kızlar makyajdan anlayan birileri fikir verebilirmi

makyajsız dışarı çıkmayanlardanım. günde en az 1 saatimi buna ayırıyorum . ressamın resim yapması gibi çok detaylı bol malzeme kullanarak yapıyorum ama çok yorucu bir iş haline geldi bu durum. en iyisi çok az malzeme kullanarak çok hafif bir makyaj yapmak. sadece rimel ve dudak parlatıcısı bile yeterli olabilir. bir kere alışıldığı zaman insanlar yapmadığında çok farklı bir yüz görüyor ve eksiklik hissediyor sende. en iyisi alışmamak ve alıştırmamak.

Ben üniversitede okurken bütün arkadaşlarım full makyaj gelirlerdi okula. Eşofman bile giyseler o makyaj eksik olmazdı suratlarından. Bir tek ben pazara gider gibi giderdim:) Bence makyaj yaparken "aman arkamdan ne derler" falan diye düşünme. Cilt sağlığını düşün. Benim arkadaşlarım şu anda hiç abartısız benden on yaş büyük görünüyorlar. Makyaj yapacaksan bile en azından fondoten, pudra gibi şeyler kullanma.

makyajsız dışarı çıkmayanlardanım. günde en az 1 saatimi buna ayırıyorum . ressamın resim yapması gibi çok detaylı bol malzeme kullanarak yapıyorum ama çok yorucu bir iş haline geldi bu durum. en iyisi çok az malzeme kullanarak çok hafif bir makyaj yapmak. sadece rimel ve dudak parlatıcısı bile yeterli olabilir. bir kere alışıldığı zaman insanlar yapmadığında çok farklı bir yüz görüyor ve eksiklik hissediyor sende. en iyisi alışmamak ve alıştırmamak.

aynen canım cook haklısın su an mesela diyorum keşke bu kadar cok makyaja başlamasaydım bi gün okula makyajsız gittim hasta mısın dediler o günden sonra mecbur yapmadan çıkamıyorum evden ve gerçekten cok vaktimi alıyor dediğin gibi yapması ayrı dert çıkarması ayrı vakit kaybı simdiki aklım olsa daha hafif makyaj tercih ederdm :KK43:

X