Kizlar Hamileyken Kayinvalideniz Size Yardim Edermiydi Işlerinize..

tahaecrinRY

EVLİ MUTLU 2 ÇOCUKLU :) :)
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2007
441
1
ARKADAŞLAR HAMİLEYKEN KAYINVADİLENİZ,SİZE YARDIM EDERMİYDİ ONU GEÇTİM GÖRÜMCENİZ,BEN 10 HAFTALIK HAMİŞİM DAHA YENİ YANİİ,DOKTOR KENDİNİ YORMUYCAKSIN DEDİ,AMA AFEDERSİNİZZ EVİ MERDİVENLERİ B... GÖTÜRECEK DİYE KORKUMDAN İŞİMİ YAVAŞTA OLSA YAPMAYA ÇALIŞIYORUM 2 GÖRÜMCEM VAR ALT KATTA,AMA VAR SADECEE KENDİ MERDİVENLERİNİ TEMİZLERLER AMA BENİM MERDİVENLER PİSLİK İÇİNDE BUGÜN DAYANAMADIM SİLDİM SÜPÜRDÜM,YEDİRME KONULARINDA,Bİ KISKANÇLIKLARI YOKTA,İŞTE İNSAN SİNİR OLUYO,ACIMA DUYGULARI YOK NEDE OLSA EL KIZIYIZ.KAYNANAM GÜNÜN BİRİNDE DEMİŞTİ ZATEN BİDE GELİNLERE İŞMİ YAPICAZ HİZMETMİ EDİCEZ DİYE,BÖYLE DİYEN İNSANDAN SEN YARDIM BEKLEE,ALLAH GÜÇ KUVVET SAĞLIK VERSİNDE KENDİ İŞİMİ KENDİM GÖREYİM,AHHH AHH BOŞUNA DEMİYOLAR AĞLARSA ANAM AĞLAR GERİSİ YALANN AĞLAR DİYE..benneyaptımki

canım benim kayınvalidemde hamişken hiç yardım etmedi doğumda da o vardı yanımda ben sezeryan oldum 2 gün hastanede yattım hastanede bana hiç yardımcı olmadığı gibi sanki o ameliyat olmuş gibi sabah akşam uyudu. Çocuğuma ve bana Allah razı olsun hep hastanedeki arkadaşlar baktı . Neyse hastaneden çıktık bu seferde hanım bizim evde benim yatağımda benim çocuğumun yanına yattı uyudu bende eşimin batırdığı evi temizledim sonra tabi dikişlerim açıldı 1 hafta evde yattım bir Allahın kulu 1 kase çorba getirmedi.
Eğer bunları yaşamak istemiyorsan annenin yanında doğum yap yada doğumuna annen gelsin

ALLAHIM NE İNSANLAR VAR YAA,BEN ALLAH NASİP EDERSE ZATEN DOĞUMA YAKIN ZAMAN KALA ANNEMİ ÇAĞIRMAK İSTİYORUM ,ANCAK İNSANIN KENDİ ANNESİNDEN FAYDA VAR ELALEM UMURSAMIYO BİLE BİDE BANA DİYOKİ,BEN 4 TANE DOĞURDUM NE İŞLER YAPTIM YİNEDE BİŞEY OLMADII GERİZEKALI SENLE BEN BİRMİYİM BENİM İLK BEBEĞİM DÜŞMÜŞTÜ ZATEN,ŞİMDİ DAHA TEMKİNLİ OLMAM GEREK ONLARDA BİLİYO BU DURUMU AMA NERDEE ALLAH KOCALARIMIZI BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN SAĞOLSUN EŞİM ÇOK YARDIMCI OLUYO,

ben genelde zaten otururm kayınvalidemde.siz<çalışıyorsunuz der bide ne gerek var yardım edeceksiniz der.
hamileyken daha çok oturdum.hiç kaldırmadılar beni.her gün aradı canının istediği bir şey var mı diye sordu kayınvalidem.
misafir gelir yapar gönderir eşimle.mesela hamile değilim şu an;bugün akşam yemeğe misafirim vardı pilavımı o yapıp gönderdi sağolsun.
yok yok benim kayınvalidem gerçekten çok iyi..
bu arada şu el kızı lafını anlamıyorum;el kızıysak gavur kızı değiliz ya!!!
:sm_confused:

Son düzenleme:
benimde doğumumda annem vardı anne gibisi varmı nazında kaprisinde geçiyor allah yardımcın olsun canım

benimde ne hamileliğimde nede doğumdan sonra kayınvalidemden yardım gördüm aman allahımda muhtaç etmesin zaten çok zor günler geçiridm ama ona hiç muhtaç olmadım anne gibisi yok annem yaptı elimden gelen bütün yardımı

leydicim bende dogum yapsam aynen benim kaynanada gelir kurulur hicbisey yapmaz anca keyfine bakarÇok üzgünüm çoook
allahtan annem yakin ole bisey olsa bakicak insan cok ....:sm_cool:
ama olmuyo bebegimsenağlama
yeni evlenicegimiz zaman biz annemlerle temizlik yapiyoruz kaynanamla eltim geldi oturup cay ictiler hic bisey yapmadilar....:mymeka:
bi de sorsan oglunu evlendiriyo dusuncesizlersenağlama

Slmm Kizlarrr Valla 12+4 Hamişimmm Ne Ararlar Ne Sorarlarr 1 Kez Bile Gelmedilerr Sadece Bana Değil Eltime De Aynii Yaniii Değişik Insanlarr Yaa... Amann Allah Başimdan Kocami Eksik Etmesinnn Ve Kendi Annemi Tabi............

kızlar vallah alemsiniz
kadinlar ne yapcağini şaşirdilar artik gelseler bi dert gelmeseler ayri dert
arasalar yanliş aramasalar oda yanliş.
gelip yardım etmek isteseler evime karıştı olur yardıma gelmeselerde gene kötü oluyorlar.
Vallah ne yapsalar suç adı kaynana ya bitti işte

benim yaza düğünüm var.yengemin doğum tarihine bağlı olarak aldık.kendi annesi gidip ilgilenemediği için annem gidecek.ikinci çocuğu bu.ilkinde de yanında sadece annem vardı.2 aylık hamileyken bulantım çok kızda eziyet ediyor dedi.annem hemen yardıma koştu (biz konyada o antalyada).ama geçen gün anneme telefonda söylemediği şey kalmamış.annem olsun eninde sonunda anlar benim yaptığımı,ne yaparsa yapsın ben gidip görevimi yapacağım diyor.yani kızlar yapan kayınvalideler de var ama anlamayan,teşekkür bile etmeyen gelinler var.Allahım büyük konuşmayayım ama ben böle bir gelin olmam,olamam herhalde fisfisfis yapılanı görürüm,minnet ederim herzaman

benim kayin valide coook sever yardim etmeyi yemekleri bile miden bulaniyorsa ben yapayim demisti
geldi yanimda kaldi bulasiklari yikadi evi supurdu
herneyse ama ne kadar yardimci olsada ben kayinvalidem varken evde kandimi hic rahat hissetmiyorum
guya bana yardima geliyor ama
yardim etmesin gelmesin daha iyi ne rahatca yatabiliyorum ne oturabiliyorum iyice rahatsiz oluyorum
ben kendi isimi yavas yavas hallederim

yardımdan geçtim benden iş beklerdi doğumumu sezeryan yaptım bir gün önce evime gelip benle kızları yüzünden bi güzel kavga etti ben o pskolojiyle doğuma gittim yanımda sadece annem vardı herşeyimle o ilgilendi eve çıktık eline bi tas çorba bile almadan geldi üstüne üstlük annemle didişmeye başladı şu an bunları yazarken o günlere geri döndüm hala sinirleniyorum aklıma geldikce Kötü Kazen

Hamiel değilim ama olsam emininki kayınvaldem bir dediğimi iki etmez gönlümü hoş tutar...
Elimi sıcak sudan soğuk suya sokmaz hiç şüphem yok...
Allah razı olsun çok iyidir.. hiç kötülüğünğü görmedim.... Allah herkese böylesini nasip etsin...

arkadaslar mrb
valla benımkı dogum yapcam zaman cıktı geldı.benım annemden hayır yok ya baskalarına muhtac oluyorum ya çok zor kardesım gelmıstı dogumuma yakın ılk oldugu ıcın esımde bende tedırgındık bılmedıgımızden..
kardesım geldı dıye oda geldı 1 ay onc geldıler dogumdan off fenalıklar geldı hepsı bende kaldılar bıde akrabalarıyla aynı apartmanda oturuyordum ne sabır varmıs bende ya sımdı olsa cıldırırırm. eltımlerde bana gelıyorlardı ne ozelım kaldı ne bısey keske ben annemlere gıtseydım orda kalsaydım anne baba gıbısı varmı...annem cık duskun degılzaten bvıze babam daha çok ılgılı annem annem ama bıraz daha bencıl..kendını dusunur hep benı muhtac ettı baskalarına ama etmese nıolcak cıkıp geldıler gıt dıyemezsın kı dogumdan sonrada 1 ay kaldılar kayınvalıdeler evımın duzenı kalmadı 6-8kısı bırlıkte yasadık ALLAHbılsın baskası olsa dayanamaz. aman kavga cıkmasın aman huzurum bozulmasın sankı çok huzurluyum ya bıde hıc lafa gelemez hanfendı haddını bıldırır hemen herdedıne tamam dıcen yoksa.. dogumdan sonra gıttıler budefa da herhafta sonu geldıler bıktırdılar ıyıce bu kadar da olmaz esımle hıc ozel hayatımız kalmadı..yemek falan yapıyordu ama ev berbat durumdaydı heryer darmadagın toplansa nolcak yıne dagılıyordu ..ben takmadım fazla ama takmamaya calıstım eltıme gelenler geldı bu ne boyle dedı bırgun evı temızleytelım gel dedı benım karnım burnumda artık ne olduysa bır alınganlıgı tuttu kıyametlerı kopardı avazı cıktıgı kadar bagırındı 10 sene oldu ama unutmadım yaptıklarını aklıma geldıkce sınır gelıyor.. agzıyla kus tutsa affeder mıyım canımdan bezdırdıler bebegım oldu bu defada onun uzerıne bır suru anlasmazlık cıktı bıktım hepsınden hıc sevmıyorum..ama kocamın aılesı napayım atsan atılmaz satsan satılmaz mısalı...ay kızlar sınırlerım ayaga kalktı sızıde sıkcam kusura bakmayın ama korktum yanı bırdaha anne olmak ıstemıyorumbu sorunlar aklıma gelınce vazgecıyorummmmmmmmmmsenağlama

Yapabiliyorsan yap işini, yapamıycak durumdaysan yapma b. götürsün (senin tabirinle), boşverrr
takma kafaya..

sevgili kayınvalidemle çok iyi anlaşamamasak da saolsun bu konuda kayınvalidemin hakkını ödeyemem...değil temizliğime yardım etmek önüme sofra bile hazırlamıştır..(allah bin kez razı olsun)

hayatım zor bir hamilelik geçiriyorsan bırak ne merdiveniii yerinden bile kalkma...:dilcikar:
eğer temizlik yapılacaksa da 15 günde birini almaya çalış en azından hem dip köşe temiz olur hemde yorulmamış olursun...a.s
allah tamamına erdirsin..bir avazda kurtarsın canım...a.s.

ah bi hamiş olsam kayınvalıdem elımı sıcak sudan soguk suya sokdurmazdı ama nasipten ötesi yok işte ((

benim kayınvalidemden de annemden de allah binkere razı olsun her zaman ne olursa olsun hep yanımdalardı ve hala yanımdalar allah eksikliklerini göstermesin..hamileyken bütün işimi kendim yaptım hareketlerimde ilerleyen aylarda tabiki biraz kısıtlama oldu ama bütün işimi kendim yaptım..çünkü allaha şükür hasta değilim sadece hamileyim..ağır kaldırmazsın,fazla uzanmassın onun dışında gayette güzel işlerimi yaptım...iki annemde hep sordular yapılacak bir işin varmı gelelim mi diye ama gerek olsaydı ikiletmezlerdi bile..sizin durumunuza üzüldüm..ama daha 10 haftalıksınız yani daha ağırlaşmamışsınız bence hiç tenezzül bile etmeyin gelip işinizi yapmaları için yavaş yavaş kimseye muhtaç olmadan kendiniz yapın..üzülmenize,düşünmenize değmez..o onların ayıpı diye düşünüyorum...

Ben henüz hamiş değilim.
İnşallah Allah nasip eder de bir gün olursam hamileliğin tadını çıkarmayı düşünüyorum. laelaelaelaelae
Bir sürü planım var hehehehehhhhhhheeeeeeee :roflol::roflol:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…