kizlar yardim lütfen kafayi yiycem yoksa

oglusumun ismi hangisi olsun

• Ankete Katılan
    52
Ben Muhammed Musab koymak istiyordum.Musab Bin Umeyr hayranlığı vardır bende.Muhammed'i açıklamama bile gerek yok sanırım :asigim:
Fakat eşimde Muhammed Eşref istedi Eşref babasının adı eşim 3 yaşındayken kaybetmiş babasını tabi bende onu kıramadım Muhammed Eşref de karar kıldık nasibse.Ama birdaha erkek çocuğum nasib olursa Musab'ı yine bir sahabe ismi ekleyerek kullanıcam inşaallah.

musab ismini bende cok severim..
muhammedi hayli hayli..
kizim olucak zaten..
ama oglum olcak olsaydi ismini muhammed koymak isterdim..ki.. esimin ismi muhammed..
o yüzden elim kolum bagli kaliyor..
ama musab bin umeyr kitleleri müslüman etmis bildigim kadariyla.. hayran olmamak eldemi..

bu yazilarimizla ruhe dahada kararsiz kalacak ondan korkarim ben :)

musab ismini bende cok severim..
muhammedi hayli hayli..
kizim olucak zaten..
ama oglum olcak olsaydi ismini muhammed koymak isterdim..ki.. esimin ismi muhammed..
o yüzden elim kolum bagli kaliyor..
ama musab bin umeyr kitleleri müslüman etmis bildigim kadariyla.. hayran olmamak eldemi..

bu yazilarimizla ruhe dahada kararsiz kalacak ondan korkarim ben :)

Olsun canım seninde eğer bir gün erkek çocuğun olursa eşinin ismi Muhammed olduğu için Muhammed koymazsan Ahmed koyarsın adını yada Mustafa yerimseniben
Senin prensesin adı ne olucak inşaallah?

Olsun canım seninde eğer bir gün erkek çocuğun olursa eşinin ismi Muhammed olduğu için Muhammed koymazsan Ahmed koyarsın adını yada Mustafa yerimseniben
Senin prensesin adı ne olucak inşaallah?

zehra nisa diye düsünüyoruz..
zehrasi peygamberimizin kizinin ismi fatima-zehradan
nisasida nisa suresinden insallah

Maşaallah çok güzel.Allah maddi manevi sıkıntı çekilmeden lutfunu bereketi ile getirsin.Ve Salihalardan kılsın.
Mubarek olsun inşaallah

bence musa eren daha hoş. tek eren olabilir yanş bende çift isim koycam ama birisi kayınpederimin adı vefat etmiş eşimin isteği bende kırmam asla onu isim yüzünden. çift isim koymak zorunda mısın tatlım? eren çok güzel bence. ya da sadece enes olabilir.

bence musa eren daha hoş. tek eren olabilir yanş bende çift isim koycam ama birisi kayınpederimin adı vefat etmiş eşimin isteği bende kırmam asla onu isim yüzünden. çift isim koymak zorunda mısın tatlım? eren çok güzel bence. ya da sadece enes olabilir.

tesekür ederim canim zorunda degilim belki canim ama ben kendimi zorunlu hissediyorum 1.sünnet diye ikincisi ilk oglumunda iki ismi var oyüzden :))

canısı oyumu ikinci tercihten yana kullandım.hayırlısı olsun bana daha güzel geldi.

elifzeyneb arkadasim sorularla islamiyet sitesine sordum eren ismini koyabilirsiniz dediler sanirim musa erende karar kilicam

Tabiki arkadaşım en güzel karar senin içinin rahatlıkla vereceği karardır.Yavrunun hakkında hayırlısı olsun canım.Mübarek olsun inşaallah.

ya oglumun ismine bir türlü karar veremiyorum yardimlariniza ihtiyacim var esimle yukaridaki 3 isim de anlastik ama hangisi olacagi konusunda karar veremiyoz ne zormus bu is ya ilk oglumda bu kadar zorlandigimi hatirlamyom kac aydir düsün düsün kafayi yiycem bi el atinda karar vermem kolaylassin azcik yorum yazanda saolsun yazmayanda ama anketime oy verin lütfeeennnnnnnn

ömer enes guzel

benimkilerde iki isimle ben de musa ereni sectim canim anket de o isim öndeymis.
sünet iki isim koymak ama cocuklar asisindan zor oluyor.mesela kiz tarifi bir ismini erkek tarifida bir ismini kullaniyor inat yapar gibi birbirine cocuk ta sasiyor. öyle bir isim olcak kki iki ismi birden söylencek ve iki ismide bir birine uyumlu olcak canim o zaman zorluk olmaz.

bence tek ..........hamza.......... çok daha güzel hem söylenişi ağır hemde karizmatik bi isim bence anlamıda güzel

X