kızlar derdım hıc bıtmıyorrrrr

Sirine_4553

Guru
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2007
1.703
504
http://www.kadinlarkulubu.com/kayinvalidenin-boylesi-yoktur-sanirim-t212624/index.html
bu lınkte olanları uzunca anlatmıstım arkadaslar...eşimin arkadası kayınvalıdemlerle arası çok iyidir...bu olanları duyduktan sonra tabıkı esın yanına gelıcek arkadasım senın yanına tayın aldıracak kayınvalıdenın yaptıgı ayıp derken..dun bır baktım evıme yemege geldıler beyfendı demezmı esıme annenı aradım annen oğluma ben dedım yakınıma gel memleketımıze yakın ol dedım o uzaklara el memleketlere gıttı o karısını dınledı onun aklına uydu alsın sımdı karısını napıyosa yapsın dedı dedi...babanda arkadan kufur ettı gelmesın dedi gulerek anlatıyor tum bunları bende benımle ılgılı ne soyledıler acaba dedım aldıgım cevab ıse yok yok senınle ılgılı kotu bırsey soylemezler ole ınsanlar degıl demezmi..insanlar bu kadar mı nankor olur evımı acmısım esıyle bırlıkte bıze gelmıs gıtmısler....çok ayıp ya ben derdımı anlatıyorum o tum bunları bıle bıle bırde esıme donup oğlum annen borcun varmı dıye sordu hadı dısarı cıkıp arayalım ben borcu var dıyeyım de gelsınler demezmı delırdım.....

adam belli ückagitci peki siz öyle oldugu halde neden evinizi aciyorsunuz?...
yada esiniz neden hala onunla arkadaslik ediyor?...

kesınlıkle benı araya katmayın ne ölüme ne dirime siz ne yapıyosanız yapın dedım arkadası ıle de tek kelıme konusmadım...ve bugun tavrımın karsılıgını anında aldımmm...esım bu ortak arkadasımızın dukkkanına yardımcı olmak ıcın gıttı.benı bır aradı esım bu arkadası esı hep bırlıkte gezıyorlar.....bense annemlerın evınde televızyon karsısında baygınlık gecırıyorum.....bır anda kız ısten cıkıp gelmıs vaktını almısım gıbı hadı gıdelım ortamı yaratıp esımın benı cagırmasına fırsat vermemısler....ta ıftar zamanı geldı esım...ve esımle bana alısverıs merkezınden aldıgı bır urunu gondermis.normalde ta sabahtan bu bayan benı arar haberlesırız bız bulusur eslerımızın yanına gıderdık.....bende tum bunların uzerıne adtea cıldırdım esım geldı eve burnundan getırdım sız gezın ben evde tv karsıısnda pıneklıyım harıkasın dedım...esım gercekten acele ettıler senı cagırmaya fırsat vermedıler demezmı ..bende sende gıtmeseydın dedım.......annemlerde oldugumuz ıcın yeterınce konusamadım ama artık yettı bu kayınvalıdemler gercekten yetttı

adam belli ückagitci peki siz öyle oldugu halde neden evinizi aciyorsunuz?...
yada esiniz neden hala onunla arkadaslik ediyor?...

cok dogru canım ben bunları esıme anlattıgım da 8 senelık arkadası oldugunu bır cok derdınde yanında yer aldıgını soyluyor kotu nıyetle aramamıs ara bulmak ıcın aramıs oluyor ben asla ne ölüme ne dirime ailenle yanyana gelmem dedım...sen gıdersın kalırsın ızınlerınde ben aılemle kalırım dedım esımde bunu kabul ettı...ama bu sacma sapan ınsanların bunca seye ragmen nankorluk edercesıne onları tutup haklı cıkarıp barıstırma cabasına gırmesı benı delı ettı

bosver bence eger esinle anlasmissaniz hic takma derim ben...
onlar baristirmak istiyor diye barismak zorunda degilsin ya...

bosver bence eger esinle anlasmissaniz hic takma derim ben...
onlar baristirmak istiyor diye barismak zorunda degilsin ya...

insanların bu derece nankor olmasına uzuluyorum acaba kendı annesı esıne ahlak namus kavramlarına dayanan hakaretler etse ve bız araya gırıp barıstırsak esının ezılmesıne goz yumsak nasıl tavır ızlerdı.....ve bugun ku olanlar ıcıme oturdu..ben evde sıkıntıdan öldümm...gezip tozuyolar ben evdeyım yaa.....esım onlarla alısverıs merkezı gezıyor.açıkca yapılmıs bır tavır....benim asıl canımı sıkan bu bahsettıgım sahsıyet eşime daha once ya oğlum bırak sen gel sana bır meslektas bayan bulalım borclarını kapayalım demıss ben bunu kavga sırasında kayınvalıdemden duydum...inanmak ıstemedım ılk once ama bugun olanlardan sonra ınandım asla evıme barkıma sokmam artık ama esımın gorusmesıne malesef manı olamam

kayınvalinin karakteri bana hiç yabancı gelmedi :)
aynına benzer şeyler yaşadım..

bence herşeyi bırak ailenin yanına dön
eşin seni seviyosa geri dönücektr
geri dönmüyosa seni haketmemiştr
ve ailesi ile görüşmeyecegini eşine acıkla
herkes tavrına karar versin

konsutuk babamla aldıgım yanıt tamam gel ayrıl ben bu ısın zaten sonunu gormuyorum kızım ama bosanan kıza ıyı gozle bakmazlar öle her hakaretıne karısırım dısarı cıkamazsın...özel sektorde calısamazsın evde otururusun bızle cıkarsan cıkarsın ayda bır onun dısında evden okula okuldan eve okul bıtınce de devlet kadrosu olmazsa evdesın ..asla asla evlılık yok bır omur bıtttı evlılık kavramı senın ıcın coluk cocuk olmasın artık bundan sonrada deyınce basımdan asagı kaynar sular dokuldu......yanı ben mutsuzum abartısız depresyona gırdım gecelerrı uyuyamıyorum ..ama aılemın tavrı annemın babamı tasdıklemesı bana gerı adım attırıyor..tabıkı hareketlerıme dıkkat ederım ama unıversıte okumus bır ınsan eve kapansın gıyınmesın susulenmesın dısarı cıkmasın ...besleme gıbı otursun evde ..malesef atamalar bellı ..özelde sektorde calısmayacaksam evdeyım demektır..bu nasıl anlayıs yaaaaa napıcamı sasırdım..okul bıtsın dıyorum ıse gıreyım herkesı sılıcem dıyorum bazen

kısaca aılemle de durum böle ama esıme tekrar tekrar gorusmeyecegımı solesemde ılerısınden korkuyorum bana soz verıyor ama ıste ne olur bılınmez Allah korusun her kotulugu beklıyorum kayınvalıdemden ıftıraya kadar korkmadan atmıs bır ınsan .....ama aılemden yanada pek yuzum gulmuyor aklım karma karısık helekı bu yuze gulen dusmanlar ıyıce canımı sıkıyor

konsutuk babamla aldıgım yanıt tamam gel ayrıl ben bu ısın zaten sonunu gormuyorum kızım ama bosanan kıza ıyı gozle bakmazlar öle her hakaretıne karısırım dısarı cıkamazsın...özel sektorde calısamazsın evde otururusun bızle cıkarsan cıkarsın ayda bır onun dısında evden okula okuldan eve okul bıtınce de devlet kadrosu olmazsa evdesın ..asla asla evlılık yok bır omur bıtttı evlılık kavramı senın ıcın coluk cocuk olmasın artık bundan sonrada deyınce basımdan asagı kaynar sular dokuldu......yanı ben mutsuzum abartısız depresyona gırdım gecelerrı uyuyamıyorum ..ama aılemın tavrı annemın babamı tasdıklemesı bana gerı adım attırıyor..tabıkı hareketlerıme dıkkat ederım ama unıversıte okumus bır ınsan eve kapansın gıyınmesın susulenmesın dısarı cıkmasın ...besleme gıbı otursun evde ..malesef atamalar bellı ..özelde sektorde calısmayacaksam evdeyım demektır..bu nasıl anlayıs yaaaaa napıcamı sasırdım..okul bıtsın dıyorum ıse gıreyım herkesı sılıcem dıyorum bazen

bulundugunuz mekan neresi bilmiyorum ama bu kadr baskıcı bir tutuma gerek yok
bende boşanmış bir insanım bugüne kadr beni ailem hiç kısıtlamadı
bence yinede ailene geri dön
sen yine dogruları aşmadan kendi isteklerini yapabilrsin bir iki seyden sonra ses cıkarmıcaklardır
daha sonrasını zaten yukarda yazmıstım

mrb bence ayaklarının üzerinde dimdik dur.Ailenin tavrı bence yanlış senin arkanda olmalılar aynı şeyleri bende yaşadım ve ailemden çekindiğim için herşeye katlandım.Yıllar geçti şu an mutsuzum keşke yıllar önce alıp başımı gidip kendime başka hayat kursa idim.sakın iş hayatını bırakma
ve çalış en büyük kozumuz işimiz bizim. allah yardımcın olsun

Dedigin gibi üniverste okumus bir insansin, mesleyine tamamiyle eline aldiktan sonra ne kendi ailene nede esine nede illaki baska bir erkege ihtiyacin yok diye düsünüyorum..:kahve:

Kendine ayri ev tutup hayatini istedigin gibi yasayabilirsin kanimca....:nazar:

Tabiki ben burda almanyada büyüdüm burda bir bayan bosansa bile tekrar ailesinin yaninda oturmuyor ve kimsede bunu yadirgamiyor, mutlaka türkiyede bu dahada zor dogu taraflarinda belkide imkansiz bilemem.....benneyaptımki

Bildigim tek sey belirli bir yasa geldikten sonra hayati ögrendikten sonra ve kendime güvendikten sonra kendimi ne kendi aileme ne esime nede esimin ailesine ezdirmem.....:enbuyukkk:

Umarim sende dogru kararlar verirsin canim, hakkinda hayirlisi olsun.a.s.

X