kızlar yardım edin oğlum emmiyor :(

ayerba

MİNİK PRENSİN ANNESİ :)
Kayıtlı Üye
29 Mart 2008
681
0
41
bugün tam 5 gün oldu.batu birdenbire memeyi bıraktı.zaten sütüm azdı ama ben yinede emziriyordum.(doyumluk değilde tadımlık oluyordu.)memeyi bırakmasın diye her mamadan önce ek gıdadan önce emziriyordum.şimdi emmeyecem diye ağlıyor,yeri göğü yırtıyor aç olmasına rağmen.sadece sabah uyandığında ve gece uykuluyken emiyor.dün gece onu bile emmedi.sabahda çok az emdi.bende sağıp veriyorum.ve dün tam 5 saat hiç birşey vermedim iyice acıksın diye ama yine emmedi.bırakcak memeyi demi?ne yapmam gerekiyor.moralim çok bozuk.daha çok küçük oğlum...

canım çok üzüldüm bu duruma. belki geçici bi durumdur. bence denemeye devam et, pes etme, sağ ver, süt artırıcı şeyler ye, bol sıvı tüket, umarım bırakmaz. :Saruboceq:

canım yaa çok üzüldüm inşallah bırakmaz belki sütün az olduğu için emip doyamıyo sonra ek gıda verince tam doyuyo buda işine geliyo bazı çocuk böyledir canım çevremde çok örneği var ama sen sütünü artırmaya çalış sürekli dene belki işe yarar ama çocuğuda çok hırpalama olmuyosada olmuyodur yapacak bişey yok

benim oglusumda huysuz o yonden gunduzleri zorla ayakta sekilden sekile giriyom emzirirken....disleri cikicagindan mi...herseyleri degisti...umarim gecicidir canim....

sütüm artmıyo kızlar.bol sıvı tüketiyorum,süt arttırıcı çay falanda almıştım ama faydası olmadı.bilmiyorum belkide dediğiniz gibi doymadığı için içmiyo olabilir.inşallah düzelir çok üzülüyorum çünkü.

cnm çok züzüldümm inşallah en kısa zamanda emmeye başlar doymadığı için olabilir ark.ların dediği gibi cnm ama sen pes etme verr devamlı belki pes edip emer gene...

memeyı bırakkan cocuk çok cunku bıberona alısıyorlar malesef bende emzeremıyorum sutum zaten az sagıp verıyorum bı sure sonra azalaıyo zaten sadece gece emzırebıılıyorum 4 kez emıyo topu topu 5 -dakıkalın ne yapalım uzuluyoruz ama yapacak bırsey yok kendını uzme ben uzdum sutum dahada azaldı sankı vardı ya neyse canları sag olsun canım ya elden gelen bısy yok

canım sanki beni tarif etmişsin aynı durumdayız benim de sütüm hiçbir zaman fazla olmadı kızım da beni hep aperatif olarak kullandı zaten ama şu aralar abarttı emmemek için olan gücüyle uğraşıyor önceden ayakta emzirip kandırırdım artık o da kar etmiyor(( ve ne yaparsam yapayım sütüm artmıyor hatta artık daha da az emdiği için azalıyor günden güne.... ben de çok ama çok üzülüyorum hatta o emmedikçe kendimi daha az anne gibi hissediyorum aramızdaki o sıcak bağ yavaş yavaş kopuyor diye...çünkü onlara bizden başka kimsenin veremeyeceği tek şey olan anne sütü ve artık o da bitiyor...ama ne yapalım canları sağ olsun canları içinde olsun onların da nasipleri o kadarmış... bizde elimizden geldiğince beslenmelerine dikkat edeceğiz tabi ki anne sütünün yerini tutmayacak ama elimizden başka bişey gelmiyo...valla derdimi deştin yemin ederim gözlerim doldu şunları yazarken...senağlamasenağlama

konuyu görünce yazmadan duramadım...yazayımmı yanlış anlarmı dedim ama öteki konuyu bir kenara bırakıyorum zira birbirimizi yanlış anladığımızı düşünüyorum..ve bence önemli bir konu..bildiğimi paylaşmak istedim bencillik olmasın dedim
bol sütüm olması benim en büyük isteğim..buyüzden bütün araştırmaları yaptım..sana önereceğim bir kaç şey var uyguladınmı bilmiyorum..öncelikle meyve sebze protein kalsiyum bakımından dengeli beslen..
2.si 3-4 lt kadar su iç
ısırgan otu ve rezene çayı iç...
yemeklerden 15 dk önce bir tutam dereotu çiğne..bu hem mideni doldururmuş hem sütü arttırımış..ben nefret ederim ama mecbur kalırsam o tutamı yutmakla yetineceğim..inşallah sütüm olur da dereotunu yutmak zorunda kalmam

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu’ndan bol anne sütü için özel bir formül:
600ml. su kaynatılır, 7 – 8 adet doğal kuru incir önce soğuk su ile yıkanır, daha sonra kaynamakta olan suyun içine incirler atılır ve 5 dakika daha çok kısık ateşte kaynatılır,dış kabuğu soyulup, yıkanmış ve ince dilim dilim doğranmış 1 adet iri kum havuç, incirli suya ilave edilip, 4 dakika daha kaynatılıp ılıtılır. Ilıtıldıktan sonra süzülüp ikiye bölünür, sabah ve akşam yudum yudum içilir.
Bu kür yemeklerden 1/2 saat önce veya 1 saat sonra uygulanır.
15 gün uygulandıktan sonra ara verilir.

Anne sütünü azaltan gıdalar!
Nane, maydanoz, nişasta, adaçayı, şeker kamışı, arpa, ararot(patates nişastası), şalgam, mısır, fazla tuz, fazla sirke, fazla limon suyu anne sütünün azalmasına sebep oluyor.

umarım işe yarar ve sütün çoğalır..bide stres yapma sütüm olmuyor diye...psikolojide çok etkiliymiş.sütüm olmuyor dedikçe olmazmış...

iyi akşamlar..

paylasimin icin sagol rehavet....hepimize bol bol sut diliyorum yeni yilimizda......

Ay canım bu çocuklar böyle ya...
Benim kızda sadece 3,5 ay emdi, onunda 1 ayı geceleri uyku sersemi emziriyordum.
Neler neler denedim başa çıkamadım valla, sürekli kafasını çeviriyordu emmek istemiyordu, en sonunda da istediği oldu 1,5 yaşa kadar ek gıdalarla ve biberon maması ile besledim. Umarım rehavet arkadaşımızın yazdıkları işine yararda emzirirsin bebeğini...

canım bebeklerde gaz olunca emmiyorlar.Dönem dönem iştahsızlık da olabilir.İnşallah düzelir

dediğin gibi canları sağolsun napalım.artık emmezse sağıp vercez mecburen.yoksa az olan sütümüzde kesilir.sana üzülme diyemiyorum nasıl deyim ben bu kadar üzgünken.inan benimde gözlerim dolu dolu şuan.emip doymasa bile bebeğimle aramda duygusal bir bağ oluşuyordu.o meme emerken o kadar mutlu oluyordum ki bunu hiçbirşeye değişmem.

rehavet sağol canım.yazdıklarını uygulayacam.bir sürü şey denemiştim daha önce ama hiç fayda etmemişti.belki bunlar işe yarar...inşallah senin bol bol sütün olur.(ve benden sana bir tavsiye olsun.sütün ilk zamanlar büyük ihtimal bol olur hatta göğsün şişer sancı yapar.bebeğinin uyuduğu zamanlarda,emmediği zamanlarda hemen sağ ve dondurucuya at.emin ol çok işine yarar.benimde sütüm başlarda bol bol geliyordu ama hep öyle devam edecek sandım,saklamadım.hata ettim.şimdi benim olsaydı içirirdim bebeğime.)

içim çok buruk kızlar...

hamileyken dogum yaklastigi zaman cok uzulurdum ,artik icimde olmucak bebegim onu hiissedemicem diye..ne kadar yanimda olcagini bilsem bile...anne -bebek arasindaki o ozel bag^dan bahsediyorum....sonra dogumdan sonra anladim ki bu bag emzirriken de devam edicek diye..simdi de emzirmeyi birakinca nasil olcak onu bende bilmiyorum...sonucda bu doganin kanunu buyucekler yanimizdan ayrilcaklar ister istemez....

Kesinlikle pes etmeden vermeye devam et. Belkide diş çıkartıyordur o sebepten emmek istememiştir.

Evet o istemedikce devam et sen canim ver ver ver, cunku sen verdikce sutun artacaktir gelcektir,
vallaha sizinkiler biberon seviyor benimki de meme bazen diyorum azda olsa biberon icsin ama nefret ediyor mamadan yaws

daha önce emdiği zaman azda olsa süt geliyordu,hissediyordum.bu sabah emzirirken emiyo emiyo hiç bişey gelmiyo,nasıl ağladı yavrum.eşim daha işe gitmemişti.hemen mama yaptı içirdim uyudu hemen.ilk defa sabah erken saatte mama içirdim yavruma.güzel bir kahvaltı yaptım,steltea içtim,bol bol su içiyorum.inşallah gelir sütüm.akşamda eşim incir falan getircek rehavetin söylediklerini yapcam...

inşallah cnm bol bol sütün olur canını sıkma tatlım o zamanda giden sütün

canım sütün az geldiği için emmiyodur büyük ihtimalle bendede öle oluyo sütüm az gelince bırakıyoo
bide eger mama verirken biberon kullanıyyosan bununda etkisi olabilir ordan lıklık içtiği için kendini yormak istemez kaşık la yedirmeyi densen emme ihtiyacı mutlaka duyar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…