Kızlar kimseyle konuşamıyorum size ihtiyacım var

Ya işte şöyle yaştan dolayı aile ve arkadaşlarla süreci yönetememiş olabilir, normal görüyorum ben.23 yaş 2001 li falan mı oluyor 😃 yani normal ya. Olmayacak mı acaba diye anksiyete yapıyor bence insan kaç yaşında olursa olsun. Ama cidden yaş çok büyük avantaj yani bi sorun varsa bile önünde daha uzun yıllar var.
Kendisinin beddualarını biraz geç okumuş oldum. Herkes kalbinin ekmeğini yer ben bu konudan gidiyorum :)

Ay ne bu acele? 23 yaşındaymışsın ev hanımıymışsın. Daha yeni evlisin. Gidip okul okuyup çalışacağına çocuk da çocuk diye tutturuyosun. Üstelik üslubundan da arkadaşlarının senden önce çocuk yapmalarına karşı bir de kıskançlık sezdim. Eğer seninle dalga geçiyorlarsa paylaşma hayatını? Arkadaş olma? zaten bu davranışı gösteriyorlarsa arkadaşın değildir. Ama evde boş boş oturup çocuğum olmuyor diye dövünmeni asla anlamış değilim. Anlayamam da. 32 yaşındayım 4 senelik evliyim. Daha yeni yeni ohh ne iyi oldu da evliliğim oturdu yerine güzelce de hamileyim diyebiliyorum. Oturmamış evliliğe oyuncak gibi çocuk yapmayın. Kocan nasıl saldıysa sen de sal. Adamı darlama.

evet. ben zaten evlenmeden önce de her yıl kadın doğuma kontrole gidiyordum. evliliğimizin 5.ayında ilk kez esimle birlikte gidip bebeğe yönelik yaptık tüm kontrollerimizi
Ben eşime evlenmeden önce söyledim rahatsızlığımi olmazsa doğal yolla gecicegimiz süreci sancılı dönenleri ve istersen ayrilabilirsin sonuçta sende baba olmayi istersin bunu elinden alamam seni bı yorucu sürece dahil edemem demiştim oda bana olursa olur olmazsa Allah'ın taktiri demişti ve seni asla bırakmam demişti şuan rabbim mucizemixi bize verdi eş önemli gerçekten ay duygulandım valla o konuşma aklıma gelince 😍🙏🙏

Kek mi yapıyorlar anlamadım muhabbet çocuk muhabbeti mi ayrıca pskilojik destek alın fazla takmış gibi duruyorsunuz millet 2.yi yapar ilkini yapar bizi ne ilgilendirir

Ya yok öyle demişsin demedim. Aman neyse zaten konu sahibi bi başka kullanıcıya inş anne olamazsın demiş o yüzden ben aşırı iyimser bi günümdeyim sanırım 😅
Konu sahibi önce olgunlaşsın zaten. Annelik olgunluk ister. 23 yaşında genç kızlar cafelerde , caddelerde bu hanım gelmiş bebek de bebek diyor. Delirik

Bence herkesin kendi tercihi kimi 30na kadar düşünmez kimi de ilk aylarda anne olmak ister bu insanın düşüncesi ile ilgili bence istiyor diye yargilamaniz ne kadar doğru siz hemen istemediniz diye herkez de öyle olacak diye bir durum yok herkes herkesle aynı düşünceyede sahip olaxak diye bir durum yok hasetlikten bahsetmissjniz ama ben hasetlik sezmedim çocuk istiyor olmuyor ve buna icleniyor üzülüyor anlatmak istedi bu evet hatası evinin içini anlatması ama oda derdini paylaşıyor insanların nasıl biri olduğunu kazık yemeden maalesef anlayamiyorsun insanlar size kendisini tanıttı kadar tanırsınız fazlasi değil oda görmüştur hatasını bir daha bu sekilde yapmaz bence

Ay allah aşkına sen anne olma. Ne alaka sırf uğraş olsun diye çocuk yapmak ? Sırf sen sıkılıyorsun diye dünyaya çocuk mu getireceksin gerçekten. Anne olmak istersin bir yuva özlemi bir bebek kokusu istersin anlarım da yaşıtların üniversite okuyor madem sıkıntıdan istiyorsun çocuğu git üni oku.
İlk önce bu mesajı gördüm çok merak ettim bunları yazacağınız kadar ne olmuş diye sabahtan beri okuyorum ne alaka anlamadım. Bi de herkes kızgın ifade falan atmış. Kızın söylediklerinde hiçbir kötü niyet yok? Arkadaşlarının tiye alması zoruna gitmiş ve ümitsizliğe kapılmış hepsi bu. Ne demek sen anne olma falan? Çok ağır bi laf ve Saçmalamışsınız. Üni okuması ya da evde oturması da sizi ilgilendirmez zorbalık yapmışsınız resmen. Eşi izin alamadığı için tatile gideni ilk defa mı görüyorsunuz? Ay neyse yani herkes allahın izniyle anne olur inşallah.

Yalnız konu sahibinin üslubu da pek normal değil gibi. Arkadaşlarının çocuk sahibi oluşlarını anlatış şekli biraz kendini ele veriyor epey hasetlenmiş bence de. Ayrıca 25 yaşındayım, aramızda iki yaş va kendisiyle ben de yeni evliyim ancak bilmiyorum bu yaşlarda çocuk istediği için korunmayı bırakıp pek ala gençliğini ve evliliğin en güzel zamanlarını yaşayabilir. Çok sıkılıp bunalıyorsa bir dikiş nakış kursuna ebru kursuna katılabilir. Kendisi bu kadar çıldırıyorken eşinin sakin kalmasını da ben eşinin çocuk için erken olduğunu düşünmesine bağladım ne yazık ki. Kocası da gizliden gizliye söyleyemiyor ama istemiyor olabilir.
Arkadaşlarının olmuyor olma ihtimalini düşünmeden “biz senden önce yaparız hehehe” demesi doğru mu sizce? Bu hasetlenmek değil herkes gıcık olur bu laflara. Burdaki herkes melek heralde kimse gücenmiyor, boşboğazlılara sinir olmuyor.. kaldı ki insan düşünebilir benle evlenen birinin 2 ayda oluyor acaba benim neden olmadı diye? Bana arkadaşım bak senin hemen oldu benim neden olmadı dese ben bile bunu haset olarak algılamam. Ayrıca kimin çocuk isteyeceğine veya bi hobiyle ilgileneceğine biz karar veremeyiz ki. Bu üstten bakmamızı gerektirmez.

İlk önce bu mesajı gördüm çok merak ettim bunları yazacağınız kadar ne olmuş diye sabahtan beri okuyorum ne alaka anlamadım. Bi de herkes kızgın ifade falan atmış. Kızın söylediklerinde hiçbir kötü niyet yok? Arkadaşlarının tiye alması zoruna gitmiş ve ümitsizliğe kapılmış hepsi bu. Ne demek sen anne olma falan? Çok ağır bi laf ve Saçmalamışsınız. Üni okuması ya da evde oturması da sizi ilgilendirmez zorbalık yapmışsınız resmen. Eşi izin alamadığı için tatile gideni ilk defa mı görüyorsunuz? Ay neyse yani herkes allahın izniyle anne olur inşallah.
Benim sinirlendiğim nokta şu, çocuk yaparken insanların bilinçsizce bunu yapmaya kalkması. İnsanlar sırf sıkıntıdan ya da çocuğum oynasın sıkılıyor diyerek eve kedi köpek alıyorlar en basit örnek ardından ya bakamıyorlar ya sorumluluk büyük geliyor bir şey oluyor sokağa atıyorlar. Sırf sıkıntıdan çocuk sahibi olan birisi de benim gözümde benzer ne yazık ki. Evet belki sokağa atamayacak hukuk çerçevesinde korunuyor ancak doğumu, lohusalığı veya sorumluluğunu görünce bu sefer burda farklı konular açıyorlar. Bilinçsiz ve eğitimsiz sevgisiz çocuklar büyütüyorlar. Çok benzer emin olun. Birisi bilinçsizce çocuk sahibi olduğunda çok sinirleniyorum. Benim için öncelik olarak o sabi geliyor ne yazık ki. Burda genç bir kız vardı benzer bir şekilde erken yaşta önce çocuk yaptı sonra lohusa dönemi anlayamadan kocasını boşadı vs vs şimdi bin pişmanım napsam diyordu ve çocuğu da istemiyordu. Eğer o konuyu bulursam sırf konu sahibine ve size demek istediklerime örnek olması açısından atıcam buraya. Ben hiçbir zaman olmasın ya da inşallah olamazsın demedim konu sahibine ancak şu an sırf arkadaşlarının gazına geldiği için ya da evde yapacak bir şey bulamadığı için sıkıntıdan çocuk yapması benim gözümde yanlış. Ayrıca böyle önemli bir konuda herhangi birine sırf düşünceme tam ters yönde konuşuyor diye böyle beddua ediyorsa o çocuğu büyütürken kaç kere benzer bedduaları eder merak içindeyim.

Benim sinirlendiğim nokta şu, çocuk yaparken insanların bilinçsizce bunu yapmaya kalkması. İnsanlar sırf sıkıntıdan ya da çocuğum oynasın sıkılıyor diyerek eve kedi köpek alıyorlar en basit örnek ardından ya bakamıyorlar ya sorumluluk büyük geliyor bir şey oluyor sokağa atıyorlar. Sırf sıkıntıdan çocuk sahibi olan birisi de benim gözümde benzer ne yazık ki. Evet belki sokağa atamayacak hukuk çerçevesinde korunuyor ancak doğumu, lohusalığı veya sorumluluğunu görünce bu sefer burda farklı konular açıyorlar. Bilinçsiz ve eğitimsiz sevgisiz çocuklar büyütüyorlar. Çok benzer emin olun. Birisi bilinçsizce çocuk sahibi olduğunda çok sinirleniyorum. Benim için öncelik olarak o sabi geliyor ne yazık ki. Burda genç bir kız vardı benzer bir şekilde erken yaşta önce çocuk yaptı sonra lohusa dönemi anlayamadan kocasını boşadı vs vs şimdi bin pişmanım napsam diyordu ve çocuğu da istemiyordu. Eğer o konuyu bulursam sırf konu sahibine ve size demek istediklerime örnek olması açısından atıcam buraya. Ben hiçbir zaman olmasın ya da inşallah olamazsın demedim konu sahibine ancak şu an sırf arkadaşlarının gazına geldiği için ya da evde yapacak bir şey bulamadığı için sıkıntıdan çocuk yapması benim gözümde yanlış. Ayrıca böyle önemli bir konuda herhangi birine sırf düşünceme tam ters yönde konuşuyor diye böyle beddua ediyorsa o çocuğu büyütürken kaç kere benzer bedduaları eder merak içindeyim.
Çoğu konuda haklısın sırf olsun diye çocuk yapanlar belki evlilik kurtulur diye çocuk yapanlar çok ve maalesef olan hep çocuklara oluyor

Tam bir yıl dolacak önümüzdeki ay çocuk istiyorum. Yaşadığım her an için herşey için Allah’a şükür ediyorum hiçbişeyden şikayetçi değilim. Yoklukda gördük varlıkta hepsi için şükürler olsun. Sadece çok üzülüyorum içten içe. Her ay negatif testler görmekten ovulasyon testlerini nizamlı bir şekilde kullanıp negatif görmek çok zor. Yani herkes soruyor bütün çevre soruyor evleneli bir seneyi geçti çocuk yok mu yapsanıza falan hepsine istemiyoruz falan diyorum yalan söylemek zorunda kalıyorum. İstediğimi söylediğim bi kaç insan var onlarda her gördüklerinde var mı bebek oldu mu bu ay falan diye darlıyorlar. En son arkadaşım sevgilisiyle evlenme kararı almış ve çocuk acaba o arkadaşından önce çocuk yapsak bize kızar mı falan demiş arkadaşımda kızar falan demiş yani asla kızmam herkesin kendi çocuğu artık dalga konusu yapacaklar nerdeyse gülerek konuşuyorlar birde. Ben çocuk istiyorum diye diğer arkadaş da yapmaya kalktı ama onların ikinci. Onlarda sizden önce yaparız biz falan diye şakayla karışık laf sokuyorlar. Yani herkes düşman gibi söylediğime bile pişman oldum. İnanın nasıl kafama takmayacağımı bilemiyorum. Annem hep en ummadığın anda gelecek diyor ama her ay takık gibi bekliyorum. Kızlar kafamı rahat bırakamıyorum. Nolur bana akıl verin artık kimseyle derdimi paylaşmak istemiyorum o yüzden size geldim
Herkesin hikayesi farklıdır, öncelikle en güzel yaşlarındasın bu yaşlarını dış kapının dış mandalları için umutsuz ve üzgün geçirmeye inan hiç değmez. Öyle insanlarla da arkadaşlık yapma, mesafe koymayı bilmelisin. Diğer arkadaşlar gibi git üniversite oku demeyeceğim çünkü herkesin hikayesi farklı, ama kişisel gelişim kitapları okumanı tavsiye ederim. Hem böylece kendine güvenin gelmiş olacak hem de kendini önemsedikçe seni üzen insanlarla arana mesafe koyabileceksin. Eşinle beraber hastaneye gidebilirsin bir seneyi beklemene gerek yok, eşin sperm testi istesin sen de gerekli kontrolleri yaptır. Ama unutma ki stres yaptıkça bir problem olmasa dahi stresten olmayacak. Kimseye de planlarını ve özelini anlatma. O eşinle senin aranda olan bir şey, gün gelir arkadaş dediklerin işte böyle yüzüne vururlar. Özelini anlatacak kadar kimseyi önemseme, benden sana abla tavsiyesi :)

Söylediklerinizin hepsine katılıyorum ben de 1,5 yıldan sonra çocuk düşünmeye başladım ama tek bir mesajdan konu sahibinin bilinçsiz olduğunu ve çocuğa hazır olmadığını nasıl anladınız çok fevri olmuş dedim sadece. Beddua konusu da kesinlikle yanlış ama siz anne olma diyince o da aynı şekilde cevap vermiş. Ha zaten her beddua tutacak diye bi şey yok boş bi laf olmuş o.

X