kızlar progestanı nasıl kullanacağım..

meral_83

Guru
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2008
328
3
merhaba kızlar ben 5+6 günlük hamileyim bugün doktora ggittim bende pko olduğu için bana progestan verdi günde 6 tane kullanacağım yalnız ben bunu nasıl kullanacağım sormayıda unuttum..lütfen yardım edin ağız yoluylamı yoksa alttan mı kullanacağım cevaplarsanız çok sevinirim..şimdiden tşkler..

canım aslında dr sana bu bilgileri vermse lazımdı....bende bi ara kullandım ama günde 2 tane.bi tanesini kahvaltıdan sonra alıyordum bi tenesini akşam yenekten sonra.sana günde 6 tane verdiğine göre acaba ikişer tanemi alıcaksın ki???aklıma bu geldi.yada hem alttan hemde ağız yoluylamı alıcaksınki..canım en iyisi sen bi dr telle ara.biz ne desek yanlış olur.ama burda 6 tane kullanan arkadaşlar var biliyorum....allah inşallah bebeğini kucağına almanı ve sağlıklı hayırlı evlat olmasını nasip eder hayatım

canım çok tşk ederim evet 3 öğün ikişer tane alacağım ama nasıl alacağım onu bilemedim senin kullandığın ne marka idi

progetanı ben 13,haftama kadar kullandım(ama düşük riskinden dolayı).ilk haftalar sabah 1 taneydi.risk gecti derken tekrar kanamam oldu 13,haftamda ozqaman doktorum sabah-ööle-akşam olamk üzere toplam 6 tane kullanmamı sööledi ve bu sefer alltan atıcaktım.sabah 2 tane atıyordum öölen 2 bide gece yattığımda 2.hatta doktorum alttan atamazsan ağız yoluyla alabilirsin demişti.ama bunlar kişisel kullanımlar.bence burdaki sonuclara bakarak kullanmaktansa doktorunu ara sor derim.malum bu işler riske atılacak gibi deil..buarada hayırlısı olsun.allah tamamına erdirsin inşallah:)

verdiğin bilgiler için çok tşk ederim canım..birde bişey soracağım alttan attığın zaman geri geliyormuydu biraz komik ve saçma bir soru oldu ama kusura bakma orda yoksa eriyip gidiyormu acaba..

canım öncelikle tebrik ederim Allah sağ slaim kucağına da almayı nasip etsin inşallah

Bende progestan kullandım (Hap olanı) ilk aşılamamda günde 6 adet progestan içiyordum

sabah öğle akşam olmak üzere tok karına 2 şer tane alıyorsun canım
Aslında doktorunun sana izah etmesi gerekiyordu için rahat etmeyecekse bence arayıp doktoundan teyid al derim
Allaha emanet olun :1hug:

canım çok tşk ederim en iyisi öyle olacak yarın arayım bari doktoru böyle içim rahat etmeyecek..etkileri oldumu sizde peki hapın..

canım çok tşk ederim en iyisi öyle olacak yarın arayım bari doktoru böyle içim rahat etmeyecek..etkileri oldumu sizde peki hapın..

doktorunu ara mutlaka sor
ama bu aradada ilacını aldıysan dediğim şekilde kullanmaya başla biran önce mutlaka dediğim şekilde kulandıracaktır
progestan iştah açan bi ilaç hamilelikde ki belirtilerini bilmem ama ben kullandığımda göğüslerde hassasiyet yaratıyor ayrıca vede çok uyku yapıyor
ben çok kullandım
progestan hem gebelik artırıcı özelliğe sahip, hem düşük önleyici hemde sebepsiz kanamalarda kanamayı durdurmak için kullanılır canım
Allah yardımcın olsun canımm:1hug:

amin canım ilgin için çok tşk ederim..benim kanamam falan yok allaha şükür yalnız bende pko var birde homonlarım alt üst durumdayken hamile kaldım %2 şansım vardı ve oldu rabime şükürler olsun onun içn doktor hemen progestan verdi düşük olmaması için ben yarın doktoru arayım..mide bulantısı falan oluyor demişlerdi ondan korkuyorum:)

amin canım ilgin için çok tşk ederim..benim kanamam falan yok allaha şükür yalnız bende pko var birde homonlarım alt üst durumdayken hamile kaldım %2 şansım vardı ve oldu rabime şükürler olsun onun içn doktor hemen progestan verdi düşük olmaması için ben yarın doktoru arayım..mide bulantısı falan oluyor demişlerdi ondan korkuyorum:)

bana sorarsana slında doktorunu şimdiden ara sor çekinme çünkü düşük önleyici oldduğu için ilacına biran önce başlaman lazım canım
Yüce Rabbim nasıl isterse öle olur canım Takdir Allahın verende allah vermeyende yüce rabbim nasip etmiş inşallah sağ salim kucağına alırsın canım

verdiğin bilgiler için çok tşk ederim canım..birde bişey soracağım alttan attığın zaman geri geliyormuydu biraz komik ve saçma bir soru oldu ama kusura bakma orda yoksa eriyip gidiyormu acaba..

yok meralcim benm 1 defa hariç dısarı cıkmadı hiç.o da hemen ayağa kalktım die.cok derine iktrdiğin sürece ve 20 dk kadar ayağa kalkmazsan geri gelmio.maviayında dediği gibi düşük önleyici ve kanama kesici bir ilaç.aslında doktorun sana hangisi kolayına gelirse o sekilde kullan diyebilir.yani benmkisi ööle demişti.ama alttan kullanırsan daha cabuk etki sağlar demişti.ama dediğim gibi bizlerin demesiyle olacak bişi deil.sen bugunluk ağız yoluyla al ilacını.yarıon alttan derse alttan devam edersin.ben her attığımda minik toplar geliyoooor diyordum kızımasırnaşık şey böölce bende biraz rahatlıyor gevsiyordumyerimseniben

arkadaşlar çok tşk ederim ben bugün alttan başlıyorum progestana bakalım hayırlısı peki sen doğum yaptın mı yada düşük tehliken geçtimi doğum yapmadıysan..

bende cumartesinden beri başladım progestana ve çok uyku yapıyor hakikaten....benimde hiç kanamam olmamıştı yada şöyle d,y,m benim gördüğüm kanamam olmamıştı....ama ilk doktor kontrolünde kesenin hemen yanında kanama olduğunu gördü doktorum.....23 ağustos kontrol tarihim...umarım o zamana kadar bu ilaçlar etki eder....bende senin gibi o kadar meraktayım ki....soru üstüne soru sordum doktora....şimdi bu hap benim işime yarayacak mı gibi....:)) tabiki haklı olarak "işine yaramazsa verir miyim hiç dedi"ama gelde beni gör......herşeyi atlatıp sorunsuz zamanlara yol alırız umarım......Allah sana bağışlasın,maşallah,barekallah

ay canım acaba doktor bende de mi aynı şeyi gördü kesenin yanında..ama doktorum benim pko tedavimi gören doktor yani bütün hormon değerlerimi falan biliyordu onun için verdi sanırım peki canım sen nasıl kullaıyorsun ne kadar kullanacaksın ben 3 öğün 2 şer kullanacağım yani günde 6 tane..çok fazla geldi bana ama bakalım..

ay canım acaba doktor bende de mi aynı şeyi gördü kesenin yanında..ama doktorum benim pko tedavimi gören doktor yani bütün hormon değerlerimi falan biliyordu onun için verdi sanırım peki canım sen nasıl kullaıyorsun ne kadar kullanacaksın ben 3 öğün 2 şer kullanacağım yani günde 6 tane..çok fazla geldi bana ama bakalım..

bak şimdi hemen endişe etme sende aynı şeyi görse neden söylemesin.....senin takibini yapan doktor tabikii önlem amaçlı yapıyordur....ben ağız yoluyla öğünlerden sonra 1 er tane....günde 3 tane verdi yani....3 kutu kullanacağım ama 2.kutunun ortasında kontrol var....haplarımızı içip dua etmekten başka yapılacak bişey yok....

canlarım inşallah her ikinizde sorunsuz gayet güzel bi hamilelik dönemi geçirirsinizde bebişlerinizi sağ salim kucağınıza alırsınız inşallahhhhhhhhhhh

moralinizi yüksek tutmanız çok çok önemli stresden kesinlikle uzak durun şu zamanlarda
her zaman olumlu düşünün kötü düşünmeyin ve yavrularınızı ALLAHA emanet edin
Yüce rabbim korusun sizleri
Allah yardımcınız olun Allaha emanet olun bebişlerinizle birlikdee

Darısı bizlerinde başına inşallahhhhhhhhhhh:1hug:a.s.

canım mutlaka dr.unu ara ve sor...çünkü bende kullandım vajinadan..belki sana sakıncalı...bunu bizler bilemeyiz...ihmal etme sakın

çok tşk ederim kızlar doktora sordum bugün alttan kullanmamı söyledi başladım bugün bakalım..o bana Rabbimin emaneti zaten Rabbim mutlaka korur bebeğimi..ilginize çok tşk ederim Allahım en yakın zamanda sizlerede yaşatır bu duyguyu amin..inanın o kadar içten istiyorum ki çok dua edin kızlar çok yer gök dua Allah yar ve yardımcınız olsun..

X