilaçsız geçmiyo ilacı adet sökülmeden önce içersen kesilir ama bir gün sonra gelir , adet biraz sökülünce içersende fazla gelir bende böle canım sebepsiz infertil hakkında çok bilgim yok ama bende yaklaşık 1 yıldır hamile kalmadım ilaç etkilermi acaba doktora gidip öğrenmeklazım prof doktorlar daha yardımcı olabilir çok yardımcı olamadım kusura bakmayın eğer doktora giderseniz bizimlede paylaşın lütfen

Benim de rahim duvarim inceydi, adetlerim 2,5-3gun suruyordu. Bir ara histeroskopi yapildi dikis attilar rahim duvarima, incelip yirtilmis. Sonra genetik test yaptirdim, trombofili oldugum anlasildi. Yani diyecegim o ki sebebini bulamadiklari infertilitenin birden fazla sebebi varmis. Bir suru doktor degistirdim. En son nelerden suphelendigimi ben soyledim ve ona gore arastirmalarini istedim, sorun cozuldu.

Bu durumda yapilmasi gerek bir suru kan testi ve hsg var. Benzer belirtiler yasadim bende ara ara adetlerim cok azaldi ama altinda hic bir sorun bulunmadi. Senin durumunu da, test sonuclarina bakarak bir doktor degerlendirebilir ancak. Bizim sorunda sebesiz infertiliteydi, doktorum yumurta guclendirici ilac veya asilamanin benim icin cok etkili olmayacagini soyledi bizde 3. yil sonunda tup bebek denedik. 2. denememizde tuttu. Yasin genc oldugu icin onemli bir sorun oldugunu sanmam ama bence iyi bir doktor bul ve ayrintili kontrolden gec. Kolay gelsin.

Benim de evlenmeden önce reglilerim çok ağrılı, bulantıli ve kusmaliydi yerlerde süründugumü bilirim canim 5 6 gun surerdi reglm ...nedense evlenince hafifledi ağrılarim ..zamanla baktım ki regl dönemim 3 gün yoğun 4 5 6 günler kahve lekelenme şeklinde bence nedeni benimkinin çikolata kisti 4.5 cm ..kesinlikle Dr gitmelisin geçmiş olsun.

Yamukprenses adlı arkadaşım ne gerekiyorsa tamamen yazmış.İlave olarak 2 kez aşılama geçirmişsiniz.
Bu aşılama öncesinde mutlaka tahliller ve testler yapılmıştır.Bunların sonucunda ne dediler ?
Çünkü aşılamayı hemen yapmazlar.Adet sancılarına gelince ağrı kesici almanda sakınca yok alabilirsin.Kanamanın az gelişi kısa sürmesi karın şişliği normalde olabilir bir sebebide olabilir.Vakit kaybetmeden dr gitmeni tavsiye ederim.Geçmiş olsun.

Benimde cok bilgim yok malesef ama cevremde sebepsiz infertilite olup, yillar sonra hamile kalan cok insan var.
once stres yapmamani sonra iki farkli doktora gitmeni tavsiye ederiim.birisi digerinden daha uzman olabiliyor.

14 yasimda 15 gun
18 imde 10 gun
25 lerde 8 gun
30 larda 5 gun
35 te 3 gun
40 da 2 gun adet goruyorum

Kanama suresi dogal surecte azalmasi normal dedi doktor

Onemli olan yumurta rezervin ve kalitesi

Agriya gelince corap patik ayaktan hic cikmayacak
Mumkunse rahatlatici bitkisel caylar icilebilir
Biraz agri yumurta olusumunda normal
Cok agriysa saracoglunun adet agrisi icin bitki kurunu okuyun

Benim de sebepsiz infertilitem vardi.esime de bana da butun tahliller yapilmisti.rahim filmi de cektirmistim.adetim 1 gun surmeye baslamisti.3 gun surerdi zaman gectikce 1 gune kadar dusmustu.testlerde ve rahim filminde hicbir sorun yoktu.catlatma ignesiyle bir kac denemeden sonra direk tup bebege gectim.cunku yasin 35 di.ilk tup bebek denemesinde ikizlerime hamile kaldim.bazen eger ki butun tahliller yapilsa da olmuyor.ben de kafaya cok taktigima bagliyordum.zor bir surec.ama gerekirse bir kac doktora gidin.insallah en kisa surede bebeginize kavusursunuz.

Benim de sebepsiz infertilitem vardi.esime de bana da butun tahliller yapilmisti.rahim filmi de cektirmistim.adetim 1 gun surmeye baslamisti.3 gun surerdi zaman gectikce 1 gune kadar dusmustu.testlerde ve rahim filminde hicbir sorun yoktu.catlatma ignesiyle bir kac denemeden sonra direk tup bebege gectim.cunku yasin 35 di.ilk tup bebek denemesinde ikizlerime hamile kaldim.bazen eger ki butun tahliller yapilsa da olmuyor.ben de kafaya cok taktigima bagliyordum.zor bir surec.ama gerekirse bir kac doktora gidin.insallah en kisa surede bebeginize kavusursunuz.

Merhaba
İkiz bebeklerinizi nasil surecte dunyaya getirdiniz
Bana da yasimdan dolayi iki embriyo yerlestirecekler saglikli yumurtam varsa eger
Hep duydugum ileri yasta erken dogum oabiliyormus

Deneyimlerinizi paylaşırmışsınız

X