Kızlar korkuyorum çok acil yardım

Cok tesekkür ederim öyle yapayım yarın sabah erkenden gideyim

Vajinadan Dışkı Gelmesi

1. Vajinadan Dışkı Gelmesi
    vajinadan dışkı gelmesi nedir,dışkının vajinadan gelmesi,dışkının vajinadan gelme sebebi,vajinamdan dışkı geliyor,dışkının vajinadan gelmesinin tedavisi varmı, vajinadan dışkı gelmesi hakkında bilgiler

alt="v.jpg" class="bbCodeImage LbImage" />
    Vajina ile rektum yani bağırsağın son kısmı arasında, normalde olmayan bir bağlantının (fistülün) bulunması durumudur. Eğer vajina ile rektum arasındaki açıklık, dışkı ve gaz geçişi olacak kadar büyükse, dışkının vajinaya doğru kaçmasına yol açabilir. Bu da sık tekrarlayan vajinal ve idrar enfeksiyonuna neden olur.

Genelde çocukluk döneminde geçirilen travma nedeniyle gelişir. Her 100.000 doğumda 350 oranında görülür. Tecavüze uğrayan kadın ve çocuklarda da gelişme ihtimali vardır. Bazen de farklı bir hastalığın belirtisi olarak görülür. Örneğin, rektum kanseri, Crohn hastalığı, bağırsak divertikülleri gibi hastalıklarda görülebilir. Ayrıca vajinal ameliyatlar sonrasında da gelişme ihtimali vardır. Nadiren rahim ağzı kanserinde, tedavi amacıyla yapılan radyoterapi sonrasında gelişebilir.Bazı hastaların hiçbir şikayeti olmaz. Ancak genelde vajinadan dışkı veya gaz çıkışı şikayetine neden olur. Bu da sık olarak vajina ve idrar yolu enfeksiyonu geçirilmesine sebeptir. Kötü kokulu vajinal akıntı yapar. Özellikle ishal olunca vajinadan dışkı çıkışı daha belirgin hale gelir. Belirtiler, fistülün büyüklüğüne göre daha fazla artabilir.

Öncelikle normal muayeneniz yapılır. Daha sonra endoskopik yöntemlerle tetkik yapılır. Anüsten proktosigmoidoskopi denilen aletle girilerek bu bölgeye bakılır. Fistülün açıldığı yer görülür.

Eğer enfeksiyon gelişmişse antibiyotik tedavisi gereklidir. 6-12 haftanın ardından dokular tamamen iyileştiği zaman şikayetlerin çoğu geçecektir. Başka tedaviye gerek kalmaz. Ancak daha sonra şikayetler devam ederse cerrahi olarak buranın tamir edilmesi gerekli olur. Eğer altta yatan başka bir hastalığa bağlı olarak fistül gelişmişse bu hastalığın da tedavisi

v xwwww
kendin için bi iyilik yap ve simdi git annene soyle ve dr a gidin lutfen
tip da ayip olmaz ,saglikda sakaya gelmez lutfen ablacim aileni uzme

valla süpersiniz kadınlar kulübü kadınları... korku filmi izlemiş kadar oldum.

v xwwww

kendin için bi iyilik yap ve simdi git annene soyle ve dr a gidin lutfen
tip da ayip olmaz ,saglikda sakaya gelmez lutfen ablacim aileni uzme
Ah ablacım ah , 21 yasındayım ailem cok sorumsuz anlamam icin benim ailemi tanıman lazım hep sorunlarımı tek başıma atlattım bunuda tek atlatmak zorundayım

İlk defa duydum önemli olabilir keşke bi acile gitsen.insan hasta olup fenalaşamazmı birden neden ailene söyleyemiyorsun

21 yasindaymissin atla bir taksiye git, rektumda yirtik olabilir, ishal oldugun icin diski vajinandan geliyordur, bu durum genital organlarinin mikrop kapmasina ve enfeksiyona neden olacak hemen onlem alinmasi lazim. Ailene durumun ciddiyetini anlat, anlamiyorlarsa da basinin caresine bak ama ihmal etme.

Acı çehrenin bi etkisi o

acı çehrenin bi etkisi olamazmı ? Daha yoğundu şimdi baktım daha az
Ya birde bilip bilmedigin şeyleri yiyip içme hazır yiyecekler den uzak dur düzenli yemek ye akşam yatarken kendi yaptığınız yogurttan bi kase ye yat sabah kalk 5-6 tane kuru kayısı ye üzerine ılık su iç kahvaltini yap sonra bak bakalım kabızlık varmi

canım arastır da istersen bak trikomonas enfeksiyonu olmasın o birde vajına nın hiçbir baglantısı yok bagırsaklarla o rahme baglı bir organ..

Mantar, enfeksiyon falandır. Belli ki tecrübesizsin. korkma ve doktora gitmelisin.

Sen kendidemisin ya bunu buraya yazman bile zaman kaybi..sezeryan ameliyatlarinda ufacik bi bagirsak kacagi ölümle sonuclaniyor sen buralardan bilgi almaua calisyorsun.cok acil bi sekilde dr a gitmelisin dedigin dogruysa

Yarın hastaneye gidip bilgi vereceğim size

canım sen beni takmadın ama dedğim enfeksiyon senin belirtilerin ile benzıyor ayrıca ishale sebeb veriyomus uzun sure bu trıkomonas enfeksiyonu olabilr yani bagırrsaktan gelen birsey değilde agır bir akıntı olabilir ilerlemiş ise hastalık acil git.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…