Göz Makyajı Kızlar kirpiklerim dik, kıvrık olmasını istiyorum ne yapabilirim?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

GOLDFLAY

ders,ders,ders..... :(
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2012
2.334
95
35
iii geceler kızlar:nazar:
Benm kirpiklerim uzun ve dik :KK17:
Sinir oluyorum:KK25: kıvrık olmasını istiyorum....:97: Ama dikkk:KK19: kirpik kıvırıcıyla kıvırıyorum eski haline geri dönüyor:KK5:
Kızlar ben hep kıvrık durmasını istiyorum bildiğinz bi yöntem var mı???:44:

Ya da en azından kirpikkıvırıcyla kıvırınca şöyle 2 saat falan dayanması için bildğnz bi yöntem var mı:78:

rimel sürdükten sonra kıvırma aletiyle kıvırıyorum ve ben temizleyene kadar kıvrık duruyorlar.
seninki niye bozuluyor anlamadım.güzellik salonlarında yaptırırsan birkaç ay bozulmaz..

saç kurutmayla ısıtıp kıvırıyorlar canım birde rimeli sürdükten sonra biraz far sür tekrardan rmel sür vuuuu süper oluyo

Ya bilmiyorum ya önce kıvırıyorum sonra rimel sürüyorum sonra tekrar kıvırıyorum ama 5-10 dk içinde eski haline dönüyor:KK43: ama bayağı Güzel tavsiyeler verdnz sağolun arkadaşlar denycem hepsini.:KK28: ilk önce saç kurutma makineli olanıı denycem:nazar:

Ya bilmiyorum ya önce kıvırıyorum sonra rimel sürüyorum sonra tekrar kıvırıyorum ama 5-10 dk içinde eski haline dönüyor:KK43: ama bayağı Güzel tavsiyeler verdnz sağolun arkadaşlar denycem hepsini.:KK28: ilk önce saç kurutma makineli olanıı denycem:nazar:

Kivirirken kac saniye bekliyosun?

Benim kirpiklerim kisa ve yere bakiyor o yuzden once kiviriyorum 10 saniye bekliyorum sonra rimelimi suruyorum bir kat.
O kuruduktan sonra tekrar 10 saniye kiviriyorum bir kat daha rimel suruyorum boylece aksama kadar oyle kaliyor. Istersen bide boyle dene arkadasim?

Kivirirken kac saniye bekliyosun?

Benim kirpiklerim kisa ve yere bakiyor o yuzden once kiviriyorum 10 saniye bekliyorum sonra rimelimi suruyorum bir kat.
O kuruduktan sonra tekrar 10 saniye kiviriyorum bir kat daha rimel suruyorum boylece aksama kadar oyle kaliyor. Istersen bide boyle dene arkadasim?

sağol cnm.. ben 1 dk ya yakın bekletiorum ama eski haline dönüyo :KK14: bi de 2 kez tekrarlıyım :nazar:

banyodan çıkıktan sonra kirpik kıvırıcısını kullanmanı tavsiye ederim, ben de bi yerde okumuştum sıcak su kıvrılma yteneğini arttırıyomuş, onun dşnda makyaj yaparken de , benim de kirpiklerim kısa ve küt, kıvırırken 10 sn bekliyorum, sonra diğerini yapiyorum, sonra tekrar birer kere daha kıvırıp öyle maskarayı sürüyorum, güzel oluyor

kızlar takma kirpik nasıl takılır bilen var mı hiç kullanmadım. zor mu?? ya da göze bi zararı olur mu sık kullanırsam:nazar:

kızlar takma kirpik nasıl takılır bilen var mı hiç kullanmadım. zor mu?? ya da göze bi zararı olur mu sık kullanırsam:nazar:

Çok zor olduğunu sanmıyorum ben,reflekslerin çok kuvvetli değilse,en ufak hareketlerde bile göz kapağın açılıp kapanmıyorsa pek problem olmaz,uygulamayı rahat yapabilirsin.Ben de aynı dertten muzdaribim aslında.Kirpiklerim dümdüz duruyor.Kirpik kıvırıcı makasları hiç sevmiyorum,doğal bir açıyla kıvıramıyor kirpiklerimi.O doğal kavisi göremiyorum işlemden sonra.Beni düşündürten son derece kavisli ve kıvrık duran o takma kirpikleri kullandıktan sonra kendi kirpiklerimle aralarında fark olması durumu.Biraz garip gözükmez mi ki?

Çok zor olduğunu sanmıyorum ben,reflekslerin çok kuvvetli değilse,en ufak hareketlerde bile göz kapağın açılıp kapanmıyorsa pek problem olmaz,uygulamayı rahat yapabilirsin.Ben de aynı dertten muzdaribim aslında.Kirpiklerim dümdüz duruyor.Kirpik kıvırıcı makasları hiç sevmiyorum,doğal bir açıyla kıvıramıyor kirpiklerimi.O doğal kavisi göremiyorum işlemden sonra.Beni düşündürten son derece kavisli ve kıvrık duran o takma kirpikleri kullandıktan sonra kendi kirpiklerimle aralarında fark olması durumu.Biraz garip gözükmez mi ki?

ewet doğru kendi kirplern farklı gelr artk ama ben özel günlerde takmyı düşünüyorum hiç olmadı.. geçen hafta arkadaşm evlendi takma kirpk taktrmş kuaföre o kadar beğendm ki o kadar yüzü değişmş ki.. sade takma kirpk siyah göz farı sürmş çok değiştrmş

ewet doğru kendi kirplern farklı gelr artk ama ben özel günlerde takmyı düşünüyorum hiç olmadı.. geçen hafta arkadaşm evlendi takma kirpk taktrmş kuaföre o kadar beğendm ki o kadar yüzü değişmş ki.. sade takma kirpk siyah göz farı sürmş çok değiştrmş

Kuaför ya da güzellik salonlarındaki uygulamalar daha iyi olabilir.Onlar o farkı daha iyi ortadan kaldırabilirler.Ama gündelik hayatta kendim uygulayamam gibime geliyor benim de.Kirpik perması işlemini biraz araştırmıştım,geçici ve çok da yaygın bir yöntem değil.Bir de işlem sırasında kullandıkları kimyasaldan çekiniyorum,belki benim kirpiklerimi döker diye.Sonuçta DÜZ KİRPİK,HİÇ KİRPİKTEN iyidir ^_^

Benim de kirpiklerim uzun ama düz, kıvrımlı değil. Geçtiğimiz 15 tatilde çörekotu yağı uyguladım, güzel oldu, siyahlaştı. Ama kıvrımlı durmasını istiyorum, kirpi kıvırıcıyı annem önermiyor kirpiklerim dökülebilirmiş. Bir videoya rastladım, ilginç ve çok doğal bir kıvırma yöntemi, deneyeceğim birazdan :KK16:
Pratik Kirpik Kıvırma on Vimeo

Son düzenleme:
Benim de kirpiklerim uzun ama düz, kıvrımlı değil. Geçtiğimiz 15 tatilde çörekotu yağı uyguladım, güzel oldu, siyahlaştı. Ama kıvrımlı durmasını istiyorum, kirpi kıvırıcıyı annem önermiyor kirpiklerim dökülebilirmiş. Bir videoya rastladım, ilginç ve çok doğal bir kıvırma yöntemi, deneyeceğim birazdan :KK16:

Kirpik kıvırma aletinin o yapay açısı ve sık sık göz kapağımı ona kaptırmamdan dolayı iki düşman gibiyiz kendisiyle.Bu yöntem hoşuma gitti,denedim güzel de durdu.Kalıcı olur mu bilemem ama.Yine de çok teşekkürler ^_^

Ben korkarim ya bunu yapmaya :KK1:

X