kızlar kapandım

biz de ayet ve hadis gösteriyoruz ve olmadığını söylüyoruz sadece biz değil ciddi ve kadına düşman olmayan tüm islam alimleri hemfikirdir bu görüşte ama siz alışmışsınız koca baskısına anlaşılan aa ayet var ama zor geliyor demek tamamen lafı çevirmektir bunun bir yorum olduğundan ve tek doğru kabul edilemeyeceğinden bahsediyoruz.. erkekler işi gücü bırakıp kadına türban tak diye baskı yapıyorsa bunun arkasında başka bir şeyler var değilmi? aklınız varsa azıcık düşünmeniz lazım.sanki din 2 gram bez parçasından ibaret.

Siz kabul etsenizde etmesinizde Kuranda örtünmekle ilgili ayet var ve Bahsettiğiniz islam alimleri bukonuda hemfikirdirler.Israrla tum kapalıları koca baskısı aıle baskısıyla kapandılar seklınde gormeye calısıyorsunuz bana komık gelende bu.Ben evlenmeden kapandım aılemde baskı felan yapmadı (aksine iş bulamıcagımı kapalı calısamıcagımı soyleyerek uyardılar )yalnızca universitede basörtülü okuyamayacagım ıcın ertelemıstım soylermısınız ozaman bana benım yasadıgım baskı ne tür bi baskı?İşte 2 gr bez parcası diyerek ınsanların inancıyla tasıdıgı basörtüsüne bakış acınızı gösteriyorsunuz.Evet dinimizde yalnızca basını kapatmak yok dünyadaki nefse hos gelen ama Allahın hosuna gıtmeyen seylerede kapatmak gerek kalbi.hepsini bir bütün olarak uygulayabılen nefsin karsısındada şapka cıkartılmalı.Korkmayın biz kapalı kadınlar adına sandıgınız gıbı kocalarımız eve kapatmıyor Sen anlamazsın be kadın dıyıp horgörmüyor basımız kapalı beynimiz değil rahat olun bizler adına.

Son düzenleme:
sen de ister kabul ister etmez o örtünmeyle ilgili ayetler sana kafana bone tak 40 derece sıcakta bile pardesüyle dolaş demiyor ama kim size dayattıysa bunları maşallah iyi dayamış o sebeple ben türban baskısına karşıyım ve karşı olmaya da devam edeceğim kocan baskı yapmıyorsa seni ilgilendiren bir kısım yok ben övüne övüne kocam beni çaputlara bağladı siz de bağlanın diye ahkam kesenlere konuşuyorum islamiyette türban örtünme gibi kesin emirler yoktur ama kapanan kadın toplumda geri planda kalır bu da erkeklerin çok hoşuna gidiyor ki bu baskıyı yapmaktan vazgeçmiyorlar.

Uzun lafın kısası konu sahibi Hayırlı olsun insallah layıkıyla tasımayı nasip etsin Rabbim.Sadece sacımızı değil kalbimizide nefsimizide bütün kötü amellere karsı kapatabılelim insallah önce kendi nefsim için bu duam sonrada hepimiz için...

sen de ister kabul ister etmez o örtünmeyle ilgili ayetler sana kafana bone tak 40 derece sıcakta bile pardesüyle dolaş demiyor ama kim size dayattıysa bunları maşallah iyi dayamış o sebeple ben türban baskısına karşıyım ve karşı olmaya da devam edeceğim kocan baskı yapmıyorsa seni ilgilendiren bir kısım yok ben övüne övüne kocam beni çaputlara bağladı siz de bağlanın diye ahkam kesenlere konuşuyorum islamiyette türban örtünme gibi kesin emirler yoktur ama kapanan kadın toplumda geri planda kalır bu da erkeklerin çok hoşuna gidiyor ki bu baskıyı yapmaktan vazgeçmiyorlar.

Bende benim gördüğüm baskıyı acıklamanızı ıstemıstım ama pas gecmıssınız neyse.Böyle bir üsluba verebılecegım bır cvbım yok zaten benim.Hayırlı geceler.. selametlee..

Koyu bir şekilde yazdıgınız cumleye cvb vermedende gecemıycem ne kafama taktıgım bone nede 40 derece sıcaklıkta gıydıgım pardüse sizi ilgilendirmez nasıl sizin sarı saclı veya kızıl saclı olmanızın mini etek veya pantolon giymenizin beni ilgilendirmediği gibi.Herkes haddini bilsin...

eğer burada birileri o boneyi takmayana kafir diyorsa ilgilendirir hanımefendi siz üstünüze neden alındınız acaba?
ben burada söylediklerim siyasi partilerden para alarak türban propogandası yapanlara yöneliktir kimse oyuna gelmesin.

müslüman bir ülkede yaşamıyorum derken ? neyiz bi hristiyan mı ? Allahın ayetlerini inkar etmek olmuyor mu sizin bu yaptığınız evet belki açık insanlara da konuşuluyor olabilir ama kapalı insanlara yapılan baskıyı kimse size yapmıyor sizin bizimle ne alıp veremediğiniz var kardeş kardeş yaşamak yerine yakışıyor mu bu söyledikleriniz kim nasıl istiyorsa öyle giyinir herkes herşeyde özgür değil mi ? bağımsız bir ülkede yaşıyoruz herkesin herkese saygı göstermesi gerekiyor bu arada dünyaya geliş nedeninizi biraz düşünseniz iyi olmaz mı sizce de dinimiz islam dinidir en doğru ve en güzel dindir lütfen cevap verecekken sakin cevap verin :)

bir ülkenin müslüman ülke olması için müslümanlığa göre yönetilmesi gerekir öyle bir durum olmadığı için türkiye müslüman bir ülke değidir hristyan derken çok sayıda hristyan vatandaş da vardır ülkemizde pek aklınıza gelmez ya neyse ayetleri inkar ne haddime aksine ayetlerin gerçek anlamlarını size dayatılan arap geleneklerinden sıyrılmış halini anlatıyorum. eğer barış içinde yaşanacaksa önce bu türban baskısı son bulacak hele kendileri gibi olmayana kafir şeytan diyenler yok olacak yoksa o dediğiniz olmaz ki olmuyorda zaten görüyorsunuz. herke herşeyde özgürse bu baskılar neyin nesi acaba?

eğer burada birileri o boneyi takmayana kafir diyorsa ilgilendirir hanımefendi siz üstünüze neden alındınız acaba?
ben burada söylediklerim siyasi partilerden para alarak türban propogandası yapanlara yöneliktir kimse oyuna gelmesin.

''sana kafana bone tak 40 derece sıcakta bile pardesüyle dolaş bu cümle direk bana kurulmus bir cümle ve o yüzden cvb verdim.Başörtüsü siyasi bi simge değildir.basımdan gecen bi olayı hatırlattınız bana.3 yıl önce yeni kapanmıstım ve teyzem kanserdi ona bakıyordum hastanenın bahcesınde bıraz nefes almak ıcın cıktgımda bır teyze geldi yanıma gayet sık ve güzel giyimli bir teyze aramızda gecen dıyalogu dun gıbı hatırlıyorum
-Kızım sana bırsey sorucam ama bana en kıymetlın uzerıne yemın ver dogruyu soyleyeceksın
-Buyur teyze Annem üzerine yemin ederim dogru söyliycem hem nıye yalan soyleyımkı anlamadım?
-Kızım basbakan her kapalıya aylık 250 tl maas verıyormus dogrumu?
-:) Teyze yemin ederim öyle birsey yok nerden cıkarıyorsunuz bunları ya
- Yok kızım yok ben cok emın yerden duydum bunu?
-Peki annem uzerıne yemın verdım ve hala ınanmıyorsunz ozaman nıye yemın etmemı ıstedınız?
-Hem bu hukumet donemınde arttı bu kapalılar bılıyorum ben
-Ozaman nerde verıyormus soyleyın ben yanı kapandım basbakanın haberı yoktur:))Bu ülkede mılyonlarca kapalı var herbirine ayrı ayrı maas baglasa bu ulkenın halı nolur? Para için bunu tasıyabılecek ınsanlarımız varsa ondan korkun bunu gercekten bılerek ısteyerek tasıyan ınsanlardan degıl..

Konusma aynen budur.2 gr bez parcası olarak gördüğünüz basörtüsünü biz ayet olarak tasımaya calısıyoruz basımızda bırakında kendı nefsımızle olsun butun ugraslarımız bırde para ıcın dıyerek basıtlestırmeyın değerlerimizi..

baskı falan yaptığı yok kimsenin zaten müslüman birine kafir ya da imansız diyen bir insan hiç şüphesiz dinden çıkmış olur böyle sözler söylerken dikkatli olmak gerekir benim demek istediğim Kuranda kapanmak kesinlikle vardır ben 16 yaşında kapalı bir gencim ve halimden çok memnunum :) hani televizyonlara çıkıyor ya bazı yalancı hocalar dinde zorlama yoktur diye onun aslı başka bir dindeki insanın müslüman olacak diye bi şartı yok anlamına gelir müslüman bir insanın örtünmesi gerekir pek alakası yok ama neyse herkesin kendi tercihidir keşke herkes herşeyi kabullenip yaşayabilse kardeşçe ama herkes aynı görüşte değil sizin için söylemiyorum herkes için geçerli :)

siz ayet olarak taşıyın ama işin aslı öyle değil ne yani 10 sene önceye kadar kadınlar dinsizmiydi dinini bilmiyorlarmıydı da bu kadar türbanlı yoktu ayrıca o teyzenin dediğini ben de biliyorum belli yerlerde genç kızlara para veriyorlar türbanla gezmeleri için sonra eşi türbanlı olanlara kamuda terfiler türbanlı jeep kullananların artması vs.. bunlar hep siyasi oyunlar bir siyasal simge oldu artık sizin 2 gram beziniz siz ne kadar ben ayet taşıyorum deseniz nafile yarın komünist bir parti iktidara gelse bunların alayı komünist olacak.

baskı falan yaptığı yok kimsenin zaten müslüman birine kafir ya da imansız diyen bir insan hiç şüphesiz dinden çıkmış olur böyle sözler söylerken dikkatli olmak gerekir benim demek istediğim Kuranda kapanmak kesinlikle vardır ben 16 yaşında kapalı bir gencim ve halimden çok memnunum :) hani televizyonlara çıkıyor ya bazı yalancı hocalar dinde zorlama yoktur diye onun aslı başka bir dindeki insanın müslüman olacak diye bi şartı yok anlamına gelir müslüman bir insanın örtünmesi gerekir pek alakası yok ama neyse herkesin kendi tercihidir keşke herkes herşeyi kabullenip yaşayabilse kardeşçe ama herkes aynı görüşte değil sizin için söylemiyorum herkes için geçerli :)

daha 16 yaşındasın nereden biliyorsun müslüman olacağını başka ülkede doğsan başka dinden olacaktın seçtiğin bir yaşam değil bu be kızım yazık etmişsin kendine birileri sana öğretmiş kapanma var diye sen de papağan gibi sayıklıyorsun. hele bu müslümana baskı serbest demen yokmu çok üzücü çok kimler kandırıyor kendi emelleri için sizi yazık çok yazık müslüman bir insanın önce dinini iyi öğrenmesi ibadetlerini iyi öğrenmesi gerekir.

bir ülkenin müslüman ülke olması için müslümanlığa göre yönetilmesi gerekir öyle bir durum olmadığı için türkiye müslüman bir ülke değidir hristyan derken çok sayıda hristyan vatandaş da vardır ülkemizde pek aklınıza gelmez ya neyse ayetleri inkar ne haddime aksine ayetlerin gerçek anlamlarını size dayatılan arap geleneklerinden sıyrılmış halini anlatıyorum. eğer barış içinde yaşanacaksa önce bu türban baskısı son bulacak hele kendileri gibi olmayana kafir şeytan diyenler yok olacak yoksa o dediğiniz olmaz ki olmuyorda zaten görüyorsunuz. herke herşeyde özgürse bu baskılar neyin nesi acaba?

Peygamber Efendimiz Arap kökenlidir ve İslamın nasıl yasanacagını hadislerle bize anlatan rehberimiz değilmidir?? Müslümanlıkla yönetilmediği için Hristiyanlar ıcın rahat bır yasam alanı var bu ülkede hosgörüde fazlasıyla var Osmanlı en iyi örneklerinden bunun.ama Müslümanlar için rahat bir yaşam alanı yok.Hristiyan bi insan içinde kiliseler var ıbadet edebılecegı hac takmalarıda yasak degıl onlardakı sımge hacsa ve gayet rahat tasıyabılıyolarsa bizdekide basörtüsüdür.biz başörtüsünü tasırken neden eleştiriliyoruz asagılanıyoruz? Bakın patlıcanın hem yemegını yaparsınız hem ımambayıldısını basörtüsü kullananlarda sal kullananlarda Türban olarak kullananlarda bunun gibi algılanmalıdır illede siyasi bir parti damgası vurmaksa niyetiniz o sizin sorununuz.

hristyanlar için rahat bir yaşam alanı varsa laiklik sayesinde var osmanlı döneminde de fazladan vergi aldıkları için kimse ses etmezdi altın yumurtlayan tavuk kesilirmi hiç..hristyanlığın simgesi haçtır ve kesindir ayrıca ben bugüne kadar ne hristyan nüfuslu ülkelerde ne de türkiyede haç takacaksın diye baskıya uğrayan görmedim ama hem dışarıda hem burada türban baskısına uğrayan çok kadın gördüm bu forumda bile ne konular var işte bu baskılar varken rahatça inancını yaşıyamıyorsun. bu baskıları yapanlar sana en çok zararı verenlerdir çünkü özgürlük başkasına müdehale ettiğin yerde biter.

siz ayet olarak taşıyın ama işin aslı öyle değil ne yani 10 sene önceye kadar kadınlar dinsizmiydi dinini bilmiyorlarmıydı da bu kadar türbanlı yoktu ayrıca o teyzenin dediğini ben de biliyorum belli yerlerde genç kızlara para veriyorlar türbanla gezmeleri için sonra eşi türbanlı olanlara kamuda terfiler türbanlı jeep kullananların artması vs.. bunlar hep siyasi oyunlar bir siyasal simge oldu artık sizin 2 gram beziniz siz ne kadar ben ayet taşıyorum deseniz nafile yarın komünist bir parti iktidara gelse bunların alayı komünist olacak.

Bakıs acınız gercekten cok ters bakın ben ayet olarak tasıyorum dıyorum sız dıger kadınlar 10 yıl öncesıne kadar dınsızmıydı dıyorsunuz benım boyle bır ımam boyle bır cumlem oldumu Allah askına.Bence sizi beyninizi iyi yıkamıslar ıyı doldurmuslar biz kapalılara karsı papagan gıbı hep aynı cumleler kuruyorsunuz.Eşimde kamuda ama hala bır terfi almadı hayret! :)) Komünist bir partide gelse kendim adına konusuyorumm basımdaki örtümden asla vazgecmem mesleğimden vazgecmek olsa bile bedeli..Çıkarları için vazgecen varsada hesabı sana bana değil Allaha vericek.

cidden size ne denilebilir ki Kuran'ı Kerimde bir ayet var -Onların gözleri var görmezler,kalpleri var duymazlar diye ... şuan yaptığınız bana baskı oldu işte aynayı bi kendinize tutsanızda gerçekleri görseniz asıl baskıyı kim yapıyor acaba ? kapanmak dinimizde vardır ama ne kadar anlatırsak anlatalım o kadar perde kapanmış ki gözlerinize göremiyorsunuz ayetleri inkar etmek ne haddime diyip nasıl böyle yapabiliyorsunuz bu çelişme olmuyor mu Allah cehennemi boşuna yaratmamış başka dinde olanlar müslüman olmayanların asla cennete giremeyeceğini biliyor musunuz ? biz çok şanslıyız ama şansımızı kullanamıyoruz saçma geliyor olabilir siz öyle öğrenmişsiniz ama biz Kuran ahlakıyla yaşıyoruz Allah cehennemi kafirler için yaratmıştır onlarda istese bulur doğruyu akıl vermiş Allah herkese ama onların cehenneme girmesi gerekiyor neyse bunlar derin konular her neyse ya bi büyüğümle tartışmak istemiyorum ne olursa olsun dışlanırsakta herkese saygım sonsuzdur bu arada papağan gibi doğruları söylemek papağan gibi yanlış olmayan şeyleri söylemekten iyidir ben burada kapatmak istiyorum siz isterseniz tartışın beni ilgilendirmez gerisi iyi geceler gerçi sabah oldu artık :)

eşin doğru kişilerle temas edememiş demek ki yoksa benim bildiğim çok kişi en kral terfiyi aldı karısı türbanlı diye sen derdine yan :KK66:) ama hala anlamadığın ve takıldığın nokta şu birileri bu örtüleri kullandığı sürece senin ayet olarak taşıyıp taşımaman zerre önemli değil 10 sene önce bu kadar yoktu o zamanlar kadınlar dinsizmiydi? akp gelincemi dinlerine bağlı oldular ben ayet olarak taşıyorum de istediğin kadar kimin umrunda sende çoğunluk gibi siyasi amaçlarla türban takan yüzdenin bir parçası olarak görülüyorsun mesele burada... sen örtünden vazgeçme birileri de örtün üzerinden parayı götürsün sen de artık 3000 mi 4000 mi ne kadar maaş alıyorsanız ona tamah etmeye devam et.

e peki güzel kızım madem öyle allah neden seni burada yaratıyor da öbürünü afrikada yaratıyor?
afrikadaki adam nereden bulsun islami? bu haksızlık değilmi? adamı hem afrikada yarat hem de müslüman olmayanı yakacağım de senin mantığın alıyormu dinimizde yok böyle şeyler.

seni kandıranlar beynini yıkayanlar kimse onlara çağır bana vereyim ağızlarının payını?

bu arada yanlış anlamışsınız baskı yapmak serbest demedim ben kendime de yazık etmedim Allahıma şükürler olsun böyle iyi bir ailem var bana herşeyin en doğrusunu öğretti gidiyorum

hristyanlar için rahat bir yaşam alanı varsa laiklik sayesinde var osmanlı döneminde de fazladan vergi aldıkları için kimse ses etmezdi altın yumurtlayan tavuk kesilirmi hiç..hristyanlığın simgesi haçtır ve kesindir ayrıca ben bugüne kadar ne hristyan nüfuslu ülkelerde ne de türkiyede haç takacaksın diye baskıya uğrayan görmedim ama hem dışarıda hem burada türban baskısına uğrayan çok kadın gördüm bu forumda bile ne konular var işte bu baskılar varken rahatça inancını yaşıyamıyorsun. bu baskıları yapanlar sana en çok zararı verenlerdir çünkü özgürlük başkasına müdehale ettiğin yerde biter.

Osmanlının ıcınde yasayan bır avuc Hristiyanın vergisiylemi 600 yıl hüküm sürdü Allah askına. Tımar sıstemı sayesınde ekonomılerı zaten duzgundu. Zaten 3 kıtayada o vergılerle hukmetmıslerdır.Ben tebâmdan Müslümanı camide, Hristiyan’ı kilisede ve Musevi’yi sinagogda fark ederim. Aralarında başka bir fark yoktur. diyen padişahın neyi ima ettiği sanırım acıkca ortadadır.Sandıgınız gıbı baskı bızzat Almanyada var para karsılıgında din değiştirmeyi en yakın akrabalarımdan bırıne teklıf edıyorlar.Özendiğimiz batı aleni yapıyor bunları.Neyse farklı pencerelerden bakıyoruz ama saygı cercevesınde bakalım yınede birbirmize.

X