Kızlar lütfen bana biseyler söyleyin

Arkadaşlar gebelik bölümünden bilirsiniz belki. Bir kaç kez başlık açmıştım. 2 kez düşük 2 kez kimyasal gebelik yaşadım ve artık cok yoruldum. Sebep bilinmiyor. Bulamıyoruz. Ama artık ruhum cok yoruldu. Kendimi inanılmaz yetersiz hissediyorum. Artık hayatımda giden her güzel seyde zihnimde ‘ama çocuğun yok ki’ diye bir ses baltalıyor o anı. Çok üzgünüm yarım ve eksik hissediyorum. Artık tamamen vazgecme asamasındayım. Hastanelerde hamile kadınları görünce, beklerken bebeklerin kalp seslerini duyunca ne kadar sanslı olduklarını düşünüyorum ve yine baslıyor bu eksiklik hissi. Onlar basarılı ben dünyanın en basarısız eksik insanıymısım gibi. Bunun dışında hayatımda hersey gayet yolundaydı mutluydum ama artık mutluluk hissini özler oldum kafamdaki o sesi susturamıyorum.
Rabbım hayırlısı ile inşallah en kısa zamanda verırı. Arkadasım kronik sekılde dusuk yapıyordu 5 dusuk ardından 6 aylık erkn dogum yapıp bebegı kaybettı. Tamm artık yapmıycam dedıgı dobem kızına hamıle oldugunu ogrendı ve suan 2 yasında cok tatlı bır kzıı var. Tedavıleırnızı olun dinlenin stresten uzak durun. Bol bol dualar, hatımşer yapın, cocuk sevındıırn. Gerısı rabbıme kalmıs. Önce tedbır sonra tevekkul.

X