Kızlar erken doğumla ilgili acil bakın lütfen

nursu keles

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2024
81
13
28
Merhaba anne adaylarım inşallah hepiniz için her şey yolundadır. Ben 23 haftalık gebeyim bugün ankara şehir hastanesine dış genital bölgemde ağrı var diye acile gittim beni hem alttan muayene ettiler hem normal sonrada nst istediler ben alttan muayenede çok kötü oldum ve nstyi girmek istemedim çok stresliydim çünkü onlarda bana bi kâğıt imzalatıp yolladılar. Şimdi aklım nstye girse miydim diye kaldı ama sancım falan çıkarsa stresten diye de çok korktum. Şimdi ben yarın başka bir hastahaneye gidip nstye girmek istiyorum desem direkt alırlar mı beni bilginiz var mı

Öyle mi diyeyim. Yalanda söylemek istemiyordum ama bu sefer direkt almazlarsa mecbur öyle deyip gireceğim tekrar alttan muayene falan yapmazlar umarım
Yani normal şartlarda sizin haftanızda nst'ye almazlar çünkü, beklenmez o haftada bi kasılma vs. Nst'ye girmek istiyorum deyip girilebileceğini düşünmedim o yüzden

Yani normal şartlarda sizin haftanızda nst'ye almazlar çünkü, beklenmez o haftada bi kasılma vs. Nst'ye girmek istiyorum deyip girilebileceğini düşünmedim o yüzden
Şehir hastahanesindekiler niye aldı acaba çok korkuyorum ya şu an bebeğimin hareketlerini hissediyorum fakat o kadar stresliyim ki alttan muayene etmeselerdi nst ye girerdim ama alttan muayene beni çok zorladı ondan sonra üstünede korkudan nstye giremedim durumu söylesem doktora böyle böyle oldu nstye girmedim diye o zaman alır mı ki acaba

Dün vazgeçtim bugün gireceğim derseniz farklı hastane olsa bile almazlar.
Kasıklarımda rahimde sancım var derseniz bir ihtimalle nst istenir, bende o haftalarda girmiştim ağrım vardı sancı çıkmamıştı, doktor rahim değilde idrar kesesindeki baskıdan vs bahsetmişti.

Teşekkürler belki benimki de idrar yoluyla falan alakalıdır inşallah sancım falan yoktur ama dış genital ağrım hala devam ediyor şiddetli değil ama o ağrının neden olduğunu bilsem inşallah normla geçici bir ağrıdır

Öncelikle geçmiş olsun. Kan ve idrar almışlardır onlar nasıl çıktı ve ultrasonda ne çıktı. Rahim ağzının açıklığı vs de önemli.
Bu arada benim de süreç boyunca vajina bölgemde yani bacak aramdaki her bir noktada diyebilirim ağrı oldu ve sebebini bulamadık. Bi dönem sistit oldum ona bağladık, bi dönem magnezyum iyi gelir dedik ama geçmedi 36. Haftadayım hala zaman zaman ağrım oluyo. Bu arada doktor nst için ısrar etmediyse endişe etmeyin imzalattıkları kağıt standart prosedür.

Ağrı vs varsa alıyolar kasılma var mı kontrol etmek için. Deneyin isterseniz siz bilirsiniz zarar gelmez

Merhaba kan vs almadılar benden. Ultrasonla baktıklarında da bir şey demediler nst nin sonucuna göre konuşuruz dedi anladığım kadarıyla ultrasonda bir şey görmediler görseler söylerlerdi herhalde nst ye de işte korkudan giremedim keşke alttan muayene yaptırmayıp nstye girseydim mi acaba diyorum inşallah bende 36. Haftalarımı görürüm. bu stresle zaman nasıl geçecek bilmiyorum aklım sürekli karnımda hep paniğim. belkide sıradan bir ağrı için dün muayene olup kendime eziyet ettim inşallah bebeğim etkilenmemiştir ama hali durumu yerindedir. Doğru düzgün açıklamada yapmıyorlar ki hastahanede özellerede güven kalmadı ne yapacağım bilmiyorum gerçekten şurada sizlerden gelen yorumlar dışında rahatlatan bir şey yok şu an hepinizden Allah razı olsun en azından anlaşıldığımı biliyorum

Ağrı vs varsa alıyolar kasılma var mı kontrol etmek için. Deneyin isterseniz siz bilirsiniz zarar gelmez
Genital ağrım tekrarlamazsa gitmeyeceğim kendi muayene günüme kadar bekleyip orada doktora düzgünce anlatacağım olayı. Rabbim inşallah ağrım falan olmaz her şey yolundadır şimdi tekrar gidip aynı şeyleri yaşamak istemiyorum yine alttan bakmak isterlerse dayanamam. Zaten bir gece daha bekleyip bugün gitseydim acilde alttan bakıyorlar sanırım normal muayenede bakmazlardı belki . Neyse olan oldu diyorum ya zırt pırt hastahaneye gidip kendimide bebeğimide daha çok strese sokuyor gibiyim o yüzden şiddetli ağrım falan olmazsa gitmeme kararı aldım muayene günlerim dışında ki inşallah ağrımda olmaz valla o kadar korkuyorum ki gece uyku uyuyamadım sabahın bu saatinde ayaktayım ne konuşabileceğim ne derdimi anlatabileceğim kimsede yok şu günler sağ sağlim bir an önce geçsin istiyorum sağlıkla kucağıma alayım evladımı

İnşallah genital bölgede ağrı çatı ağrısı olabiliyor o da bazı gebelerde olabiliyor dedi doktorum bana hepsinde görmüyor olsam da dedi. Çok bi zararı yok aslında, kasılmanız yoksa biraz dinlenmeye çalışın

Hiç endişe etmeyin strese girmeyin hamilelikte vücudumuz o kadar değişime uğruyor ki her gün başka bi ağrı farklı bi hissiyat geliyor insan ne normal ne anormal onu da bilemiyor o yüzden olabildiğince sakin olmaya çalışmak gerekiyor ama haftanızda zaten iyi riskli haftalar geçilmiş doktor kontrolünde eminim içiniz tam olarak rahatlayacak

Çok teşekkürler desteğiniz için inşallah bebeğim iyidir dua ediyorum bol bol Rabbim tüm evlatlarımızı bebeklerimizi korusun kendi kendimide sakinleştirip rahatlatmaya çalışıyorum umarım zaman su gibi akar sağlıkla kucağıma alırım yavrumu

Nst ye neden gitmedin? Çok hata etmissin

Korkmuş olmanız normal ama bebeği tehlikeye atmayın bu sekilde bırakın islerini yapsınlar siz korkuyorsunuz diye bebek doğmaktan vazgeçmez ben günlerce nst de durdum yan yatarak kızım erken doğdu
Geçmiş olsun sizede inşallah kızımız iyidir şimdi kaç haftalıkken doğdu acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…