Kizlar canim sıkkın(şekerim yüksek)çikti

oyek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2008
102
0
MERHABA ARKADAŞLAR
ŞİMDİ DOKTORDAN GELDİM ÇOK CANIM SIKILDI ŞUAN 27+1 HAFTALIK HAMİLEYİM
GEÇTİĞİMİZ CUMARTESİ 50 GR.GLİKOZ YÜKLENDİ.AÇLIK KANŞEKERİ 83 TOKLUK KAN ŞEKERİ 211 ÇIKTI.DÜN DOKTORUMLA KONUŞTUM BU SABAH İÇİN ACİL ÇAĞIRDI.GİTTİK ÖNCE DAHİLİYE DOKTORUNA GÖNDERDİ.TEST SONUCUMA GÖRE 100 GR.GLİKOZ YÜKLENMESİ GEREKLİ DEDİ AMA ÇALIŞTIĞIM İÇİN VAKİT SINIRLIYDI.ÇÜNKÜ 4-5 SAAT HASTANEDE KALMAM GEREKLİ İDİ.BUGÜN İÇİN UYGUN OLMADIĞINI SÖYLEDİĞİMDE BUGÜN DAHİL OLMAK KAYDIYLA 4 GÜNLÜK DİYET UYGULAMASINA BAŞLIYORUZ DEDİ. BU ARADA CUMARTESİ GÜNÜ YAPILAN YÜKLEME ÖNCESİNDE ÇOK GERGİNDİM DOKTORA BUNU SÖYLEDİM ODA STRES VE HEYECAN HEMEN HEMEN %50 ETKİLER DEDİ.BU GÖŞMEDEN SONRA DİYET LİSTEMLE KENDİ DOKTORUMA GÖRÜNDÜM VE ODA DEĞERLENDİRMESİNDE 100 GR.YENİ YÜKLEME YAPILMASINA KARAR VERDİ ULTRASONLA BEBİŞİME BAKTI GAYET HAREKETLİ VE SAĞLIKLI OLDUĞUNU SÖYLEDİ ANCAK BU 100 GRAM YÜKLEMEDE ŞEKER DEĞERİ İSTENİLEN ORANDA OLMAZ İSE İNSİLÜN'E BAŞLAMAMIZ GEREKEBİLİR DEDİ.ÇOK CANIM SIKILDI HEMDE ÇOKK.CUMARTESİYE GÜNÜNE KADAR DİYET LİSTESİNİ UYGULAMAYA DEVAM EDECEĞİM UMARIM İSTENİLEN DEĞERİ ELDE EDERİZ.:eek:

çok geçmiş olsun inşallah herşey yolundadır birşey soracam şeker yüklemesi için sabah aç karnına mı gidiliyo ayın 22sinde bende gideceğimde

geçmiş olsun canm inşallah sorun çıkmaz.
aylincim evt sabah aç karnına bakılıyo inşallah iyi çıkar sonuçlarınız

MERHABA ARKADAŞLAR
ŞİMDİ DOKTORDAN GELDİM ÇOK CANIM SIKILDI ŞUAN 27+1 HAFTALIK HAMİLEYİM
GEÇTİĞİMİZ CUMARTESİ 50 GR.GLİKOZ YÜKLENDİ.AÇLIK KANŞEKERİ 83 TOKLUK KAN ŞEKERİ 211 ÇIKTI.DÜN DOKTORUMLA KONUŞTUM BU SABAH İÇİN ACİL ÇAĞIRDI.GİTTİK ÖNCE DAHİLİYE DOKTORUNA GÖNDERDİ.TEST SONUCUMA GÖRE 100 GR.GLİKOZ YÜKLENMESİ GEREKLİ DEDİ AMA ÇALIŞTIĞIM İÇİN VAKİT SINIRLIYDI.ÇÜNKÜ 4-5 SAAT HASTANEDE KALMAM GEREKLİ İDİ.BUGÜN İÇİN UYGUN OLMADIĞINI SÖYLEDİĞİMDE BUGÜN DAHİL OLMAK KAYDIYLA 4 GÜNLÜK DİYET UYGULAMASINA BAŞLIYORUZ DEDİ. BU ARADA CUMARTESİ GÜNÜ YAPILAN YÜKLEME ÖNCESİNDE ÇOK GERGİNDİM DOKTORA BUNU SÖYLEDİM ODA STRES VE HEYECAN HEMEN HEMEN %50 ETKİLER DEDİ.BU GÖŞMEDEN SONRA DİYET LİSTEMLE KENDİ DOKTORUMA GÖRÜNDÜM VE ODA DEĞERLENDİRMESİNDE 100 GR.YENİ YÜKLEME YAPILMASINA KARAR VERDİ ULTRASONLA BEBİŞİME BAKTI GAYET HAREKETLİ VE SAĞLIKLI OLDUĞUNU SÖYLEDİ ANCAK BU 100 GRAM YÜKLEMEDE ŞEKER DEĞERİ İSTENİLEN ORANDA OLMAZ İSE İNSİLÜN'E BAŞLAMAMIZ GEREKEBİLİR DEDİ.ÇOK CANIM SIKILDI HEMDE ÇOKK.CUMARTESİYE GÜNÜNE KADAR DİYET LİSTESİNİ UYGULAMAYA DEVAM EDECEĞİM UMARIM İSTENİLEN DEĞERİ ELDE EDERİZ.:eek:
apla su anda benim annem hamile7 ay bitti ve geçmişten gelen bi şeker hastalıgı vardı

sekerini saten az yiyerek dengede tutmaya çalışıo ama insülinde kullanıo

ve su ana kadar çocukta hiç bi sorun çıkmadı Allaha şükür:)

tıp o kadar ilerledi ki her şeye bi çözüm buluolar

yanılmıosam dr un degişir yüksek riskli gebeliklerde muayne olursun ve

sekerini kontrole alırlar

dedigim gibi annem hamile kilolu ve yasıda ileri üstelik şeker hastası

onun kontrole alındı senin hayli hayli alınır

inş saglıklı dogar bebişin:ecrin_bebek::ecrin_bebek:a.s.

geçmiş olsun canım umarım herşey yoluna girer sağlıkli bir şekilde bebişini kucağına alırsın

Iyi dilekleriniz için teşekkürler.
Gerçekten allak bullak oldum cumartesiyi beklemekten başka çarem yok

Geçmiş olsun canım.
Benim hamileliğimdede sınırdaydı şekerim. Diyetle kontrol altında tuttuk çok şükür bebeğim çok sağlıklı doğdu.
İyi düşün iyi olsun ben biraz polyannacılık oynadım diyet yaptığım için çok kilo almadım ve süper bi hamilelik geçirdim. Hatta doğumuma 15 gün kalana kadar çalıştım.

iyi dilekleriniz için teşekkürler.
Gerçekten allak bullak oldum cumartesiyi beklemekten başka çarem yok

canim bendede ayni sorun var bende perşembe günü 100 yükleme için gidicem bende de ilki yüksek çikti, senin diyetinde neler tatlim yazarmisin,benim açlik 110 tokluk ise 154 çikti. Ben de şuan çok gerginim allah yardimcimiz olsun.

canim bendede ayni sorun var bende perşembe günü 100 yükleme için gidicem bende de ilki yüksek çikti, senin diyetinde neler tatlim yazarmisin,benim açlik 110 tokluk ise 154 çikti. Ben de şuan çok gerginim allah yardimcimiz olsun.

sabah-1,5 dilim kepekli ekmek 1 bardak süt 2 kibrit kutusu beyaz peynir 3-4 adet zeytin domates salatalik ihlamur gün aşiri yumurta
saat 10:00 da 1 meyve
öğle-1,5 dilim kepekli ekmek 1 tabak sebze yemeği yeşil salata az yağli izgara yada haşlama 5-6 köfte tavuk yada balik yarim bardak yoğurt yada istenilirse 2-3 yemek kaşiği makarna yada bukgur pilavi
saat 16:00 da 1,5 dilik kepek ekmeği+çay 2 kibrit kutusu beyaz peynir veya 1 adet tost yada simit ayran
akşam-öğle yemeğinin aynisi
saat:22-23:00 de 1 dilim kepek ekmeği 1 kibrit kutusu beyaz peynir 1 bardak süt

benim 4 günlük diyetim bu 2000 kalorilik
ya diyetle atlatsak keşke başka ne isterizki ama benimki bayaği yüksek çikti yaa odaha çok endişendiriyor beni allah yardimcimiz olsun

sabah-1,5 dilim kepekli ekmek 1 bardak süt 2 kibrit kutusu beyaz peynir 3-4 adet zeytin domates salatalik ihlamur gün aşiri yumurta
saat 10:00 da 1 meyve
öğle-1,5 dilim kepekli ekmek 1 tabak sebze yemeği yeşil salata az yağli izgara yada haşlama 5-6 köfte tavuk yada balik yarim bardak yoğurt yada istenilirse 2-3 yemek kaşiği makarna yada bukgur pilavi
saat 16:00 da 1,5 dilik kepek ekmeği+çay 2 kibrit kutusu beyaz peynir veya 1 adet tost yada simit ayran
akşam-öğle yemeğinin aynisi
saat:22-23:00 de 1 dilim kepek ekmeği 1 kibrit kutusu beyaz peynir 1 bardak süt

benim 4 günlük diyetim bu 2000 kalorilik
ya diyetle atlatsak keşke başka ne isterizki ama benimki bayaği yüksek çikti yaa odaha çok endişendiriyor beni allah yardimcimiz olsun
hiç endişelenme önemli olan 100 lük yüklemem inşalalh ikimizinki normal çikar.

bende de var aynı sorun kızlar şu an diyet uyguluyorum tabi bide şeker cihazı aldımm.günde 2-3 kere şekerimi ölçüyorum öğle bi dikkat ediyorum ki tokluk şekerim 110 lar cıkıyoo.yani rahat olursak ve diyetlerimize dikkat edersek bi sorun cıkmaz Allahın izniyle kızlar:teselli::teselli:

geçmiş olsun... diyet listene uyarsan eğer fazla bir sorun yaşayacağını sanmıyorum...

ben yarin kismetse 26. Haftami dolduruyorum bbeğimde kiz olucakk inşallah

allah bağışlasın canım.
benim ikinci bebeğim 4 yaşına girmek üzere olan bir oğlum var ve birde minik oğluşum var.sağlıkla kucağımıza alırız inşallah.sen perşembe gidecektin sanırım 100 gr.yükleme için sonrasında tekrar yazarmısın.

allah bağışlasın canım.
benim ikinci bebeğim 4 yaşına girmek üzere olan bir oğlum var ve birde minik oğluşum var.sağlıkla kucağımıza alırız inşallah.sen perşembe gidecektin sanırım 100 gr.yükleme için sonrasında tekrar yazarmısın.[/QUOTE YARIN GİİDİYORUM İNŞALALH BU SEFER SORUN ÇIKMAZ SONUCU ALIR ALAZ YAZARIM CANIM

allah bağışlasın canım.
Benim ikinci bebeğim 4 yaşına girmek üzere olan bir oğlum var ve birde minik oğluşum var.sağlıkla kucağımıza alırız inşallah.sen perşembe gidecektin sanırım 100 gr.yükleme için sonrasında tekrar yazarmısın.[/quote yarin giidiyorum inşalalh bu sefer sorun çikmaz sonucu alir alaz yazarim canim

merhaba canim
inşallah sorunsuz geçmiştir sonuçlari aldinmi acaba?

selem canim şimdi sonuçlari aldim açlik 94 yani raferans ağirliğina göre çok çok normal tokluk şekerid 1. Saat 125 2. Saat 121 3. Saat 102 buda çok yüksek değil gibi gözüküyo ama doktorun yorumlamasi lazim az önce aradim fakat hastasi vardi müsait olunca doktor beni arayip söylicek saat 6 ya kadar bekliyorum bakalim konuştuğumda yazarim tatlim inşallah normaldir de diyete falan gerek kalmaz.

Benimde yüksek çıkmıştı.Seninki kadra değildi ama.
Doktorum 2400 kalorilik diyet önerdi.Eşim günlük kalorimi hesapladı.Biz kendimiz bir diyet uyguladık ve 4 günün sonunda şekerim sınırdan çok az yukarıdaydı.Devam ettik.Bir hafta sonra tokluk şekerimi ölçtürdüm gayet iyiydi.
Cumartesi kontrolüm var,inşallah yine iyi çıkar.Kepekli ekmek yemekten çok sıkıldım.Normal ekmek yemek istiyorum.

Çok geçmiş olsun size.Ama diyetle kontrol altına alınabiliyorsa bu iyiye işaret.
İnşallah sorun olmadan biter bu hamileliklerimiz.

X