Doğuma Hazırlık kızlar cok önemli siz ne düşünüyorsunuz?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

melikeray

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2009
56
0
arkadaşlar karınca yumurtası yağı hakkında ne düşünüyorsunuz?ben faydasını bı cok kısıden duydum sızce nasıl?bebeklerde de faydası oluyomus ama bılemıyorum tabı alerjı de yapabılır kuzucuklaraCADIARZU

Son düzenleme:
muhakkak o ürün doğaldır da alacağınız ürün gerçekten saf mı bence iyice araştırın. allah korusun ben pek güvenemiyorum :umursamaz:

piyasada çok sayıda fake ürün var
güvenip de nasıl süreceksiniz minik yavruya?
kimyasal içerikli olma riskini de gözardı etmeyin
kaş yaparken göz çıkarırsınız alimallah
yeni doğmuş bebeklerin cilt derisi çok ince oldugundan aksi reaksiyonlara açıktır
lütfen dikkatli olun

allah korusun tabıı once kucuk bı yerde denemek lazım alerjı yapar mı yapmaz mı ona bakmak lazım..resmı ınternet sıtesınden sıparış verınce bı sorun olucagını sanmıyorum once kendım kullanayım da ondan sonra bakarım

Osmanlı Döneminde Haremdeki cariyelerin ağdadan sonra kullandıkları yöntem olarak bilinen karınca yumurtası yağı o çağlardan bugünlere kadar geçerliliğini korumuştur.Çağımız kadınlarının epilasyon ve diğer tüy dökme yöntemlerini tercih etmeleri yanında halen eski kültürlere alışkın olan insanlar Karınca yumurtası yağını tüy dökmede en etkili ve en kalıcı yöntem olarak kabul etmektedirler.

Anadoluda ve ıstanbul'da bazı insanların halen yeni doğan çocuklara ilerde tüylenmesin diye, kendilerine ise tüy sorunlarına bir çözüm olarak bu yöntemi kullandıkları bilinmektedir.

Tala Karınca Yumurtası Yağı, geçmişten bugüne kullanılan, istenmeyen tüylere çözüm olan ağrısız , iğnesiz kullanımı ile ortadoğuda ve uzakdoğuda kadınların ve erkeklerin gözbebeği haline gelmiş bir üründür.Yeni doğan bebeklerin koltuk altı ve diğer bölgelerine sürülerek ileri yaşlardaki tüylenmesini tamamen geçiren Tala karınca yumurtası yağı , yetişkinlerin düzenli olarak kullanımı ile de istenmeyen tüy sorununa çözüm sunmaktadır.

Tüylü olan bölge klasik yöntemlere (ağda, cımbız, epilasyon vs.) tüylerden arındırıldıktan sonra karınca yumurtası yağını tüylerden temizlenen bölgeye elinizle masaj yaparak sürün. Bu işlemi 4-5 gece yatmadan önce yapmanız ilk seans için yeterli olacaktır. ılk seans sonrasında tüylerinizin belirgin bir şekilde azaldığını fark edeceksiniz. ılerleyen aylarda aynı yöntemle işleme devam edilir. 4-6 seans(takriben 4-6 ay) sonrasında tüylerinizden kurtulmuş olursunuz.

Diğer yöntemlere göre çok daha ucuz ve kesin çözüm sunan Tala Karınca yumurtası yağını Osmanlı döneminde haremdeki cariyelerin ağdadan sonra kullandıkları biliniyor. Geçmişte bile tüyleri yok etmek için güzel bir yöntem olarak bilinen Karınca yumurtası yağı o çağlardan bugünlere kadar geçerliliğini korumuştur
***RESMı ''TALA'' SıTESıNDEN ALINTIDIR.

sahteleri ck fazla var. resmi site denilse bile gerçekten güvenilirmi araştırmak lazım ben kızıma cesaret edemem

Bir maddenin doğal olması yan etkisinin olmadığı anlamına gelmez ki !
Zehirli maddelerin büyük çoğunluğu da doğaldır zaten.

Küçücük bebeğe nasıl sürersin ne olduğunu bilmediğin birşeyi.Alerji yapabilir.

Doktora danışmadan sakın kullanma bebeğinde.

bunun faydasını ben çok önceden biliyordum ama çok çok günah diye duymuştum açıkcası önce araştırmak gerektiğini düşünüyorum

karinca yumurtasi yagini bende kizima 2-3 yasina falan geldiginde sürmeyi düsünüyodum ama arastimamistim bebekken yapmam diye...Arastirmadan yapmayin arkadaslar... ama sütten kestikten sonra kendimde deneyecegim...

Bu ne yaaa... bi lokmacık bebeğe ne olduğunu bilmediğin bişeyi nasıl sürebilirsin.... Hem de ne için.... kıl-tüy...
Zamanı geldiğinde lazer epil. yapar olur biter....

ınsanlar bebekler sözkonusu olunca doktorun verdiği ilaç şurup damla gibi şeylere bile güvenemeyip başka doktorlardan teyid alıyorlar siz kendi kafanıza göre, internette bir sitenin söylediği cariyeler de kulanırdı lafına bakıp bebeğinize bu yağı sürün...

benım teyzemde surmuş ılk banyosundan once bebek asırı tuylu bır zararı olmamış dokulmuş tuylerı az bırsey sonra noldu bılmıyorum yenı dogana bende suremem bazı bebek yagları bıle tahrış edıyor bebışlerı kıyamam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…