Kızlar idrar ya da kan ile gebelik öğrendikten sonra ne zaman doktora gittiniz?

Etaa

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2024
520
459
34
Kendiniz idrar ve kan ile takip yaptıysanız doktora ne zaman gittiniz? Adet kaç gün geçince ya da gebelik kaç haftalıkken ?

Ben sat 30 hazirandı cumartesiye randevu aldım. 4 haftalık olacak erken mi oldu bilemedim?

Ben hemen aldığım için bilmiyorum, içinize sinmiş olur neden erken olsun ben hiç öyle düşünmedim
Ayyy bilemedim ya. Şimdi giderim erken göremedim. Yok haftaya gel 10 gün sonra gel vs der diye korkuyorum biraz. Göremez ya da duyamaz vs diye. Cumartesiye kadar nasil bekleyeceğim onu da bilmiyorum kafam sürekli orda başka ise de odaklanamıyorum ki ya kafayı yedim iyice

Ayyy bilemedim ya. Şimdi giderim erken göremedim. Yok haftaya gel 10 gün sonra gel vs der diye korkuyorum biraz. Göremez ya da duyamaz vs diye. Cumartesiye kadar nasil bekleyeceğim onu da bilmiyorum kafam sürekli orda başka ise de odaklanamıyorum ki ya kafayı yedim iyice
4. Haftada keseyi görme ihtimalin düşük
Kalp atışı da 6.-8. Arası

Ben senin yerinde iki haftacık daha beklerim kuzum
Vallahi hamile kalmak ayrı bir zor bu stresle ayrı bir zor daha öncesinde bir kaybım da oldu. O Yüzden düşünmeden edemiyorum. Ne yapayım bilmiyorum. Beta değerim de fazla artmış gibi geldi. O yüzden gitsem mi diye düşündüm. Hiç hamilelik belirtim de yok. Zaman geçmek bilmiyorum kafayı yemek üzereyim artık

Vallahi hamile kalmak ayrı bir zor bu stresle ayrı bir zor daha öncesinde bir kaybım da oldu. O Yüzden düşünmeden edemiyorum. Ne yapayım bilmiyorum. Beta değerim de fazla artmış gibi geldi. O yüzden gitsem mi diye düşündüm. Hiç hamilelik belirtim de yok. Zaman geçmek bilmiyorum kafayı yemek üzereyim artık
Bitanem ilk ay zaten hamile değilsin gibi oluyorsun bak ben iki aydır daha yeni hamile gibi hissediyorum, seninkisi embriyo şu an nasıl hissedeceksin?

Aferin şimdiden çocuğu olumsuz olumsuz etkile😑

Haklısınız aslında ya herkeste bir belirti bende hiç belirti vs olmayınca insan korkuyor ister istemez. Nasıl peki sakin kalıyorsunuz ya da nasil düşünmüyorsunuz. Aklımdan çıkaramıyorum ki hiç bana akıl verin nolur ne yapayım

Bitanem ilk ay zaten hamile değilsin gibi oluyorsun bak ben iki aydır daha yeni hamile gibi hissediyorum, seninkisi embriyo şu an nasıl hissedeceksin?

Aferin şimdiden çocuğu olumsuz olumsuz etkile😑
Haklısınız aslında ya herkeste bir belirti bende hiç belirti vs olmayınca insan korkuyor ister istemez. Nasıl peki sakin kalıyorsunuz ya da nasil düşünmüyorsunuz. Aklımdan çıkaramıyorum ki hiç bana akıl verin nolur ne yapayım

Canım, ben öğrendim ilk üç ay mide bulantısı yaşadım biraz ama çok değil… Hamile olduğumu idrak bile edemediğim bir dönemdi sadece doktorum dikkat etmemi yürüyüş yapmamı sağlıklı beslenmemi söyledi…
Cinsiyeti öğrendik, doktor pipisi diyor ama anlaşılmıyor ki küçücük çünkü…
benim iç karnım büyük olunca hâlâ düz karınla fotoğrafa baktıkça hamile olduğumu anlıyorum 3 aydan sonra kesildi bulandı ve ağrılar…

Öyle böyle tıngır mıngır 6.aya geldik yavaş çocuğu hissetmeye başladım ufak çok ufak tekmeler bu dönemde o ufacık tekmeleri duymadığım anda endişeye kapılıp hemen acile gidiyordum, doktor gel bakalım dediğinde bile çocuğum ayağını sallıyormuş ben hissedemiyormuşum çünkü bebek küçük karın büyük…
Doktorumun verdiği ilaçları kullandım sağlıklı beslenmeye devam ettim gerçi benim 5. Aydan sonra iştahım sıfırlandığı için zorlandım ama yine toparladım…
6. Aydan sonra çıkmaya başladı karnım artık hamile olduğunu biliyorsun ama ekstra görüyorsun da zaten sancılar başlıyor ama bu doğum sancısı değil… rahim genişliyor çocuk büyüyor onun sancısı…
Şu an 33. Haftadayım çocuk tekme değil tepik atıyor…

Kendiniz idrar ve kan ile takip yaptıysanız doktora ne zaman gittiniz? Adet kaç gün geçince ya da gebelik kaç haftalıkken ?

Ben sat 30 hazirandı cumartesiye randevu aldım. 4 haftalık olacak erken mi oldu bilemedim?
Regli gecikmemin 10. Günü gittim şükür kese göründü o zaman

şimdi çok tekme attığı için endişeleniyorum doğum mu yapıcam bir şey mi oldu diye…

Anlayacağın her dönemin bir güzel yanı bir de endişe ettiren yanı var anne olacağız biz bunlar su gibi akıp geçecek…

Randevunu değiştir 2 hafta sonraya al sağlıklı beslen ağırlık kaldırma güzelce dinlen🙏🏻
Stres en büyük düşmanımız…

X