Kızlar Eşimin sperm sonucuna Bakar mısınız ?

wersaff

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2014
567
97
33
5FBDF88E-C5F9-4434-A0BE-065D95BD663A.jpeg
Kızlar bir sene önce tüp bebeğe başlamış biri olarak hikayemi özet geçeyim ...
8 yumurtadan 2 tanesi döllenmişti ama çok iyi kalitede değildi .Transfer oldu lakin 5 haftalık iken düşük yaşadım .
Tüp bebekten başka şansımız olmadığını söyledi doktor ve 2. Bir doktorun görüşünü almadık .Vajinusmustan dolayı ilişkiye fazla giremedik Yani şöyle normal yollar ile çocuğumuz olur mu tam bilemiyorum ,bende sizden yardım istiyorum .Burada ki arkadaşlar çok tecrübeli Yani benim şansım Yok mu , bitkisel olsun veya tedavi amaçlı olsun eşime hiçbir tedavi yapılmadı .Allah rızası için sadece tek çare tüp bebek mi , bu arada yavaş yavaş vajinusmusu yeniyorum değerli yorumlarınızı söylerseniz minnettar olacam ...

Buda 3.

Eklentiler

• 09113AEC-B076-4023-BE70-A7AD3572C97E.jpeg
    69 KB · Görüntüleme: 225
Mrb kardeş bizde aynı dertten muzdaripiz.bildiğim kadarıyla doktorların bizi yönlendirdiği kadarıyla bişeyler söylemek istedim.öncelikle sperm sayınız çok düşük ml de en az 15 milyon olmalı toplamda 40 milyondan az olmamalı.sizin toplamda 8.5 milyon.ayrıyetten harekette düşük % 76 ciddi bir hareketsizlik bize de %60 la normal yolla çocuk sahibi olmamızın çok zor olduğu söylendi.anlıcan harekette %50 üstü olmalı.

Sayı düşük ve hareket azlığı mı var yani %76 hareketsizlik var % 24 hareketli mi

Sayı düşük ve hareket azlığı mı var yani %76 hareketsizlik var % 24 hareketli mi
Evet canım yüzde 76 hareketsiz.
Yüzde 24 hareketli ve bu yüzde 24 un yüzde 12 si ileri hareketli.Kalan diğer yüzde 12lik kısımda yerinde hareketli.

Canım Allah ın dediği olur tabi ama normal yollardan zor gibi görünüyor ayrıca tecrübeli biri olarak sana tavsiyem embriyolarına pgt yaptır bence

Canım problem her ikinizde de görünüyor , normal yoldan olmayınca illaki tüp bebek gerekiyor seni tedavi süreci psikolojik olarak etkilemiş bu herkeste yaşanan birşey insan paniğe kapılıyor olmayacak diye.ama üzülme bende o yollardan geçtim doğru bir programla dogru bir uzmanla olacağına inanıyorum sen yine vajinusmus sorununu aşmaya çalış sonuçta hayatta herşeyin çaresi varr.

Kozlar teşekkür ederim desteğiniz için ,tüp bebek süreci sor sonuçta o yüzden hiç normal denemedik olur mu diye düşündüm .Şimdi sağlam spermler arasında %12 kadar mı iyi

Kozlar insan Ümit ediyor İşte , yani bir damla önemli değil mi Yani bir sperm ile çocuk olabilir %12 kötü bir rakam değil sonuçta

Kozlar insan Ümit ediyor İşte , yani bir damla önemli değil mi Yani bir sperm ile çocuk olabilir %12 kötü bir rakam değil sonuçta
Canım haklısın Allah ne derse o olur tabi yeterki o istesin biz aciz kullarız.
Hiç denemediyseniz doğal deneyin 6 ay falan ama açık konuşmak gerekirse bu tahlili Dr gordüğü an direk tüp bebeğe yonlendirir.Yumurta takibi,çatlama iğnesi, yada aşılama önercegini düşünmüyorum. Ama mutlaka doğal deneyin Allah büyük hicbisey belli olmaz en kısa zamanda hamile kalırsın inşallah.

Üzülme arkadaşım senin durumundan daha kötü olanlar var mesela benm eşimin azospermdi yani hiç sperm yoktu tek şansmz tüp bebekti oda sprem bulunursa çok şükür 6 tı tane bulundu we döllendi ve üçüncü denememzde hamile kldım ilki düşük olmuştu benm, Allahtan umudunu yitirme ve herzamn hayrlısını dile Rabbim eniyisini bilir.

Canım 1 milyon hareketli var ise olmaz mı bence olur var böyle hikayeler .Sizin sorununuz neydi
Allah ol desin yeterki canım inşallah olur doğal deneyin ilk önce.Eşine keçi boynuzu pekmezi ıcir.Dr da hap falan verir vitamin falan siz de yumurta takibi yaptırın.Baktın olmuyo tüp bebek yaptirirsiniz olumlu düşün hep.
Bende polikistikover var canım adetler duzensizdi aylarca olamıyodum bazen 4 yıllık evliyim bende 2 seneye yakın korunduk sonrada olmayınca tüp bebek denedik 3.denemem de tuttu şükür Allah büyük her isteyene nasip etsin inşallah tez vakitte.

Çok geçmiş olsun canım benim maşallah hayırlı haberleri aldın darısı benim ve isteyenlerin başına .Bu arada anlamadığım nokta 1 milyon sperm var yani ve olması neden zor

Allah yardımcın olsun üzülme allahtan ümit kesilmez aynı durumda olan birsürü insan var keçiboynuzu kürü var İbrahim Saraçoğlu nun onu demekle başlaya bilirsin birde unutmadan şunuda söyleyim enaz 70 gün kullanıp öyle testi yenilesin fark varmı görürsünüz bu sorun için ilaç ve vitamin veriyor doktorlar ..

Çok geçmiş olsun canım benim maşallah hayırlı haberleri aldın darısı benim ve isteyenlerin başına .Bu arada anlamadığım nokta 1 milyon sperm var yani ve olması neden zor
Canım bizimde değerlerimiz yakın. Doktorumuz normal yolla olması mümkün değil demişti. 3 ayrı doktor ve sperm analizi verdik ve değişmedi sonuç. Ha bizde hemen tüp bebek denemedik. Eşime keçiboynuzu kürü çakşır suyu ve proxed plus diye bir ilaç var aylık 300 tl ye alınıyodu 2 sene önce şuan artmıştır fiyatı. Denemediğimiz şey kalmadı ama speem sayısı milim oynamadı. Normalde olması istenen 40 milyon ama normal gebe kalmak için bunun 20 milyon altı olmaması isteniyor. Ayrıca 5 milyon altına aşılama dahi yapılmıyor. Bizde daha fazla vakit kaybetmemek için tüp bebeğe yöneldik. 3 denememizde çok şükür oğlum 7 aylık şuan. Demem o ki bitkisel kürler vs deneyin ama sayı çok düşük olduğu için çok bişey değiştireceğini sanmıyorum. Ha 15 milyon olurdu belki kürler işe yarardı. Lakin bizim durum farklı. Bizim 2 sene normal yolla olmadı. 1 senede kürler ve ilaçla denedik yine olmadı. Evliliğimizin 5.yılı bitti. Vakit çok çabuk geçiyor ne yazık ki. Şuan korunmuyorum ayrıca olursa mucize olur Allahtan ümidimi kesmiyorum. Dilerim o mucize seni bulur... hakkında hayırlısı olsun.

X