kızlar hele bir bakın:) :(

esen81

iki aşkım Ahsen ve sen
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2008
5.172
6
arkadaşlar 16 haftalık hamileyim çok fena nezle olmuşum çok öksürüyorum dr antibiyotık verdi ama içmek istemiyorum zararlı olmayan içebileceğim ot var mı bildiğinizzz

öksürdükçe karnım ağrıyor senağlamasüprizzzzz

canim oksuruk icin bir fincanin icine ilik su koy, uzerine bal ekle ve uzerine biraz limon sik ic. ozellikle gece gelen oksuruge bu cok faydali geliyor.

ama senin oksurugun basit bir oksuruk gibi gelmedi bana. antibiyotik verdigine gore bir yerler iltihaplanmis olmali ve biliyorsun iltihap kendi kendine gecmez. Doktoruna soylediysen hamile oldugunu ona gore ilac vermistir. Goz gore gore bebegi tehlikeye atmak istemez bence. ilaci veren kendi kadin dogumcun mu? degilse telefon ac soyle bakalim, boyle bir ilac verdi, kullanayim mi diye. kadin dogumcun ise zaten yanlis bir ialc vermez dusuncesindeyim.

yok kendi kadın doğumcum değil ama ablama sordum içebilirsin dedi yine de acaba gereksizmi diye düşünüyorum

cnm geçmiş olsun bildiğim bişey yok yardımcı olamıyorumm üzgünüm

öksürük için canım ben fincanın içine 2_3 kaşık bal bir iki damlalimon ve karabiber koyup karıştırıp yiyiyorum hemen öksügü alıyor geçmiş olsun...

doktorun verdiği antibiyoptiği bence iç cnm Anne karnında enfeksiyon geçirmesine sebep oluyor bebeğin başıma gelicnm aman diyimn ihmal etme

sabaha kadar bekleyeceğim eğer geçmezse sabah kahvaltıdan sonra başlarım

öncelikle geçmiş olsun canım ne kadar dikkat edersek edelim malesef ki hamilelikte çoğu kadın nezle grip oluyor.ben gribimi genellikşle ıhlamur içerek ve kendimi sıcak tutarak geçiriyorum.başka ot varmı bilimiyorum ki otların gebeliktede zararı olabiliyor.o yüzden bilemden kullanma derim arkadaşım....

slm canim bende grip olmustim dört gündür hastanede yattim sirf bu öksürükten kurtulmak icin benide hastanede bebek icin tuttular atesim yükselipte bebege zarari olursa diye hastanedede bana hep serum verdiler hic hap kullanmadim verdikleri serumda yeni dogan bebekler icinde kullaniyolarmis bide günde 3 yada 4 defa bebegin kalbini dinledik her öksürmemde bebegin kalp atisi fazlalasiyordu cok sükür dün atlattik da simdi evdeyim bence doktorun ilaci verdiyse ic ihmal etme cünkü anne karnindaki bebek daha cok etkileniyor bide bana doktorlar bol bol su ic dedisende bol bol su tüketmeye calis ben fazla su icemedim diye bebgim öyle sakindiki anlatamam kalb atisini dinlerken bana su serumuda takiyolardi o anda bebekte kendine geliyordu umarim yardimci olabilmisimdir bide burda atesim 38 olunca hemen ates düsürücü serum veriyolardi sende atesini ölc dikkat et kendine ALLAH a emanet ol

canım bilgi için teşekkürler dr eğer çok halsızsen serum verelim ama çok halsizsen dedi bende halsizlik yok iyiyim sadece öksürüyorum ateşimde yok çok şükür ilacıma başladım bugün hayırlısıyla geçer inşallah

canım gecmış olsun....bende grıp olmustum,oksuruk hapsuruk karısmıstı bırbırıne.çay tarıfı vermıslardı bana onu içtim ii geldı bı dene ıstersen,
yarım kabuklu elma,yarım lımon,1 adet dovulmemıs tarcın,bır ıkı dovulmemıs zerdecal(beyaz yamur yumur olan ben hep zencefılle karıstırıorumda.zerdecal dı sanırım aktara sor o verır beyaz olan)bıraz ıhlamur hepsını bı caydanlıga koy kaynat guselce,demlendıkten sonra,gunde 1 fıncan iç canım.bana cok ıı gelmıstı.tekrar gecmış olsun....:CüvCüv:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…