Kızlar fikirlerinizi merak ediyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Cherry92

Aktif Üye
Pro Üye
18 Aralık 2023
3.770
8.074
Merhaba kızlar,

Dert değil ama bir konuda fikirlerinizi almak istiyorum.

Eşimin iş yaptığı biri var ve onun aracılığı ile eşiyle tanıştım. Birbirimize gidip geliyoruz ara ara. (ayşe diyorum)

Ayşe buraya taşınalı 4 sene felan oldu. Dili ve pek çevresi yok. Bu yüzden herzaman her konuda ona destek olmaya çalıştım.

Sağlıkla alakalı her sorununda - hastane randevularında - kuaförde - kamuyla alakalı sorunlarda - oturum izniyle alaklı belgelerde vs vs.

Gidemesemde telefondan bir şekilde hallettim.

Bunu övünmek için söylemiyorum sadece durumu anlatabilmek için detay veriyorum.

Onun dışında ara sıra sorar halimi felan haksızlık olmasın.

1 sefer halimi sorduysa 5 sefer işi düşmüştür öyle söyliyim.

4,5 aylık hamileyim ve son bir kaç gündür aşırı migrenim ve halsizliğim var.

O tatile gitmeden önce bir kaç ufak işlem yaptırmak istedi. Dili olmadığı için bende beraber gidecektim.

Bugün ona gelemeyeceğim iyi hissetmiyorum yazdım. Dakikam dakikamı tutmuyor iyi değilim bu ara baş ağrım ve bulantım var yazdım.

Bunun üzerine geçer inşallah sadece x işlemine gelemeyeceksin diye sormuş.

Bende ikisinede gelemeyeceğim çünkü iyi hissetmiyorum yazdım.

Buna cevap olarak çok kötü oldu ya birini hallederim ama biri zor, yabancı dilimde yok. Herkes tatile gitmiş oluyor Başka gelecek kimsede yok vs yazmış.

Ben biraz bencil buldum. En basitinden geçmiş olsun anlıyorum yazabilirdi. Hastane veya hayati birşey değil sonuçta kaş dolgusu ve saç boyama.

Hiç geçmiş olsun demeden böyle yazması çok acayibime gitti ve cevap vermedim.

Siz olsanız ne yapardınız? Benmi abartıyorum?

Dert etmemiş olmanıza sevindim. Bencilce buldum. Bundan sonra da herhangi bir işinde iki eli kanda olsa koşacak birini bulsun.

Ay keyfi şeyler için kendinizi hiç zorlamayın.
Google translate denen bişey var ya en kötü ihtimalle kuaför işini halleder. Devlet dairesi değil sonuçta.

Ay keyfi şeyler için kendinizi hiç zorlamayın.
Google translate denen bişey var ya en kötü ihtimalle kuaför işini halleder. Devlet dairesi değil sonuçta.

Böyle bi tavırdan sonra gitmeyi hiç düşünmüyorum. Sadece cevapsız bıraktım öyle birşey yazmadım.
Bi an benmi çok ince düşündüm acaba diye sorguladım kendimi.

Translate denen bişey var ben anlamıyorum insanlar neden bu kadar özgüvensiz Ama sizde de hata var her şeyine iyilik olsun diye koşmuşsunuz ama artık bu sizin görevinizmiş gibi görmeye başlamış. Çok anlayışsız cidden.

Yok abartmıyorsunuz. Geçmiş olsun demeliydi. Hatta sizin için bişeyler yapmalıydı. Siz o kadar yardımcı olmuşken ona. Şuan ben de hamileyim. Hamileyken desteğe nasıl ihtiyaç oluyor biliyorum maalesef. Ama insanlar da destek olmuyor

Geçmiş olsun bu arada. Allah evladınızı sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin

Abartmışsın. Kadın aaa demek öyle tüh moduna girmiş gayet doğal, sen de hastanelik olmadığına göre tepkisinin sıradan olması normal

Sen ücretsiz çevirmen olmuşsun haberin yok kuaförde arasın seni anlat fıtı fıtı bebek gibi elinden tutup sürekli götüremezsin ya. Biz hiç dilini bilmediğimiz yerde geziyoruz ölmüyoruz bir şey olmaz

Abartmıyorsunuz. Önemli randevular değilmiş neticede ve siz keyfinizden iptal etmemişsiniz. 4 senede kaş randevusuna gidebilecek kadar dil öğrenmesi gerekirdi.

Kadin yaptiklarinizi iyilik olarak görmüyor
Daha çok mecburmuşsunuz, görevinmiş gibi görüyor
Yarın birinden birini yapmayın bakında sizden kötüsü oluyorumu
Nankör işte. İnsan bi geçmiş olsun der.
Dili yoksa kaşını yaptırmasın TRde yapiyorlar

Cevap yazarmıydınız yoksa öylece konuyu bırakırmıydınız?
yazmazdım normalde ama onunla aranızın bozulması eşlerişnizin işlerini etkileyecek mi eşimle konusurdum. eğer anlaşmalar filan varsa geçiştirir sallardım.

Tam olarak "mahalle yanarken..." olayi vuku bulmuş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…