kızlar kapandım

hay Allah bi gidemedim ya :) bana herşeyi diyebilirsiniz ama beynini yıkayan kimse dediğin ailem aileme asla laf konuşturmam bu arada Kuranda yazıyor müslüman olmayan birinin cennete giremeyeceği öyle olmasa cehennem niye var :KK70: neden bu kadar celallendiniz ki ? dinimizde o yok bu yok neye istiyosanız ona inanın o değilde çok şanslı doğmuşum ya ben :KK70:

600 senenin 300 senesi zaten esaret altında geçiyor tarihi çarpıtmayalım gayrimüslümlerden yüksek vergi alındığı açık.

din değiştirmeyi teklif etmek derseniz o başka şey zorla baskıyla yapmak başka şey almanyaya gitmeye gerek yok burada da misyonerler var incil dağıtırlar dinlerini anlatırlar inançlarını paylaşırlar bunda kötü bir şey yok ama bizde az önce yukarıda küçük kardeşimizin de bahsettiği konu hemen yanarsınla başlayan ve sonra fiziksel ve psikolojik şiddetle devam eden eylemler var almanya diyorsanız buyrun almanyadan bir haber adam kızını öldürüyor türban takmadı diye siz hiç haç takmıyor diye çocuğunu öldüren aile duydunuzmu?
Türban takmadı diye kızını öldürdü - Türkiye Haberleri - Radikal

eşin doğru kişilerle temas edememiş demek ki yoksa benim bildiğim çok kişi en kral terfiyi aldı karısı türbanlı diye sen derdine yan :KK66:) ama hala anlamadığın ve takıldığın nokta şu birileri bu örtüleri kullandığı sürece senin ayet olarak taşıyıp taşımaman zerre önemli değil 10 sene önce bu kadar yoktu o zamanlar kadınlar dinsizmiydi? akp gelincemi dinlerine bağlı oldular ben ayet olarak taşıyorum de istediğin kadar kimin umrunda sende çoğunluk gibi siyasi amaçlarla türban takan yüzdenin bir parçası olarak görülüyorsun mesele burada... sen örtünden vazgeçme birileri de örtün üzerinden parayı götürsün sen de artık 3000 mi 4000 mi ne kadar maaş alıyorsanız ona tamah etmeye devam et.

O dediğiniz birileri beni zerrece alakadar etmiyor inanın sizin veya baskalarının siyasi amaclarla tasıdgımı dusunmeside eşimin terfi alıp almamasıda benim değil sizin meseleniz ne yazıkki :) Benim örtüm üzerinden gelip burda siyaset yapan sizsiniz suanda :) Ayet olarak tasımam sizin veya basklarının umrunda olur olmaz Allahın rızasına ulasılıyorsam ne mutlu bana.Benim için öenmli olan Allahın takdiri sizlerin değil.Aldıgımız maasın hakkını verıyormuyuz vermıyormuyuz tek dusunecegım tıtız davranacagım konu budur benim.Çogunlugun nasıl baktıgı ne düşündüğüyse sizin ilgi alanınız.

benim ailem hiçbir zaman baskı uygulamadı istemiyorum yapamayacağım deseydim bişey yapamazlardı benim karakterim böyle inat huyum var bişeyi yapmıycam diyosam yapmam kendi kafamdan dedim geçen sene istiyorum diye öyle kapandım

bu arada cevap vermeseniz sevinirim yaşımdan dolayı pek kaldıramıyorum benden bu kadar şuan eşit bakıyorum hadi ablalarım hadi iyi geceler :)

hiç incili okudunmu?
belki hristyanlık sana göre daha doğru bir din? nereden biliyorsun?
önce diğer dinleri inançları araştırıp sana uygun olup olmadığına bakman lazım. doğrusu bu.
reşit olma yaşı bile 18 iken sen gayet emin ben buyum diyorsun ben de sen yaşlardayken rap müziğe özenmiştim bir kaç sene sonra geçti seninki de böyle bir heves demek ki.

600 senenin 300 senesi zaten esaret altında geçiyor tarihi çarpıtmayalım gayrimüslümlerden yüksek vergi alındığı açık.

din değiştirmeyi teklif etmek derseniz o başka şey zorla baskıyla yapmak başka şey almanyaya gitmeye gerek yok burada da misyonerler var incil dağıtırlar dinlerini anlatırlar inançlarını paylaşırlar bunda kötü bir şey yok ama bizde az önce yukarıda küçük kardeşimizin de bahsettiği konu hemen yanarsınla başlayan ve sonra fiziksel ve psikolojik şiddetle devam eden eylemler var almanya diyorsanız buyrun almanyadan bir haber adam kızını öldürüyor türban takmadı diye siz hiç haç takmıyor diye çocuğunu öldüren aile duydunuzmu?
Türban takmadı diye kızını öldürdü - Türkiye Haberleri - Radikal

300yılı esaretmi :KK53: Bence carpıtanda sizsiniz Gayrimüslimlere nezaman ayrıcalıkları verdik ozaman sonumuzu hazırladık.

Onlar dinini anlatır bunda kötu bırsey yok onların dınınde nefse agır gelen bırseyde yok para karsılıgındada yapabılır bunu bundada kötü birsey yok.Bu nasıl bir özenti aklım almıyor :) Evet Bizim dinimizde birçok güzellikler var anlatırken burdan baslanmalı ama nefsi terbiye edici cezalara geldimi mevzu Psikolojık siddet oylemı ozaman ısımıze gelen kısmını kabul edelim gelmeyini ee kaka diyip elimizin tersiyle itelim Haşa.

siz okumadığınız için bilmezsiniz belki ama hristyanlık islama göre çok daha ağır bir dindir ama hiçbir zaman yanacaksın cehennemde gebereceksin diye söylenmez papazlar aksine uygun anlatım yolları bulmuşlar insanları ikna etmeyi biliyorlar hani özentilik deyip yılbaşı kutlayanlara laf ederler ya adamlar kendi kültürlerini ne güzel benimsetmişler görüyorsunuz işte.
hani o nefsi terbiye edici cezalar deyip şirin gösterdiğiniz şeyler var ya hah onlar nefsi terbiye falan etmiyor işte o zaman bu haberdeki baba da kızının nefsini terbiye ediyordu öylemi?

siz okumadığınız için bilmezsiniz belki ama hristyanlık islama göre çok daha ağır bir dindir ama hiçbir zaman yanacaksın cehennemde gebereceksin diye söylenmez papazlar aksine uygun anlatım yolları bulmuşlar insanları ikna etmeyi biliyorlar hani özentilik deyip yılbaşı kutlayanlara laf ederler ya adamlar kendi kültürlerini ne güzel benimsetmişler görüyorsunuz işte.
hani o nefsi terbiye edici cezalar deyip şirin gösterdiğiniz şeyler var ya hah onlar nefsi terbiye falan etmiyor işte o zaman bu haberdeki baba da kızının nefsini terbiye ediyordu öylemi?

Evet tamda dediğin gibi bizim özenti milletimiz kendi dininden bahsedılırken hep zorlama baskı diye kulak tıkarken papazlar bunu kendı lehıne cevırmek ıcın hıcbır fırsatı kacırmadı ee bizde modern! çagdaş!olucaz diye ne bulduysak yedık yuttuk.

Neyse cancagzım ' lekum dînukum ve-liye dîn' diyor ayet buda sözün bittiği yerdir..Allaha emanetsin.hayırlı geceler...

Son düzenleme:
çocuğun varsa izlediği çizgi filmlere tekrar bir göz at durum öyle fırsatçı papazdan çok daha büyük :KK66:

çocuğun varsa izlediği çizgi filmlere tekrar bir göz at durum öyle fırsatçı papazdan çok daha büyük :KK66:

:)) Çocugum yok henüz ama oldugunda izleyeceği çizgi filmleri bizzat ben secıcem.Nerelerden nasıl msj verıldıgını cok iyi ayırtedebılıyoruz artık çokşükür.Evlat istediğin gibi değil yetiştirdiğin gibidir.

TUTKULUBİRHAYAT....lütfen konuma yorum yazma düşüncelerini kendine sakla dogruyu yanlışı ayırtacak yaştayız inşallah sende dogruları görürsün... eşime gelince asla bana baskı etmedi ben biliyordum istediğini, ben 9 senedir evliyim öyle olsa bu koca 9 senedir niye kapatmadı beni ben kendim istiyordum ve kapandım huzurluyum ...lütfen karışmayın sizi ilğilendirmeyen konulara bulaşmayın konum kapansın istemiyorumlütfen saçmalaıklarınızı burada paylaşmayın ...

çok sevindim canım, darısı bizlerin ,isteyipde cesareti olmayanların başına.eminim çokda yakışmıştır sana

çok sevindim canım, darısı bizlerin ,isteyipde cesareti olmayanların başına.eminim çokda yakışmıştır sana

amin canuım ...teşekkür ederim yakaıştıgını söylüyorlar hep ama bilmiyoru gerçekten yakıştı galiba :)

kocası baskı yapmamışmış duy da inanma kocanın hep istediğini bilerek geçirdiğin 9 yıl psikolojik baskıdır sen farkında değilsin eh kocan olacak adam türbanlılar bana bakmaz diyerek sana yanaşmış sen de hemen atlamışsın... tekrar ediyorum kapalı eş isteyen gider kapalı bir kızla evlenir öyle açık bir bayanla evlenip içten içe keşke kapansa diye hayıflanmaz.

tutkulubirhayat, insanları bilip bilmeden x partiden para alıp başörtüsünü anlatmakla suçluyorsun.

Kaç sayfa boyunca sen de başörtü ile ilgili ayetlerin Kuran'da yer almadığını söyleyip kendince fikirlerini empoze etmeye çalışıyorsun.

O halde sen de x partinin karşıtı başka bir partinin propagandasını yapmakla itham edilebilirsin.

Bunlar hiç hoş davranışlar değil, lütfen birbirimize daha saygılı olalım.

Bu arada arkadaş ne güzel bir konu açmış, hayırlısı olsun Allah tüm isteyenlere nasip etsin.

acikcasi ben karsiyim kizlarin kapanmasina cunku kapanmak icdeki alevleri bir nevi iluzyon olarak kapamak gibi birsey cogu kapali icin :) ama tabii insanlar farkli, boyleler de var boyle olmayanlar da var. birbirimize saygi duymak zorunda degiliz ama yapacak da birsey yoktur anarsi sistemi altinda yasamiyoruz cunku o yuzden facialar ortaya cikar her tepkide :)

X