kızlar makyajdan anlayan birileri fikir verebilirmi

hayatbubellimiolur

Mutsuzluk Sardı Beni
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2012
771
70
kızlar dert değil belki ama kafama takıldı .şimdi ben üniversite öğrencisiyim 19 yaşındayım makyaj yapmayı çok seviyorum makyajım şu şekilde , eyeliner göz kalemi ruj ama ruju bu sene kullanmayı bırakmayı düşünüyorum sonuçta okula gidiyorum ruj abartı kaçar dimi kızlar ?onun yerine bi parlatıcı aldım renksiz onu sürüyorum, yada onuda mı sürmesem acaba parlıyor oda abartı mı durur ki? dudaklarıma hiçbirşey sürmesem bu seferde makyajım tamamlanmamış mı olur ben öyle hissediyorum siz nasıl yapıyorsunuz peki ? sınıftaki kızların çoğu ruj kullanmıyor bide kendimi düğüne gider gibi hissetmiyorum aslında çünkü açık renk ruj kullanıyordum attım çöpe hepsini dayanamayıp kullanırım diyei fikir verebilirmsiniz acaba?

Bende ruj yada parlatıcı mutlaka sürerim ama biraz silerim öyle yapınca abartı durmuyo.Benim makyajım kapatıcı rimel parlatıcı oluyo genelde bende üniye başlıycam..Dudakta bişey olmadan olmaz bence canım

bende üniversitedeyim 3.sınıfım sana tavsiye naparsan yap abartı makyajdan uzak dur yoksa arkadan söyleneceklerin haddi hesabı olmuyor. ya göze yada dudaga agırlık ver. hangisi güzelse onu ön plana çıkar ama sen sen ol ikisini bi arada kullanma.

aynıyız senle ben de 19 yaşındayım makyajım sadece eyeliner-ruj o da her zaman değil çok abartı kaçacağını sanmam sonuçta üniversitede ne tipler var düğüne gider gibi giyinip makyaj yapan.. sen kendini nasıl rahat ve güzel hissediyosan öyle olmalısın ben genelde vişneli veya çilekli nivea kullanıyorum hem parlatıcı hem hafiften renk veriyo çok hoş duruyo :103:

ah be canım o düğüne gider gibi süslenen kızların arkasından ne laflar dönüyo bi bilsen

Merhaba ben makyaj yapmıyorum ama makyaj malzemelerini ve makyaj inceliklerini öğrenmeyi seviyorum(neyime yarayacaksa:)).Bana göre en güzel makyaj; tertemiz bir yüz, bir eyeliner,dudaklara hafif bir renk.
Ruj noktasında tereddüte düşmüşsünüz ya; ruju direkt sürmeyi değilde,hafif birşekilde parmağınızla uygulamayı deneyin.Belki istediğiniz doğallığı yakalarsınız.

ben de 19 yaşındayım eyeliner ve rimel kullanıyorum arada da niveanın dudak kremlerinden sürüyorum hem abartı olmuyor hem de güzel duruyor tavsiye ederim :)

ben de üni öğrencisiyim 19 yaşındayım.
herkesin yüzüne yakışan bi ruj rengi vardır. beyaz tenliyim ve koyu renk rujları çok yakıştırıyorum kendime. hep öyle kullanıyorum.
kendini nasıl iyi hissediyorsan öyle makyaj yapmalısın.
baya ilgiliyim makyajla ve giyimle, sorun olursa sor canım

ah be canım o düğüne gider gibi süslenen kızların arkasından ne laflar dönüyo bi bilsen

kızlar öyle tipler var ki bende şaşırıyorum bazen hem hergün kız istisnasız okula 10 cm topuklu ayakkabıyla geliyor hemde yüzünde bir kilo makyaj şaşırıyorum bide hem renkli far hem aşırı renkli ruj hemde abartılı göz makyajı yapanlar bence çok itici duruyor tamam belli bir yaştan sonra olabilir ama bu yaşlarda bide okula gelirken ben abartı buluyorum açıkçası

canım çok sağoll ben şuna takıldım göz makyajı tamam o olmadan asla çıkmam sokağa ama ruj sürünce abartı oluyor gibime geliyor sadece renksiz parlatıcı sürsem oda beni solgunmu gösterir acaba bende beyaz tenliyim

1 karış takma kirpik takanı bile gördüm ne berbat olduğunu bilmiyolar galiba

erkeklerin iğrenç yorumlarına maruz kalıyolar ama farkında değiller arkdaşlar kimse kusura bakmasın. biz kız kıza bile eleştirdigimiz oluyor yani o kadar abartıyolar ki bazen. bence göze agırlık verildiğinde ruj çok sade bişi kalmalı parlatıcı veya nemlendirici gibi ama parlatıcıyıda çok abartmayın derim yine acımasız eleştiriler yapılıyor :)

özelden foto atayım sana, yakışmadığını düşünürsen bi daha ruj sürmicem :)) yüzünü görmem lazım, çok yakın bi arkadaşım macte çalışıyor profesyonel makyaj yapıyor, onun sayesinde geliştim ben de.

Kesinlikle doğru yapıyosun biryerden mesala gözünü ön plana çıkarıyosan dudağını geride tutcaksın heryerden bir renk patlatırsan şıklıkdan uzaklaşırsın beyaz tenlisin açık renk rujlar pembe tonları sana güzel olur

ben genelde ruju fazla sevmem göz makyajından yanayım canım abartı olmaz parlatıcı sürebilirsin ama sürdükten sonra peceteyi öp yani fazla olan parıltısını alır :) birde göz makyajında yogunlasıyorsan ruj sürmemelisin abartı olabilir kanımca amagöz makyajında da hafife kacıyosan sürmende bir sakınca yok

Son düzenleme:
Bende üniversite öğrencisşym ve 19 yalındayım. Benim makyajım şu şekilde: göz altlarıma ve kaşımın altına ten rengi pudramı sürüyorum. Gözüme eyeliner çekiyorum. Mutlaka rimel sürüyorum. Dudaklarım için renksiz nemlendirici sürüyorum. Bazen hafif bi allık kullanıyorum. Aksesuarlarımla makyajımı tamamlıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…