Kızlar kimseyle konuşamıyorum size ihtiyacım var

Çok deniyorum ya her ay adet olduktan sonra artık düşünmeyecem diyorum regle 10 gün kala burda buluyorum kendimi uğraşacak bişeyimde yok insanlarda kötü. Bazen keşke uzaklarda otursaydım falan diyorum eşime de

ya aslında geçen bir arkadaşlar konuştuk benden sonra evlendi çok çocuk istiyorlardı kız sürekli hastaneden hikaye atınca sordum hani n’oluyo falan meğersem hamileymiş ve 6 haftalıkken düşürmüş ondan yatırmışlar. Bana şunu dedi sakın acele etme sakın bir an önce olsun deme hayırlı zamanda olsun de. Bak bana çok istedim de noldu oldu ama sonu kötü oldu dedi. Herşeyin bi zamanı var dedi. Onla konuşmak bir az olsun iyi gelmişti sana da söyliyim belki sana da iyi gelir

Madem öyle bu ay adet olmazsam böyle düşünerek yapacağım hadi bakalım bu ay da pozitif düşüneceğim. Bi yandan da doğru söylüyorsun ya doktorda bir arkadaşıma demiş vucut kabul etmiyor diye

Eşim çok yoğun tatil bana haram. İşten izin alamıyor. Evdeyim sürekli tekim ev hanımıyım. Başka bir uğraşım yok uğraş bulamıyorum

Hepimiz aynı zamanda evlendik ve ben de herkes gibi ilk yapışta olur çocuğum diye düşünerek deniyoruz yapıyoruz diye konuştuk yoksa benim kimseyle işim yok herkes kendi anlatıyor artık zaten

Valla geçen bende birini tersledim ama eşim çok sakin. Hayırlı ne zamansa olur diyor daha zamanı var falan yapıyor. Sizden dese böyle olmaz

Arkadaşım benden önce çocuk doğruyor değil. Arkadaşlarım dalga geçiyor biz senden önce yapacaz bu gidişle diye

Eşim çok yoğun tatil bana haram. İşten izin alamıyor. Evdeyim sürekli tekim ev hanımıyım. Başka bir uğraşım yok uğraş bulamıyorum
Ay allah aşkına sen anne olma. Ne alaka sırf uğraş olsun diye çocuk yapmak ? Sırf sen sıkılıyorsun diye dünyaya çocuk mu getireceksin gerçekten. Anne olmak istersin bir yuva özlemi bir bebek kokusu istersin anlarım da yaşıtların üniversite okuyor madem sıkıntıdan istiyorsun çocuğu git üni oku.

Ya senin beynin mi basmıyor. Biyerlere gidemediğim için çocuk konusunu da düşünmemek için uğraşım yok diyorum. Bişeylerle uğraşsam aklıma gelmez diyorum. Ben burda ne konusu açmışım sen diyorsun cahil. Sizin gibiler yüzünden böyle oluyor işte inşallah sen anne olamazsın

Ettiğin bedduanın üstüne canını yıkmak için çok güzel şeyler yazdım yazdım sildim ama işte bırak büyüklük bende kalsın :) Ben sana inşallah olamazsın demedim. OLMA dedim. Yaşın zaten küçük sıkılıyorsan okul oku. Ya da dilediğin gibi yaşıtların orda burda arkadaşlarıyla eğlenip gezerken sen evde bebek bezi değiştir. Beni bağlamaz

Doktor bir sene dolması lazım dedi. Bizde Eylül Ekim gibi gideceğiz Allah nasip ederse. Birdaha asla çok pişmanım ve acaba diyorum erteledik çocuk meselesini mi desem diye düşünüyorum bilenlere
Canım benim aynı durumdayız 11 aydır bekliyorum bende evlenince 4 sene çocuk istememiştim bir de. Çok yıpratıcı bir süreç ben sadece en yakınlarıma söyledim aileye falan hmm planlıyoruz evet diyip geçiştiriyorum. Tavsiyem bir süre erteledik de kafan rahat olsun. Bende Eylül ekime kadar bekleyeceğim olmazsa eşiminde benim de doktor yolu göründü. İnş nasip olur ikimize de

Kadın benden önce doğuruyorlar diye haset etmemiş. Arkadaşları dalga geçmiş, o da üzülmüş. Yani insanlara niye böyle bodozlama konuşulur asla anlamıyorum ya.

Kadın benden önce doğuruyorlar diye haset etmemiş. Arkadaşları dalga geçmiş, o da üzülmüş. Yani insanlara niye böyle bodozlama konuşulur asla anlamıyorum ya.
Yalnız konu sahibinin üslubu da pek normal değil gibi. Arkadaşlarının çocuk sahibi oluşlarını anlatış şekli biraz kendini ele veriyor epey hasetlenmiş bence de. Ayrıca 25 yaşındayım, aramızda iki yaş va kendisiyle ben de yeni evliyim ancak bilmiyorum bu yaşlarda çocuk istediği için korunmayı bırakıp pek ala gençliğini ve evliliğin en güzel zamanlarını yaşayabilir. Çok sıkılıp bunalıyorsa bir dikiş nakış kursuna ebru kursuna katılabilir. Kendisi bu kadar çıldırıyorken eşinin sakin kalmasını da ben eşinin çocuk için erken olduğunu düşünmesine bağladım ne yazık ki. Kocası da gizliden gizliye söyleyemiyor ama istemiyor olabilir.

Yorumlarda sonradan okudum, yaşın çok gençmiş hiç canını sıkma biz napalım 33 yani eşinde muhtemelen o yaşlardadır bi problem var ise bile yaştan dolayı çok avantajlısınız. Bir de yukarıdaki bazı arkadaşlara katılıyorum. Bu durumu avantaja çevir çocuk olana kadar hobi edin, kendini geliştir. Kendimi 23 te asla anne olarak düşünemezdim mesela. Çocuk olduğunda her anlamda ne kadar donanımlı olursan o kadar iyi.

Ya işte şöyle yaştan dolayı aile ve arkadaşlarla süreci yönetememiş olabilir, normal görüyorum ben.23 yaş 2001 li falan mı oluyor yani normal ya. Olmayacak mı acaba diye anksiyete yapıyor bence insan kaç yaşında olursa olsun. Ama cidden yaş çok büyük avantaj yani bi sorun varsa bile önünde daha uzun yıllar var.

Sende her noktasına kadar kendimi görüyorum ve yaşadığımız şeyler sonuna kadar ayni

Evlenir evlenmez çocuk yapmadım. Beni de çok darlayan oldu ama sen yap da sevelim dedim. Evliliğin tadına varmadan çocuk yapma düşüncesi ya da birileri ısrar ediyor diye dünyaya yeni bir canlı getirme fikri bana boş geliyor. Sana edilen ısrarlar belli ki sende psikolojik olarak takıntı gibi olmuş. Kendini üzme. Kim ne der diye de takma hiç. Ben 4 yıllık evliyken kaldım. Hiç de geç kaldığımı düşünmüyorum. Çünkü bana hep korkutucu gelirdi. Bu dünya düzeninde gözünden bile sakınmak zorunda olduğun bir canlının geleceğini inşaa etmenin sorumluluğu altına girmek bana çok olağanüstü gelirdi. Halen de öyle hissediyorum. Çocuk yapsam nasıl bakcam derdim. Sonra birden nasip oldu annenin dediği gibi. Nereye gittiğimi bilmiyorum onunla. Ama yol çok güzel. Önce kafanı toparlamak zorundasın. Kendini iyi hissetmek zorundasın. Bırak çevrendekiler ne derse desin. Sanki 10 15 sene olmuş. Millet patavatsızlıktan soruyor sohbet konusu olsun diye. Ki bence sorulmaması gereken mahrem bir soru.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…