KIZLAR LÜTFEN YARDIMCI. OLUN

kiwikiwikiwi

Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2023
22
5
23
Kızlar 2. atışım kusura bakmayın cvp olmayınca daha da stres oldum. Geçen ayın 5-9 arası adet oldum. (Bu arada ben düzenli adet oluyorum sanmıştım meğer düzensizmiş nisan ayı da aynı şekilde bir ay adet olmamışım) 10u korunmasız ilişki yaşadım afedersiniz b0şalma olmadı ama olmadan da kalma riski var biliyorsunuz. Aynı şekilde geçen ayın 19u test negatif çıktı.Bu ayın biri negatifti.Bu ay takvime göre tahmini 11i gibi olması gerekiyordu. Ayın 13ü beklenen adetimin gecikmesinden 2 gün sonra tekrar test yaptım biri artımed silik çizgiydi yarım saat sonrası bebetime negatif çıktı. Silik çizgiye güvenemedim siteden bir arkadaş da artımedin silik yanlış çıkarmasından bahsedince bi nebze rahatlamıştım.Bu ayın 16sı tekrarladım bebetime yine negatif. Fakat hala adet olmadım ve ara sıra belirtiler oluyor nişanlım bu konuyu fazla kafaya taktığım için yalancı gebelik diye bir şey olavilceğini söyledi ama bilemedim. Çünkü düşünmedikçe midem vs bulanmıyor. Fakat benim adet öncesi göğüslerim şişer ve bir haftadır göğüslerim şişiyor sonra geri iniyor. Şişmekten kastım içindeki bezler fakat 1 gn sonra tekrardan küçülüyor. Bezlerde bir şişkinlik var hala evet ama adet öncesi de olduğu gibi aynı hassasiyet var. Ve ne zaman bunu düşünsem ki çok düşünüyorum daha çok bu sıra istemediğimden korktum ve çok kafaya taktım. Adaçayı içiyotum bi kaç gümdür fakat adetimdi küçük saplanmalar oluyor kasıklarımda geçiyor yani hamilelik belirtileri ile çok benzer ama adet öncrdi de yaşadığım için çoğunu kestiremiyorum. Sizce testlere güvenmeki miyim çünkü bu zamana kadar çıkması gerektiğini söylüyorlar fakar ben kafamı sürekli oraya verdikçe strese giriyorum. Aynı zamanda bir süredir sarımsı akıntım oluyor sürekli.

Son adet tarihiniz 5 Haziran anladığım kadarıyla ilişki de 10 Haziran’da olmuş. Hamile değilsiniz rahatlayın. Üzerinden o kadar uzun zaman geçmiş ki eğer hamile olsanız 16’sında yaptığınız test kopkoyu kırmızı çıkardı. Artımet’e bakmayın çoğu test idrar yerine su damlatsanız da silik çizgi çıkarıyor. Adetinizin gecikmesiyle ilgili bir kadın doğum uzmanına görünün. Belki başka bir problem var adetlerim düzensiz demişsiniz.

Son adet tarihiniz 5 Haziran anladığım kadarıyla ilişki de 10 Haziran’da olmuş. Hamile değilsiniz rahatlayın. Üzerinden o kadar uzun zaman geçmiş ki eğer hamile olsanız 16’sında yaptığınız test kopkoyu kırmızı çıkardı. Artımet’e bakmayın çoğu test idrar yerine su damlatsanız da silik çizgi çıkarıyor. Adetinizin gecikmesiyle ilgili bir kadın doğum uzmanına görünün. Belki başka bir problem var adetlerim düzensiz demişsiniz.
Evet 5 Haziran son adetimin ilk günü. Beni korkutan belirti gibi şeyler işte sitede vs herkes test yanlıştır odur budur diye diye kafamın içerisine girdi resmen. Kimisi geç döllenme olur diyor kimisi test yanlıştır hamilesinizdir diyor. Bir süredir enfeksiyon tarzi akıntım oluyor çoğunlukla sarımsı ama son günlerde daha beyazımsı afedersiniz kokulu lanet bi akıntı. Bakıyorum hamilesinizdir ya da adettir diyorlar hala adet olmadım adacayi vs 2 3 gün icmistim suan agrilarim daha kötü kasıklarımda ve kasık cevremde nasıl anlatacağım bilemedim değişik batma tarzı ağtım oluyor. Test kesin çıkardı değil mi markası da bebetime tekrar belirteyim ona göre adet söktürücü ya da gripin kullanmayı önerdiler

Evet 5 Haziran son adetimin ilk günü. Beni korkutan belirti gibi şeyler işte sitede vs herkes test yanlıştır odur budur diye diye kafamın içerisine girdi resmen. Kimisi geç döllenme olur diyor kimisi test yanlıştır hamilesinizdir diyor. Bir süredir enfeksiyon tarzi akıntım oluyor çoğunlukla sarımsı ama son günlerde daha beyazımsı afedersiniz kokulu lanet bi akıntı. Bakıyorum hamilesinizdir ya da adettir diyorlar hala adet olmadım adacayi vs 2 3 gün icmistim suan agrilarim daha kötü kasıklarımda ve kasık cevremde nasıl anlatacağım bilemedim değişik batma tarzı ağtım oluyor. Test kesin çıkardı değil mi markası da bebetime tekrar belirteyim ona göre adet söktürücü ya da gripin kullanmayı önerdiler
Kesinlik için kan vermen lazım canım

Hamile olduğunuzu düşünmüyorum ben dediğim gibi. Siz hemen bir kadın doğum uzmanına randevu alıp görünün. Adet söktürücü kullanacaksanız da o versin. Burada ben veya başka biri fark etmez kimsenin yorumu sizi rahatlatmayacak sorununuzu çözmeyecek. Gidip bir muayene olun bir şey kaybetmezsiniz. Kendi kendinize kürler vs de uygulamayın hormonlarınız bozulabilir. İleride çocuk istediğinizde bu defa da olmaması sorunuyla karşılaşmamak için şimdiden varsa bir problem doktor kontrolünde çözmek çok daha iyi olur.

Hamile olduğunuzu düşünmüyorum ben dediğim gibi. Siz hemen bir kadın doğum uzmanına randevu alıp görünün. Adet söktürücü kullanacaksanız da o versin. Burada ben veya başka biri fark etmez kimsenin yorumu sizi rahatlatmayacak sorununuzu çözmeyecek. Gidip bir muayene olun bir şey kaybetmezsiniz. Kendi kendinize kürler vs de uygulamayın hormonlarınız bozulabilir. İleride çocuk istediğinizde bu defa da olmaması sorunuyla karşılaşmamak için şimdiden varsa bir problem doktor kontrolünde çözmek çok daha iyi olur.
Anladım saolun gerçekten nerdeyse 15 gün oldu gecikeli 25inde tekrardan idrar testi negatifti artık olmadıgımı düşünüyorum baştaki gibi stresim yok olsaydım çıkması gerekiyor diye düşünüyorum ilaç da almadım yakın tarihte randevu alacağım saolun

Hanımlar merhaba. 1 yıllık evliyim yasmin kullanıyordum temmuz ayının başında bıraktım ve 7 temmuzda regl oldum. Reglim 3 gün gecikti. Kasık ağrılarım olunca şüphelendim ve test yaptım. İlk ili fotoğraf 2. Ve 5. Dakikası. Diğer fotoğraf 20. Dakikası. Sizce gebelik var mı?

Eklentiler

• IMG_3857.jpeg
    IMG_3857.jpeg
    62,6 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG_3859.jpeg
    IMG_3859.jpeg
    63 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG_3860.jpeg
    IMG_3860.jpeg
    65,5 KB · Görüntüleme: 56
X