Kizlar günde kaç kere kaç cc mama veriyorsunuz?

NXIXLXSXAH

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2007
307
14
KIZLAR BEN GECELERİ SADECE EMZİRİYORUM NE HİKMETSE SÜTÜM ÇOK BOL OLUYOR SABAHA KADAR.TEK MEMEMLE GAYET İYİ DOYUYOR.FAKAT HER NEDENSE GÜNÜN AĞARMASIYLA BİRLİKTE SÜTÜM AZALIYOR VE YETMİYOR KIZIMA.BENDE HER EMZİRMEDEN SONRA EĞER DOYMAMIŞ VE AĞLIYOR İSE 3 ÖLÇEK YANİ 90 CC MAMA YAPIP VERİYORUMÇKEYFİ YERİNE GELİYOR GÜLÜCÜKLER ATIYOR.HUZURSUZSA AÇ OLDUĞUNU ANLIYORUM.FAKAT ŞÖYLE BİR SORUN VARKİ DR ASLA BİBERON VERMEMEM GEREKTİĞİNİ MEME BAŞI ŞAŞKINLIĞI YAŞAYACAĞINI VE EMMEYİ REDDEDECEĞİNİ DEFAATLE VURGULAMASINA RAĞMEN BEN HALA BİBERONLA BESLİYORUM ÇÜNKÜ KAŞIKLA BİR ÖLÇEK DAHİ YEDİREMİYORUM.AĞZINDA BEKLETİP GERİ FIŞKIRTIYOR.ÇOK UĞRAŞIYORUM AMA ANCAK BİR ÖLÇEK YİYOR VE SONRA TEKRAR HUYSUZLANIYOR.ŞİMDİDE MEMEMİ ALMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYOR.EN İLK MEMEME ALIŞTIRMAYA ÇALIŞTIĞIM ZAMANLARA GERİ DÖNDÜKKAFASINI O TARAF BU TARAF SALLAYIP SİNİRLENİYOR.NE YAPACAĞIMI ŞAŞIRDIM.KEŞKE SÜTÜM BOLLAŞSADA TAMAMEN KURTULSAM ŞU MAMADAN..HER GÜN BUNUN İÇİN DUA EDİYORUM.BOL BOL SIVI ALIYORUM AMA PEK İŞE YARAMADI..SİZDE DURUM NE SÜTÜNÜZDE ARTMA OLDUMU HİÇ??BEN SAĞIYORUM AMA EN ÇOK ÇIKTIĞINDA İKİ GÖĞSÜMDEN TOPLAM 60 CC YA ÇIKIYOR YA ÇIKMIYOR..:sm_confused:

canım maalesef bende mama vermek zorunda kalıyorum.öyle kaşıkla falan olacak iş değil.kaşıkla doyurana kadar bi sonraki mama saati geliyor nerdeyse.bende biberonla veriyorum.benide emiyor ama öyle biberondaki gibi istekli değil.ben 3 saatte bir önce emziyorum ardından ya 60'lık yada 75'lik mama veriyorum.öyle bir yapışıyoki biberona nefes almadan emiyor.bitirdikten sonrada mest oluyor yavrum.emdikten sonra hiç öyle olmuyor maalesef.benim sütüm çokmu azmı anlamadım ben.medelanın manuel pompasını aldım öyle çok iyi bişey değil.düzenli sağmıyorum ama sağayım dediğimdede en az 70-80 cc çıkıyor.bi süreden sonrada süt gelmiyor ama elimle sıktığımda hep fışkırıyor anlamadım yani.ve kızım geceleri emmediğinde sabah sütümün aktığını görüyorum üstüm ıslanıyor.ama emdikten sonra doyup rahatladığını bilmiyorum.böyle karışık bi durum içindeyim yani.bide çok gazlı bi bebek açmı tokmu anlamıyorum o yüzden dayıyorum mamayı ne kadar emdiğini gördüğüm için doyduğuna emin oluyorum.

Canim en az 70 80 cc çikiyorsa gayet iyi sayilir sütün.hemde manuel pompaylaki ben elektrikli pompayla çektiğim halde en fazla 60 cc geliyor.senin kizda benimki gibi biraz obur sanirim:)

aslında banada iyi geliyor ama emiyo emiyo yinede aranıyor ancak mama verince rahatlıyor.birde mamadan sonra daha uzun uyuyor,emzirip yatağına koyduğumda hemen uyanıyor.

ya kızlar bende sizle aynı durumdayım malesef. her ne kadar emzirsem de benim kız mamadaki gibi doymuyo hatta bazen sütüm öyle iyi geliyoki kesin bu sefer süper doydu diyorum ama yinede mama içtiğinde suratında oluşan o sarhoş ifade olmuyo:1no2: daha önce başka bi topiktede bahsetmiştim ben çok direndim mama vermemek için ama 1 aylıkken dr a gitmiştik dr kilosunu çok az buldu, demekki sütün yetmiyo dedi ve her emzirmemin ardından minumum 30cc vermemi önerdi. ben genelde 1 öğün emzirip 2 saat sonra 75cc mama veriyorum sadece geceleri bazen 90 cc oluo. kısacası kızım o günden beri epey toparladı doğduktan sonra 1 aylık olana kadar sadece 370 gr almıştı şimdiyse yine 1 ay olacak dr a gideli ve kızım bu sürede yaklaşık 1200gr aldı ve dr um çok memnun bu durumdan. sonuçta her anne evladını emzirmek ister hatta bence mamayla uğraşmak çok zor yok biberon yok sterilizatör yok kaynamış ılımış su hazırlama...ama napalım canları içinde olsun yeter ki kilo alsınlar sağlıklı olsunlar...

benimde sütüm yetmiyor artık bir öğünü emziriyorum diğerinde mama veriyorum...90 cc...günde 3 kez...

neyse buna da şükür daha da azalmasında ...mama vermek hakikaten çok zahmetliymiş...Allah kolaylık versin hepimize...

vallaha ne guzel sizin bebisler mama ve biberon aliolar benimki zorla sokuyorum agzina almiyor itiyor diliyle masallah sizinkilerin belki zahmetlidir mama hazirlamak falan ama onlar hayirli ve saglikli yavrular olsun tek mama yesinler yazik ac kalcak degiller ya
benimkiz benim memeye yapisti mi istemez ne biberon ne yalanci emzik
yedirene helal olsun ne diyem diliyle itip duruyor iki aliyor hop itiyor habire ne yapsam da almiyor
annesinin memesi daha lezzetli herhalde :lepi::roflol:

aslinda bebek emdikce süt cogalir ama
ne kadar mama verirseniz sütünüz o kadarda azalir ben kizimi 6 ay sirf emzirdim sonra tek gögsümden süt kesildi oda kesilmezdi de artik sol gögsümü tutmuyordu ondan oldu ama yinede 2 bucuk sene emdi oda zorla biraktim

cnm bende aynen senin anlattığın durumdayım...
geceleri sütüm çok ii oluyor hatta bazen üstüm başım süt oluyo akıyo sütüm heryere
ama gündüzleri olmuyo okadar göğüslerim hep yumuşak anlamıyorum var mı yok mu sütüm.
kızım da sürekli emmek istiyo bütün gün meme de yatırıyorum 5 dakika olmadan uyanıo ben perişan o perişan bugüne kadar hep kafama göre mama verdim ama günde toplam 4 ölçüyü geçmemek şartı ile mama verince çok vicdan azabı çekiyorum ama malasef başka türlü uyumuyo mama yiyince bayılıyo resmen ben de mamayı biberonla veriyorum kaşıkla vermek mümkün değil başta biraz emziriyorum sora biberonu veriyorum anca öyle alıyo direk biberon verince ağlıyo istemio çünkü...
2 gün önce 2.aylık kontrolümüze gittik kızım 1100 gram almış doktora dedim günde 4 ölçü veriyorum istemiye istemiye dedim doktorum 4 ölçü hiç bişey değil sen bebeğini anne sütüyle besliyosun 4 ölçü mamayla bu kadar kilo alamaz dedi sütün yetiyo demekki dedi ama sen alıyorsa eğer günde iki kere olmak şartı ile bir biberonda 3 ölçü yani 90 cc verebilirsin dedi (benim kızım memeden düşmüyor o yüzden vermek zorunda kalıyorum) gece hiç vermiyorum. mamanın hazmı daha zormuş bu yüzden bebeği daha çok tok tutarmış. bebeklerimizin uykuya da ihtiyacı var o yüzden ben artık takmıyorum veriyorum mamayı yoksa öbür yürlü uyuyamıyo da.

bende bazen günde 1 bazen 2 kez veriyorum
60-75 cc hazırlıyorum ama bitirmiyor..sanırım artık sütüm doyurmaya başladı

vicdanım birazcık rahatladı. aynı dertten muzdaribim ben de. sürekli emme durumundaydık. iki gündür günde iki öğün 60cc mama veriyorum ben de. sabaha karşı süt yetiyor gün içinde yetmiyor. yalnız ben kaşıkla besliyorum bir problem yaşamıyoruz gayet güzel yiyor. bugün dr. sordum. memede 10 dk. dan fazla tutma dedi. mamaya da hiç sıcak bakmadı. zaten vicdan azabı çekiyordum üstüne tuz biber oldu. ama sizlerin yazdıklarını okuyunca az rahatladım. aç mı kalsınlar ya alla alla de mi yani

ama cocuk emerken bagiriosa doyurmuyosa sütümüz ne yapabiliriz .. bizde istemeyiz mama vermek .. ama benim sütüm sadece günde bir ögün yetiyor .. her mama saatinde önce gögüsümü veriyorum 2 dakka emio sonra yirtio resmen kendini .. mememi istememesinden deil .. sütüm az geldigi icin bagirior senağlama

elifçim emin ol biz ,mama vermek zorunda kalan anneler ,süt ve mama konusu epeyce araştırıyoruz elbette sütün emzirdikçe arttığını da biliyoruz ve yine emin ol bunun için denemediğim yöntem kalmadı ama olmayınca olmuyo maalesef gözünün önünde bebeğin ağladıkça ağlıyo...inşallah senin sütün yeterince olur ve sen bari mama vermek zorunda kalmazsın biz gibi

ay yanlız değilmişim sevinilmeyecek bi durum ama sevindim.
BEnimde sorunum aynı kızlar. Bİ farkla benim sağ göğsüm ameliyatlı olduğu için sol göğsüm gibi sağlam bi şekilde emziremiyorum. Zaten sütümde az geliyor sıktırınca 1 2 damla akıyor. Beyzam acıkınca bende doğal olarak hemen sol göğsümü veriyorum. Sag göğsümü emmeyide sevmiyor kuzum ememiyorda. HErkes emzir diyo ama sanırım ucu hiç yok ameliyattan dolayı. Başta bende çok ağladım. Aç kalıyo yavrum diye etrafımdakilerde hep aman mama verme emzir dedikçe dahada bi sinirlendim moralim bozuldu. Sanki meraklısıyım kalkıp mama hazırlıcan vs. bebğimi sağlıklı bi şekilde emzirmek dururken. Ama elden ne gelir. Neyseki şunu fark ettim; bi arkadaşımızında dediği gibi gece sorunumuz olmuyor ama gündüzleri bebeğime göğsümü vermekten sıkılıyorum bazen bana göre sütüm yetmiyor ve bebişim doyarım diye mi bilmem sırf göğsümde kalmak istiyor . Gece biraz da olsa uyuduğumuz için sanıım sütümüz oluyor ama gündüzleri koşuşturmayla geçince olmuyo gibime geliyo bilmem sizcede öyle mi??? Bende mama bazen veriyorum ama şunu sorcaktım sizlere mamayı dr tavsiyesi üzere mi vermeye başladınız ben hafta sonu yetmedi diye ağladım aldırdım eşime fisfisfis

ben iki ayrı dr tavsiyesiyle vermeye başladım kilo alımı düşük olduğu için... (hatta biri de prof.dr. için rahatlasın )

ama ben dr tavsiyesiyle almadım sorun olurmu?? Gerçi yarın dr gidince sorayım birde

hiçbişey olmaz canım sen rahat ol bu ilaç yada şurup değil ki tavsiye üzerine alalım.elbette dr un bilgisi dahilinde olsun istiyoruz onun ağzından duymak istiyoruz anlıyorum seni...ama neticede mecbur kalıyosun ki veriyorsun...

doğru söylüyorsun. Tşk ederim. Bu arada Şevval le maaşallah Allah nazarlardan saklasın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…