kızlar çok korkuyorum yardım edin:(

sekercik

oğlumun kardeşi gel gel:)
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2007
6.140
28
46
kızlar ben 6. ayındayım gebeliğimin, cuma günü hafif kabızdım ct de devam etti ama asla ıkınmadım. ama makatımda hafif bir doluluk bir ağrı vardı. :kedi:

sonra ballı su içtim sürekli, pazar günü ishal gibi oldum. makatımdaki ağrı devam etti. :kedi:

dün gece yatarken elime bir şişlik geldi sert bir şişlik, aynada baktım makatımın tam altında fındık gibi bir şey çıkmış. hemoroid mi acaba dedim başladım ağlamaya senağlama moralim çok bozuldu. gece uyuyamadım bi süre ağrıdan, sonra bacaklarımın arasına kırlent koydum sızmışım...

sabah uyandım ki ağrı yok, acımıyor yani... tuvalette kontrol ettim, şişlik de yok! inanamadım... aynada baktım yok bir şey. çok sevinmiştim ki; az önce gene küçük tuvaletimi yaptıktan sonra şişliği fark ettim aynada baktım;:çok üzgünüm: evet gene o şişlik vardı

şimdi bu hemoroid mi, hemoroidse sadece kıpırdanırken ağrı-acı var kaşıntı yok birden bire pırt diye bu şişlik peyda olur mu?

iki gün kabız oldum diye hemoroid olur muyum?

acı yemem nefret ederim.

hemoroidse neden dün gece hiçbir şey yapmadığım halde yok oldu sabah da yoktu ilk idrarımdan sonra da yoktu ikincide neden çıktı? böyle bir kaybolup bir çıkar mı?

dr.umu aradım ameliyattaymış muhtemelen çağıracak ve muayene edecek. muayenesinden çok korkuyorum (cerrahi muayene eder heralde)

bu konuda deneyimi bilgisi olan var mı?

moralim çok bozuk.

Ben hamilelik öncesi hemoroid sorunu yaşadım. Halen de bazen kanamam oluyor. Seninki muhtemelen yeni başlıyor. Sadece zorlamadan olmuyor bildiğim kadarıyla. Bağırsaklarının sarkması olarak düşünürsek içinin dolu olması da yeterli. Cerrahi müdahale nedir bilmiyorum ama ben gittiğimde doktor sadece baktı. ılaç verdi. Bir süre sonra geçti. Ama kabızlık sorunum var hala. Başında olduğun için korkulacak bir durum yoktur. Kanama da yokmuş sende.

Riskli bi gebeliğim var ve bir de kabız oldum. Tuvalte giderken korkuyorum. ıki gün önce tuvaletimi yaparken popomda kanama oldu benim de. Sürekli su içip sabahları kayısı yiyorum.

Üzme kendini. Çabuk ve kolay çözülebilecek bir problem.

nasıl muayene ediliyor? internetten okuduklarım ne kadar doğru?
cerrahi derken kadın doğum dr değil de bence cerrahi dr bakar diye düşündüm. onu kastetmiştim.
birden böyle şişer mi?
kayısı da yoktu evde manavda da bitmiş benim de ödüm kopuyor

Ben yanlış anlamışım sanırım. Evet genel cerrahi uzmanının alanı. Bir günde şişer herhalde, sonuçta aşama aşama olacak bir durum değil. Doktor sadece eğilmemi istedi ve baktı. Hoş bir durum değil elbette ama ben de çok korkarak gitmiştim.

Kuru kayısı, gün kurusu bunları güzelce yıkayıp sıcak suda bekletip öyle yiyorum.

ılla bunlar olacak diye bir kural yok. Sabahları aç karına bir bardak ılık su da iyi gelir ama sen tuvalete çıkmışsın zaten. En iyisi doktoruna danışman. O daha doğru bilgiler verecektir. Panik yapma, sakin ol. a.s.

dr. umu aradım ameliyattan çıkmış kanaman var mı kabız devam ediyormu dedi hayır dedim hemoroiddir gayet normal özellikle son aylarda çıkıyor endişelenme gelmene bile gerek yok dedi ama geçmezse gel dedi bir de ağrın olursa fitil kullan dedi bir fitil adı verdi (ben çok zorda kalmadıkça kullanmayı düşünmüyorum muhtemelen fitil sadece ağrıyı azaltacaktır ) zaten ayın 1inde muayeneye gelecektim o zaman gelsem olur mu dedi olur olur endişelenme gayet normal dedi Allahtan çok sakin bir doktorum var içim rahatladı ben rahatça oturabiliyorum kalkarken kıpırdanırken biraz acıyor ama dayanılmaz değil sanki drla konuştuktan sonra acısı da azaldı:) psikolojik mi acaba:))) acil olsa kesin çağırırdı benim nazlanmama fırsat vermezdi. demek çok da acil değil belki sadce gebeliğe özgü bir durumdur ve birkaç güne kadar kendiliğinden geçer. (umarım) .çünkü çarşamba günü yıldönümümüz((

canım bu arada sağol sen olmasan kafayı yerdim herhalde:)) inş senin problemin de bir an önce çözülür netten araştırıyorum egzersiz de çok önemli sanırım tavsiye ediliyor

Söyledim sana :)

Senin bebiş kocaman olmuş, o yüzden normaldir, sıkıştırıyordur. Çorba falan iç öğünlerde, bol sıvı. Bir sıkıntın kalmaz umarım.

Sağlıcakla kal...

canım ya vallahi öyle tırstım ki bir de bebiş 2 hafta önden gidiyor:) ama Allah razı olsun senden sana da şifa versin inşaallah.
ne gerekirse yaparım valla. duruyor orda fındık gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…