kızlar! hasta oldum bebege bişey olurmu

benbilirim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2009
2.614
7
kızlar slm
2 gundur boğazım agrıyor yanıyor ve grip oldum sanırsam hapşıryorum..cok korkuyorum bu bebişime zarar veririmi..sonuc hasta olduma göre vucudumda mıkrop var demektır bebege gecermı :a015::Saruboceq:

tatlım bende 10.haftamda çok ağır faranjit geçirdim.boğaz ağrısı ve öksürük mahvetmişti beni.bende çok korkmuştum bebeğime bişe olucak diye ama çok şükür etkilemedi bebeğimi.doktor kontrollerini aksatma.için rahat eder onu görünce en azından.aklına kötü şeyler getirme.
bu tarz hastalıklar bebeği fazla etkilemiyomuş ilk aylarda.

canım sürekli ateşini ölç ateş çıkmadığı sürece bişey olmuomuş bende 12. haftamda çok kötü grip olmuştum dr alper mumucunun sitesinde yazdığına göre grip bebeğe geçmiormuş sadece yüksek ateş bebeğe zarar verrbilirmiş bol bol su iç, meyve ye çok geçmişolsun

canım bende 38 haftalık hamileyim tüm hamilelik boyunca gripdim hatta öle ilerlediki bronşite çevirdi öksürmekten mahvoldum ama allaha şükür bebeişim iyi bolbol ıhlamur iç kendine ve bebege iyi bak canım geçmiş olsun.

bencede doktoruna danış. Bende grip olmuştum. Doktor gerektiğinde antibiyotik yazıyor. Eğer sadece ağrı kesici verirse bitkisel yöntemlerle iyileşmeye çalış. Ben karabiberli pekmez yiyordum sonra tere yatıyordum. Bol bol portakal yada suyu, kuşburnu çayı yada greyfurt suyu iç (%100 olanından)
Greyfurtta portakaldan daha fazla C vitamini var. Boğaz ağrısına ada çayıyla yapılan gargara iyi geliyor. Akşamları da yatmadan önce Karışık bitki çayı iç.

mutlaka doktora görün, hamilelere uygun antibiyotikler var ben 30 haftanın içinde 2 kere kullandım. 3 ayda bir periyodik olarak faranjit olunca mecbur kalıyosun :bbo:

canım merak etme bebeğine birşey olmaz bol bol c vitamini al biraz zor bu mevsimde ama portakal yemeye çalış birde en kısa zamanda doktoruna görün mutlaka sana vereceği bir ilaç yada önereceği birşeyler vardır

kızlar cok teşekkür ederım.bende öksürük yok sadec boğazım yanıyor ve hapşırık var.atesımı ölçüyor atesımde yok.dedıgınız gibi meyve yıyorum bolca..cok sağolun kızlar iyiki varsınızz

ben aşırı derecede çok öksürüyorum midem bulandığı için de doğru düzgün bişey yiyip içemiyorum inaşşalh bebeğime bişey olmaz

X