Kizlar günde kaç kere kaç cc mama veriyorsunuz?

cnm bende aynen senin anlattığın durumdayım...
geceleri sütüm çok ii oluyor hatta bazen üstüm başım süt oluyo akıyo sütüm heryere
ama gündüzleri olmuyo okadar göğüslerim hep yumuşak anlamıyorum var mı yok mu sütüm.
kızım da sürekli emmek istiyo bütün gün meme de yatırıyorum 5 dakika olmadan uyanıo ben perişan o perişan bugüne kadar hep kafama göre mama verdim ama günde toplam 4 ölçüyü geçmemek şartı ile mama verince çok vicdan azabı çekiyorum ama malasef başka türlü uyumuyo mama yiyince bayılıyo resmen ben de mamayı biberonla veriyorum kaşıkla vermek mümkün değil başta biraz emziriyorum sora biberonu veriyorum anca öyle alıyo direk biberon verince ağlıyo istemio çünkü...
2 gün önce 2.aylık kontrolümüze gittik kızım 1100 gram almış doktora dedim günde 4 ölçü veriyorum istemiye istemiye dedim doktorum 4 ölçü hiç bişey değil sen bebeğini anne sütüyle besliyosun 4 ölçü mamayla bu kadar kilo alamaz dedi sütün yetiyo demekki dedi ama sen alıyorsa eğer günde iki kere olmak şartı ile bir biberonda 3 ölçü yani 90 cc verebilirsin dedi (benim kızım memeden düşmüyor o yüzden vermek zorunda kalıyorum) gece hiç vermiyorum. mamanın hazmı daha zormuş bu yüzden bebeği daha çok tok tutarmış. bebeklerimizin uykuya da ihtiyacı var o yüzden ben artık takmıyorum veriyorum mamayı yoksa öbür yürlü uyuyamıyo da.

Bende aynen sizin durumunuzdayım.Geceleri göğüslerim taş gibi süt taşıyor hatta.Buna rağmen ben versem iki göğsümüde emmek istiyor benim paşam nekadar emerse okadar kusuyor sürekli kusuyor zaten gece gündüz günde 10 kez falan üstbaş değişiyoruz.göğüslerim gece okadar dolu olmasına emerken ağzından taşmasına rağmen yine 2 saatte bir uyanıp emmek istiyor emzirme zaten yarım saate kadar sürüyor bide alt değişmek gerekiyorsa gazını çıkar kusarken temizle derken 1 saatten fazlada o şekilde geçiyor ben sabaha kadar uyumuyorum sayılır çünkü tam gözüm dalacak sil baştan başlıyoruz tüm saydıklarıma.sabaha karşı 5 ten sonra zaten daha fazla gaz problemimiz oluyor ıkınmaktan kusuyor yine emmek istiyor fakat hiçbirzaman göğsümü çektiğimde doymuş gibi değil yinede yalancı emziği deli gibi kapıyor.mama alayımmı ne yapayım şaştım kaldım uykusuzum kararsızım mama alayımmı diye düşündüğüm içinde huzursuz ve vicdan azabı içindeyim ben neyapayım.

Bende aynen sizin durumunuzdayım.Geceleri göğüslerim taş gibi süt taşıyor hatta.Buna rağmen ben versem iki göğsümüde emmek istiyor benim paşam nekadar emerse okadar kusuyor sürekli kusuyor zaten gece gündüz günde 10 kez falan üstbaş değişiyoruz.göğüslerim gece okadar dolu olmasına emerken ağzından taşmasına rağmen yine 2 saatte bir uyanıp emmek istiyor emzirme zaten yarım saate kadar sürüyor bide alt değişmek gerekiyorsa gazını çıkar kusarken temizle derken 1 saatten fazlada o şekilde geçiyor ben sabaha kadar uyumuyorum sayılır çünkü tam gözüm dalacak sil baştan başlıyoruz tüm saydıklarıma.sabaha karşı 5 ten sonra zaten daha fazla gaz problemimiz oluyor ıkınmaktan kusuyor yine emmek istiyor fakat hiçbirzaman göğsümü çektiğimde doymuş gibi değil yinede yalancı emziği deli gibi kapıyor.mama alayımmı ne yapayım şaştım kaldım uykusuzum kararsızım mama alayımmı diye düşündüğüm içinde huzursuz ve vicdan azabı içindeyim ben neyapayım.

canım sana tavsiyem asla geceleri altını değiştirme dolu olduğunu bilsen bile.çünkü alt değiştirme sırasında uykuları kaçıyor ve cin kesiliyorlar.
onun dışında eğer memeden sonra rahatsızlık belirtisi göstermiyorsa gazınıda çıkarmaya uğraşma usulca yerine koy uyusun .ben öyle yapıyorum zaten geceleri emzirirken mememde uyuyakalıyor.altını değiştirmeyi denedim bi kaç kez dediğim gibi uykusunun kaçtığını fark ettim.altının kuru olmasındansa uykusunu alması daha önemli.mama olayına gelince uzun süre göğsünde kalıyorsa doyup tatmin olamadığının işareti olabilir.yani sütün az olabilir.bunu öğrenmenin en iyi yoluda kilo artışının takibidir.eğer kilo artşında problem yoksa sütün yetiyor demektir.ama eğer artışı azsa sırf anne sütü olsun diye diretmende pek mantıklı olmaz.kimse bebişinin aç kalmasına razı olamaz zaten..allah hepimizin sütüne şu mübarek ay yüzü hürmetine bereket versin bollaştırsın inşallah..

bende günde iki kez mama veriyorum ve hiç vicdan azabı çekmiyorum yavrum aç kalacağına varsın mama çocuğu olsun.sütümüz yetmiyorsa yapacak başaka bişey yok maalesef.neyse ki şanslıyız mama vermek gibi bir seçenegimiz var.
benim kızımda ilk 20 günde sadece 80 gr almıştı dr emzirdikten sonra mama ver dedi.bende sütümü makinayla sagıp veriyorum gögsümü boşaltamıyor çünkü.
allaha şükür toparlanmaya başladı kızım.
allah hepimizin bebeklerine sağlık sıhhat versin.

nilşahcım altını değiştirme konusunda çok dertliyim zaten.alt forum olarakta açtım bu konuyu fakat görüyorumki kimsede aynı problem yok.ben daha öncede çocuk bezledim bi kızım var zaten fakat oğlum bebişim sürakli yanlarından çiş çıkartıyor.ben hep yan yatırıyorum sabaha kadar bi sağ yanına bi sol yanına (sürekli aynı tarafta bırakmıyorum) fakat gece emzirmek için kucağıma aldığımda bir bakıyorumki hangi yanına dönükse ordan çiş çıkmış bez çok dolu değil hatta bazen ilk çişinde yandan çıkıyor.huggies kullanıyordum primaya geçtim düzelte düzelte bezini kapatıyorum okadar dikkat ediyorum ama mümkünü yok çıkıyor çişi dışarı.geceleri 2 kez üst baş yanısıra altına kalın çarşaflar koyuyorum çarşafı 4 e 5 e katlayıp yatağı berbat olmasın diye birde onlar ıslanıyor tabiiki yani ben her sabah 1 makine çamaşır yıkıyorum deliricem.hareket ettirdiğim için belki kusuyor ve yine emmek istiyordur bilemiyorum kilo alımı gayet iyi sakın mama verme dedi doktor bakalım nezamana kadar böle çişli devam edicez

aa çok şaşırdım ve senin içinde üzüldüm canım.neden sızdırıyorki yanlarından acaba.benim kızım bir dolu çiş yapıyor ama tek damla çıkmıyor dışarıya..oğlan olduğu içinmi bilemedim ki..bende prima kullanıyorum eğer çocuğu çok kucaktan kucağa dolaştırdıysak o zaman bezi kayabiliyor ve dışarı sızdırabiliyor.onun dışında böyle bi sorunumuz olmuyor çok şükür..durumunu tahmin edebiliyorum allah yardımcın olsun zor iş valla..

arkadaslar ben de agustos annesıyım arada bır buralara da göz atarım...mama konusunda sızler gıbı dertlıyım
ıkıncı gun kılo kaybından dolayı dr mamaya baslattı bızı
ancak enjektör ıle verın dedı bıberona alısmasın dıye
benım de gecelerı sutum yetıyor ama gun ıcınde olmuyor
ben de sımdı her 5-6 saat de olmak uzere 60 lık mama verıyorum sarhoş gıbı mest oluyor görsenız. ,
artık eskısı gıbı mama verıyorum dıye de uzulmuyorum zıra kızım doymuyor ne yapayım
mamadan sonra 3 saat bıle uyudugu oluyor

valla ben mama verdiğim için değilde mamayı baştan kaçıkla alıştırmayıp kolayıma geldiği için biberonla verdiğime bin pişmanım.şimdi mememi tutturana kadar akla karayı seçiyorum.çok korkuyorum bi gün veremiycem hepten bırakacak emmeyi diye.ama karar verdim artık biberon vermiycem.bugün çay kaşığıyla besledim.ancak bir ölcek yedi.ama her ağladığında göğsüme tuttum.o bırakana kadarda dokunmadım.mamayı biras azaltıcam artık daha fazla emziricem.çünkü ağladığında mücadele etmediğimi hemen mama hazırladığımı farkettim.göğsüme tuttuğumda ağlıyor emmek istemiyor çünkü biberondaki gibi süt ağzına akmıyor ,emmesi çaba sarfetmesi gerekiyor.bulmuş kolayı zoru ister mi..ama artık tüm bunlara son..göğsümden süt damladığı müddetçe emziricem...ağlarsa da ağlasın biraz napalım iyice acıkınca mecbur emiyorlar..

ay kızlar hepimize ALLAH bu mubarek günlerde yardım etsinde hiç olmazsa yavrularımızı 6 ay anne sütünle besleyelim
ah bi bilseniz ne kadar özeniyorum 6 ay emziren annelere benim neyim eksikkiş diyorum
2 ay iyi gittik sayılır ilk ay 850gr 2.ay 750gr aydık
ama 20 gündür eve fare girdi onun yüzünden midir nedir sanki sütüm yetmiyo
sıkıntıdan aglamaktan sütümü azalttım ama az bi dert degil.
şimdide 1 haftadır evde kalmıyorum ve kötü gercegi dün ögrendim yavrum tam 20 günde sadece 200gr almış
dünden beri günde 3 kere olmak şartıyla 60 yda 90cc mama yapıyorum bitirmediğide oluyo 3-4 gündürde gögsümü alamak istemiyo çıldırıyo damagınla ısırıp cekiyo bi kıyamet ya bırakırsa diye üzülüyorum
ilk kızımda böyle bırakmıştı anca 3 bucuk ay emzirebilmiştim
cok canım sıkkın kızlar
evdeki fareye mi üzülüyim kızımın kilo alamadıgınamı evime giremediğimemi

Son düzenleme:
arkadaşlar bence üzülmeye gerek yok
görüyorum ki hepimiz bebekelrimizi sütümüzle beslemek için perişan oluyoruz..
ama napalım elimizden geleni yapıyoruz bence rahat olun
wallahi ben hiç üzülmüyorum mama verirken artık
oğlumum sağlığı, emzirmekten de vazgeçmeyelim tabiiii
önemli

ay kızlar hepimize ALLAH bu mubarek günlerde yardım etsinde hiç olmazsa yavrularımızı 6 ay anne sütünle besleyelim
ah bi bilseniz ne kadar özeniyorum 6 ay emziren annelere benim neyim eksikkiş diyorum
2 ay iyi gittik sayılır ilk ay 850gr 2.ay 750gr aydık
ama 20 gündür eve fare girdi onun yüzünden midir nedir sanki sütüm yetmiyo
sıkıntıdan aglamaktan sütümü azalttım ama az bi dert degil.
şimdide 1 haftadır evde kalmıyorum ve kötü gercegi dün ögrendim yavrum tam 20 günde sadece 200gr almış
dünden beri günde 3 kere olmak şartıyla 60 yda 90cc mama yapıyorum bitirmediğide oluyo 3-4 gündürde gögsümü alamak istemiyo çıldırıyo damagınla ısırıp cekiyo bi kıyamet ya bırakırsa diye üzülüyorum
ilk kızımda böyle bırakmıştı anca 3 bucuk ay emzirebilmiştim
cok canım sıkkın kızlar
evdeki fareye mi üzülüyim kızımın kilo alamadıgınamı evime giremediğimemi

valla ne diyeyim arkadaşım sıkma canını bak sütün azalmış değer mi sütünü tehlikeye atmaya herşey olur gider fare de halledilir evine de dönersin bebeğin de kilo alır ama giden süt yerine gelmez...:teselli:

X