Çocuk Hastalıkları kızlar lutfen cvp...20 gunluk bebekte isilik ve gaz sancısı.

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

fb_qirL

Guru
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2008
613
9
merhaba hanımlar gorumcem 20 gun oncedogum yaptı halıyle bebege ve kendısıne annesı yanı kayınvalıdem baktı bebekte isilik oldu daha dogrusu dr. oyle dedı kızarmıs ve cıldı putur putur olmus cok sıcaktan dedı dr. hergun banyo yaptır demıs ama hala gecmedı ben sıcaktan degılde bakımından suphelenıyorum cunku kayınvalıdem cocugu bıldıgımız banyo savunu ıle yıkadı ve yıkamadan once vucudunun heryerını zeytınyagı surdu zeytınyagı da zararlıymıs hele kı sabun daha da zararlıdır dusunun artık bebek ılk geldıgı gun bu sekılde yıkandı ve kayınvalıdem gıdene kadar bu sekılde yıkadı bebegı sımdı de cıldı cok kotu oldu ne yapabılırız cok uzuluyorum zaten 2 bucuk kılo dogdu cok kucuk kıyamıyorum bırde gaz sancısı cekıyor cıkarmasına ragmen aglıyor bırde bende hamıleyım cok sukur 29. haftama gırdım inş bebegım saglıklı dogar ve dogdugunda kayınvalıdem gelecek yanıma kayınvalıdemın bebegıme bu sekılde yıkamasını ve yaglamasını ıstemıyorum kırmadan nasıl dıyebılırım.

bebeği sebamed sabunla yıkayın güzelce kurulayın ve rahat pamuklu eşyalar giydirin...gazı içinde sap smplex gaz ialcı çok iyidir

bızde 1 aylıgız..sab süper ve hemne ardından rezene cayı 30 cc ikisinı al acayp faydasını grcen hem kakasınıd arahat yapar..pişik içinde ilk gunden beri chhco kullsnıyoz cok memnunum/B]

canım bunun kırmadan söylemesimi var böyle bişeye zorlarsa söyliyeceksin tabiki
bebeğine bebek yağı özel bebek sabunu şampuanı alırsın banyo yapacagı zaman getirir onları önüne koyarsın
eğer yok ille zeytinyağı derse ille normal sabun derse
ben bunları uygun buluyorum doktorlarda bunları söylüyor dersin
bunu söylemekte bişey yok bebeğinin sağlığı söz konusu
gaz konusundada bende çekiyorum ama 1 ayı dolana kadar ilaç kullanmadım
doktorumuzda önermedi zaten biraz daha büyümesini bekledi hatta çok zor durumda kalmadan ilaca hayır dedi
sadece rezene vermemi söyledi ve bolbol sende iç dedi
pek faydasını görmedim ama 1bçk aydan beri zinco kullanıyoruz zaman zaman iyi geliyor
inşallah bebeğini sağlıkla alırsın kucagına

canım öncelikle tebrik ederim bende temmuz 27 de doğum yaptım fazla kafanıza takmayın bunlar olağan sorunlar yaz bebeklerinin yaşayacağı sorunlar özellikle isilik ben ilk kızımada aynı yöntemi uygulamıştım şimdide uyguluyorum faydasını gördüm bir pamuk parçasına bira bebek pudrası serpin ve bebeğin isilik olan kısımlarına sürün bunu sık sık yapabilirsiniz hiçbir zararrı yok sadece dikkat edin pudra bebeğin yüzüne ağzına burnuna uçmasın zeytinyağınında hiçbir zararı yok bende sürdüm bebeğime ama fazla değil tabi o konudada endişeniz olmasın tabi sabun için aynı şeyi söyliyemicem bebeğin cildini zeytinyağ değil sabun bozmuştur dediğim gibi pudrayla isilik sorununu çözebilirsiniz olmazsa doktorunada danışırsanız daha iyi olur gaz sancısı içinde rezene çayı günde 50 ml vermen yeterli ama birden değil parça parça daha çok küçük 50 ml üstünde vermeyin birde doktorunuzada danışabilirsiniz eğer çok çok sancılıysa metsil damla var bende kullanıyorum kızıma mamadan sonra 4 damla bir çaykaşığına bir kaç damla su 4 damlada metsil verebilirsiniz dediğim gibi ben kullanıyorum ama yinede doktorunuza sorun geçmiş olsun

benim kızım 3,5 aylık bizde gaz problemi çok çektik ne yaparsan yap geçmiyor sadece o an için biraz hafifliyor ama 3 aylık olduğunda birden kesiliyor anlamıyorsun bile.humana rezene çayı içir, havluyu ütü ile ısıt bebeğin kıyafetleri üzerindeyken sıcak havlu ile karnını bacaklarını sar.kızarıkları için hematen krem sür 3. gün bişey kalmaz.sakın zeytinyağı sürme bebeğin cildini tahriş ediyor.yıkarkende sebamedin ürünlerini kullan.

canım isilik sıcaktan olur.bebeği çok sıkı giydirme.terleyen yerleri hep isilik olur.benim bebektede vardı doktor terletme dedi.birde gaz sancısı için metsil vermişti.çok şükür iki üç kullanımdan sonra geçti gazı falan hiç kalmadı.allah şifa versin.sabun da bebeklerde kullanılmaz doktor yasakladı dersiniz böylece kırmadan vazgeçer.yani inşallah :

ilk eve geldiginden itibaren bebegimi kendim yikadim.
kayinvalidem benimle kaliyordu basta cok bilmis bir edayla ben ykarim dedi.
bende dedim daha bilgili iksain bari bir baktim cocucgu tepe taplak etmeye calisiyor
valla kendimi kaybettim ne yapiyorsun sen diye bir cikistim. bir daha dedim kesinlikle boyle birsey yapma ben yikarim
yani o an kirdimmi kirmadimmi farkinda degilim . Napiyim valla cocugum sozkonusuysa
kimseyi gozum gormez.
ben saf sabunla yikamayi tercih ettim. dalin bize iyi gelmedi chicco oneririm.
bide cok giydirmemek lazim malum yaz ve pamuklu kiyafetkler tercih edilmeli.
bide bazilari bebekleri tuzluyoz sakin oyle birsey yapmayin bebegin nem orani dusebilir Allah
korusun kotu sonuclar olabilir.
gazicinde onerim nurse harvey`s o bize iyi gelmisti bayagi.
zeytin yagda icindeki asitten dolayi zararli yine chicconun bebe yagini tavsiye ediyorum

Merhaba,

Bebekler İsilik Sorunu başlıklı güzel bir blog yazısı;
Bebeklerde İsilik Sorunu

Bebeklerde isilik
Yazın gelişi ve hava sıcaklığının artışı büyük küçük herkesi etkiliyor. Elbette bebeklerin hassas ciltleri daha fazla etkileniyor. Bu yüzden özellikle yaz aylarında sık sık bebeklerde isilik görülüyor.
Bebeklerde isilik; derideki ter bezi kanallarının tıkanmasıyla ortaya çıkar. Aşırı sıcakların da tetiklediği isilik özellikle vücudun kıvrım bölgelerinde kızarıklık ve kabartı olarak görülür. Derinin nefes almaması ve terden dolayı nemli kalması isiliğe neden olur. Ayrıca bebeğin üşüyeceği düşünülerek kalın giydirildiğinde de isilik görülür. Açık tenli ve küçük bebeklerde daha fazla görülür. Çünkü bebeklerin tenleri daha ince ve hassastır.

İsilikte ortaya çıkan kabartılar bir süre sonra iğneleme ve kaşıntıya yol açar. Bu durum bebeği dolayısıyla anneyi rahatsız eder. Bu yüzden yaz ayların bebeklerde bazı durumlara dikkat etmek isiliği önlemeye yardımcı olur:

Bebeklerde İsilik Sorununa Karşı Önlemler
- İsiliğin önlemenin ve tedavi etmenin en önemli yolu banyodur. Yazın bebeklere her gün banyo yaptırılmalıdır. Banyodan sonra vücudu özellikle kıvrım yerleri iyice kurulanmalıdır.
- Bebeklerin altı sık sık değiştirilmelidir. Çok sıkı bezler kullanılmamalıdır.
- Bebeklere açık renkli, pamuklu ve hafif giysiler giydirilmelidir.
- Bebeklerin bulunduğu ortam havalandırılmalı ve serin tutulmalıdır.
- Bebeklerin çok terlememesine dikkat edilmelidir. Terlediğinde terini emebilecek giysiler giydirilmelidir.
Her gün banyo yaptığı halde isilikte iyileşme görülmüyorsa doktora başvurulmalıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rahatsiz oldugun yanlis buldugun seyleri bencede soyle yenidogan urunleri al dus aldircaginda butun malzemelri hazirla anne ben bunlari uygun buluyorum de bende gaz icin bi cozum bulamadim sab simplex ve zinco kullaniyorum rezene iciyorum arada bebegimede iciriyorum ben kolik olmasindan suphe ediiyorum bazen hic 2 gun dogru duzgun uyumadigi oluyor cok aglayinca oyle zamanda paranox fitil kullaniyorum

Mrb. Bu bebis sezeryan ile mi dogdu? Eger sezeryan ile dogdu ise sindirim problemi olma ihtimali olabilir. Benim oglum da 2.5 aylık biz de gaz icin baya bir sey denedik ama kakasini gazini yapmasina ragmen hala agliyordu. En sonunda bir doktor anladi yavrumu.. normal dogan bebekler rahim yolundan gecerken preboyotik ozellikli yararli bakterilerden aliyorlarmis ve bu bakteriler bebislerin sindirim sistemini duzenliyormus. Sezeryan dogumda bu bakterilere ulasma sansi yokmus. Bu yuzden bize bu bakterileri iceren bio gaia damlayı verdi doktorumuz. Bebisim o gunden beri cok daha rahat.. yine gazi oluyor ama aglamiyor ustelik cok cabuk cikariyor. Gelelim isilige, benim bebegimin ilk basta yuzunde sivilceler cikti herkes isilik dedi.. sonra bu sivilcelerin uzerindeki deri hafiften kurumaya basladi.. meger bu isilik değilmiş bebeklerde gorulen ve cok rahatsizlik veren 1 yasina kadar tedavi edilmezse kalici olan atopik dermatit egzemaymis. Evet sonrasinda sicaklardan isiligi de cikti vücudunda onu banyoda bir tas hafif tuzlu su döktüm ustune o sekilde gecti.. haa ta i hergun

Haa tabi hergun dus aldirdim (sampuansiz). Haftada iki kere sampuanlasan yetiyor zaten.. yaglamak kotu degil ama sabun feci olmus.. sebamedin ya da mustelanin sac ve vucut şampuanları var ikisi bir arada ozellikli onlar iyi gelecektir.bir de isiligin gecmesi icin muhakkak 37 dereceyi gecmemeli su sicakligi.. ideali de 37 derece zaten.

bende sezeryanla doğum yaptım bebeğim 2 aylık sayılır bunu dr nasıl anladı canım bizde sap simplex ve zinco kullanıyoruz ama pek işe yaramıyor gibi bir de gazını emerken çıkartmak istiyor ıkınıyor sürekli

Ev

Evet benim bebegim de oyle daha cok emerken cikarmak istiyor çıkarıyor da ama pozisyonu popusunun kapanmasini sagladigi icin ben o tam ikinma moduna gectiginde onu hemen bacaklarimin uzerine hafif egimli bir sekilde yasliyorum. Bunu da su sekilde ifade edebilirim bebeginizi siz oturur vaziyetteyken basi dizlerinize gelecek sekilde sirt ustu yatirin sonra belini ve boynunu ellerinizle destekleyerek hafif kaldirin poposu bacaklarinizin arasına gelecek yani hafif boşlukta kalacak poposu bi nevi tuvalet pozisyonu yani :) o zaman 7-8 dk icinde butun gazini ve kakasini yapiyor tavsiye ederim :) doktor herhangi bir test yapmadı karni şişti bebisimin gaz kaka yaptigi halde rahatlayamiyor bazen sumuksu yapiyor kakamizin rengi bir yesil bir sari oluyor dedim karnini muayene etti o sekilde anladi. Ama butun bunlari yapmadan once sezeryanli misin diye sordu ve muayeneden sonra da aciklamasi dedigim gibi oldu zaten, sezeryan yuzunden alinamamis yararli bakteriler..Bazen doktorların teshis koyabilmesi icin bir takim seyleri onlara hatirlatmak gerek. Siz de sindirim problemi var mi sezaryanli oldugu icin bu ihtimali tasiyor mu diye hatirlatirsaniz sizin bebisinizi de ona gore muayene edecektir. O ilactan sonra artik gaz icin aglamiyoruz..

dediğin gibi bu aralar özellikle yeşilimsi sümüksü kakası oluyor üşütüyor mu acaba diye düşünüyorum ben zinco ve sap simplex kullanıyorum bu damlalardan sonra dediğiniz damlayı kullansak sorun olur mu acaba bir de doktorunu bulmak önemli bende bi ara götrdm yeşilimsi kaka yapıyor ddm üşütmüştür falan dedi gazınıda söyledim 2 gün doğru düzgün uyumadı falan dedm bir de sizin damlayı kullansak zararı olur mu diğer damlalarla acaba

benim bebeğimdede isilik başlamıştı daha ince giydirin ve günlük banyo yaptırın ben papatya banyosuyla gecirmiştim isilikleri.zeytinyağı bebek yağlarından daha doğal ve katkısız ben kullanıyorum ama tabi sabun biraz fazla olmuş

Yani bence benim tavsiyem ezbere kullanmayin muhakkak bir doktora danışın. Ben de baya bi doktor gezdim en sonunda buldum iyi bir doktor cok sukur. Nurse harveys kullaniyordum ben bundan once o da gaz surubu ama onu kullanmama rağmen agliyordu zorlaniyordu. Bu damlayi kullaninca onu kestim ve cok sukur gaz sancimiz da kalmadi. Siz hangi sehirdesiniz ?

Gecenin bu saatinde bu konuyu bulup birkac yere birden yazmamın nedeni; "sakın yenidogan bebeğinizin cildine zeytinyağı sürmeyin, çünkü cilt bariyerini bozarak cildi daha savunmasız bir hale getiriyor" diye siz anneleri uyarmaktir. Ben de ilk çocuğuma dogumundan itibaren daha doğal, kimyasal değil diye zeytinyağını ısıtıp güya asidini aldıktan sonra kullandım. Şimdi yavrumun cildi çok hassas. Hemen kaşınır, alerji olur Vs . Bebek bezlerinden sadece 2 pahali marka kullanabildim ve asitli yiyecekler yediginde hep poposu filan pisik oldu. Tuvalet egitimiyle bunlardan kurtulduk ama simdi kizim biraz sicaklayip terlese bile cildi kasiniyor Çok pişmanım ve bir anne olarak çok vicdan azabı çekiyorum. 2. Bebeğime doğal içerikli bir cilt nemlendirici losyon alıp kullandım. Her banyodan sonra değil, sadece cildinin kuruduğunu hissettikce sürdüm. Şimdilik bir sorun yok çok şükür.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…